forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 R.I.P. Borisav Bora Đorđević
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7642 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 04/09/2024 : 09:46:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
Pokoj mu duši...

Ne želim ovdje analizirati njegove političke stavove, ali bio je strašan umjetnik.




Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.

Edited by - selanne on 04/09/2024 09:48:39

nenno
Advanced Member



Croatia
3063 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 04/09/2024 : 10:17:44  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
Pokoj duši velikom glazbeniku i umjetniku koji je obilježio moje glazbeno djetinstvo. Hvala mu na predivnim pjesmama...... šteta što je morala doći ta prokleta '91., ali ajmo stati tu.....

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



4172 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 04/09/2024 : 10:44:02  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Jedan od najvećih ex-yu umetnika, zbogom Boro :(
Go to Top of Page

DRAŽEN
New Member

180 Posts

Member since 06/12/2015

Posted - 04/09/2024 : 12:34:26  Show Profile Show Extended Profile  Send DRAŽEN a Private Message  Reply with Quote
Boro! Hvala za tvoje pjesme. R.I.P.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16768 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 04/09/2024 : 15:21:41  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Sam je upropastio zdravlje, pravo je čudo da je i dosad bio živ.

Njegove pjesme prije rata su zaista bile odlične. Od ovih kasnije tek poneka, kao Duša mi nije na prodaju.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18716 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 04/09/2024 : 15:48:38  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
RIP legendo...
Ako ostavimo politiku... covjek Velikog srca..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11370 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 04/09/2024 : 19:45:23  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Počivao u miru.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16940 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 04/09/2024 : 21:46:47  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Počivao u miru.
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5344 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 04/09/2024 : 22:22:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Pocivao u miru
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10022 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 05/09/2024 : 10:49:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote
Iz magazina Džuboks broj 116
05. Jun 1981. godina
"Mirno spavaj"
Scenario & crtež: Igor Kordej
Tekst: Bora Đorđević

[url=https://postimg.cc/w7HG7Nnr][/url]

Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10022 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 05/09/2024 : 12:10:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote
Rambo Amadeus: Jedna suza za Boru

Dragi Boro, za tebe i tvoj “Rokenrol za kućni savjet“ sam znao davno prije našeg susreta u kancelariji PGP-a, davne 1988., dok su urednici vijećali šta da rade, zatečeni mojim materijalom za prvu ploču.
Tad si bio u naponu snage, na vrhuncu karijere, velika, prava zvijezda, a ponašao si se kao dječak, neposredno i blagonaklono, baš kao da smo stari drugari.
Kad si čuo materijal, pokazao si neskriveno oduševljenje pred zaprepaštenim urednicima, sjećam se kako si rekao "Dajte ovom momku reklamu, gurajte ga na TV, ovaj će da bude zvezda, luđi je od mene! "
Zvao sam te bojažljivo godinu dana kasnije, davne 1989., da mi gostuješ na ploči, ne bih li malo avanzovao na račun tvoje velike popularnosti.
Objeručke si prihvatio, bez ikakvih potpitanja, nisi čak tražio ni jedno slovo od teksta da se mijenja, obzirno poštujući moj
“pjesnički” rukopis.
Treći put sam te sreo na zajednikom koncertu na Tašu, ti si bio zvijezda večeri, ja sam nastupao na početku, kao jedna od mnogih predgrupa.
Taš je bio pun, od silne treme mi je pripalo loše, prućio sam na pod, Ti i Gaga ste prvi skočili, prišli, masirali me, donosili vodu sa šećerom, zabrinuti, vrlo nježni, kao da sam vam rod rodjeni, uspjeli ste da me povratite i osposobite za nastup.
Odmah zatim, to je bilo devedesetih, početkom rata u Bosni, našeg zajedničkog poznanika i menadžera, uhapsila je u Mostaru JNA .
Zbog gorostasnog izgleda i osornog ponašanja, kombinovanog sa bošnjačkim imenom i prezimenom, tako ogroman i osoran, uz “sumnjivo” ime i prezime, u to histerično vrijeme naš drugar nije imao mnogo šansi da dokaže svoju nevinost.
Da ne davim s detaljima, našeg druga su na lično Tvoju intervenciju pustili istog dana popodne, zauzeo si se u to gadno i opasno vrijeme za " nekog tamo, s one strane".
To smo do danas znali samo ti i ja, i naš oslobodjeni drugar. Mislim da je sasvim umjesno da od danas to zna i još po neko.
Boro, ja te pamtim kao vrlo nježnog i dobrog čovjeka, a da si vrhunski pjesnik u šoumen, to znaju svi.
Na žalost, nIkom nisi znao da kažeš ne, pa si tako tvoj benigni kafanski nacionalni zanos trapavo prenio u javni prostor. Zgodno za zloupotrebe svih vrsta, nema šta.
Godinama poslije toga nosio si taj nametnuti teret na svojim pjesničkim plećima. Ali , onako dostojanstven, ćutao si, bilo ti je ispod pojasa da se “vadiš”.
Znam iz prve ruke da nisi bio u stanju ni mrava da zgaziš, a kamo li da nekog mrziš.
Za razliku od mnogih, koji su vješto žonglirali svojim nacionalnim zanosom i u javnosti ga sasvim oprezno dozirali na kašičicu, tek da se čupne neka korist a da se ne napravi dugoročna šteta na tržištu koje će se neminovno otvoriti za koju godinu, vješto okrećući ćurak tačno u trenutku kad će mediji novonastalih država početi da obraćaju pažnju na estradu - “onih tamo” .
NIsu ti Boro ti svatovi ni do koljena.

