forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 BG salon stripa propast
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

goksi
Senior Member

Serbia
1946 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 29/09/2024 : 18:01:38  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
To je odavno tako. Onaj prvi Tras je bio odličan.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39988 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 29/09/2024 : 18:07:40  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Tu su bili dobri printovi. Jos ih cuvam.
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



4185 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 29/09/2024 : 18:11:14  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by don_draper

Nije bas ni u Zagrebu neka bajna situacija. CRS/Zagreb comic-con je u ovih 6-7 godina presao iz elitnih umjetnickih prostora do prostorija gdje je i zapocinjao. Cijenim da je to entuzijazam jedne osobe i trud, ali u regiji izdavastvo i interes su generalno u porastu pa steta da se takve stvari ne dizu na visi nivo.



Interes u porastu? Na osnovu cega si dosa do takvog zakljucka?



Generalno prodaja i opticaj stripova u zadnjih 10ak godina je porastao. Sad ih mozes naci u svakoj knjizari prakticki, prije je to bilo nezamislivo.

Nisu to neke lojalne baze i preference su drugacije, ali trziste je tu, samo sto promidzba i percepcija imaju prostora za poboljsanje.

Sjecam se CRS-a 2019 u HDLU, nisi mogao proci od guzve u top terminu, a sada se sveo na prostorije ispred menze u SC-u. Jednostavno organizacija i uspjeh takvih manifestacija sada iziskuju neke nove vjestine i pristupe.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4703 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 29/09/2024 : 18:11:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by don_draper

Nije bas ni u Zagrebu neka bajna situacija. CRS/Zagreb comic-con je u ovih 6-7 godina presao iz elitnih umjetnickih prostora do prostorija gdje je i zapocinjao. Cijenim da je to entuzijazam jedne osobe i trud, ali u regiji izdavastvo i interes su generalno u porastu pa steta da se takve stvari ne dizu na visi nivo.



Interes u porastu? Na osnovu cega si dosa do takvog zakljucka?



Sve većeg broja izdanja, sve više izdavača, sve veće zastupljenosti stripa u medijima, sve više mladih ljudi koji čitaju, sve više prikaza stripova na društvenima mrežama, sve više prodajnih mesta za strip, sve više kiosk izdanja, sve više projekata koji su do pre 10 godina bili misaona imenica na ovim prostorima?

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4703 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 29/09/2024 : 18:12:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Preteče me kolega tobžija za malo :)

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4703 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 29/09/2024 : 18:16:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by goksi

To je odavno tako. Onaj prvi Tras je bio odličan.



Kao i mnoge druge divne stvari iz sveta kulture, Tras je počeo da širi krila tik pred pandemiju i mislim da je to bilo presudno. :(

A u međuvremenu se pojavio buljuk polufestivala koji oduzimaju kako vreme izlagačima, tako i potencijalne goste. :(

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25136 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 29/09/2024 : 18:36:16  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ja ću ovako sa strane: mišljenja sam da sve može da "uspe", ukoliko ima iole pismenih i kreativnih ljudi koji vode neki događaj, prodaju neki proizvod i sl.

Ne ide mi u glavu da pored x socijalnih mreža, poznanstava u medijskim kućama, striparnicma i, na kraju krajeva, stripaškim krugovima, ne može da se uradi jedna kvalitetna reklamna kampanja. naravno, ni to ne bi obećalo neki uspeh, ali sigurno bi bilo posećenije nego ovo to čitam. Evo, ljudi iz Herceg Novog rade odličan posao, nije ni čudo što im je događaj tako posećen. Čak i da nije, njihov medijski pristup i izveštaji nam daju sliku dobre posećenosti i dobre zabave, što automatski sledeće godine može da povuče još nekoliko posetilaca više.
A i ja stičem utisak da stripovi nikada više nisu bili zastupljeni u medijima (svako malo članci u dnevnoj štampi, Politikin Zabavnik redovno objavljuje nešto vezano za stripove, čak je bilo i više priloga o stripovima na više televizija iz Srbije), tako da ne može da se kaže da nema medijskog odjeka.

Imam utisak da pojedini stripaški događaji postoje samo zbog sebe samih, kao da ne žele da se čuje za njih, niti da budu više posećeni. Eno, onomad sam postavio neko slično pitanje na topicu okupljanje u KG, izgleda da nema odgovora. Mada, ne mešam se, svako radi kako zna i kako misli da treba.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 29/09/2024 18:38:34
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1532 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 29/09/2024 : 18:36:51  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Combatrock

quote:
Originally posted by night

Bio sam u petak popodne, nas 5-6 je razgledao štandove, isto toliko je bilo na tribini. Nadam se da je za vikend bilo bolje.




