forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 546

Shaner
Advanced Member

Croatia
7200 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/09/2024 : 19:55:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Shaner

Dva ujutro? Možeš i spavati.



Ja sam ti kao beba. Spavam iza ručka, noću plačem.

Upali ti Rebel ridge. Ako nakon 5 minuta budeš mogao stati gledati plaćam pivu.


Gledao sam prva tri filma tog Saulniera i nisam se baš oduševio. Green Room mi je bio dobar, ova druga dva slaba. Šta ja znam, možda jednom. Duga je ta watchlista, vidiš da sam tek neki dan gledao Apokalipsu.

A pivu računam da ćeš platiti i ovako i onako jednom kad dođem do Zadra.


http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 29/09/2024 19:55:45
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8175 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 29/09/2024 : 20:03:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Green room je i meni bio dobar. Rebel mi je u tom rangu, ali ja sam malo slab na tu macho reacher/rambo spiku.

Piva, naravno.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7297 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 29/09/2024 : 22:13:38  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Blue Ruin je brutalčina od filma!

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
7200 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 29/09/2024 : 23:06:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ima već osam godina da sam gledao Blue Ruin i pamćenje mi nije kao što je nekad bilo, ali ne sjećam se baš ničega vezanog za taj film, uključujući radnju. Mislim da to dovoljno govori o tome kakav dojam je ostavio. Jbg, ne može nam se svima sve svidjeti.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37787 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 30/09/2024 : 12:11:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

I meni je Blue ruin bio bas odlican. Malo poseban, ali to je ta draz. Istina, ni sam se ne sjecam previse same price filma, ali sjecam se da mi je bio supericka. Sad samo da naleti na telki pa da ga ponovno obradim (ko ce to skinevat, i cemu kad ima previse neodledanih).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

koze123
Average Member



907 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 30/09/2024 : 20:02:50  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Oddity (2024)



Oddity je irski horor film iz 2024. godine, koji je imao svoju premijeru na SXSW festivalu ove godine, i mnogi ga već pominju kao jedan od najboljih horora koji su izašli ove godine. Iako ne bih išao toliko daleko, Oddity je stvarno jako dobar žanrovski film, koji koristi atmosferu i već poznate etablirane trikove žanra da naježi gledaoca.

Radnja se dešava u Irskoj, u ogromnoj kući koja je izolovana van jednog malog mesta. Godinu dana nakon smrti svoje sestre, slepa vidovnjakinja se vraća u kuću (odnosno mesto zločina) kako bi otkrila šta se zapravo desilo njenoj sestri. Glavni adut ovog filma je što koristi niz bizarnosti i neobičnosti kako bi ispričao priču koju smo videli nebrojen broj puta. Da li je drvena figura sa razjapljenim ustima bila neophodna da se otkrije istina? Da li su duhovi bili neophodni da bi se otkrila sudbina likova? Da li je jezivi, maskirani čovek bio neophodan? Ne, ništa od navedenog nije bilo neophodno, ali bez svih tih elemenata ovo bi bio još samo jedan tipski, milion puta viđen film sa već prepoznatljivom tematikom i predvidljivim obrtom. Ali svi ovi dodaci, sve ove neobičnosti ga upravo čine iznadprosečnim, i svi ti faktori su zapravo i razlog zašto su ga kritičari toliko i nahvalili.

Atmosfera u ovom filmu je besprekorna, kamena kuća koja podseća na manastir je u fokusu (uz mentalnu ustanovu kao drugo mesto glavnih događanja), jump-scareovi su izuzetno efektni, a glumci su uradili sjajan posao (posebno Carolyn Bracken koja je iznela ulogu obe bliznakinje izuzetno). Film koristi svoje likove i pre svega okruženje na pametan način, pa ako ste se zaželeli solidnog (klasičnijeg) horora, pogledajte ovaj film - još jedan dokaz da indie horor filmovi prave odličan posao i najlepše iznenade.

Meni je ovo neka 7/10, svakako jedan od boljih horora koji su izašli ove godine. Baš mi je prijalo gledanje.
Go to Top of Page
Page: of 546 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.89 seconds. Snitz Forums 2000