forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Franina livada
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 189

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 21/08/2024 : 22:34:45  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Juhuhuhu!
Evo je!
Lepa izvana i iznutra.
Dok jedni kradu, drugi studiraju!
Tko vam kriv što ne pratite događanja na Oxfordu i Cambrigde-u zadnjih 30 g.


Nauči mlade kojeg su roda!
Komunjarska duhovnost u punom sjajujuhuhu!


Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 21/08/2024 : 23:13:53  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Lepa izvana, lepa iznutra.
Ružna izvana, ružna iznutra.



Nebitno. Vazno da je svoja izvana i iznutra.


Jedino...
Alžirka je pomutila konce Radi Borić kojoj su rod i spol baš to - jedno izvana, a pak drugo iznutra.



Mala (zaprav velika) alžirka koja zgleda i miriše poput dečka, koja ima ženski spolni organ, koja je idealan primjer da rod nema veze sa spolom i obrnuto ... izjavljuje da je ona žensko bez obzira na sve, bila i ostala.

Dečki, mala je isto svoja. I izvana i iznutra. I to puno bolje od Rade Borić.

Alžirka se još se zna i šorat. Izvana.
A, ko lebac je dobra karakterom. Iznutra i na van.
Na oltar ju stavljaju i štuju.


Želim reći.
Stvar se odpetljava, lijepoj Radi u inat.


Svi smo mi duše, samo različito raspoređene.
Tema je to ozbiljna, najozbiljnija.

Jedino znanje koje nam preostaje je duhovno.
Ne "rodno".
Fiziku, kemiju, matematiku smo razbucali na razlomke.
Klatit ćemo se i dalje lijevo - desno.
Zapetljavat i odpetljavat.

Sve dok ne zagrebemo po duhovnosti.






Edited by - frano on 22/08/2024 08:54:45
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 22/08/2024 : 07:44:45  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
A, šta je to duhovnost?
Mogli bi nastavit u tom smjeru...


Prema vlastitom iskustvu,
to je bacanje sitnih kamenčića u prozor Rade Borić u ponoć i dvajst. Top level duhovnosti.

Ili mijaukanje pod Dežulovićevim prozorom dok tipka svoje genijalne kolumne.


Znam, znam ... treba do toga nivoa doći postepeno s godinama duhovne prakse.

Dajte, dečki, neko svoje duhovno iskustvo.
Ono, kad vam srce lupa i znoj pupa.
Dajte nekaj svojega, neku priču kad ste bili živi duhom.

Jerbo danas nam je većinu vremena duh virtualno sputan :)











Edited by - frano on 22/08/2024 08:56:17
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 22/08/2024 : 08:14:25  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Gđa. Rada Borić, kao i većina komunista i možemovista - želi nas sve izjednačiti.
U ravnopravne položaje staviti.

I tu nastaju problemi jerbo to možemo biti samo na nivou duše.

Nikako na nivou tijela.

Pošto je njima spol, rod i sex najviši oblik duhovnosti - naravno da i to žele uravnopraviti kako bi im duhovna praksa
bila moguća u svim kombinacijama.

Transcendencija Rade Borić objašnjava i pravilno raspoređen rodni proračun.
Rodna sredstva moraju biti isto raspoređena različitim (bože, šta govorim) istim, ali različitim rodovima istih, ali različitih spolova.

Tako da ćete svi imati iste, ali različite plaće.

:))










Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 22/08/2024 : 08:23:22  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Ostavljam gornji post ridiculusu na gramatičku analizu :)
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 22/08/2024 : 08:29:49  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
I želim vam laku noć, tj dobro jutro.
Kako kome - ali ravnopravno :)

Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 22/08/2024 : 08:40:20  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Stinky je divno opisao trenutke kad smo isti izvana i iznutra.

Kad cijepamo drva.
Tad živimo u trenutku.



čim upalimo internet, rastureni smo na tisuće komadića. Ravnopravno ne radimo ništa.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 22/08/2024 : 08:46:24  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
I tada smo svi isti Rada Borić koja je ne raditi ništa digla na visoku duhovnu razinu.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 22/08/2024 : 09:15:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

A, šta je to duhovnost?

Prema vlastitom iskustvu,

Dajte nekaj svojega, neku priču kad ste bili živi duhom.