Ne znam koji ti je motiv da lazes. Bilo je 7 ljudi a ne 5-6. Povuci izjavu.




Posipam se pepelom!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8175 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 29/09/2024 : 18:57:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by don_draper

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by don_draper

Nije bas ni u Zagrebu neka bajna situacija. CRS/Zagreb comic-con je u ovih 6-7 godina presao iz elitnih umjetnickih prostora do prostorija gdje je i zapocinjao. Cijenim da je to entuzijazam jedne osobe i trud, ali u regiji izdavastvo i interes su generalno u porastu pa steta da se takve stvari ne dizu na visi nivo.



Interes u porastu? Na osnovu cega si dosa do takvog zakljucka?



Generalno prodaja i opticaj stripova u zadnjih 10ak godina je porastao. Sad ih mozes naci u svakoj knjizari prakticki, prije je to bilo nezamislivo.

Nisu to neke lojalne baze i preference su drugacije, ali trziste je tu, samo sto promidzba i percepcija imaju prostora za poboljsanje.

Sjecam se CRS-a 2019 u HDLU, nisi mogao proci od guzve u top terminu, a sada se sveo na prostorije ispred menze u SC-u. Jednostavno organizacija i uspjeh takvih manifestacija sada iziskuju neke nove vjestine i pristupe.


Na uzorku studentske populacije koja zalazi u moju birtiju - da si prije dvadesetak godina spomenuo ljudima strip gledali bi te čudno, danas na 30 ljudi barem dvoje/troje aktivno posuđuju ili kupuju stripove i povedu se fine rasprave. Interes ne da je u porastu, renesansa je.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6546 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 29/09/2024 : 19:16:03  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Nakon Novog vala koji je uništio strip, u Zg je konačno krenuo festival stripa za djecu.

Jedan, dva, strip.
Tak se zove.


Vidim da po srbiji ima dosta škola stripa i radionica za djecu... to je super.

Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1676 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 29/09/2024 : 19:31:47  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Odosmo od pakla do raja u jednom danu :)

Istina je negde izmedju..verovatno


Došlo je do pogreške tijekom izvodenja; molim pokušajte ponovno.
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4703 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 29/09/2024 : 19:41:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
To što se ovde na forumu nije objavilo da smo u poslednjih petnaestak dana samo u Beogradu imali festival u Parobrodu, promociju najnovijeg stripa Alekse Gajića u Kulturnom centru Beograda, promociju radova filologa, Starway magiju u Knezu, otvaranje Darkwoodove mangarnice u Lominoj i još nekoliko dešavanja ne znači da strip kultura ne živi i da ne postoji. :)

A po onome što pratim, tako je i u Rijeci, Zagrebu, Banjaluci, Podgorici, Ljubljani, Nišu, Aranđelovcu, Leskovcu, Mostaru pa čak i u mojoj Ćupriji...

Pa ovde gotovo da ne postoji reč o Balkanskoj/Leskovačkoj smotri mladih strip autora koja iz godine u godinu okuplja ogroman broj strip autora.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1676 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 29/09/2024 : 19:46:38  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Zvuci obecavajuce
bice da je neka smena generacije u toku
kako ce to sve zavrsiti na kraju bice
zanimljivo pratiti.
Stara generacija je nekim delom umorna, prezauzeta i nekim delom 'posvadjana'.

Došlo je do pogreške tijekom izvodenja; molim pokušajte ponovno.

Edited by - matori paraliticar on 29/09/2024 19:47:09
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25136 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 29/09/2024 : 19:47:00  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ja sam napisao:

Ne ide mi u glavu da pored x socijalnih mreža, poznanstava u medijskim kućama, striparnicma i, na kraju krajeva, stripaškim krugovima, ne može da se uradi jedna kvalitetna reklamna kampanja.

Pod stripaškim krugovima sam mislio na forume, zato sam i rekao na kraju krajeva... Reklame se rade izgleda. Šta je onda uzrok loše posete? Loša organizacija? Loši propratni sadržaji? Loši gosti? Nešto stoto?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4703 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 29/09/2024 : 19:49:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Pa nismo sportska ekipa da postoji smena generacija - svako ko voli strip, bilo da ima devet ili devedeset devet godina je valjda podjednak ljubitelj stripa.

