forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Malo nestripovskih polica
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

sawitch
Advanced Member



Serbia
39970 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 11/09/2024 : 12:43:50  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Evo nesto novo za police:

https://www.deagostini.com/rs/kolekcije/kacige-star-wars

Danas prvi broj na kioscima. Dart Vejder. Juce umro Dzouns a danas ovo izlazi.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6184 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 11/09/2024 : 13:37:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ponadao sam se da su figurice, kacige su mi nenapete.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1000 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 11/09/2024 : 17:08:32  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH
Vita OLED, Vita LCD, VitaTV (PSTV)



Auh nemoj samo o VITA da krenem... to mi je iz mnogo razloga najomiljenija HH konzola i imam je od dana izlaska. Imam 2 OLEDa i kompletnu kolekciju (318) fizickih igara izdatih na USA trzistu (sva LRG izdanja su mi jos u celofanu, samo ona sada vrede oko $5000). Kao i neke knjige koje je neki entuzijasta i YTber iz Engleske izdao... Imam i official pouch za nosenje, cradle za punjenje kao i VITA earbuds... A trofeje sam najvise vijao na ovoj konzoli...


Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6184 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 11/09/2024 : 18:43:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Au, da vi ste obojica HC za mene, nisam ja nikada toliko originala imao, uvije sam bio više za modanje i slično. :)
Da Limited Run je izdavao većinom indie igre i znam da su stvarno bile limited i onda ih skalperi prednaruče i opa odoše cijene u nebo.
Uzimaš općenito sve od njih i za druge konzole ili si samo Vitu kompletirao?

Vita mi je draga, ali iskreno DS i 3DS su mi nedostižne jer su njihove igre baš HH igre, a Vita i PSP su imale većinom igre koje su htjele biti igre sa velikih konzola.

I sada si me sjetio da imam i ja neke knjigice, većina out of print odavno, cijene su bile paprene kada sam ih kupovao.
Recimo ova o PSu na prvi pogled izgleda brutalno, mislim da je bila preko 50€ pred nekih 7-8 godina, neki francuski izdavač (knjiga je na ENG) i sve 5, uvez boli glava, tvrde korice, onaj platneni bookmark ušiven u knjigu, dakle sama knjiga fizički top...ali unutra, majko mila...kao da je netko dao djetetu da se igra urednika. Slike doslovno svakakvih rezolucija i kvaliteta i izrezane svakako preko teksta, tekst preko njih...blagi užas za tu cijenu. Kao da sam dobio nekakav editor edition. Amiga mi je vj nadrži komp koji nikada nisam imao, zato najviše knjiga o njoj, 4 komada. Plavkasta je o Bitmap Brothersima a šarena o Sensible Softwareu, ali njih smatram pravim i jednim od najjačih devova i izdavača za Amigu ;)
Crna je totalna perverzija, Sega Mega Drive, rasprodana u rekordnom roku, pa je išao reprint koji se isto brzo rasprodao.



I ovo su moje ručne konzole, uključujući i spomenuti Anbernic (mala crna kockasta sa 2 analoga).
A plavi GBA je taj sa ekranom od SP-a sa pozadinskim osvjetljenjem (AGS 101), ali baš sa original njegovim ekranom, a ne kineskim zamjenskim i ovo prednje staklo je baš staklo, ne plastika. To sam kupio od nekog frajera iz UK koji ih je modao i dilao davnih dana.



Fun fact, na DSu sam uz PS1 odigrao vj najviše igara, to su mi dvije naj konzole. Imao sam sveukupno mislim 5 ili 6 raznih DSova pa ih rasprodao ili poklonio i pustio si ovaj crno plavi lite.
3DSova sam imao isto tako nešto. Imao sam onaj žuti Pikachu edition i slučajno ga malo zakačio i odmah se ogulio. Popizdio sam i prodao ga za normalnu cijenu premda je tada na ebayu imao više nego duplu cijenu.
Ugl ova moja skalamerija je sva kupljena za upotrebu i bome se koristila svojedobno, ništa nije bilo za kolekcionarske svrhe.
Sada sve više razmišljam da to raspordam jer se jako slabo igram na njima. Dobijem grčeve u ruci nakon 30ak min igranja.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 11/09/2024 19:09:32
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1000 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 11/09/2024 : 21:18:07  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH
Uzimaš općenito sve od njih i za druge konzole ili si samo Vitu kompletirao?



Ne, ja ne uzimam fizicke igre vec decenijama osim ove za VITA koje su mi bile cool jer su slatke male kutijice. Imam samo VITA kolekciju kompletiranu. Od drugih originalnih igara imam oko 260 ZX Spectrum igara i te slike sam kacio i imam i 30-40 Amiga originala, igre koje su mi najvise znacile. Okacicu i te slike uskoro.

