forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 TOP 100 scenarista NOMINACIJE za BD do 30.9.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12896 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 25/09/2024 : 10:40:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

očekivana i realna lista - po meni je jedino Morison upao na visoko mesto,prilično precenjen scenarista.


Anto, nije Morrison precijenjen, nego ti ne voliš tip stripova koje on piše.

Uostalom, ti nisi niti pročitao neke od najboljih naslova iz njegovog opusa.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7575 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 25/09/2024 : 11:05:53  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Anto potcenjuje Morisona.
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1297 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 25/09/2024 : 11:14:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Jodorowsky
Blain
David B
Trondheim
Rabate
Van Hamme
Christin
Cothias


www.maconcomics.com
Go to Top of Page

Zula
Average Member

988 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 25/09/2024 : 11:16:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by anto

očekivana i realna lista - po meni je jedino Morison upao na visoko mesto,prilično precenjen scenarista.


Anto, nije Morrison precijenjen, nego ti ne voliš tip stripova koje on piše.

Uostalom, ti nisi niti pročitao neke od najboljih naslova iz njegovog opusa.


Ako ih ne voli, onda mu njegovi najbolji naslovi ništa neće značiti.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12896 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 25/09/2024 : 11:17:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ridiculus

quote:
Originally posted by alexts

Morao sam da proguglam da bih video šta je pisao taj Kurt Busiek. Vidim da sam čitao Marvels od njega.



Ma, Googleu trebaju dodatni serveri da bi mogao da obuhvati sve što je taj napisao!

Ali, onako okvirno, pre svega Astro City, pa vrlo cenjen period na Conanu, Thunderbolts, Avengers, nekoliko kratkih serijala poput Secret Identity (Superman) i Creature of the Night (Batman).

Važi među radnicima iz branše za najvećeg poznavaoca Marvelovih stripova, čudi me da ga ne znaš.


Kulminacija Busiekovog angažmana na serijalu Avengers mi je općenito nešto najbolje što sam imao priliku pročitati.

A Astro City je magnum opus koji bi svaki autor poželio.

Od onog što nisi naveo, jako je dobar i njegov Untold Tales of Spider-Man.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Zula
Average Member

988 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 25/09/2024 : 11:20:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Macon

Jodorowsky
Blain
David B
Trondheim
Rabate
Van Hamme
Christin
Cothias


Jebate, previše si ti vesterna čitao i gledao, prvo pucaš, a onda pitaš tko je.
Kad je trebalo Eng scenariste nema te, ali imaš prigovor na nominirane.
Sad ne gledaš da je pola tvojih BD scenarista već nominirano, ali eto, što ti ne bi stavio svoje. Dvaput je dvaput...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12896 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 25/09/2024 : 11:21:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zula

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by anto

očekivana i realna lista - po meni je jedino Morison upao na visoko mesto,prilično precenjen scenarista.


Anto, nije Morrison precijenjen, nego ti ne voliš tip stripova koje on piše.

Uostalom, ti nisi niti pročitao neke od najboljih naslova iz njegovog opusa.


Ako ih ne voli, onda mu njegovi najbolji naslovi ništa neće značiti.


Definitivno. Moj se komentar odnosio na Antovu mantru (a i nekih drugih forumaša) da će "sve što vrijedi biti objavljeno na ovim prostorima". Ali, to se nikad neće dogoditi, niti ta mantra sama po sebi ima smisla.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins

Edited by - Mr. Bushido on 25/09/2024 11:27:35
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



4241 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 25/09/2024 : 13:21:13  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts
Mignola nije neki scenarista.



Pa i nije neki, kad je odličan. Ne znam zašto kažeš da nije neki kada nisi pročitao ceo serijal i nisi video vrhunac priče (Darkness Calls, The Wild Hunt, and The Storm and the Fury). Hellboy je rame uz rame sa Sandmanom.

A Mignoli je i Baltimore veoma dobra stvar. Tuga koliko je Mignola dobio malo glasova.

Edited by - naker on 25/09/2024 13:21:39
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7575 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 25/09/2024 : 13:27:29  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

quote:
Originally posted by alexts
Mignola nije neki scenarista.



