forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 PEZ i FERRERO Kinder Surprise FAN CLUB
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 4

1Euro
Advanced Member



12440 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 22/08/2024 : 13:00:08  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Kupujem Pez figurice VUČKO. Plačam između 300 - 400 eura, ovisi o kojem modelu se radi i kakva je očuvanost. Zato zavrnite rukave, pretražite podrume, skladišta, kante za smeče, pijace, trgove, šume, drveča, kamenje,....ne biste li pronašli nekog PEZ Vučka i javite mi se!!!!
Novac čeka na vas!!!!!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12440 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 25/08/2024 : 11:16:51  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Nije se nitko javio!!!!! Pa zar nema puno toga po Bosni, Srbiji, Hrvatskoj,...? Ima neki Hrvat koji svake toliko prodava po nekog Vučka po 250 eura. Ali ga svaki put zakasnim, vidim tek nakon što je prodao. Rekao mi je da je do sada prodao več 4....naravno da sam mu se javio i napisao da mu ja za svakog plačam po 300 eura, pa da vidim hoče li mi nešto pronači.
Ali ostali iz Bosne, Srbije,...što ne pitate uokolo. Sarajevo npr...tamo sigurno svaki ko je išao na Olimpijske igre prije 40 godina ima nekog u nekoj škatli....to so danas stari ljudi od 60+ godina i sigurno nemaju pojma koliko to vrijedi pa če vam rado prodati za 20-50 eura a onda ja vama platim 300+ eura.

Ja sam upravo sklopio posao sa jednim tipom iz inozemstva on ima čak 3 Vučka i to žuta kapa, žuta kaciga i obični (bez kape i kacige), booom čitav set, fuck yeah!!!! A iz nekog razloga žuti so rjeđi od crvenih....ono po katalogu su mislim da jednake cijene ali u stvarnosti ako več netko ima ima crvenog,....a ovi su žuti!!!!
Stavit ču fotke kada ih dobijem, sutra idem na banku da uplatim.

A ovaj čovjek ima i puno drugih PEZ figurica. Ima i lava iz 1962 koji vrijedi 5000 eura!!!! Ozbiljno razmišljam da ga kupim ali 5000 eura puno je novaca za PEZ figuricu.....ali ovakva prilika se teško nađe...stvarno ne znam šta učiniti. Jedno je kupovati Vučkote po 300-400 eura a ovo je sasvim drugi nivo. Radi se više o prestižu jer lav iz 1962 to je A liga (Vučko je npr B liga, za neke možda čak C liga)....ali 5000 eura je 5000 eura i mogu kupiti puno nekih drugih stvari.....stvarno ne znam,....ono vjerovatno neču kupiti a znam da če mi jednom biti žao što ga nisam kupio.....problem nije toliko u novcu koliko je ono što dobiješ za taj novac...npr za 5000 eura mogu putovati skoro bilo gdje (Brazilija, Mehika, Indonezija,....) za 5000 eur amogu kupiti npr motor recimo Honda Moneky 125 ccm i vozit se s njime svaki dan uživati u vožnji,....a mogu kupiti ovu figuricu koju ču staviti u vitrinu i to je to.... ali onaj feeling posjedovati je, znati da imaš jednu od najtraženijih i najvrijednijih,...to je ulaznica među top kolekcionare,...jer nema PEZ kolekcionara na svijetu koji je ne bi želio imati,....recimo neki doktor iz Amerike, školovan na Harvardu, odvjetnik iz Oxforda,....ako su kolekcionari PEZ figurica ovakva figurica če privuči njihovu pažnju, Vučko neče.... Kod Vučka če reči "ah, imaš Vučka, simpatična figurica, no šta još imaš..." ali kod lava če reći "opa, da li je to lav iz 1962 godine, gdje ste to nabavili, prodajele li ga!??"