Počivaj u miru druže,
Za mene si od prvog susreta bio legenda, i ostaćeš legenda za vijek i vjekov.Jer si prije svega bio nježan, skroman i dobar, uglavnom na svoju štetu.

Na poslijetku Tvoj veliki, grandiozni stih sve lijepo kaže, onom ko zna da sluša;
“ A sebe bih na poklon dao bilo kome, jer niko od vas ne zna moje brodolome”

Sa fejsbuk stranice Ramba Amadeusa:
https://www.facebook.com/ramboamadeus/posts/pfbid0DJEbGPB6DQVZGwyRL2j1eqbZmdqmpi7TycSCuegJeBqgKVRRf2v817RWCJcWsKqfl

Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

doktor78
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
336 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 05/09/2024 : 12:22:02  Show Profile Show Extended Profile  Send doktor78 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ultras

Iz magazina Džuboks broj 116
05. Jun 1981. godina
"Mirno spavaj"
Scenario & crtež: Igor Kordej
Tekst: Bora Đorđević

[url=https://postimg.cc/w7HG7Nnr][/url]


Nisam znao za ovo. Dobar fazon.
BTW, ovo su originalni stihovi tj. sa singlice, već na LP-ju išli su malo drugačije, zbog spominjanja sedativa
Go to Top of Page

igor23
New Member

Croatia
232 Posts

Member since 03/03/2020

Posted - 05/09/2024 : 12:58:06  Show Profile Show Extended Profile  Send igor23 a Private Message  Reply with Quote
Kad ti se na glavu sruči čitav svet
Kad se sve što vredi u provaliju surva.... Adio!!!!

https://www.youtube.com/watch?v=OVAA9Ov-z0k
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1912 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 05/09/2024 : 18:11:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
Bože, koliko lijepih uspomena na davna dobra vremena. Zaobiiazim politiku. Tekstovi uvijek u centar. Počivao u miru.

"...svejedno mi je ko me voli, ko me mrzi. Svejedno mi je da l me pljuju da l me ljube..."

