forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 542

alexts
Advanced Member



Serbia
7526 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 15/09/2024 : 00:13:06  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Slabiji je drugi deo, ali je dobar film.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



4177 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 15/09/2024 : 07:46:46  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Cekaj, gde ga to izresetaju u kolima? Samo ga je klinjo upucao, izbliza ali sa kapuljacom pa mu samo probio vilicu.
Mislis ono resetanje kad je devojcica jos s njima u hamvijima? Gde je tamo del Toro izresetan?

Drukcije mislim da je prica zanimljiva, i sva americka igranka lepo prikazana, ali nekako nije dobro napravljeno da to sve ostane upecatljivo.






Pomešao sam, nakon što je upucan seo je u kola pa sam povezao pucnjavu sa vožnjom. Mislio sam na tu nerealnu scenu kada ga klinja upuca direkt u glavu, a on preživi. I onda se onako vezan bacaka kao riba po onoj pustinji.. Komedija. Takve scene možda mogu da prođu kod filmova Liama Neesona ili Jasona Stathama koji uvek glume neuništive likove, ali kod ozbiljnijih filmova koji teže realnim situacijama kao Sicario? Ne baš.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20935 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/09/2024 : 16:21:06  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Pogledah sinoć Mad Maxa,Fury road;joj,jeste za tri koplja bolji od Fjurioze.
I dalje stojim da je potonji skroz dobar film,ali Fjuri roud je čisto kidanje! Ona sekvenca kad se vraćaju nazad u Citadelu je jedna od najboljih akcionih ikad.A sam film je među pet najboljih akcija ikad.
Zato i jesu slabije impresije i razočaranja sa Fjuriozom,jer su mnogi očekivali da se ponovi kvalitet prethodnog dela.A to je nije bilo lako.

Pre neko veče pogledah sa porodicom Ričijev Operacija Fortuna - zanimljivo je da sam taj film gledao ne tako davno,a da se nisam mogao setiti gotovo ničeg.Toliko o pamtljivosti Operacije.Međutim,moram reći da mi je ovaj put legao kao budali šamar,baš sam uživao u njemu.Ni sad ne mislim da je nešto specijalno,ali za kraj radnog dana,za opuštanje u krugu porodice,sasvim dobra zabava.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 15/09/2024 16:22:19
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37741 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 15/09/2024 : 21:41:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

quote:
Originally posted by Poli


Cekaj, gde ga to izresetaju u kolima? Samo ga je klinjo upucao, izbliza ali sa kapuljacom pa mu samo probio vilicu.
Mislis ono resetanje kad je devojcica jos s njima u hamvijima? Gde je tamo del Toro izresetan?

Drukcije mislim da je prica zanimljiva, i sva americka igranka lepo prikazana, ali nekako nije dobro napravljeno da to sve ostane upecatljivo.





Pomešao sam, nakon što je upucan seo je u kola pa sam povezao pucnjavu sa vožnjom. Mislio sam na tu nerealnu scenu kada ga klinja upuca direkt u glavu, a on preživi. I onda se onako vezan bacaka kao riba po onoj pustinji.. Komedija. Takve scene možda mogu da prođu kod filmova Liama Neesona ili Jasona Stathama koji uvek glume neuništive likove, ali kod ozbiljnijih filmova koji teže realnim situacijama kao Sicario? Ne baš.


Hm, ali ja mislim da to sto je prezivio uopste nije toliko cudno. Seti se, imao je onu kapuljacu preko lica, decko nije ni mogao videti gde da cilja, a i prvi put mu je bilo, pogodio je njegovu glavu ali na mestu gde bas i neces umreti. Imas takvih situacija, pa i gorih, puno u ratovima, a ono prezive makar im pola vilice fali. Imas i tipa kojem je međeđ sakom odbio donju vilicu i prezivio je.
Dobro, bio je jos vezan onom samolepljivom trakom, ali pored njega je bio onaj mrtvi cabron od kojeg je iskoristio kopcu na pasu. Mislim, i nije tooooliko naduvano kao kod ostalih akcionera tipa Rambo, Chuck Norris itd., pa ni u ovim nasi Bonelli stripovima.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7526 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 15/09/2024 : 22:03:41  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Naravno da nije.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



4177 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 15/09/2024 : 22:38:07  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going
Plus potpuna glupost da je Benicio del Toro mogao da preizivi onaj metak.