Svojevremeno sam imao i skoro celu Dreamcast kolekciju ali sam prodao davno... Imao sam i dosta Gamecube igara, i to davno prodano... Malo manje za Wii i PS3 i tu negde sam i prestao da kupujem fizicke igre (osim za Vitu). PS4 i Switch sve sto imam je digitalno. Deca takodje.

quote:

Vita mi je draga, ali iskreno DS i 3DS su mi nedostižne jer su njihove igre baš HH igre, a Vita i PSP su imale većinom igre koje su htjele biti igre sa velikih konzola.



Slazem se sto se igara tice, bile su drugacije. Ne bolje ili losije nego drugacije. Ja sam bio kupio DS kada je izasao prvi dan i imao sam dosta igara za njega. Kasnije sam presao na DS Lite (cak je i supruga imala pink DS Lite), pa DSi pa 3DS. Tu seriju konzola sam bas "ispoštovao". Sve sam to prodao. Najvise vremena sam proveo igrajuci Mario Kart DS online protiv drugih ali sam zavrsio i nekoliko Zeldi itd.

VITA je inace sad 100% uhakovana, sve igre se dzabe skidaju trivijalno direktno na uredjaj sa interneta. Ali mislim da ne mozes trofeje na takve igre da osvajas. Nisam to jos radio, mozda jednom na jednu od ove dve koje imam, bojim se da mi SONY ne zakljuca PSN account.

quote:

I sada si me sjetio da imam i ja neke knjigice, ...



Ja sam uzimao dosta retro knjiga ali otkako su postarine poskupele vise ne uzimam, samo PDF ako ima. Jer vecina ih se stampa u EU. Americke uzimam i dalje. Preklapamo se donekle a to sto ti imas u papiru ja skoro sve imam u PDF-u... Evo mojih slika:




Toliki sam OCD imao da sam uzeo oba izdanja Spectrum Hardware Manual knjige jer su u drugom izdanju izbacili šeme Issue 1 Spectruma (a dodali Issue 3)! :



Evo Amiga kolekcije, imam jos neke ali samo u disketama, nemam kutije.. To je u principu sve sto mi je znacilo kao klincu osim nekih najskupljih za koje nisam hteo da dajem pare:



Ovo je u principu sve osim SEGA NAOMI kabineta za koji imam i kertridze i GDROMove... to je posebna tema, mozda jednom okacim slike ovde. Inace i za NAOMI sam skupljao originale pa rasprodao vecinu i ostavio samo igre koje mi znace. Skupljanje za arkade ja jako skup sport. Jedna prosecna igra je $100-$400... a o raritetima da i ne govorim... Uglavnom na NAOMI ja 99% igram Ikarugu, po meni najbolji SHMUP ikad napravljen, otkrio sam ga na Dreamcastu (skoro perfektna konverzija jer je Dreamcast malo slabiji NAOMI) i onda "morao" da napravim NAOMI konfiguraciju samo da bi bas igrao original.

Ludi hobiji od kojih se jos lecim i mislim da ih dobro kontrolisem sada. Mnogo stvari sam prodao... Ah, da imao sam i Amiga CD32 konzolu i za nju sam poceo da skupljam originale, srecom davno na vreme odustao i sve prodao...
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6184 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 12/09/2024 : 05:42:14  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Je znam i za Naomi i Atomiswave da su arkadne varijante Dreamcasta.
Dolphin Blue mi je recimo super igra sa Atomiswave-a.
CD32 mi je bila ful zanimljiva dok nisam pomalo skužio da je užasne kvalitete i vrlo kvarljivo, ali i jako skupo.
WinUAE je tu za sve ostalo. :D

Pa čovječe kad modaš konzolu, onda je valjda prvo i osnovno pravilo na koristiš svoj pravi account, nego si fino napraviš neki samo za to.
I ne, nema ni trofeja ni online igranja, ali ima puno drugih stvari kojih nema ako si 100% legit. ;)

Inaču jedan useless fact: kad sam bio mulac smo kod frenda igrali NES, a doma sam imao većinom one LCD igre iz praška (doslovno bi došle u Dashu kao poklon). One što npr imaš formulu pa samo možeš lijevo-desno da izbjegavaš aute.
I jedan dan, negdje 91-92e mi neko iz razreda kaže kako je igrao igru na gameboyu...pitam ja da što je to. On mi kaže mali nintendo kao videogrice iz praška, ali su igre kao na nintendu (NES smo zvali samo nintendo) i dolaze na ''disketama'' pa ih mijenjaš. I nisam im vjerovao jer nikako nisam mogao prihvatiti da postoji mali prijenosni nintendo koji vrti igre kao veliki...radi na baterije i slično. Zvučalo mi je kao SF. Onda ga je jedan drugi frend iz razreda dobio na poklon i donio u razred...malo je reći da sam pao na dupe, bio sam van sebe kada sam vidio to čudo tehnologije.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 12/09/2024 05:50:43
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1000 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 12/09/2024 : 07:10:03  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH
Pa čovječe kad modaš konzolu, onda je valjda prvo i osnovno pravilo na koristiš svoj pravi account, nego si fino napraviš neki samo za to.
I ne, nema ni trofeja ni online igranja, ali ima puno drugih stvari kojih nema ako si 100% legit. ;)