Pa i nije neki, kad je odličan. Ne znam zašto kažeš da nije neki kada nisi pročitao ceo serijal i nisi video vrhunac priče (Darkness Calls, The Wild Hunt, and The Storm and the Fury). Hellboy je rame uz rame sa Sandmanom.

A Mignoli je i Baltimore veoma dobra stvar. Tuga koliko je Mignola dobio malo glasova.



Pobogu, ne moram ceo opus nekog da pročitam, da bih video kakav je scenarista?!

Treba li da gledam 36 filmova nekog režisera da bi video da "nije neki".

O zanatskom načinu pisanja se radi - jednostavni zapleti, sa još jednostavnijim razrešenjima. Predstavi se neko zlo, radi nešto loše, Helboj dođe do njega i razreši to pesnicama. To je obrazac - šablon.

Čini mi se i Macan jednom rekao za njega nešto u negativnom smislu (ako ne grešim, možda ga je i hvalio).
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



4241 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 25/09/2024 : 13:36:10  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Ne treba da pročitaš sve, već ono najbolje. Opet ponavljaš iste greške da pričaš stvari napamet.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7575 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 25/09/2024 : 13:36:43  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Treba li da pomenem, da ako mislim da neko nije među najboljima, to ne znači da je loš. Mislio sam "nije neki - izuzetan"; sad Naker se ne slaže, to je legitimno. I za mene je dovoljno dobar.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7575 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 25/09/2024 : 13:37:57  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Ne treba da pročitaš sve, već ono najbolje. Opet ponavljaš iste greške da pričaš stvari napamet.



Pa nije napamet, imam ja solidan broj njegovih stripova, dok sam ih čitao moje razmišljanje je bilo takvo.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7575 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 25/09/2024 : 13:41:01  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Dok mi je za Gejmana bila dovoljna prva epizoda Sendmena da vidim da je talenat, nisam morao opus do kraja da okrenem.

Edited by - alexts on 25/09/2024 13:41:18
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8160 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 25/09/2024 : 13:45:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ridiculus

quote:
Originally posted by Tonto

Da je zamijeniti mjesta ellisu i morrisonu i brubakera gurnuti negdje iza 15.mjesta ja prezadovoljan.



Moja najdiskutabilnija odluka, kada sada razmišljam o tome, je izostavljanje Ellisa sa liste. Čitao sam dosta od njega, i nisam nezadovoljan, ali nisam mogao da se odlučim preko nekih drugih. On ne radi mnogo toga što Chaykin već nije radio pre. A Morrisonu ne bih dao ni promil poena kada bih sudio po ličnom šarmu, ali ne mogu da zažmurim na njegovu originalnost, iako kvalitet varira.





Another cold morning mi je dovoljna da ga svrstam uz bok najboljima. Nisam previše čitao Chaykina, ali mi je teško zamislit da bi on napisao nešto što bi mene tako oduvalo.

Jedina mu je mana što dijeli ime i prezime s onom bradatom budalom koja je zavela i upropastila nick cavea.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Zula
Average Member

988 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 25/09/2024 : 13:49:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by naker

Ne treba da pročitaš sve, već ono najbolje. Opet ponavljaš iste greške da pričaš stvari napamet.



Pa nije napamet, imam ja solidan broj njegovih stripova, dok sam ih čitao moje razmišljanje je bilo takvo.


A ne. Ima da čitaš sve njegove stripove. I ako ti se nekim slučajem dogodi da ti opet "nije neki"... ima da čitaš ponovo... I ponovo... Sve dok ne shvatiš da "je neki". Jel jasno!?
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7575 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 25/09/2024 : 13:54:40  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Razumem!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12896 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 25/09/2024 : 13:55:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by ridiculus

quote:
Originally posted by Tonto

Da je zamijeniti mjesta ellisu i morrisonu i brubakera gurnuti negdje iza 15.mjesta ja prezadovoljan.



