forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 542

alexts
Advanced Member



Serbia
7519 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 02/09/2024 : 14:52:32  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
The Domino Principle

1977



Veteranu Vijetnamskog rata, koji je u zatvoru zbog ubistva, nudi se sloboda, ako pristane da izvrši naručeno ubistvo za sumnjivu organizaciju.

Nadao sam se jednom od kvalitetnih krimi trilera iz 70-ih, ne samo zanatski, već i umetnički neupitnih, koji bi stao uz rame sa filmovima tog tipa, iz tog perioda, sa Geneom Hackmanom u vodećoj roli (The French Connection, Night Moves, The Conversation). The Domino Killings (alternativni naziv), to bi i bio, da je uspeo i na nivou scenarija, kao režije (Stanley Kramer), fotografije, glume i likova.

Sem što se ništa nije razjasnilo do kraja filma (time su hteli verovatno da kažu, da nije od suštinske važnosti tačno ko želi da ubije koga u ovoj priči), film gubi ogromno vreme dok je Hekmanov lik u zatvoru, pa onda dok se susreo sa svojom ženom itd. A neke stvari, važnije i potencijalno zanimljivije, za ovakav tip filma, ostaju slabo dotaknute. Neki postupci glavnog junaka mogu se tumačiti kao slabe scenarističke tačke.

Ako gledaocu prija realističan pristup filmova 70-ih, ili mu je interesantna glumačka postava, a ona je jaka, pored Hekmana, čine je Mickey Rooney, Richard Widmark, Candice Bergen i Eli Wallach, može se pogledati, bez obaveze.

5+/ 10

Edited by - alexts on 05/09/2024 07:49:30
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
563 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 02/09/2024 : 21:57:33  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Fences

Drama o crnačkoj obitelji u Americi tokom 50-ih. Gluma je odlična i film te dobro uvuče u sebe sa zanimanjem. Monolozi i dijalozi znaju biti previše izdramatizirani i napuhani, ali ima i dobrih. Priča je interesantna, iako je kraj malo meh. Likovi odlično okarakterizirani.

7/10

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
563 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 03/09/2024 : 18:07:25  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
This is England (2006)

Priča o grupi skinheada početkom 80-ih i kako na njih počinje utjecati rasizam i nacizam. Jako dugo nisam pogledao neki film koji me je toliko uvukao da sam zaboravio na koncept vremena, jako sam bio razočaran što je uopće imao kraj. Genijalni likovi, gluma, atmosfera, priča... Sve je top, jedino je stvarno trebao biti duži, možda više radnje prikazati. Posebno je zanimljiv jer Engleska tada dobiva probleme sa migrantima kao i mi danas, tada u skinhead kulturu ulazi nacizam, kod nas je odavno ali također isti problem. Svidjet će se svakome tko cijeni i voli punk i skinhead kulturu.

9/10

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



4174 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 03/09/2024 : 18:57:29  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Odličan film This Is England. Aktuelan onda, a još aktuelni danas zbog priliva imigranata u Evropu.

Kultna scena, svaki put se naježim. A i obožavam taj njihov kokni dijalekat.

https://www.youtube.com/watch?v=Crrw2Aqu9to
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7519 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 05/09/2024 : 07:49:01  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
In the Land of Saints and Sinners

2023



Razočarani plaćeni ubica napušta penziju radi poslednjeg posla, kada bombaš IRA-e u bekstvu od zakona stigne u njegovo uspavano irsko selo.

In the Land of Saints & Sinners kvalitetom odskače od proseka filmova u kojima glavnu ulogu, duži niz poslednjih godina, tumači Liam Neeson, što ne znači da se radi o ostvarenju za dugo pamćenje, s obzirom da se Neesonovi filmovi (mahom trileri, akcije, krimi...) kreću (u ocenama) od 5-6 uglavnom, tj od proseka do OK.

Ali, za razliku od cash-grab projekata, ovaj film režisera Robert Lorenza (The Marksman) pokazuje ambiciju da bude ozbiljnije shvaćen i dublje poveže gledaoca sa likovima i pričom, u čemu i uspeva, zahvaljujući kompetentnoj režiji, odličnoj ekipi glumaca i priči, koja nije previše originalna, ali predstavlja u osnovi western-pristup, zamaskiran u krimi-triler-dramu u irskom (teroristi, IRA, 70-e godine) okruženju.

Pored Neesona, ističu se Doireann McCann (kao vođa terorističke grupice), Jack Gleeson (a.k.a. kralj Joffrey) i irski veterani u epizodama - Colm Meaney i Ciarán Hinds. Kao u westernima, film će nas počastiti dostojno izrežiranim "završnim obračunom", a i filmska muzika odskače, za današnje prilike.