Edited by - 1Euro on 25/08/2024 11:17:50
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1584 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 25/08/2024 : 12:11:19  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
totalno te obuzelo ludilo kolekcionarstva
(iako to moze biti simpaticno)
spusti se malo na zemlju, zbog sebe i okoline :)

Nisam Grk, još manje glazbenik, i vec dugo vremena ne pušim.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12440 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 28/08/2024 : 13:56:19  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
3 Vučka danas krenula na put prema Sloveniji. Stavim slike kada dođu. Još uvijek se nitko ne javlja iz bivše Juge....izgleda da ih stvarno nema više ili ih nitko ne želi prodati. Ove tri sam pronašao u Austriji.

Pronašao sam i jednu drugu figuricu (nije Vučko) ali o tome ču reči nešto više kasnije.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12440 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 30/08/2024 : 07:47:01  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
crni maharadja (izrađen u Jugoslaviji) prodat na Ebayu za 5111 usd:

https://www.ebay.com/itm/156357950029
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47008 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 30/08/2024 : 08:16:23  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

crni maharadja (izrađen u Jugoslaviji) prodat na Ebayu za 5111 usd:

https://www.ebay.com/itm/156357950029



Ovo mi nije poznato. Neki stariji pez?

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12440 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 30/08/2024 : 11:34:10  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by 1Euro

crni maharadja (izrađen u Jugoslaviji) prodat na Ebayu za 5111 usd:

https://www.ebay.com/itm/156357950029



Ovo mi nije poznato. Neki stariji pez?



naravno, svi koji nemaju nogice su rađeni ispred 1984 u Europi i 1987 u Americi a ovaj mislim da je rađen tamo negde u sedamdesetim godinama. Inače postoje dve verzije, obična verzija je bijelo lice, zeleni turban i te figurice su oko 100 eura, dok su crno lice i žuti turban jako rijedki ali nisam znao da če iči čak 5000 eura. Vjerovatno su radili neki prototip, možda neka zajebancija,....pa su napravili tek nekoliko ovih sa crnim licem i ovi su jako rijedki i vrijedni. Postoji i djed božičnjak za crnim licem ali on mislim da se prodava oko 150 eura....fora kod tih PEZ figurica su upravo boje (različite kombinacije boja, po nekada samo neki detajl u drugoj barvi pa su onda zbog toga skuplji. Npr kod VUČKO jako rijedke su plava kaciga i plava kapa (umjesto crvene i žute) i oni koštaju po katalogu oko 2500 eura dok obični košt anpr oko 400. Ali pošto se i obični rijedko nađu (više manje ih imaju samo die hard kolekcionari koji ih ne prodavaju) sve ih je manje na tržištu pa če i njima porasti cijena. Mogu zamisliti ako se bude pojavio na dražbi neki Vučko sa plavom kacigom ili plavom kapom da če cijena biti puno veča nego 2500 dollara (katalog je u dolarima). Tako da uvijek obratite pažnju na boje, na detalje,...jer umjesto par sto dolara može vrijediti par tisuča dolara. Jedini problem je u tome što sve što vrijedi je staro 40+ godina i to sve več imaju kolekcionari u svojim rukama i nije na prodaju....U Austriji npr (Pez je Austrijska firma) postoji jedan kolekcionar koji ima više manje MONOPOL nad svim što vrijedi. On je tokom godina pokupovao sve veče kolekcije, čak ima neke kalupe od nekih figurica pa može i sam napraviti neke figurice i njega mnogi sumnjaju da je upravo on u svom "laboratoriju" napravio neke ovakve rijedkosti. Koliko ima istine u tome ne znam, možda je to samo urbana legenda..... Sve u svemu obični Pez koji se danas nađe po trgovinama za 2+ eura može kupiti svatko i to ne vrijedi puno, niti če ikada vrijediti puno a ovo ispred 40+ godina to ima u svojim rukama par pojedinaca. To je dosta zatvoren krug i teško se uđe u njega, a ako nekim slučajem netko uđe sve je skupo, tamo se pronađu figurice po 5000+ eura sa time da su rijedko i na prodaju. Znači ako i imaš volju potrošiti 5000+ eura moraš skoro moliti prodavača (i imati sreču) da ti ju on i proda. Na neki način bolestno ali tako stvari stoje.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12440 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 30/08/2024 : 11:42:22  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Baš zbog toga što su neke ovakve rijedkosti (možda djelo nekog znanstvenika, koji ima kalup pa se igrao sa nekim bojama) sve više ljudi traži još originalno zapakovane figurice, to je najsigurnije, jer ne možeš npr falsificirati stari karton, požutjelu plastiku,....zato sam ja jučer imao sreče i kupio još jednog zeku sa širokim ušima napravljenog u Jugoslaviji. Stavljam fotografije za pola sata!!!