Bez lažne skromnosti, i da dotučemo zlovoljnog ridiculuseka, ja sam, maltene bez prestanka, pun živoga duha. Hoćeš kad jedem breskve hoćeš kad jedem puding... čitam Nolittinog Tigra ili čitam Jaspersa... gledam opet i opet neki vestern... ili si pustim Moj dida i ja od Thompsona... pišem o Ivani koja je vozač... ili pišem o duši. Intenzitet mojega duha nije human, da tako kažem, i maltene nije pristojno imati toliko duha... u svijetu prikraćenih. Ali ne, ne veselim se što se nalazim u svijetu prikraćenih. Ma kakvi, tu se varaju ovi šmokljani, koji moje izlijevanje duha tumače kao mržnju, drskost, kurčevitost, drčnost, zavist, ljubomoru i sve to čime si čovjek ispomaže u prisustvu takvog jednog preobilja. Svjedočim i pomažem. Pa tko se uhvati, povučem ga, a tko ne, naš vlak ga ne čeka.

Da ti kažem kad sam bio živ duhom? Pa evo, non-stop. Ali ako bih sad morao izdvojiti iz tog strujanja, energičnog strujanja još energičnije, onda izdvajam pronalazak Mister Noove duše na Dravi neki dan. To me je čak primirilo, primirilo mi strujanje. A curica se tako veselila, jer je bio kristalni, sitni, fini pijesak. I ta sreća, to veselje curice, to da joj tata može omogućiti čitav sklop, to me je primirilo. Možda dotuklo. Postao sam pun duha na način neke sjete. Bilo nam je lijepo. Gacao sam i bauljao, kao da je proljeće života, kao kad smo bili dečki i počeli pupati. Strašna stvar. Sve se to dogodilo usporedo s mojom reaktivacijom na livadi, i onda sam tu pisao čistu rastrošnost, čisto rasipanje na ništa, s tipom koji se muči gramatikom Ivane koja je vozač. Haha. To je da se usereš. Mislim, kad pogledaš čitavu ovu cik-cak liniju: od mister no duše do Ivane vozača. Evo, to ti je duhovnost, Frano. Moći povući cik cak liniju od kristalnog pijeska, toplog i vrelog, koji puni dušu, do rasipanja na Ivanu koja je vozač. Moći ovo držati skupa, moći biti takva cjelovita osoba, to je duhovnost.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 22/08/2024 : 09:25:23  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Jihaha!
That's the spirit!
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 22/08/2024 : 09:33:29  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Priroda smiruje čovjeka.
Postaje miran izvana i iznutra.


Smijemo li reći kako je biti miran iznutra, biti neuznemiren bez obzira na okolnosti (dobre ili loše) - kako je to naš duhovni zadatak?

Lako je biti miran u komforu :)


Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 22/08/2024 : 09:34:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

A, šta je to duhovnost?



Ima duhovnosti i duhovnosti.
Moj prvi, nepatvoreni, nepogrešivo intuitivni refleks jest kad vidim ove koji se smucaju po duhovnosti i puno blebeću, a nisu nikada bili na svetoj misi, da čitavu tu otužnu ekipu pustim niz kloaku.

Duhovnost je pribježište prikraćenih, kilavih, poremećenih, u nepoklapanju unutra-vani. Oko njih se onda skupljaju muljatori i džeparoši. To ni pas s maslom ne bi pojeo, tu ekipu.

Od duhovnjaka su gori samo forumski ateisti. Forumski znanstvenici. Ima ih tu na scomu par. Neću imenovati, danas sam dobar. Ovi glupi, sebični, traljavi ljudi (koji su uz to i vakseri) jesu najgora sorta koja je ikada hodala Zemljom. To su feminizirani muškarci i pijane žene. Ovi bi, kada bi samo imali snage, proganjali ljude pune živoga duha, inkvizicijskim metodama. Tamo gdje se pogodi konjunkcija, to i čine. Ovaj najgori soj, ovaj šljam je imao svojih pet minuta u vrijeme korone. Tu su likovali.

Dakle,
suprotnost priglupim, simplificiranim materijalistima, nisu duhovnjaci. To su dvije strane istog dreka na šibici.

Prava, istinska suprotnost jednima i drugima, e to su ljudi poput mene. Ima nas. Ne sad ko pljeve, al' ima. U ovom krugu pravih ljudi vlada:

prijateljstvo
čast
vjernost
ljubav
sloboda

i naprstak duhovitosti


Edited by - stinky on 22/08/2024 09:37:04
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 22/08/2024 : 09:40:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

Smijemo li reći kako je biti miran iznutra, biti neuznemiren bez obzira na okolnosti (dobre ili loše) - kako je to naš duhovni zadatak?

Lako je biti miran u komforu :)



Je. To se zove blaženost.

Teško se dostiže:)

Ja sam jednom bio smiren dok su mi crvi rovali v guzici.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 22/08/2024 : 09:46:26  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
hahaha
hijoooj

Razgovori sa Stinkyjem uvijek izbiju na dobro.

Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 22/08/2024 : 09:54:42  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Čak i za crve :)
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 22/08/2024 : 10:04:54  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
...
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 22/08/2024 : 10:05:38  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Isusti, mala Selak će boksati s Milanovićem :)

Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 22/08/2024 : 10:16:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Budući da u ovom trenutku povijesti nije moguća nikakva organizacija u znaku Evanđelja, čovjeku preostaje samo da u postojećoj, ali neozbiljenoj Ekleziji, koja je sacramentum čovječanstva sazdan na Isusovu životu, sam i osobno - ne "ex cathedra", nego "ex existentia transparente" i "ex orientatione universale" (iz prosvijetljene egzistencije i univerzalne orijentacije) odnosno "ex existentia veritatis", iz bića istine - živi u znaku Evanđelja i ne popusti ni za jedno slovo.
Aparat u cjelini je kvarenje bitka. Trenutačno nam nije preostalo drugo nego biti i ostati svjedokom u aparatu. To svjedočanstvo je danas jedini autoritet, jedina mogućnost autentičnog života.
Bivanje u biću istine ne znači bezuvjetnu istinitost čovjeka nego, bez obzira na posljedice, čovjeka koji misli, govori i čini ono što misli i ono što čini, misli i čini iz pročišćenog i prosvijetljenog bića.
Danas to nije moguće u zajednici, nego samo individualno i osobno, i sve dok se ne ozbilji zajednica (Eklezija), sacramentum je isključivo u ljudskom pojedincu. Tko tu istinu izda, antikris-tovska je egzistencija.


čovjeku preostaje samo da u postojećoj, ali neozbiljenoj Ekleziji, koja je sacramentum čovječanstva sazdan na Isusovu životu, sam i osobno - ne "ex cathedra", nego "ex existentia transparente" i "ex orientatione universale" (iz prosvijetljene egzistencije i univerzalne orijentacije) odnosno "ex existentia veritatis", iz bića istine - živi u znaku Evanđelja i ne popusti ni za jedno slovo.

Jesi popustio za koje slovo, Frano?
Ja ne popuštam, a onda... onda dođe do vraga.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 22/08/2024 : 10:21:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Nakon što je čovjek tisuću i petsto godina živio pod vlašću koja je bila sustav protiv istine (uma), sada živi pod vlašću koja je sustav bez istine (uma). Onda se moglo umrijeti za istinu, dok se u sustavu ravnodušnom prema istini ne pati, a tamnica i smrt su besmisleni. U doba Velikog Inkvizitora moglo se ući začepivši nos, ovamo već samo tako da se odustane od bitka i u zamjenu za puki opstanak pruži cijeli svoj život. U bijesnoj agresiji protiv istine čovjek je još mogao znati za istinu svog bitka, a sada je istina bitka, ako još uopće nešto znači, u najboljem slučaju skandal ili predmet ismijavanja. Jednoličnom mehanizmu aparata ne smetaju ni lupeži, ni gadosti, ni laži, ni prljavštine, u bitku sleđenom u stroj nema razlike između dobra i zla, grijeha i vrline, istine i laži.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 22/08/2024 : 10:31:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Poznati prikaz antikristovske fizionomije je Veliki Inkvizitor Dostojevskog. U pripovijesti Dostojevskog Veliki Inkvizitor Krista, koji se opet pojavio na zemlji, baca u tamnicu i osuđuje na lomaču, ali noću ga posjeti i nagovara ga da ode, da se vrati na nebo i ne upliće u ljudske stvari, koje i tako nema mogućnosti promijeniti.
To lice je načinjeno povezivanjem klera i racionalizma, ali već u doba Dostojevskog nije bilo aktualno. Veliki Inkvizitor je još osoban, dakle ljudsko je biće, što znači da ga se može osloviti. Međutim, osobni Antikrist je u to doba već davno postao neosobni aparat. Može biti da je prvi moderni aparat bio jezuitizam. Takav aparat je industrijsko poduzeće. Novčana institucija, vlast, država. Znak je raspoznavanja vojske, ureda da potpuno gutaju ljudskost. Nije se formirao samo stroj društva prema uzoru na tvornicu, nego je cijela moderna tehnika ostvarenje misli bitka-aparata. Aparat nije utopija, nije socijalizam, nije fašizam, nije boljševizam. Aparat svima njima prethodi i sve je samo primjena aparata na različite narode i povijesne situacije. U aparatu nema vlasti, jer nema ni vladanja ni služenja, u mehanizmu konstruiranom od neosobnog razuma ima samo dijelova koji obavljaju izvjesne funkcije, kao kraljevi, diktatori, vojnici, radnici, znanstvenici, umjetnici, zemljoradnici ili matematičari. U aparatu nema više volje, razuma, životnog djela, namjere, čuvstva, častoljublja, riječ je samo o poduzeću u znaku brisanja humanog postojanja (kvarenje bitka), jer aparat je krajnje intenziviranje aktivnosti kvarenja bitka. U odnosu na to je teror Velikog Inkvizitora još bio podnošljiv, jer je čovjek stajao sučelice sa živim bićem, koga je, pa makar uzalud, ipak mogao osloviti. Aparat se ne može osloviti. Antikristovski inkvizitor Dostojevskog je ljudski stav, aparat je sustav neovisan o čovjeku...
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 22/08/2024 : 10:48:46  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Jel se smije koje slovo nadodati?
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 22/08/2024 : 10:56:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
smije se komentirati s puno slova sve ovo kaj piše

