forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Markos nam se nesto ucutao...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1030

Odoakar
Junior Member



441 Posts

Member since 04/02/2017

Posted - 12/09/2024 : 17:22:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Odoakar a Private Message  Reply with Quote
Kad već pričamo o siteu, bilo bi dobro dolje na dnu pokraj ikonice/linka na Facebook dodati isto za instagram.

A za wishliste definitivno bi bilo zanimljivo vidjeti što se da iz tih podataka izvući...ja bih očekivao da se moze dobiti osjecaj sto ima smisla reprintat.
Go to Top of Page

mmihoci
Senior Member

1045 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 12/09/2024 : 17:32:05  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

Pa ja htedoh da napisem nesto slicno, ali nisam znao kako bi ste reagovali! 🤣
Nikad vise Fibre u Srbiji, Markov (mozda) najomrazeniji izdavac (Komiko) gotovo da ne postoji 😆
Tako da se meni cini da je Marko (Fibra) u win-win situaciji, a onoliko drame 😁



Ti pa onda Henry pa ima još nekoliko vas sličnih pokušavate obraniti "pizdariju" koju je Čarbna Knjiga i pridružena ekipa (s figom u džepu) napravila s ovime.

Još nas uvjeravate da nikad nije bilo tako dobro kao sad nakon "pizdunskog" poteza tih "legalista" odnosno istinskih lupeža na Balkanu.
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2665 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 12/09/2024 : 18:00:51  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Daj bre druze odjebi vise od mene!
Go to Top of Page

MF Doom
Starting Member



71 Posts

Member since 23/04/2024

Posted - 12/09/2024 : 18:20:16  Show Profile Show Extended Profile  Send MF Doom a Private Message  Reply with Quote
U celoj priči mislim da su najgore prošli čitaoci Fibre (i ostalih HR izdavača iako izdaju malo) iz Srbije koji moraju sad da izvode raznoraznu gimnastiku da bi kupili sve što žele.
A jeste bilo lepo dok je sve bilo dostupno, pa odeš prelistaš malo iz ruke, pročitaš, pa kupiš i šta nisi planirao.

Tako da ispada da nije SUIS zajebao Fibru, već je zajebao ljubitelje stripa iz Srbije.
Go to Top of Page

mmihoci
Senior Member

1045 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 12/09/2024 : 19:42:19  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MF Doom

U celoj priči mislim da su najgore prošli čitaoci Fibre (i ostalih HR izdavača iako izdaju malo) iz Srbije koji moraju sad da izvode raznoraznu gimnastiku da bi kupili sve što žele.
A jeste bilo lepo dok je sve bilo dostupno, pa odeš prelistaš malo iz ruke, pročitaš, pa kupiš i šta nisi planirao.

Tako da ispada da nije SUIS zajebao Fibru, već je zajebao ljubitelje stripa iz Srbije.



Zajebo je i čitatelje (i kolekcionare) iz Hrvatske jer ČK neće prodavati svoje stripove u Hrvatskoj i meni najdražoj striparnici.

U napasti sam zbog toga da ja "odjebem" sve srpske izdavače da ne bi napravili isto jer se valjda moraju držati legaliteta koje propisuje ČK.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20940 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/09/2024 : 23:17:03  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by kasper
ima li nesto sto je objavljeno, a da sada ne bi objavio?


Dobro pitanje. Evo, najiskrenije moguće: Svjetla Amalua su jedini strip koji bi ispao. Moj francuski je poprilično rudimentaran i nije mi ga lako čitati, pa sam pročitao bio samo prvi album koji mi se svidio, pa dalje nisam čitao (prvi album je super, crtež mi se jako sviđa, što bi moglo poći po zlu?). Svime drugim sam zadovoljan.


ne čudi me da si se prevario - zaista je prvi album sjajan,pa još odličan crtež;ko bi pomislio da će priča otići u kurac u narednim albumima.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20940 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/09/2024 : 23:17:37  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripadzija

quote:
Originally posted by SSM


- Kada ce Ralph Azham



Ja bih rekao da je to bilo ključno pitanje koje bi možda okončalo višegodišnju debatu. Očigledno novinar nije bio dovoljno upućen u događanja na stripovi.com .



Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20940 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/09/2024 : 23:19:44  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by SSM


- Kada ce Ralph Azham




- jednom hoće!


Anto na aparatima.




pa i nisam; bio bih da je najavio nastavljanje Žeroma ili ubrzavanje Tvrđi.
Ralfa ima u planu jedan srpski izdavač,možda ne tako brzo,ali svakako pre nego što ga Fibra izda.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20940 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/09/2024 : 23:20:31  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SSM

Spomenuti 20th century boys / Monster / Lone Wolf bi se savrseno uklopili u Fibrin katalog. Nadacemo se da ce to ipak jednog dana desiti. Do tada cemo citati brdo ostalih dobrih stripova


+Pluto/Maison Ikkoku

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20940 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/09/2024 : 23:26:06  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MF Doom

U celoj priči mislim da su najgore prošli čitaoci Fibre (i ostalih HR izdavača iako izdaju malo) iz Srbije koji moraju sad da izvode raznoraznu gimnastiku da bi kupili sve što žele.
A jeste bilo lepo dok je sve bilo dostupno, pa odeš prelistaš malo iz ruke, pročitaš, pa kupiš i šta nisi planirao.

Tako da ispada da nije SUIS zajebao Fibru, već je zajebao ljubitelje stripa iz Srbije.


pa to smo znali (i pričali) još od starta - zajebani su ljubitelji stripa iz Srbije i srpske striparnice.
I ovo što kaže Markos - nikad manje BD naslova od srpskih izdavača (srećom pa su tu Lokomotiva i Najkula),jebenih mangi koliko hoćeš.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Largo
New Member

245 Posts

Member since 23/06/2021

Posted - 12/09/2024 : 23:46:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Largo a Private Message  Reply with Quote
Zbog čega je Komiko prestao da izdaje stripove? Toliko su bili protiv Fibre i na kraju im se obilo o glavu…
Go to Top of Page

mladeNS
Junior Member



Serbia
364 Posts

Member since 21/02/2023

Posted - 12/09/2024 : 23:47:01  Show Profile Show Extended Profile  Send mladeNS a Private Message  Reply with Quote
Sto se mene tice, ja nista ne bih dirao i menjao. Sta to moze doneti, kakav boljitak koji bi vredeo truda i ulaganja koja su ili mnogo vremena ili mnogo novca? Ako bih nesto ikada potrosio kao vlasnik ovakve izdavacke kuce, to bi bila aplikacija kroz koju mogu da se citaju stripovi na ios i android uredjajima koja ne bi dozvoljavala bilo kakav nacin da se ti stripovi prekopiraju i zloupotrebe. Bas jedan lep intervju, odavno nisam sat i po proveo u gledanju necega slicnog. Proletelo vreme. Cak i ovo oko reprinta, svi mi zelimo nesto, ali mislim da samo Markos moze proceniti sta je isplativo, sta ce se prodati i sta zeli uvek da ima na lageru. Pohvale za pregovore o mangama i corpo-bullshit. Nije vredno vremena i truda. Oni se svi ponasaju kao bogom dani i neki muzicki superstar-ovi koji imaju rajder listu. Meni je Calvin jako ruzan isto, razmisljao sam svojevremeno da uzmem Complete, ali izgleda kao neka babina knjiga iz 1915te. Sjajno je i sto se niste bavili temom ovih nasih velikana stripa koji izdaju stotine novih fantasticnih izdanja... rezultat sve govori, nema potrebe tuci mrtvog konja. Markose neki fitnes pod obavezno, mene su godine za kompom popriclicno kostale jer sam mislio uvek ma daaaa mogu ja to... fizikalna terapija pending....

Edited by - mladeNS on 12/09/2024 23:48:14
Go to Top of Page

wintermute
Average Member



USA
980 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 13/09/2024 : 00:02:18  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladeNS
aplikacija kroz koju mogu da se citaju stripovi na ios i android uredjajima koja ne bi dozvoljavala bilo kakav nacin da se ti stripovi prekopiraju i zloupotrebe



Sve sto oko vidi moze da se iskopira. Nekada su pirati unosili kamere u bioskope i tako kopirali. Kvalitet slike i zvuka je los ali mnogima nije bitno, pogotovu ako je dzabe. Tako da i ta aplikacija mora da prikaze tablu na ekranu ciji snapshot moze da se uradi a ako se zabrani snapshot moze da se fotografise drugim uredjajem i tako sve table. Jeste akanje ali akanje je i seći papir i skenirati...