7/ 10

Edited by - alexts on 05/09/2024 09:08:51
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20931 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/09/2024 : 00:04:51  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Furiosa: A Mad Max Saga

Sjajna akcija,ali defitivno za ocenu ispod prethodnika. Previše je CGI-ja,koji je morao biti urađen bolje,a valjalo bi i da je malo kraći,u završnici su mi već kenuli "zijeeev" momenti.
Recimo kad sam gledao Fury road,odmah sam sutra otišao sa starijim sinom da uz njega i ja pogledam film još jednom,a ovde nisam imao takav osećaj;mada ću verovatno dobiti želju da ih uskoro pogledam ponovo zajedno.
Glavni glumci su odigrali dobre role, Kris je uneo malo komike u ulogu glavnog zloće,i dopalo mi se to.
Najjača karika je svakako režija matorog majstora.
Film definitivno vredi,i sumnjam da ćemo videti još neki nastavak iz Mad Max sage,sa obzirom na Milerove godine;mada,nikad se ne zna.
4.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 07/09/2024 00:06:52
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1801 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 07/09/2024 : 12:47:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Meni nešto dosadna bila Furiosa, dok sam Fury Road gledao nekoliko puta sa uživanjem.

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12600 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 07/09/2024 : 21:04:00  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
The Ice Cream Man dolazi na velika platna:
https://www.hollywoodreporter.com/movies/movie-news/ice-cream-man-movie-wednesday-1235992798/

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



4174 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 07/09/2024 : 22:28:23  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Valjda će nekoga potaknuti da objavi. Imam zamerke, ali Sladoledžija jedan od originalnijih i unikatnijih stvari sa američke scene.
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12600 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 08/09/2024 : 21:15:01  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
https://slaynews.com/news/scarface-star-angel-salazar-found-dead/

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
563 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 09/09/2024 : 23:35:33  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Passengers (2016)

Na svemirskom brodu dolazi do pogreške i čovjek se budi iz hipersna 90 godina prerano, potpuno sam. Odlična ideja, priča, likovi i odnosi između njih. Jako je zanimljiv film, poprilično napet i to u puno navrata na puno načina. Ima zanimljive sekvence i fora osmišljenu tehnologiju. Dao bih veću ocjenu da nije bilo rupa u priči koji dosta spuste dojam, no unatoč njima odličan film.

8/10

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.

Edited by - GitaristRoko on 09/09/2024 23:35:46
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7519 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 10/09/2024 : 00:45:28  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Uh, preterano...
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25098 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 10/09/2024 : 06:44:34  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
I više nego preterano.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

naker
Advanced Member



4174 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 10/09/2024 : 07:30:50  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Verovatno se loži na Jennifer Lawrence. Passengers kod mene upisan kao 4/10.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
7165 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 10/09/2024 : 09:23:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Kod mene je upisan kao neću gledati ni pod razno, ali dobro, Roko je još mlad, dajte mu vremena.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7519 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 10/09/2024 : 09:25:16  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Miller's Girl

2024




Zadatak kreativnog pisanja dovešće do komplikovanih rezultata odnosa između nastavnika i njegove nadarene učenice.

Film iz ove godine, u koga je malo uloženo, još je manje zaradio u bioskopima, ali jeste privukao pažnju na streaming servisima i može se reći, prilično podelio publiku. Zapravo, više je negativnih komentara - na IMDB-u se oni kreću od "jedan od najgorih filmova godine" do "među najlošijim koje sam ikada pogledao" - ali su jako interesantne sve reakcije i komentari koje film izaziva, zato što dosta govore o savremenom američkom i uopšte zapadnom društvu.

Negativne recenzije kritičara, na koje sam bacio pogled, mislim da uopšte nisu dovoljno obrazložene i teško je zaključiti šta tačno toliko smeta, dok se ne pogledaju i ostali komentari. A njih ima urnebesnih i često se svode se na woke - politički korektan pogled na delo, čemu je razlog razlika u godinama između aktera filma, između kojih se, čak, ništa nije ni desilo - ali zato su komentari "dokle će više da se snimaju ovakvi filmovi", "neprijatno mi je da gledam", "da je na fakultetu, moglo bi da se podnese", sve do "zar opet likovi puše cigarete (?!)". Kad su glavni likovi serijske ili masovne ubice, onda ovakvih komentara nema, ali razlika u godinama je danas neprihvatljiva na filmu, čak i kad je to njegova tema.