Going moj čovek. Ne verujte mu po pitanju True Detective S2, ali zna kako se piše osvrt za Sicario 2

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=31772&REPLY_ID=2351764
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20935 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/09/2024 : 23:39:06  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ispod je Poli lepo napisao;slična priča kod Sikaria keca i dvojke je kao kod Fjuri rouda i Fjurioze.
situacija sa upucavanjem Benicia skroz realna.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Zula
Average Member

975 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 16/09/2024 : 12:34:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Meni su oba Sicaria vrlo dobro filmovi, a prvi bolji od drugog. Oba sam gledao bar 3 puta.
Muzika (zvuk) je ono što daje dodatnu vrijednost osim scenarija i glumaca.
Prvi mi je koherentniji, drugi se malo previše raspline u količini otvorenih ideja pa djeluje površniji.
Neke situacije su izvrsne u oba filma.
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
2012 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 16/09/2024 : 13:27:25  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Gledao Bubimira sinoć, i jako sam zadovoljan.
Jedan od rijetkih slučajeva nastavaka skrojenih rame uz rame s prvim,
pogotovo obzirom na vremensku razliku.
Lepršava, duhovita (ha!) i poprilično koherentna (obzirom na svašta natrpano) zajebancija - posebno me se dojmio Frank Reynolds u ulozi samog sebe,
meta-komentar na jebene influensere , i jasno,
naslovni lik kojem Keaton stoji savršeno.

Sve u svemu, idealna kino-zabava - ako ste u dilemi
a prvi vam je drag, nemojte propustiti.

Usput, smiješni su mi bili komentari mlađih gledatelja,
u stilu "pa i nije mi nešto, ne znam otkud takav hajp" -
da, kad se po svoj prilici niste ni rodili kad je prvi bio aktualan,
a odrastanje uz animiranu seriju da ni ne spominjem.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37741 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 16/09/2024 : 14:16:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



4147 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 16/09/2024 : 18:11:18  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Bubimir x2 je bio jako zabavan. I ja sam ga jučer odgledao u kinu.
Burtona je uvijek lijepo vidjeti u ovakvoj vintage formi, a i fino je modernizirao neke svoje elemente. Možda film nije čista petica, ali je jedna iskrena zabava i umjetničko djelo. Prvi mi nije ostao u nekom sjećanju, ali došlo mi je jučer da se podsjetim malo te filmografije.
Keaton u ovoj ulozi rastura, baš dobar primjer glumca koji se pod starije dane preporodio.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



4177 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 16/09/2024 : 21:42:25  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Aaa, tek sad provalih da pričate o Beetlejuiceu... Kada sam pročitao Flerov osvrt o Bubimiru mislio sam da priča o nekom vašem domaćem filmu.. Molim vas zovite taj film Beetlejuice

@Poli: Nikada mi nije bilo jasno zašto ljudi samo pričaju o toj kontraverznoj sceni kao da je jedina scena u filmu. Irreversible je odličan film.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37741 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 16/09/2024 : 21:55:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pa... i nije toliko cudno. Jeste, film je odlican, ali ova scena je fakat mucna, brutalna, nepodnosljiva da tako kazem. Samim tim ni nemam zelje da film ponovo pogledam. Mozda, nekada, za par decenija... a jos tad mozda.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



4177 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 16/09/2024 : 22:10:59  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Pa dobro ni meni ne spada u tip filmova koji se gledaju za Božić sa porodicom, ali nasilje nije cilj sam po sebi već film sadrži dosta drugih tema o vezama, ljubavi, deci, staležima, društvu uopšteno itd.
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4484 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 17/09/2024 : 08:17:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
kakvi Monika mucna
al ako cu da gledam nesto tako
onda cu na xxx sajtu
bar se bolje vidi

Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39918 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 17/09/2024 : 10:03:27  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ne znam gde da pitam, ali kada idete u bioskope, uzimate li one figurice (toppere)? I ako da, ima neko nesto viska? Hocu da kupim ili da menjam. Ja skupljam to i imam oko 500 razlicitih ali mi isto tako fali dosta pa bih da pokrpim kolekciju.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7290 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 17/09/2024 : 11:10:50  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Bubimir 2 je super, pravi dašak old school đira.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7526 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 17/09/2024 : 13:45:10  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Gauguin
Original title: Gauguin - Voyage de Tahiti

2017



Film je fokusiran na aferu francuskog slikara Pola Gogena sa mlađom domorotkinjom na Tahitiju, kao i na njegov život tamo.

Za razliku od At Eternity's Gate (prethodna strana ovog topika), film o čuvenom slikaru Polu Gogenu konvencionalniji je biografski film, iako se fokusira samo na njegov boravak na Tahitiju (prvi, dvogodišnji). Ali, kako je reč o francuskom ostvarenju, reditelj Edouard Deluc ne beži od umetničkijeg pristupa, koji srećom uključuje i dobru fotografiju i soundtrack, kao i vrlo dobrog Vincent Cassela u glavnoj ulozi (i Tuheï Adams u epizodnoj).
Pomalo depresivne atmosfere, u skladu sa nesređenim emocijama protagoniste, glavni nedostatak filma nije taj što ne zalazi dublje u Gogenovu umetnost, nego što je radnjom prilično ravan (mada sa dovoljno umereno zanimljivih momenata, da ne bude dosadan, iako je spor), odnosno što scenaristi nisu uključili dovoljno angažujuće drame, bilo na osnovu činjenica iz života, bilo korišćenjem umetničke slobode, da bi napravili zanimljiviji film.