Vrlo kompleksno pitanje, pogotovu za izdavaca sa tih prostora...

Mislim da je kljucno ispitati da li bi ljudi koji sada kupuju Fibru u papiru to nastavili cak i ako bi im ti isti stripovi u digitalnoj verziji bili dostupni BESPLATNO. Mnogi kazu da bi jer "papir je papir". Ako je tacno da hard-core "forever paper" kolekcionara ima oko 500 i ako je tiraz 500 onda ne postoji bojazan da ce ista Fibra finansijski da bude ostecena ako se dozvoli kupovina PDF-a ili ta aplikacija. Onda bi svaki prihod od digitalnih bio cist bonus. Ali to je nemoguce dokazati...

A ako se dozvoli kupovina, svakako bi trebalo nekom (za obicno oko nevidljivom) steganografijom ubaciti user id od coveka koji je kupio strip tako da je svaki digitalni strip unikatan i da moze da se zna ko ga je kupio tako da ako neko leakuje da se moze uci u trag ko je to uradio i mozda nesto legalnim putem zapretiti.

Sve to donosi stres i dodatni posao koji ne verujem da Markos zeli da radi...
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6179 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 13/09/2024 : 05:47:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Screenshot bi se onda uzeo u rezoluciji ekrana mobitela, a ne punoj rezoluciji stripa koja mora biti visoka da bi se moglo zumirati.
Tako da je na kraju i sam screenshot već slabije kvalitete od ''originala''.
Isto tako nemoj zaboraviti da je na androidu svašta moguće za razliku od iosa, pa tako i doći vj na neki način do tog istog PDF-a, CBZ,CBR-a.
Ako ide digitalno, tu si odmah mora uračunati piratluk.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 13/09/2024 05:47:47
Go to Top of Page

wintermute
Average Member



USA
980 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 13/09/2024 : 05:54:28  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Screenshot bi se onda uzeo u rezoluciji ekrana mobitela, a ne punoj rezoluciji stripa koja mora biti visoka da bi se moglo zumirati.
Tako da je na kraju i sam screenshot već slabije kvalitete od ''originala''.
Isto tako nemoj zaboraviti da je na androidu svašta moguće za razliku od iosa, pa tako i doći vj na neki način do tog istog PDF-a, CBZ,CBR-a.
Ako ide digitalno, tu si odmah mora uračunati piratluk.



U pravu si ali kao sto rekoh vecini ljudi kvalitet nije bitan, samo da je dzabe.

Naravno, hakeri ce moci da dodju do fajla ali obicni ljudi koji samo hoce da piratuju ce moci i najglupljim nacinom preko screenshota ili cak fotografisanjem ekrana.

Jedina odbrana je steganografija. Ali to podrazumeva da se onda legalno vija izvor...
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1588 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 13/09/2024 : 05:54:35  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Largo

Zbog čega je Komiko prestao da izdaje stripove? Toliko su bili protiv Fibre i na kraju im se obilo o glavu…


Poprilicno je to duga prica verovatno a najbolje bi bilo da je glavni akter isprica sam ali evo nekoliko redova.. od mene

Komiko je vec rano poceo da prica o tim licencama sa podrucja ali je verovatno
dobio neke signale u strip krugovima
2012-2013 da bolje da od toga nista ne bude.

U trenutku kada je ozbiljno krenula prica o
"zabrani fibre" komiko je bio moze se reci na nekom "izmaku snage" tj oblik poslovanja koji je imao do tada je bio neizdrziv i hteo je nesto promeniti tj da sve ubuduce ide preko ledja distributera umesto preko njega
Sta se sada zbiva je tesko reci da li nesto nije ispalo pozeljeno sa tim distributerima
da li sam komiko nema volje ili zelje
za dalju izdavacku avanturu videcemo ili mozda hvata zamah za neke projekte ipak

izdao je onaj Krambov strip koji nam je dugo obecavao.