Bilo kako bilo, film zaista nije loš. Malo je falilo da zaključim da jeste, dovoljna je nepažnja, da se ne shvati suština, ni kraj filma (koji je nekima odličan, drugima promašen). Mislim da veliki postotak gledalaca (dosta mladih) i nije razumeo suštinu i ideju filma, do kraja. A sem filmskog komentara na neprimerene odnose između profesora i učenika, koji se u stvarnom svetu dešavaju (devojka u filmu je punoletna!), postoji i priča o kreativnom pisanju i lažnom optuživanju, sa triler elementom, mada nije triler (drama je), a nema ni erotike - ima veze sa erotskim trilerom. Pedantno je snimljen, sa specifičnom atmosferom (smešten u ruralni Tenesi).

Ali i nije neki naročito dobar film; u filmu se radi o srednjoškolskom literarnom zadatku, a scenario filma i dijalozi baš podsećaju više na srednjoškolski rad, nego na ozbiljnu umetničku analizu psihologije i odnosa likova u društvu. Da ne bih i ja bio neobrazložen, da pomenem i neke kostimo-scenografske nerealističnosti i sveden broj likova i prikaz škole, koji odudaraju od realistično uverljivih, što zna da iritira u ovakvom filmu.

U glavnim ulogama - popularna mlada glumica Jenna Ortega i majstor za južnjački američki akcenat Martin Freeman.

6-/ 10

Edited by - alexts on 10/09/2024 09:30:10
Go to Top of Page

koze123
Average Member



898 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 10/09/2024 : 15:56:39  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Uh Alekse, gde toliko visoku ocenu bre.

Gledao sam pre par meseci i meni je upisano kao neka trojka ako se ne varam. Interesantna je tematika i bilo bi jako dobro da su malo dublje u nju zašli, ali ono što ostaje kao glavni utisak je potpuno promašen scenario, neverovatan broj nerealnih i glupih situacija (i ponašanja likova), film koji pokušava da jaše na talasu uspeha i slave Džene Ortege, uz preteranu seksualizaciju likova koja se graniči sa parodijom (recimo Dženina najbolja prijateljica koja u miniću leži na školskom stolu i tako priča sa nastavnikom). Sećam se da mi je svaka treća scena bila krindž iliti gnar, skoro kao i novi Trap Šjalamana.

Ono što se sećam da mi se svidelo je gothic feeling i atmosfera, ona sjajna i ogromna kuća u kojoj se delimično dešava radnja, kao i pejzaži mesta gde je snimano. Inače sam veliki ljubitelj Martina Freemana, ne znam šta mu je ovo trebalo.

Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
563 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 10/09/2024 : 16:31:52  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Samo zezajte, meni su Passengers baš dobri.

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2599 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 10/09/2024 : 16:36:12  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
Ma pusti ih.

Meni je svaki film sa Bo Derek bio čista desetka.

hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25098 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 10/09/2024 : 16:48:09  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
I meni sa Sylvia Kristel :)

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2599 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 10/09/2024 : 16:49:38  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote

hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7519 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 10/09/2024 : 18:07:11  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by koze123

graniči sa parodijom (recimo Dženina najbolja prijateljica koja u miniću leži na školskom stolu i tako priča sa nastavnikom). Sećam se da mi je svaka treća scena bila krindž iliti gnar, skoro kao i novi Trap Šjalamana.

Ono što se sećam da mi se svidelo je gothic feeling i atmosfera, ona sjajna i ogromna kuća u kojoj se delimično dešava radnja, kao i pejzaži mesta gde je snimano. Inače sam veliki ljubitelj Martina Freemana, ne znam šta mu je ovo trebalo.





Možda zato IMDB vodi film kao komedija-dramu? Svi tinejdžerski filmovi bi, po toj logici, bili loši. Ništa mi preterano ne znače te sporedne stvari, kao što rekoh iritiraju malo, ali nije tu suština. Film je zabavan, a to što se o njemu priča i ne vetri iz sećanja, meni znači da ne može biti loš.

A i Šjalamanovi filmovi dele publiku, ne znam baš za poslednji da li je toliko loš, samo njega nisam gledao. Pa napisah ja kakva su i druga mišljenja, a ako nekog zaintrigira može sam da proveri.

Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7519 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 10/09/2024 : 18:08:08  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
A i meni se svideo onaj film, gde se Jennifer Lawrence bije gola na plaži.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7519 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 10/09/2024 : 18:10:28  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by verab

Ma pusti ih.

Meni je svaki film sa Bo Derek bio čista desetka.



A ne, samo je jedan film Desetka.

https://en.wikipedia.org/wiki/10_(1979_film)
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2599 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 10/09/2024 : 19:03:41  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
Godinama sam žicao susjeda da mi proda plakat filma, ali đubre nije htjelo.
Sjećam se da je pri vrhu plakata pisalo "žena koja je dobila najvišu ocjenu".

hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page
Page: of 542 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 2.01 seconds. Snitz Forums 2000