Ultras, lijep post.
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1571 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 05/09/2024 : 19:24:13  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Nisam neko ko se pretegao ni nabavljajuci ni slusajuci muziku ali imao sam nekada davno naviku nabaviti kasete riblje corbe.
Tu su negde jos uvek.
Nisam pratio post-YU period

Nisam Grk, još manje glazbenik, i vec dugo vremena ne pušim.
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4475 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 08/09/2024 : 04:51:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

kimba
Average Member

639 Posts

Member since 04/02/2023

Posted - 08/09/2024 : 11:17:24  Show Profile Show Extended Profile  Send kimba a Private Message  Reply with Quote
Ovo je ta Hrvatska sutnja.

Zaostao na LMS I ZS i nepoznavanje osnovnih elemena zivota - citat odredenih
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1571 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 08/09/2024 : 13:44:24  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Nesto te muci kimba?

Nisam Grk, još manje glazbenik, i vec dugo vremena ne pušim.
Go to Top of Page

kimba
Average Member

639 Posts

Member since 04/02/2023

Posted - 08/09/2024 : 14:10:54  Show Profile Show Extended Profile  Send kimba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Nesto te muci kimba?



Nista, meni je sve jasno.
Biti iskren znaci biti neprijatelj vecine.

Zaostao na LMS I ZS i nepoznavanje osnovnih elemena zivota - citat odredenih
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4475 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 08/09/2024 : 14:13:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Nesto te muci kimba?

Mindjusari

Edited by - Sneaksie Thiefsie on 08/09/2024 14:14:24
Go to Top of Page

kimba
Average Member

639 Posts

Member since 04/02/2023

Posted - 08/09/2024 : 14:38:44  Show Profile Show Extended Profile  Send kimba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sneaksie Thiefsie

quote:
Originally posted by matori paraliticar

Nesto te muci kimba?

Mindjusari



Ovo se ne odnosi na tvoj video. Krivo si shvatijo.
Nego na ovaj topik opcenito.
Kad se zna sta je tip rekao sta je i tko je.
Toliko.

Zaostao na LMS I ZS i nepoznavanje osnovnih elemena zivota - citat odredenih
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4475 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 08/09/2024 : 14:46:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
nisam ni mislio da mislis na moj video
nego sam pretpostavio da mislis na onu pesmu sa Mindjusarima
Bora se ogadio skoro svima sto se tice politike
Go to Top of Page

kimba
Average Member

639 Posts

Member since 04/02/2023

Posted - 08/09/2024 : 15:27:55  Show Profile Show Extended Profile  Send kimba a Private Message  Reply with Quote
Ne znam i nisam ga ni slušao, nije me nikad zanimao.
Ali znam šta je rekao da je i da je ponosan na to.
Ali kao sto rekoh to je pojam za izraz “Hrvatska šutnja”
Da nije to bi bilo ovdje zabranjeno.


Zaostao na LMS I ZS i nepoznavanje osnovnih elemena zivota - citat odredenih
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1286 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 08/09/2024 : 15:51:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote


Evo jedna himna majstora. Veliki poklon Bori Čorbi.

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 08/09/2024 15:53:10
Go to Top of Page

kimba
Average Member

639 Posts

Member since 04/02/2023

Posted - 08/09/2024 : 16:11:10  Show Profile Show Extended Profile  Send kimba a Private Message  Reply with Quote
To je znaci veliki umjetnik.
Reče onaj da Thompsona slusaju oni sa par grama mozga.
A tko li ovo sluša, možete biti ponosni na njega.
Čoban samo takav.
Ne treba vas tražiti, sami se pokažete..

Zaostao na LMS I ZS i nepoznavanje osnovnih elemena zivota - citat odredenih

Edited by - kimba on 08/09/2024 16:12:16
Go to Top of Page

kimba
Average Member

639 Posts

Member since 04/02/2023

Posted - 08/09/2024 : 16:26:43  Show Profile Show Extended Profile  Send kimba a Private Message  Reply with Quote
E moj narode;

youtube.com/watch?v=kQhcM4ZBP8Y

Pitat cemo sefa je li dozvoljeno velicanje cetnistva u RH.

Zaostao na LMS I ZS i nepoznavanje osnovnih elemena zivota - citat odredenih
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000