forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Batman
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 67

koze123
Average Member



899 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 13/07/2024 : 18:16:56  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Priče o duhovima / Ghost Stories (#101-#105 + DC #1027 + Annual #5)



Scenario: Tinion IV

Crtež: Gijem Mark

E ovde se već vidi jedan drastičan pad u odnosu na prethodne brojeve; priča o Duhostvaraocu ili kako je već preveden je prilično jednolična i dosadna, dosta se stvari ponavljaju iz prethodnih brojeva ("Kakav je Betmen potreban Gotamu?") i tako sve u krug. Iz nekog razloga Betmen je ovde promenio i odelo (makar meni deluje da je plavlje nego ranije) i priča se najviše vrti oko malog klovnolovca i starog Betmenovog prijatelja još iz dana kada se trenirao i još nije postao Betmen. Dizajn tog lika je interesantan, opet je Tinion pokušao da osmisli nekog novog negativca (kao i Planera), samo što je od starta do kraja sve jako predvidljivo i već sto puta viđeno ovog puta. S druge strane ako je priča do same završnice nekako čitljiva sam kraj je već nečitljiv i pre svega jako, jako glup. Odjednom se dešava preokret od 180 stepeni, nimalo karakterističan i za jednog lika, i sad mogu da pretpostavim da će ostatak Tinionovog trka ići u smeru koji mi se već ne sviđa. Mislim da ću nabaviti i treću knjigu da završim tu priču, ali mi ne deluje kao da ova poslednja trećina obećava...

klovnolovac je interesantan lik doduše i kao što rekoh sviđa mi se dinamika između njega i Betmena i kako prikazuje da se Betmen promenio i ne želi da ponavlja neke greške iz svoje prošlosti. Ipak, ovu priču ne bih preporučio.

Edited by - koze123 on 15/07/2024 13:42:26
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2663 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 15/07/2024 : 14:45:59  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Hvala Koze. Gledao sam vec recenziju Matorog konja na YT i bio sam u dilemi da li da uzimam ili ne. Sada posle ove tvoje rec. deifinitivno ne znam da li da uzimam ili ne 🤣
Go to Top of Page

Nidzovantije
Starting Member



Serbia
8 Posts

Member since 17/08/2024

Posted - 12/09/2024 : 18:04:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Nidzovantije a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav, nov sam u američkim stripovima pa bih hteo da pitam: Koja je razlika između Batman fibrinih i izdanja od Čarobne Knjige? Pošto vidim da isti strip tipa "Mračni vitez" kod Fibre ima 512 a kod drugog 224 strane. Obrnuto kod "Strašan vic", Čarobna ima 112 a fibra 64. Hvala unapred za odgovore.
Go to Top of Page

MF Doom
Starting Member



66 Posts

Member since 23/04/2024

Posted - 12/09/2024 : 18:24:20  Show Profile Show Extended Profile  Send MF Doom a Private Message  Reply with Quote
U konkretnim slučajevima “Mrčni vitez” Fibre sadrzi i drugi deo dok ČK samo prvi (prvi i drugi nisu povezani i mogu zasebno da se čitaju).
A “Strašni vic” ČK sadrzi stari i novi kolor istog stripa dok Fibra samo novi kolor.

A generalno Fibrin ČK je premium proizvod formata američkih absolut a na savršenom papiru i printu, dok ČK to nije.

Edited by - MF Doom on 12/09/2024 18:25:39
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



4177 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 12/09/2024 : 19:30:25  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Prevod je takođe drugačiji. U Fibrinom Mračnom vitezu ima previše purgerizma koji nema veze za životom i iritantno je za čitanje. Izdanje Čarobne knjige ima normalan prevod. I super što je izdato na većem formatu od izdanja Belog puta jer taj crtež zahteva veći format.

Mislim da od Batmana Čarobne knjige imam samo Povratak mračnog viteza i Zagonetača, sve ostalo imam od Fibre zbog većeg formata i boljeg papira.
Go to Top of Page

Nidzovantije
Starting Member



Serbia
8 Posts

Member since 17/08/2024

Posted - 12/09/2024 : 23:10:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Nidzovantije a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Prevod je takođe drugačiji. U Fibrinom Mračnom vitezu ima previše purgerizma koji nema veze za životom i iritantno je za čitanje. Izdanje Čarobne knjige ima normalan prevod. I super što je izdato na većem formatu od izdanja Belog puta jer taj crtež zahteva veći format.

Mislim da od Batmana Čarobne knjige imam samo Povratak mračnog viteza i Zagonetača, sve ostalo imam od Fibre zbog većeg formata i boljeg papira.


quote:
Originally posted by MF Doom

U konkretnim slučajevima “Mrčni vitez” Fibre sadrzi i drugi deo dok ČK samo prvi (prvi i drugi nisu povezani i mogu zasebno da se čitaju).
A “Strašni vic” ČK sadrzi stari i novi kolor istog stripa dok Fibra samo novi kolor.

