forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Franina livada
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 189

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 25/08/2024 : 10:52:56  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Od tamo mi je supruga.
Dnepropetrovsk. Ukrajina.

Ja ovo pričam već 10 g.
Ne gledajte kaubojske filmove.

Ali, sad je gotovo.


Tko voli pratit, zauzimat strane, nek izvoli.

Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 25/08/2024 : 10:55:04  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
No, država je stranu izabrala.
Nismo neovisni.

Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 25/08/2024 : 10:55:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
i dalje se nisi izjasnio: jesi li Rus?
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 25/08/2024 : 10:58:18  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Nismo hermići :)
Strana je izabrana.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 25/08/2024 : 11:02:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
isusebože
znači, tu smo

ja sam do sad mislio da si ti Hrvat
da si ono, jako Hrvat. bar upol ko ja, ak sam ja korenični:))

kad tamo, viš viš. ti si našao ili otkrio neke nove identitete. ne cijenim to, dok mi ne objasniš. nije mi jasno, pa nemogu ni cijeniti. mora se poznavati da bi se voljelo i onda voljeti, da bi se poznavalo.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 25/08/2024 : 11:02:06  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

i dalje se nisi izjasnio: jesi li Rus?



Ja sam duhovna duša.
Nisam ovo tijelo.


Ruse imam samo u prezimenu :).
Frano Petrusa. 5 komada.
Imam i amerikance.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 25/08/2024 : 11:04:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

isusebože
znači, tu smo

ja sam do sad mislio da si ti Hrvat
da si ono, jako Hrvat. bar upol ko ja, ak sam ja korenični:))

kad tamo, viš viš. ti si našao ili otkrio neke nove identitete. ne cijenim to, dok mi ne objasniš. nije mi jasno, pa nemogu ni cijeniti. mora se poznavati da bi se voljelo i onda voljeti, da bi se poznavalo.

Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 25/08/2024 : 11:04:30  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
U slobodno vrijeme radim kao zubar.
Izbijam karijese.

Pogotovo likovima koji nastupaju s visoka.

Blesav hobi. Priznajem.
Ali, tako obje stranke rastu.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 25/08/2024 : 11:06:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

Pogotovo likovima koji nastupaju s visoka.



tko ti više nastupa s visoka: ja ili markos?
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 25/08/2024 : 11:09:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
je li, npr. definicija fraze "s visoka" kada netko nešto nečuveno izjavi, a onda se ne potrudi ni objasniti?
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 25/08/2024 : 11:11:26  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Ti si Stinky, najbolji lik.
Znaš se razjariti, ali je super kad pokažeš svoje čisto srce.

Markos isto.
On je trgovac u vrlini.

U svojim okvirima, daje posao ljudima i oko njega nema gladnih.

Izbor njegovih stripova je u ovom kontekstu nebitan.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 25/08/2024 : 11:22:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

Ti si Stinky, najbolji lik.
Znaš se razjariti, ali je super kad pokažeš svoje čisto srce.

Markos isto.
On je trgovac u vrlini.

U svojim okvirima, daje posao ljudima i oko njega nema gladnih.

Izbor njegovih stripova je u ovom kontekstu nebitan.




Ma daj.
Ovo dvoje ne ide skupa.

Markos je trgovac, a ja, eto kaj sam ja: brahman? kšatrija?
Hijerarhija postoji, kako god ti sad okretao. Trgovac uvijek stoji niže, u duhovnim znanostima.

U materijalističkim pak, trgovac stoji najviše. Ekonomski čovjek je ideal.

Markos je trgovac, i može prodavati stripove o razvodima, homićima i manjinama djeci. Kao, to nije bitno.

Kako da ne.

Jel trebaju doći Rusi i zabraniti mu, da ti napokon svane??

Čudno je sve to. Čovjek se noktima i zubima kune u Ruse, jer se tobože bore protiv boleština, a tu mu pred nosom trgovci u vrlini rade izbor stripova, nebitan, pa tako pun perverzija i nevrline.

Stanem, ogledam se... Ostaje samo Bog i vino.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 25/08/2024 : 11:33:06  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Da, dobro si opisao prirodu trgovca.

Hijerarhija staleža:

1. Intelektualni sloj - mudraci, duhovnjaci
2. Vojnici - hrvati :)
3. Trgovci - Markos
4. Radnici - Kordej, haha

5. najniži sloj, oni koji smrduckaju -
umjetnici, likovnjaci

Danas su trgovci na vlasti.
Zato smo tu di jesmo.

Točnije, spali smo s ratnika na trgovce.



Jesi li ti Stinky vojnik, jesi bio u ratu?
Ti si profesor, jel tak?
Brahmana :)





Edited by - frano on 25/08/2024 13:41:52
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 25/08/2024 : 11:35:25  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Treba znati svoje mjesto.
Onda stvar šljaka.