Problem može da bude samo u zadrtosti i stavu "kako će se završiti" - zašto bi se strip scena uopšte završila?


https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9604 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 29/09/2024 : 19:51:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
jebiga sad da bismo pratili dešavanja treba da se selimo na diskord dizer snepčet onlifans štaveć xDD

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4703 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 29/09/2024 : 19:53:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Truješ bez razloga, svako od ovih dešavanja je ne samo bilo sjano posećeno i ispraćeno i evo, prvi koji nemam nijednu od mreža koju si pomenuo, sam znao za njih.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9604 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 29/09/2024 : 19:56:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
(iskuliraj brate, the joke is not on you xD )

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1676 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 29/09/2024 : 20:01:11  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
"zavrsiti" u smislu kako se situacija dalje razvijati, a tu uvek ima raznih koraka na putu

cool sa kresom i lv89 na okupi ne videh to skorije :)

Došlo je do pogreške tijekom izvodenja; molim pokušajte ponovno.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39988 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 29/09/2024 : 20:02:47  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Kreso, u BG-u si i prodajes stripove, normalno da ces znati. Nisi reper za dobru reklamu. I mislim da branis neodbranjivo. Ovo je jednostavno fusiranje. Imas takav prostor, lovu od grada i zajebes. I to tako godinama..

Zar je tesko bilo doci ovde na forum, ptvoriti neku sljastecu temu i ispisati sve do detalja? Koliko treba vremena? Pola sata? Vise sam ja postigao ovom pljuvacinom diletantizma nego oni reklamom.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25136 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 29/09/2024 : 20:48:03  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

jebiga sad da bismo pratili dešavanja treba da se selimo na diskord dizer snepčet onlifans štaveć xDD



Koji smo to mi? I zašto bismo se bilo gde selili? Govorio sam o reklami, a mislim da dobro znaš gde i kako se reklame plasiraju, iako karikiraš. Uostalom, sve izdavačke kuće su prisutne na tim platformama, koliko sam ispratio. Zašto se onda ne bi i ostali tako reklamirali. Mi drtine (sori, ali i ti polako pripadaš toj definiciji) se snalazimo, ali mlađe generacije treba hvatati na njihovom pojilištu, a ne tamo gde mi mislimo da je zgodno.

A Kreša uopšte nije merilo informisanosti. Radi u centru grada i nalazi se u centru zbivanja, normalno je da će čuti za svako dešavanje. Dovedite vi ljude iz Pančeva, KG, NS, Niša, Čačka, Sombora... Postoji svet i posle Bubanj potoka i Zemuna.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9604 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 29/09/2024 : 20:57:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
ljudi, bre, iskulirajte, što ste svi tolki bukvalisti? xD
aj da preformulišem onaj odgovor kreši iznad - the joke is not on anyone involved here, sprdnja najobičnija, u (v)etar xD

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9604 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 29/09/2024 : 20:58:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
i nemoj da misliš da si samo ti drtina, siguran sam da je lako uočljivo da sam napisao "treba da se seliMO" xD

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25136 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 29/09/2024 : 20:59:43  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ja sam u cvijetu mladosti. :D

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 29/09/2024 : 21:49:58  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by don_draper

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by don_draper

Nije bas ni u Zagrebu neka bajna situacija. CRS/Zagreb comic-con je u ovih 6-7 godina presao iz elitnih umjetnickih prostora do prostorija gdje je i zapocinjao. Cijenim da je to entuzijazam jedne osobe i trud, ali u regiji izdavastvo i interes su generalno u porastu pa steta da se takve stvari ne dizu na visi nivo.



Interes u porastu? Na osnovu cega si dosa do takvog zakljucka?



Generalno prodaja i opticaj stripova u zadnjih 10ak godina je porastao. Sad ih mozes naci u svakoj knjizari prakticki, prije je to bilo nezamislivo.

Nisu to neke lojalne baze i preference su drugacije, ali trziste je tu, samo sto promidzba i percepcija imaju prostora za poboljsanje.

Sjecam se CRS-a 2019 u HDLU, nisi mogao proci od guzve u top terminu, a sada se sveo na prostorije ispred menze u SC-u. Jednostavno organizacija i uspjeh takvih manifestacija sada iziskuju neke nove vjestine i pristupe.


Na uzorku studentske populacije koja zalazi u moju birtiju - da si prije dvadesetak godina spomenuo ljudima strip gledali bi te čudno, danas na 30 ljudi barem dvoje/troje aktivno posuđuju ili kupuju stripove i povedu se fine rasprave. Interes ne da je u porastu, renesansa je.



Ne znan nikog osin ovih starijih generacija da čita i skuplja stripove.
Možda je kod vas drukčije,pojma neman.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000