kaj ti misliš o tome? jel to stoji ili nije baš tak?
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 22/08/2024 : 10:59:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
A ovo bih htio da komentira borg.
Evo kako je Hegel nadrobio o Indiji i hrabrosti:

Hrabrost je za sebe formalna vrlina, jer je ona najviša apstrakcija
od svih posebnih svrha, posjeda, užitka i života u slobodi,
ali ona je ova negacija na spoljašnji zbiljski način, pa pospoljavanje,
kao ispunjenje, nije po sebi samome duhovne prirode,
ne može unutarnje uvjerenje biti ovaj ili onaj razlog, pa ni
njegov zbiljski rezultat također ne može biti za sebe, nego samo
za druge.

Dodatak. Vojnički stalež je stalež općenitosti kojemu pripada
odbrana države i koji ima dužnost da do egzistencije dovede
idealitet po sebi, to znači da sebe žrtvuje. Hrabrost je svakako
različita. Odvažnost životinje, razbojnika, hrabrost radi časti,
viteška hrabrost, još nisu prave forme. Istinska hrabrost obrazovanih
naroda je spremnost na žrtvovanje u službi države, tako
da individua čini samo jednog među mnogima. Ne lična odvažnost
nego uključivanje u ono općenito jeste ono što je ovdje važno.
U Indiji je pet stotina ljudi pobijedilo dvadeset hiljada koji
nisu bili sposobni, ali koji nisu bili raspoloženi da djeluju povezano
u jedinstvu sa drugim.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 22/08/2024 : 11:03:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Hegel ovdje govori točno suprotno od onih nadahnutih redova o Supermašini, o neosobnom aparatu pred kojim više ništa nema smisla, a bitak se odšuljao.
Kako je grdno Hegel fulao!!
To je da svisneš.
Slave ga kao naj filozofa, a on se tako nadrobio: ne hrabrost razbojnika, ne ni pustolova, nego ukalupljivanje u aparat - ta zar je to posljednja riječ doktora svjetske mudrosti??!!??
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 22/08/2024 : 11:18:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Hrabrost je za sebe formalna vrlina,

jer je ona najviša apstrakcija od svih posebnih svrha, posjeda, užitka i života u slobodi,

ali ona je ova negacija na spoljašnji zbiljski način,

pa pospoljavanje, kao ispunjenje,

nije po sebi samome duhovne prirode,

ne može unutarnje uvjerenje biti ovaj ili onaj razlog


Ajme majko.
Hrabrost, prema Hegelčini, nije duhovne prirode i ne može biti rezultanta unutarnjeg uvjerenja pojedinca, pa imao ovaj ma koji razlog. Ta pruska stipsa kaže da hrabrost ima "pravu formu", a ova prava forma je "spremnost na žrtvovanje u službi države, tako da individua čini samo jednog među mnogima". Odnosno, prema Hegelčini čovjek MORA, TREBA I TREBA ŽELJETI stupiti u aparat. "U aparatu nema više volje, razuma, životnog djela, namjere, čuvstva, častoljublja, riječ je samo o poduzeću u znaku brisanja humanog postojanja (kvarenje bitka)".

Stupiti u aparat, u ono opće i tu imati funkciju šrafića, to je za Hegela hrabrost.
Pravi njemački seronja, koji se pošteno izasrao.

"Ne lična odvažnost nego uključivanje u ono općenito jeste ono što je ovdje važno."

Ovo su totalno vakserski stavovi, i parola cijepi se, misli na druge jest ovo hegelovsko pijano bulažnjenje. Uključivanje u ono općenito, a "općenito" se tada zvalo vaks, to je hrabrost, analizirano i pečatirano od gospona filozofa.

U sljedećem paragrafu, Hegelčić se izvadio, ipak je pokazao klasu, no nije smogao snage posrati se na aparat.
Stavit ću taj paragraf, i prevesti vam, makar bih volio da možete pratiti Hegela, no znam da je to jezik zadnjeg pruskog klošara.

Go to Top of Page
Page: of 189 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.44 seconds. Snitz Forums 2000