I svi zadovoljni.

Od čistaca ulice do kralja.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 25/08/2024 : 11:38:45  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
1. Duhovna znanost
2. Materijalistička znanost


To je hijerarhija.



Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 25/08/2024 : 11:52:19  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Glavna osobina trgovaca je zapravo strast i neznanje.
Ne mogu stat skupljat materijalno.




Edited by - frano on 25/08/2024 11:57:51
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 25/08/2024 : 11:56:23  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Slično je i s brahmanima, ali oni skupljaju znanje.

Vojnici skupljaju šljive. I dijele šljive.

Radnici samo skupljaju šljive.

:)


Ako predano obavljaju svoj posao - ispunjeni su bez obzira kojoj kasti pripadaju.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 25/08/2024 : 12:03:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
franc,
ovoga jutra smo ti zgulili pet koža. nije to tak malo. efekt će te, naravno, vudriti v glavu tek kroz neko vrijeme. dok ti se sve ovo kaj ti je sad zguljeno, otopi. zato, za sad, pustimo nek ti se to na miru krčka. topi.

idemo na Easy Ridera

jesu li bajkeri slobodni?
direkt pitanje.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 25/08/2024 : 12:10:22  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Netko je spomenuo stavit livadu u knjigu...
... kaj je sve u koricama...zakaj ne?

Idemo na min. kulture po sredstva!

Potpora za knjigu o stripu.

Naslov,


Stinky i Frano...
Goli u sedlu :)

hohohaa

Oguljeni u sedlu :)














Edited by - frano on 25/08/2024 13:02:47
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1658 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 25/08/2024 : 12:16:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
Da se vratimo na vestern...

quote:
Originally posted by stinky

Pa baš Easy Ridera možeš jedino razumjeti na bazi Hegelove Filozofije prava. Dobro, možda postoji i neki drugi teoretski aparat da uđeš u strukturu Easy Ridera, no nas sada to ne zanima.

Easy Rider je bez Hegelove filozofije prava jedan besmislen film. Lutanje. Doslovno lutanje kroz Ameriku, a bez supstancijalnog sadržaja. Ti se boriš za "stabilne pojave"; što je stabilno u Easy Rideru!? Bajkeri putuju kroz krajolike i smjenjuju se prizori: komune, farme, gradići.
Na kraju završe tako da ih upucaju pravi američki patrioti. Poanta???

Evo, reci mi poantu filma?



Ne mogu pričati o strukturi i "poanti" nečega što sam pogledao pre 20-i-kusur godina.

Ipak...

Prva stvar je da ne verujem u "poante" u slučaju fikcije. Naravno, postoje slučajevi kada je to moguće, kao kod Ezopovih basni, a čak je i Aristotel smatrao da je suština (grčke) tragedije u zapletu, i da ova treba da predstavlja samo jednu akciju, koja je imitacija takve akcije u prirodi. Međutim, mnoga dela su više od toga, i znatno kompleksnija po prirodi i strukturi.

Kažeš da nema ništa stabilno u Easy Rideru? Amerika je stabilna. Odnosno, dobijamo utisak kakva Amerika jeste, u realnosti, ne kao ideal. Možda je to jedna od poanti - ne znam, morao bih da pogledam iznova, i da dodam sva iskustva koja sam stekao od prethodnog gledanja do danas.

Slažem se da sloboda nije u lutanju, i to je, štaviše, sasvim očigledno. Jean-Jacques je mislio drugačije, a kasnije i milioni njegovih sledbenika, sve do ovih što danas paradiraju, i misle da je sloboda ono što te čini srećnim.

Svejedno... u priči Rikki-tikki-tavi, Kipling priča o mungosu koji dolazi u novu kuću i voli da zabije nos u svaki ćošak. "Otrči, i saznaj", to je moto mungosa. Tako da samo trčkara gore-dole, ne drži ga mesto. Usput je vodio i dobio rat sa opasnim domorocima, i pomogao širenju civilizacije. Da li je Rikki-tikki-tavi vestern? Evo, zvanično otkrivam podžanr fauna-vesterna.

Prava borba je između čoveka i njegove savesti. (Koristim reč "čovek" da pokrijem ljudsku rasu, a ne samo jedan pol.) Kao, na primer, u Hang 'em High. Ta savest je njegov Bog više nego ijedna država. Kao što kaže lik Toma Hanksa u The Green Mile: "Kada me Bog bude pitao zašto sam uništio njegovo čudo, šta da mu kažem? Samo sam radio svoj posao?" Dok, kako mi se čini, Hegel priča isto što i Bhagavad-Gita: Odradi svoju dužnost, i savest će biti mirna.