UPDATE!

Htio sam staviti fotografije tog zeku sa širokim ušima, još originalno zapakovanog, made in Yugoslavia, ali iz nekog razloga ne mogu copy/paste slike iz oglasa....tako da ču ih pokazati nakon što dobijem tog zeku iz Amerike, pa da ga sam fotografiram. Jednog sličnog več imam, mislim da sam stavio slike u neki prijašnji post, čak je bio članak u novinama...ono po čemu je ovaj poseban je u tome što se radi o drugim bojama i unutar pakunge ima i listič na kojem piše, da se PEZ spomenuo u filmu E.T. (onaj vesoljček E.T.).
Znači nije nalepnica jer to bi mogao svatko da nalepi na kutiju, nego je ovaj listič unutar pakovanja i pošto su bonboni kvalitetno napravljeni i nisu iscurili i nakon 40+ godina ta se poruka može lijepo pročitati. Film E.T. je bio snimljen 1982 godine znači da su i taj PEZ napravili 1982 godine i tako se reklamirali.

Na you tube sam čak pronašao klip iz films u kojem se spomene PEZ:


Edited by - 1Euro on 30/08/2024 12:11:20
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2613 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 30/08/2024 : 14:32:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Mesar, daj rijesi ovoga.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12440 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 30/08/2024 : 18:17:09  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Mesar, daj rijesi ovoga.



alkohol i droga polako te dokrajčuju, nečeš ti još dugo ili češ se sam ubiti tim otrovom ili če te neka baka zgaziti traktorom na putu prema Crkvi....sve u svemu tvoj život ne vrijedi više ni 5 para
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12440 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 30/08/2024 : 18:20:22  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
stigao čopor Vučkova!!!!! Što ovako kasno....ovi dostavljači stvarno rade non stop!!!!!! Idem otvoriti paket!!!!









a eto njih i u društvu ljepotica:




Edited by - 1Euro on 30/08/2024 19:40:35
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47008 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 30/08/2024 : 19:47:01  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Je.lo mater ima san bar 3 ta Vucka i ne mogu ih nac.
Znan da je bija sa crvenom kapon i ovaj obixni bez.
Ko zna di je to nestalo.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12440 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 31/08/2024 : 18:37:07  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Eto PEZ Vučko set sam kupio, kupio sam i onog zeku sa širokim ušima originalno zapakovanog, izrađen u Jugoslaviji 1982 godine u kojem se nalazi reklama za film Vesoljček E.T. Kada ga dobijem stavim slike.
Eventuelno sam još zainteresiran za neke druge stare PEZ figurice izrađene u Jugoslaviji npr Vitez, Doktor, Medicinska sestra, Pirat, Dumbo, Maharadja, indijanac, Meksikanac, Policajac,.....ako imate nešto možete me kontaktirati.

Topik se može izkoristiti i za Kinder Surprise figurice, jer njih više ljudi sakuplja i dostupnije su. Njih ne kupujem jer ionako nemaju neku cijenu ali ih je uvijek lijepo vidjeti. Volim jesti ova kinder jaja pa ono šta god da je unutra sastavim i stavim na policu i odjednom su mi sve police zauzete tim stvarima.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12440 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 01/09/2024 : 11:38:20  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
eto nekoliko fotografija od figurica iz kinder jaja koje imam