A generalno Fibrin ČK je premium proizvod formata američkih absolut a na savršenom papiru i printu, dok ČK to nije.



Da li onda mislite da je bolje kupovati Fibrine od ČK, ako kupujem samo jednog izdavača?
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



4177 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 12/09/2024 : 23:47:54  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Većina nas uzima probrano od svakog izdavača. Izdavačka politika se ne poklapa pa nekad kod Čarobne imaš Batmane koje nemaš kod Fibre i obrnuto.

Prednost Fibre su veći format, papir, i propratni bonus materijali. Ali zbog veličine izdanja se može veoma brzo ući u problem sa prostorom gde držati tako velike stripove. Izdanja Čarobne su džepnog formata, ali su cenovno pristupačni.

Ako stripove čitaš prvi put i želiš da prođeš što jeftinije onda kupuj Čarobnu. Ako si već upoznat sa stripovima i želiš da ih imaš u deluks opremi kakvu kvalitetni stripovi zaslužuju onda uzmi Fibru.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2620 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 13/09/2024 : 08:44:48  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Nemoj uopste da uzimas Carobnu, ne vredi. Fibrini vrede svake pare, izdanja bez greske, papir, povez, prevod, sve za 10.

Jedini problem je Mracni vitez zbog prevoda, meni je Macan takodje zajebao i Hellboya, pa sam odustao od tih izdanja. Da se razumemo, Macan je etablirani, fenomenalni scenarista, nj prevodi su druga stvar.

Povratak Mracnog viteza imam u izdanju Belog Puta i zadovoljan sam. Ili da uzmes box set na engleskom.

Fibrine Batmane prevode Bob i Srsen, izuzetno dobro.

Edited by - john connor on 13/09/2024 08:45:21
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7523 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 13/09/2024 : 09:01:20  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Povratak Mracnog viteza, od ČK, na većem formatu, je za preporuku.
Go to Top of Page

MF Doom
Starting Member



66 Posts

Member since 23/04/2024

Posted - 13/09/2024 : 09:47:22  Show Profile Show Extended Profile  Send MF Doom a Private Message  Reply with Quote
Individualna je stvar. Ja ne uzimam DC od ČK jer mi ne odgovara taj njihov format koji je em mali, em nije američki format (odnos stranica), em je kvalitet šarenolik ima i bolji i lošiji.
Ima par tih ČK Batmana u većem formatu, koji nisu loši, ali opet nisu tehnički Fibra kvaliteta, mada prevod jeste bolji.

Tako da DC uzimam Fibru i originalna DC izdanja. Ako ti nije problem engleski i ako si nov u DCu imaš novu ediciju DC Compact koja izdaje najveće klasike DCa za nekih 10ak dolara u manjem formatu koja je po meni bust-buy ako želiš da pročitaš nešto a nisi kolekcionar.

Ali i to je tačno da Fibra koliko god tehnički fenomenalna bila - zauzima prostora.

Edited by - MF Doom on 13/09/2024 09:48:16
Go to Top of Page

Nidzovantije
Starting Member



Serbia
8 Posts

Member since 17/08/2024

Posted - 13/09/2024 : 10:46:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Nidzovantije a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MF Doom


Ako ti nije problem engleski i ako si nov u DCu imaš novu ediciju DC Compact koja izdaje najveće klasike DCa za nekih 10ak dolara u manjem formatu koja je po meni bust-buy ako želiš da pročitaš nešto a nisi kolekcionar.



Dobro znam engleski, tako da nije problem. Gde nabavljaš ta izdanja na engleskom? Ako možeš pošalji link. Hvala
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



4177 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 13/09/2024 : 11:04:08  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor
Jedini problem je Mracni vitez zbog prevoda, meni je Macan takodje zajebao i Hellboya, pa sam odustao od tih izdanja. Da se razumemo, Macan je etablirani, fenomenalni scenarista, nj prevodi su druga stvar.



Mračnog viteza je prevodio Bob.
Go to Top of Page

MF Doom
Starting Member



66 Posts

Member since 23/04/2024

Posted - 13/09/2024 : 12:03:04  Show Profile Show Extended Profile  Send MF Doom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nidzovantije

quote:
Originally posted by MF Doom


Ako ti nije problem engleski i ako si nov u DCu imaš novu ediciju DC Compact koja izdaje najveće klasike DCa za nekih 10ak dolara u manjem formatu koja je po meni bust-buy ako želiš da pročitaš nešto a nisi kolekcionar.