Emerson priča o tome kako treba da se naviknemo na samoću. To ne znači, i on to naglašava, da odemo što dalje od društva i boravimo u divljini. Čovek može da je sam u sred gomile. Ali, kako je čovek društveno biće, samoća može da se podeli sa nekoliko najdražih.

Šetnje po prirodi, i lutanja po nepoznatim predelima - to je bio jedan od ideala romantizma od samog početka. Wordsworth opširno piše o tome u svojim pesmama, još od Tintern Abbey. Hazlitt piše o svojim višesatnim pešačenjima u engleskoj prirodi. I am then never less alone than when alone, kaže on. Ali za njih, a pogotovo Wordswortha, priroda je katalizator sećanja, a sa tim i mišljenja. Njena funkcija je isceljujuća. U društvu drugih ljudi ističe se površina, društvena maska, dok priroda omogućava da čovek pronikne u sebe.

Hoću da kažem da je taj poriv nešto dublji od nevinosti i naivnosti američkih tinejdžera*. Wordsworth nije bio nevin čovek, bio je opsednut krivicom.

*ne koristim reč bukvalno, već u smislu ponašanja

Thought's the slave of life, and life Time's fool.

Edited by - ridiculus on 25/08/2024 12:19:40
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 25/08/2024 : 12:17:11  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky



idemo na Easy Ridera

jesu li bajkeri slobodni?
direkt pitanje.



Nisu.
Oni su samo donekle na čistom zraku.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 25/08/2024 : 12:26:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

Potpora za knjigu o stripu.

Naslov,


Stinky i Frano...
Goli u sedlu :)



stinky i frano - golipari u sedlu

strip bez supstance
nak nak nak... Indijanci!!
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 25/08/2024 : 12:34:09  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Napisali,

Kauboj Stinky i rus Frano
I to,

Goli u sedlu.


Hiiiit!

Bit ćemo popularniji od Dješke, Esada i Kordeja zajedno!


:))
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6473 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 25/08/2024 : 12:35:06  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Oćemo dat Fibri da nas objavi?
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 25/08/2024 : 12:49:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ridiculus, pa kaje teško pogledati Easy Ridera, još kolko jučer??

izirajderi nisu čak ni ta nevina naivna američka individua. oni su ful of šit. u jednom trenutku, Peteru Fondi to svane. imaš taj moment u filmu. i nakon toga bivaju eliminirani iz hegelovske države. znači, neki nesvjesni impuls autor Easy Ridera ima. on osjeća da nešto ne štima i da kod njega samoga ima fejka. ne zna što je to. jer kad bi znao, film ne bi tako cicibanski završio.

struktura filma jest upravo ova slutnja: vozim se na bajku, lutam, slobodan sam... ali me nešto kopka. oni drugi, američki patrioti krkani, dovode me pred zid. nema izmirenja dvije strane. subjektivna sloboda naspram običajnosti. fejk.

ridiculus,
slobodan čovjek ne dolazi u sukob s običajnosti.
to je aksiom: nedokazljiva očevidna istina. Hegel polazi od tog aksioma. slobodan čovjek živi u običajnosti kao u svom elementu.

vratimo se sad na fejk Hoppera i Fonde.
oni su tobože individualci, slobodni i lutaju na bajku, a imaju jedan stav: pusti me da živim kako hoću. međutim, do ovog stava se može samo u državi. država omogućuje taj stav. oni ovu genezu ne razumiju, pa preskaču na sredinu. i film počinje iz sredine: slobodni bajkeri postaju lutalice tako da koriste mrežu odnosa u socijetetu. ovaj mali njihov zaborav je ključan u razumijevanju fejka. oni bi bili individualci, u pokretu i na bajku, ali s tom dopunom da koriste pogodnosti trgovačke mreže odnosa u polusvijetu. polusvijet je također jedna običajnost. fejk se nalazi u tome da ja izričem čvrsti stav o tome da sam slobodan, jer nisam kao drugi krkani, a istovremeno koristim krkanske mreže odnosa i do grla sam upecan u kupoprodaju.

Peter Fonda je ovo u jednom trenutku naslutio.
film, međutim, nije jasno znao izraziti ovaj konflikt u svijesti, pa je samo naprasno prekinuo lutanje. običajnost uzvraća udarac, a filmski je to realizirano spektakularno, kao pucanje i eksplozija motora. to je okej, tako to izraziti, u toj slici. nama nije bitna ova naprasna i za filmsku publiku ničim izazvana akcija provincijskih krkana, nego je odlučno to što smo nanišanili u nerv duhovnog konflikta koji se odigrava u kretanju svijesti, koja promatra samu sebe kroz razne likove (fenomenologija duha), pa tako i likove bajkera u Easy Rideru.
Go to Top of Page
Page: of 189 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000