Edited by - 1Euro on 01/09/2024 11:46:33
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12440 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 01/09/2024 : 11:53:02  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
eto pitanje i za znalce, da li znate šta imaju zajedničko ovi automobili na slici!??
I nemojte napisati da su svi iz plastike, ili da imaju svi 4 kotača i slično,...nego radi se o nečem specifičnim, nešto što poveziva sve ove automobilčiče, koji su by the way iz različitih serija i godina



Edited by - 1Euro on 01/09/2024 11:54:33
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6177 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 01/09/2024 : 20:39:29  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
po svim tvojim upisima do sada, zakljucujem da su made in Yu

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12440 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 02/09/2024 : 11:42:50  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

po svim tvojim upisima do sada, zakljucujem da su made in Yu



nisu. Radi se o nečemu drugome.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12440 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 12/09/2024 : 19:10:34  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
odgovor na pitanje je, da svi ovi automobili na slici gore (koji su iz kinder jaja) imaju zajednički mehanizam!
Onaj mehanizam, kada povučeš automobilčič natrag i onda ga pustiš on ide sam naprijed i to dosta velikom brzinom! Taj mehanizam je jako mali, kao nekakav motor, vjerovatno par malih zobnika unutra,...i sve to u manje od jednog centimetara i savršeno radi. Ono stvarno ide brzo, dosta daleko,....a radi se o plastičkoj igrački koja skupa sa čokoladom košta oko 1 eura.....

Ako imate neki ovakav avtomobilčič na taj mehanizam, javite mi. Možda možemo nešto mijenjati. Nema veze ako ga več imam, ovo uvijek uzmem ako naletim!

Što se tiče onog zapakovanog PEZ Zeku iz 1982 on je očito zapeo negdje u Nizozemskoj....vidim da je tamo več 3 dana....prošao sve carinske kontrole i to a sada se ne miče.....pratim pošiljku da vidim kada če to stiči pa da stavim fotografije! A pripremam i jedan članak za novine pa ču da vidim da li če i to objaviti kako su objavili o prošloj figurici.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12440 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 15/09/2024 : 15:35:52  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Ja i Vučkiči smo se igrali skrivača i gledajte gdje su se mali vragolani sakrili. Mislili su da ih neču pronači ali još se nismo dovoljno upoznali i ne znaju da ja tamo najprije pogledam











kuku


Edited by - 1Euro on 15/09/2024 15:43:04
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12440 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 15/09/2024 : 15:47:13  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Inače podigao sam ovaj novac jer sutra idem pogledati jednu veliku PEZ kolekciju u Austriju i nadam se da če biti nešto i na prodaju odnosno da ču imati dovoljno novca da kupim sve što želim
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37745 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 15/09/2024 : 21:34:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Sumnjam da ce ti ovaj sitnis biti dovoljan.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12440 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 16/09/2024 : 22:18:20  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Sumnjam da ce ti ovaj sitnis biti dovoljan.






Da, jedva sam ga nagovorio da mi proda ovo


Edited by - 1Euro on 16/09/2024 22:19:48
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12440 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 19/09/2024 : 14:21:56  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Stigao Zeko napravljen u Sloveniji (tadašnja Jugoslavija) iz godine 1982, u kojem se reklamirao film Vesoljček E.T. Zeko ima 42 godina još uvijek neotvoren, bonboni nisu iscurili, sve super:








Zanimljivo je to, da nakon 40 godina još uvijek postoje zapakovane PEZ figurice, npr ja imam dva ovakva zapakovana zečiča. Koja disciplina to mora biti da sve ove godine ne otvoriš paketič i pojedeš bonbone, čuvaš 40+ godina i onda staviš na dražbu.....





Edited by - 1Euro on 19/09/2024 16:08:52
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1584 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 19/09/2024 : 17:51:16  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Jeftino si prosao..

Nisam Grk, još manje glazbenik, i vec dugo vremena ne pušim.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12440 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 19/09/2024 : 19:05:55  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Jeftino si prosao..



kako to misliš? Pa ni ne znaš koliko sam ih platio nisu bili baš jeftini
Go to Top of Page
Page: of 4  Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000