Dobro znam engleski, tako da nije problem. Gde nabavljaš ta izdanja na engleskom? Ako možeš pošalji link. Hvala



Najcesce kupujem na - https://www.kennys.ie a pogledaj i WoolfComics page na fejsbuku.
Go to Top of Page

Nidzovantije
Starting Member



Serbia
8 Posts

Member since 17/08/2024

Posted - 13/09/2024 : 13:02:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Nidzovantije a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MF Doom

quote:
Originally posted by Nidzovantije

quote:
Originally posted by MF Doom


Ako ti nije problem engleski i ako si nov u DCu imaš novu ediciju DC Compact koja izdaje najveće klasike DCa za nekih 10ak dolara u manjem formatu koja je po meni bust-buy ako želiš da pročitaš nešto a nisi kolekcionar.



Dobro znam engleski, tako da nije problem. Gde nabavljaš ta izdanja na engleskom? Ako možeš pošalji link. Hvala



Najcesce kupujem na - https://www.kennys.ie a pogledaj i WoolfComics page na fejsbuku.



Na www.kennys.ie sam nassao samo jedan taj DC compact. Da li su i ovi neki dobri(vidim da su na popustu) :

https://www.kennys.ie/comics-graphic-novels/graphic-novels-superheroes-super-villains/Batman-Vol-5-Zero-Year-Dark-City-The-New-52-Snyder-Scott

https://www.kennys.ie/comics-graphic-novels/graphic-novels-superheroes-super-villains/Batman-Volume-3-Death-of-the-Family-Scott-Snyder
Go to Top of Page

MF Doom
Starting Member



66 Posts

Member since 23/04/2024

Posted - 13/09/2024 : 15:14:03  Show Profile Show Extended Profile  Send MF Doom a Private Message  Reply with Quote
Po meni jesu dobri, ali su deo Snyderovog runa i zabavnije je ako se čita ceo run.

Kennys ima solidne cene ali search engine mu nije jača strana (koliko para toliko muzike), pa moraš imati razne work-arounds za pretragu. U konkretnom slučaju googlaš koji su DC compact izašli do sada pa onda tražiš po Kennysu.
Evo par klasika koja sam ti našao:
https://www.kennys.ie/shop/all-star-superman-dc-compact-comics-edition-grant-morrison-9781779527257-1
https://www.kennys.ie/shop/batman-hush-jeph-loeb-9781779527264
https://www.kennys.ie/shop/watchmen-alan-moore-9781779527325-1

Iz nekog razloga nemaju baš Court of Owls compact koji je početak Snyderovog runa. Verujem da će ga dobiti u nekom trenutku.
Go to Top of Page

Nidzovantije
Starting Member



Serbia
8 Posts

Member since 17/08/2024

Posted - 13/09/2024 : 15:29:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Nidzovantije a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MF Doom

Po meni jesu dobri, ali su deo Snyderovog runa i zabavnije je ako se čita ceo run.

Kennys ima solidne cene ali search engine mu nije jača strana (koliko para toliko muzike), pa moraš imati razne work-arounds za pretragu. U konkretnom slučaju googlaš koji su DC compact izašli do sada pa onda tražiš po Kennysu.
Evo par klasika koja sam ti našao:
https://www.kennys.ie/shop/all-star-superman-dc-compact-comics-edition-grant-morrison-9781779527257-1
https://www.kennys.ie/shop/batman-hush-jeph-loeb-9781779527264
https://www.kennys.ie/shop/watchmen-alan-moore-9781779527325-1

Iz nekog razloga nemaju baš Court of Owls compact koji je početak Snyderovog runa. Verujem da će ga dobiti u nekom trenutku.



Da vidim da od DC compact ima samo hush nema court of owls,joker ni harley.

Btw koliko košta kod njih poštarina?

Edited by - Nidzovantije on 13/09/2024 15:29:47
Go to Top of Page

Nidzovantije
Starting Member



Serbia
8 Posts

Member since 17/08/2024

Posted - 13/09/2024 : 20:09:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Nidzovantije a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MF Doom

quote:
Originally posted by Nidzovantije

quote:
Originally posted by MF Doom


Ako ti nije problem engleski i ako si nov u DCu imaš novu ediciju DC Compact koja izdaje najveće klasike DCa za nekih 10ak dolara u manjem formatu koja je po meni bust-buy ako želiš da pročitaš nešto a nisi kolekcionar.



Dobro znam engleski, tako da nije problem. Gde nabavljaš ta izdanja na engleskom? Ako možeš pošalji link. Hvala



Najcesce kupujem na - https://www.kennys.ie a pogledaj i WoolfComics page na fejsbuku.



Btw kako ide porucivanje kod WoolfComics? Ja pitam njega za neki određeni strip ili gledam ove objave sto stavlja pa se javim na sta me zanima?
Go to Top of Page
Page: of 67 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000