forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: ORKA SP 47 - Sjajna nebesa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1887 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 26/09/2024 : 19:33:41  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tantus

Pa imaš ovo dok ne izađe Venecija:

https://alanford.co.rs/stripovi/komiko/prvi-izbor/cuvari-luvra/



Najlosiji Taniguchi-jev strip koji sam citao a citao sam sve sto je objavljeno na ovim prostorima.

Venecija je predivan grad gde sam dve godine uzastopno proveo po 10 dana sam lutajuci gde god me je vetar nosio. Mnogo bih voleo da vidim taj Taniguchi-jev artbook kod Fibre.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1887 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 26/09/2024 : 19:35:07  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
I bolje da je Marko objavio Veneciju nego Dok je u meni daha. Po meni najlosije Fibrino izdanje.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
7200 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 26/09/2024 : 23:15:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

nema veze ..ne svidjaju se meni svagdanja borba, plave pilule i tri sene pa nikome nista..


Kako misliš nikom ništa?! Odma' na ponavljanje!


quote:
Originally posted by matori paraliticar


ja bi ovo ali niko mene ne pita za nista..
http://halcyonrealms.com/books/venice-jiro-taniguchi-art-book-review/
(mada sta ja znam mozda je okej to nabaviti negde na netu, nisam siguran u kojim formatima je to izlazilo?)


Ako dođeš sljedeće ljeto, imaš kod mene englesko izdanje.

Inače, nije u pitanju klasičan art book jer ipak ima neku priču, ali nije baš ni klasičan strip. Sve u svemu, sumnjam da će se naći u Fibrinom katalogu. Naravno, ne trebam napominjati da je predivan. Kao, uostalom, i Venecija sama.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37791 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 27/09/2024 : 13:53:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

@anto alo gde ti je osvrt?



Nije samo Anto podbacio sa komentarom, i ja sam se vec par puta setio da jos nisam neki osvrt, a rekao sam si to vec ohoho puta, pa onda zaboravio.
Da prvo vidim... aha, strip sam procitao u oktobru 2023, zajedno Potragom za nestalom djevojkom koja je isla prva na citanje. I moram reci da su mi Sjajna nebesa za par kopalja bolja.
Ovaj strip me bas prijatno iznenadio. Ima ono nesto sto volim kod Taniguchija, a sto mi je mozda falilo kod njegovog Setaca kojeg sam prvoj procitao i kupio me je vec par godina pre nego sto je izasao kod FIbre, samom naslovnicom.
Svidja mi se kako je to Taniguchi napravio, isto i njegov komentar o samom nastanku stripa.

Svakako preporuka ko kuca!


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2232 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 30/09/2024 : 13:08:27  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Nisam neki fan Taniguchija ali imao je on i puno boljih stvari. Sjajna nebesa su mi nekako banalna, pravocrtna. Valjda se od 10 stranice može predvidjeti šta će biti i kako će priča završiti. Al ajde, kraj je lijep, emotivan.

Ono što me oduševilo ovdje je pogovor gdje Jiro govori kako mu je krepao mačak kojeg je puno volio i onda ga je to potaklo da se zagleda u svoje srce i nacrta ovaj strip o tome što je u životu zapravo važno. To pokazuje da je Jiro kul lik i taj je pogovor vrhunac stripa!

Edit: još jednom sam pažljivije pročitao pogovor i shvatio da Taniguchi ipak nije nacrtao Nebesa potaknut tugom zbog mačkove smrti. Mačkova smrt je samo primjer slučajeva kad se moramo oprostiti s najdražima... ali i dalje je pogovor lijep

Edited by - pcoro on 01/10/2024 15:28:21
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1701 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 30/09/2024 : 13:16:53  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Hm daj onda da se nastampa taj pogovor i deli ljudima za dobrobit sveta :)

kapiram kako razmisljas pcoro
kod mene je ova knjiga odmah u startu dobila
ocenu vise jer je bilo lepo
vratiti se citanju Tanigucija opet
(posebno mi nekako crtez bio drag na pocetku) (covek je u medjuvremenu umro a od tada je od fibre samo izasla on "tundra" skup kracih prica a ovo je ipak nesto malo "ozbiljnije")

Sta ja znam nije inace ni previse lako raditi vratolomije prebacivanja svesti
medju onih dvoje, resio je to koliko toliko okej :)

Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.

Edited by - matori paraliticar on 30/09/2024 13:19:09
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000