Licno mi je zao sto se prica razvila kako se razvila jer je Vuk pokazao da moze da ne bude svadjalica koja je bio po forumima u pre-izdavackom periodu, pokazao je kako komunikacija sa kupcima treba da izgleda, izdavao je stripove po povoljnim cenama i ljudima izlazio u susret kada je mogao
(na primer meni)


Nisam Grk, još manje glazbenik, i vec dugo vremena ne pušim.
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1588 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 13/09/2024 : 06:19:43  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH
Ako ide digitalno, tu si odmah mora uračunati piratluk.


Treba ustanoviti koja je fibrina publika danas. Da li 45+-ci sa prepunim policama
koji uvidjaju da nece vise moci puniti stanove/kuci sa papirom ali su ipak spremni platiti da novi stripovi izlaze ili se pak publika nekim znacajnijim delom sastoji od onih koji tek grade kolekcije vecom ili manjim brzinom.. ili onima kojima je strip nezamisliv ako ne ide na papiru

Nisam upucen ali verovatno vec danas tu ima neke piraterije... i tim ljudima koji citaju stripove tako neka nova fibrina strategija ne bi puno promenila...

kad ovo pisem nekako naravno bilo bi ipak zalosno da stripovi skroz budu prebaceni na digitalu :)

postoji tu i neki srednji put tj da neki stripovi idu na papiru a oni kod kojih se predpostavlja malo slabija prodaja idu samo digitalno..

Nisam Grk, još manje glazbenik, i vec dugo vremena ne pušim.
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1588 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 13/09/2024 : 06:33:37  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Pa, iz moje točke gledišta, stvari izgledaju ovako: Fibra objavljuje praktički više nego ikad, tako da joj zabrana očito nije nimalo naškodila. S druge strane, ne vidim da sad izdavači u Srbiji (pogotovo kolovođe, ČK, Komiko i Makondo) objavljuju više nego prije sad su se riješili državnog neprijatelja broj 1. Čovjek bi očekivao da će uslijediti navala francuskih albuma u Srbiji, a meni se čini da ih je manje nego prije. Forsiraju se mange sve u šesnaest, ostalo na kašičicu. Pitanje je dakle što se onda postiglo s cijelom ovom pričom?


Sve je to realno sto pises ali da li je tako kako mi se cini da broj rasprodatih izdanja ne ide brzinom koja je ranije bila.
Naravno mi dosadasnji kupci radicemo i radimo ono sto moze i nadamo se da ce brod da plovi dalje kako treba.
Naravno nije nuzno vazan pokazatelj "kako ide" tempo kojim se izdanja rasprodaju

Nisam Grk, još manje glazbenik, i vec dugo vremena ne pušim.

Edited by - matori paraliticar on 13/09/2024 06:42:18
Go to Top of Page

netkotreci
Starting Member



Croatia
93 Posts

Member since 11/02/2024

Posted - 13/09/2024 : 08:46:47  Show Profile Show Extended Profile  Send netkotreci a Private Message  Reply with Quote
Rasprodanih izdanja već sad ima za jako lijep digitalni katalog, bez potrebe za zadiranjem u aktivna izdanja.

Tableti imaju svoje blagodati - odlična reprodukcija boja, lakoća zumiranja i 'skladišni' prostor.
Isto tako imaju i minuse a to su veličina ekrana naspram papira, te vrtoglave cijene za najbolje modele.

Za zaštitu se naziru rješenja koja omogućuju i iskorake poput digitalne kopije za kolekcionare koji ne žele dirati kupljena papirnata izdanja.
A la digitalni albumi uz kupljenu ploču. Ima tu dosta prostora za igru kad i ako bi se išlo u stvaranje app-a.

Te zaštite su poglavito steganografija i NFT-ovi, ili nemogućnost screenshota (bankovne aplikacije).
Filmski kritičari dobiju zaštićenu verziju filma prije nego isti dođe u kina, ako ga podijele dospiju na crnu listu.

Ako je suditi po prodaji mangi, nije ni mladima mrsko posegnuti za papirom - a itekako ih plaćaju.
Nadajmo se da će s vremenom proširiti ukus na ostale škole crtanja i tako otkriti Fibru :)


Edited by - netkotreci on 13/09/2024 08:48:36
Go to Top of Page

mmihoci
Senior Member

1045 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 13/09/2024 : 09:25:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Ako se prijeđe na digitaliju baš me zanima kako će se kontrolirati "worldwide" prava ako se već nekak uspije zaštiti izdavačka prava i prava vlasnika.