Ma znam nego neku mi nervozu to donosi. Davno sam ja emigrirao i ovde sam navikao da je sve legit

A i te igre su mi bile mnogo vece uzivanje igrati zbog trofeja. Ako nema trofeja onda nije to to...
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6184 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 12/09/2024 : 09:01:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ajde kad ti je to fora, znaš li da možeš napraviti account za Retroarch (ili je to account baš za Retro achievements, nisam radio jer mene to ne zanima, ali znam da ima) i onda si uključiš retro achievementse?
Ovaj moj mali Anbernic ima wifi i podržava ih. :)

Dakle shema ala trofeji, samo ze emulatore i stare igre.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 12/09/2024 09:02:00
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1000 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 12/09/2024 : 16:48:40  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Hvala, nisam znao, pogledacu i istraziti!
Go to Top of Page

Wolfman
Senior Member



Croatia
1051 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 12/09/2024 : 17:01:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
Kad smo kod online achievementa i retro igara, ovo je jedna od luđih stvari koje sam nedavno nabavio: moderna NES igra na custom cartridgeu koji ima ugrađen Wi-Fi čip i omogućuje online igranje na stvarnoj konzoli
Radi se o 8bit klonu Smasha koji je potpuno funkcionalan za lokalni i online multiplayer, na 40 godina starom NES-u haha. Nisam neki fan Smasha, ali morao sam ovo nabaviti čisto zato što je netko nakeljio Wi-Fi na NES cartridge i stvar funkcionira





Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1000 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 12/09/2024 : 17:10:07  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Mozda je van teme i vredno nove teme ali da li je neko od vas retro manijaka probao AntStream?

https://www.antstream.com

Osim sto omogucava igranje mase igara sa mnogo platformi (kompjuteri, konzole, arkade) ima i trofeje i achievements kao i rang liste i izazove itd.

Ja sam jedan od originalnih Kickstarter backera i uplatio sam bio tada dozivotnu pretplatu (oko $300 je to bilo u to vreme!).

Koristim povremeno, nekako u talasima, nekad igram danima pa ne igram mesecima itd.
Go to Top of Page

Dusxan
New Member



Serbia
225 Posts

Member since 12/08/2008

Posted - 25/09/2024 : 18:33:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Dusxan a Private Message  Reply with Quote
wintermute,

Uchinilo mi se da si u jednom od prethodnih postova (ne mogu sad da ga nadjem)
napisao da imas 178 handheld konzolica...Gde to drzis, i ako mogu neke slike od toga?
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1000 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 25/09/2024 : 19:13:13  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dusxan

wintermute,

Uchinilo mi se da si u jednom od prethodnih postova (ne mogu sad da ga nadjem)
napisao da imas 178 handheld konzolica...Gde to drzis, i ako mogu neke slike od toga?



Hm, ucinilo ti se ili se me pomesao sa nekim drugim... to je ogroman broj Od handhelda nisam nikada imao vise od par a sada imam samo Vitu (2 komada) i Switch. OK imam i jedan originalan stari Nintendo Game and Watch (Donkey Kong jr) kao i neke arduino (?) dzepnjake velicine kreditne kartice (Tetris i Pacman) kao i novi Nintendo Mario Game and Watch. To sam nesto pominjao na nekim drugim temama. Davno sam imao i Gameboy. A pominjao sam i Nintendo DS liniju (DS, DS Lite, DSi, 3DS) koju sam "ispostovao" ali vise nemam nista. To je sve.

Dzepnih kompjutera (Sharp) i digitrona (HP, Casio, TI) sam imao dosta i imam jos uvek neke ali to je druga tema.
Go to Top of Page

Dusxan
New Member



Serbia
225 Posts

Member since 12/08/2008

Posted - 25/09/2024 : 19:25:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Dusxan a Private Message  Reply with Quote
da, video sam sliku tog Donkey Kong jr na AF temi, ja imam neki na dva ekrana (a znam da ima jos jedan na 2 ekrana, sto znaci da ima najmanje 3 Donkey Kong HH igrice !).Heh , koji je to link u proshlost !

Edited by - Dusxan on 25/09/2024 19:26:17
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.45 seconds. Snitz Forums 2000