Moja najdiskutabilnija odluka, kada sada razmišljam o tome, je izostavljanje Ellisa sa liste. Čitao sam dosta od njega, i nisam nezadovoljan, ali nisam mogao da se odlučim preko nekih drugih. On ne radi mnogo toga što Chaykin već nije radio pre. A Morrisonu ne bih dao ni promil poena kada bih sudio po ličnom šarmu, ali ne mogu da zažmurim na njegovu originalnost, iako kvalitet varira.





Another cold morning mi je dovoljna da ga svrstam uz bok najboljima. Nisam previše čitao Chaykina, ali mi je teško zamislit da bi on napisao nešto što bi mene tako oduvalo.

Jedina mu je mana što dijeli ime i prezime s onom bradatom budalom koja je zavela i upropastila nick cavea.


Ima on još mana.

https://en.wikipedia.org/wiki/Warren_Ellis#Sexual_coercion_allegations

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9329 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 25/09/2024 : 13:59:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts


Čini mi se i Macan jednom rekao za njega nešto u negativnom smislu (ako ne grešim, možda ga je i hvalio).



Ako misliš na ovo https://www.stripvesti.com/arhiva/sv-302.htm#kartica, nije ga hvalio. Mada nisam siguran da je baš za pogubljenje.
Meni je Mignola odličan. Više zbog priča i pripovijedanja i gradnje mitologije (što kaže naker) nego što možda previše koriti isti motor za rasplest priču.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8160 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 25/09/2024 : 14:11:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by ridiculus

quote:
Originally posted by Tonto

Da je zamijeniti mjesta ellisu i morrisonu i brubakera gurnuti negdje iza 15.mjesta ja prezadovoljan.



Moja najdiskutabilnija odluka, kada sada razmišljam o tome, je izostavljanje Ellisa sa liste. Čitao sam dosta od njega, i nisam nezadovoljan, ali nisam mogao da se odlučim preko nekih drugih. On ne radi mnogo toga što Chaykin već nije radio pre. A Morrisonu ne bih dao ni promil poena kada bih sudio po ličnom šarmu, ali ne mogu da zažmurim na njegovu originalnost, iako kvalitet varira.





Another cold morning mi je dovoljna da ga svrstam uz bok najboljima. Nisam previše čitao Chaykina, ali mi je teško zamislit da bi on napisao nešto što bi mene tako oduvalo.

Jedina mu je mana što dijeli ime i prezime s onom bradatom budalom koja je zavela i upropastila nick cavea.


Ima on još mana.

https://en.wikipedia.org/wiki/Warren_Ellis#Sexual_coercion_allegations

Znam za to. Ajmo ostat u okvirima stvaralastva.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2820 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 25/09/2024 : 14:35:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Edgar P. Jacobs
Serge Le Tendre
Sylvain Runberg
Raoul Cauvin
Maurice Tillieux
Frank LeGall
Frank Giraud
Kris (Christophe Goret)
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
2001 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 25/09/2024 : 14:46:01  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Hoćemo Bilal pod domaće ili pod BD? Da se ne ponavljaju imena...


Resistance is futile.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



4241 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 25/09/2024 : 15:30:12  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
- Regis Loisel
- Frederik Peeters
- Nicolas De Crécy
- Timothé Le Boucher
- Cyril Pedrosa
- Xavier Dorison
- Yslaire
- Jean-Marc Rochette
- Régis Hautière
- David Prudhomme
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12296 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 25/09/2024 : 15:37:28  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

Hoćemo Bilal pod domaće ili pod BD? Da se ne ponavljaju imena...




Da ga pitamo?

Po meni Francuz definitivno.

Have mercy
Go to Top of Page

Shuckey
Average Member



Croatia
721 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 25/09/2024 : 16:16:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

Hoćemo Bilal pod domaće ili pod BD? Da se ne ponavljaju imena...



Nominirao sam ga polazeći od kulture gdje je napravio glavni dio posla. Ako je uopće išta radio igdje drugdje. Po meni su Bilal i Jodorowski BD, Trillo spada pod romanske jezike, Macan je naš... Drapere, odluči! Samo mi nemoj diskvalificirati cijelu listu pliz.

Hrvoje Bratanic AKA Šuki
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8160 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 25/09/2024 : 16:30:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Tamo gdje si izdavao, tamo i upadas. Macan moze svugdje...

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000