A mogućnosti digitalije su enormne od različitih prijevoda i ostalog.

I naravno zašto bi onda vlasnik prava davao to nekom izdavaču umjesto da sam to radi.

U početko je Netflix direktno davao usluge a sad kad je narastao prisiljen je zbog količine dogovarat se s tele-operatorima.

Jednog dana kad Bonelli ode u digitalne vode i zanemari papir pitanje je da li će se moći lokalni izdavači nečeg dočepat.
Pogotovo ako Bonelli zaključi da mu je bolje raditi prijevod nego prodat prava lokalnom izdavaču.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7544 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 13/09/2024 : 09:43:36  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
O kakvom "pralasku na digitaliju" pričate?! To su nerealne fantazije. Papir ostaje i za 1000 godina od sada.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6179 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 13/09/2024 : 10:00:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
E vidiš, ideja da rasprodana izdanja idu digitalno drži vodu...za nas, ne znam baš za Marka jer vj mora plaćati prava i dalje.
Tu je teško nešto predvidjet, ali skoro pa bi neka vrsta pretplate bila naj rješenje.
Fibrina digitalna knjižnica i ne znam, 20-30€ godišnja pretplata, mislim da bi to bilo OK.
Gradska knjižnica ima mislim 8€ gosišnju pretplatu, ali je neusporedivo jer moraš sjest u auto, tražit parking....ovdje samo klik i čitaš.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

netkotreci
Starting Member



Croatia
93 Posts

Member since 11/02/2024

Posted - 13/09/2024 : 10:22:07  Show Profile Show Extended Profile  Send netkotreci a Private Message  Reply with Quote
Ako razglabamo o cijeni, realnije mi je ići na pojedinačnu cijenu od recimo +5€, možda čak uz simboličnu pretplatu.
Gradske knjižnice se ipak napajaju iz drugih izvora, da žive od članarina odavno bi propale.

Teoretski se može što god. Jednom, dvaput na godinu bespl. izdanja pretplatnicima.
Skupljanje bodova čestim rentanjem. Sustav glasanja za reprinte.
Ali app povlači i zezancije od plaćanja prava do pdv-a, sustava plaćanja a tu su i članovi iz država van EU.

Osobno imam sreću da za cijenu jedne dobijem 7 gradskih knjižnica, a najbliža je na par minuta hoda.
Većinu stripova prvi posuđujem. Meni super, ali prosjek je poražavajuć.
Neke su toliko skučene da sam jednom prebirao po metru nabacane Fibre na podu u spremi ispred zahoda.
Da su bar po veličini, nego u sredini i manjih izdanja drugih stripova pa su se veći počeli savijat :(

Edited by - netkotreci on 13/09/2024 10:22:37
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2814 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 13/09/2024 : 11:44:30  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by SSM


- Kada ce Ralph Azham




- jednom hoće!


Anto na aparatima.




pa i nisam; bio bih da je najavio nastavljanje Žeroma ili ubrzavanje Tvrđi.
Ralfa ima u planu jedan srpski izdavač,možda ne tako brzo,ali svakako pre nego što ga Fibra izda.



Prijatelju, kako obecano, ja ti donosim komplet 1-12 (u 4 hc knjige po 3 epizode u svakoj) na engleskom za Sajam.

Jack the Black.
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2814 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 13/09/2024 : 11:53:27  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SSM

Spomenuti 20th century boys / Monster / Lone Wolf bi se savrseno uklopili u Fibrin katalog. Nadacemo se da ce to ipak jednog dana desiti. Do tada cemo citati brdo ostalih dobrih stripova



Dosad sam uspio procitati samo 1. omnibus Lone Wolf and Cub i da, to bi nam stvarno trebalo. Valjda isto valja i za Monster te 20th Boys. Srecom, sve to ima na engleskom i jos vecom srecom, sve se moze nabaviti u Znanje Gajeva u Zg (verovatno nemaju cijeli opus svih navedenih, ali valjda dopunjavaju).

Jack the Black.
Go to Top of Page
Page: of 1030 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.49 seconds. Snitz Forums 2000