(Ne-filmsku priču o odnosu stvarnog i prikazanog, ostavljam po strani).

6- /10
Go to Top of Page

koze123
Average Member



901 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 17/09/2024 : 15:44:17  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Vrlo je solidan Blink Twice, rediteljski prvenac Zoe Kravitz. Premisa je jednostavna, donekle već viđena, film je malo sporiji na momente, ali se saspens gradi odlično, tako da i preokreti imaju smisla i težinu. Čak su otišli i korak dalje i eksplicitnije prikazali određene scene, što još doprinosi šoku i pozitivnom utisku celog filma, a opet su te šokantnije i eksplicitnije scene razbijene blagim humorom kako bi bile lakše za žvakanje. Uz to, film nije samo mindless misterija-triler sa ciljem da šokira, već ima i dobro prožetu poruku i ideju. Iz tog razloga sve rupe i priči su sitne mane, jer na kraju krajeva nije to glavna poenta.

Inače Channing Tatum je odličan. Kad se sve to uzme u obzir, nisam zažalio što sam pogledao film. Nadam se da će Zoe da nastavi da režira u ovom pravcu i da će joj budući filmovi biti sve bolji.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7526 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 18/09/2024 : 10:08:13  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Reign of Assassins
Original title: Jian yu

2010



U drevnoj Kini, Zeng Jing, vešta i obučena kao ubica, dođe u posedovanje samrtnih ostataka mističnog budističkog monaha. Ona počinje potragu za vraćanjem ostataka na mesto gde pripadaju i tako sebe dovodi u smrtnu opasnost, jer je tim ubica, kome je i sama pripadala, u smrtonosnoj potrazi za posedovanjem ovih ostataka, zato što oni čuvaju tajnu izvora moći.

Prijatno iznenađenje je ovaj "wuxia" film, sa svojim odličnim akcionim, ali i dramskim i humornim scenama, koje likovima (a nema ih malo) daju uverljivost, a akciji pridodaju emocije, pored vizuelno-koreografsko-režijske perfekcioznosti. Za ovakav tip filma, produkcijsko-tehnički elementi su, takođe, na nivou (scenografija, kostimi, muzika, kamera). Za Michelle Yeoh, ovo je bila prva "borilačka" (glavna) uloga, posle 2003-e i filma Crouching Tiger, Hidden Dragon. Pomenuti film, Reign of Assassins ne dostiže po kvalitetu, ali je blizu njega, kao i poznatih filmova Hero i House of Flying Daggers iz istog žanra.

U zapletu se mogu naći neke zamerke, kao i u nekim montažno-vremenskim skokovima napred-nazad, ali meni to nije pokvarilo zadovoljstvo i šteta je što i Marvel studio nije učio više od ovakvih ostvarenja. Uz Yeoh, dobar je i ostatak glumačke ekipe, a režiser (i scenarista) Chao-Bin Su je imao pojačanje, od strane Johna Wooa.

8-/ 10
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2603 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 18/09/2024 : 15:58:23  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Gauguin
Original title: Gauguin - Voyage de Tahiti

2017



Jedno pitanjce ako nije problem, jesi li skinuo film s neta i titlove s titlovi.com-a? Ako jesi, možeš li reći čije si titlove skinuo? Pretpostavljam Backuperove? Ili možda od Taubinatora?

hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7526 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 18/09/2024 : 16:42:45  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by verab

quote:
Originally posted by alexts

Gauguin
Original title: Gauguin - Voyage de Tahiti

2017



Jedno pitanjce ako nije problem, jesi li skinuo film s neta i titlove s titlovi.com-a? Ako jesi, možeš li reći čije si titlove skinuo? Pretpostavljam Backuperove? Ili možda od Taubinatora?



Ne, ne - TV kanal.

A što?
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2603 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 18/09/2024 : 17:03:47  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote

Ma ništa, zaboravi da sam pitao, zanimalo me nešto u vezi prijevoda, nema veze...

hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
7170 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 18/09/2024 : 18:13:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Pogledao (napokon) Apocalypse Now. Nemam što reći što svi već ne znaju, odlično i točka. E sad, pogledao sam kino verziju pa me zanima ima li smisla gledati Redux i/ili Final Cut? Na glasanju za ratni film Apokalipsa je uvjerljivo odnijela prvo mjesto, ali koju to verziju cijenjena forumaška publika preferira?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37741 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 18/09/2024 : 20:22:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Hm, ja sam mislio da je u opticaju vise manje samo jos redux. Iskreno da kazem, bas sam si zazelio pogledati onu prvu, kracu verziju (mozda sam ju gledao samo jednom kao klinjo). Ali da, redux je super, pogotovo ako ti se film i redatelj svidjaju. ;)




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 542  Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 2.07 seconds. Snitz Forums 2000