Detektivska horor misterija o okultnom serijskom ubici koji je unosio teror u porodične domove bez da je fizički počinio ubistva. Dobra psihološka detektivska priča sa napetom atmosferom gde introvertni FBI agent sa umerenom sposobnošću isijavanja pokušava da uhvati serijskog ubicu. Ima par sličnosti sa Jaganjcima. Film sasvim solidno funkcioniše do treće deonice gde nažalost ekspozicijom počnu da objašnjavaju šta se dešava. Ubacivanje paranormalnih elemenata po meni nepotrebno i suvišno. Sam kraj u suštini dođe kao parodija. Bezveze. Serijskog ubicu glumi ko drugi negoli manijak Nicolas Cage. U pojedinim scenama odličan i jeziv, dok u nekim drugim previše glumata pa ispadne smešan u toj parodiji.
Solidan psihološki detektivski horor do treće deonice i gde kraj upropasti dosta toga. Ne nasedajte na hajp oko ovog filma da je ovo neko totalno ludilo, više je ovo hvaljeno usled nedostatka novih dobrih filmova negoli što je reč o dobrom filmu. 6/10
Sa snovima o otvaranju prodavnice u gradu poznatom po svojoj čokoladi, mladi i siromašni Vili Vonka otkriva da industriju vodi kartel pohlepnih čokolatera.
Kod savremene publike, nenavikle na mjuzikle (ali navikle na raznoliku lošu muziku!), mjuzikl nije poželjan žanr, zato je studio za ovaj film u reklamama i trailerima izbegavao da naglasi da se radi o mjuziklu. Pretpostavljam, s obzirom na dobru gledanost, da se publika nije osećala prevarenom, a i prethodna dva filma o Wonki (original sa Džinom Vajlderom nisam gledao, Bartonovu verziju priče Roalda Dahla, sa DŽ. Depom - Charlie and the Chocolate Factory, jesam) su sadržavala songove.
Žanr možda nije uticao na uspeh, ali možda jeste malo na percepciju o kvalitetu filma, zato to i pominjem, jer se meni Wonka čini veoma dobrim family-comedy-fantasy mjuziklom. Dobro zamišljena i odlično realizovana prequel priča, sa maštovitom postavkom, likovima, duhovitošću i šarmom.
Podela uloga, na čelu sa Timothée Chalamet-om, kao i sa mnoštvom sjajnih (uglavnom britanskih) glumaca i komičara i režija Paula Kinga, već dokazanog u dečijim sadržajima (Paddington filmovi), doprineli su da dobijemo budući dečiji-praznični klasik. Hugh Grant "krade šou" kad kod se pojavi kao Oompa Loompa. Što se songova tiče, teško je očekivati da moderni filmovi dostižu mjuzikle iz vremena starog Holivuda, ali se može reći da je Neil Hannon (The Divine Comedy, bend) uradio dobar posao (iako Chalamet i nije baš neki pevač).
Garlandov film Ex-Machina takođe vredi pogledati, jako dobar sci-fi triler, jedan od interesantnijih u poslednjih par godina.
Slažem se za Longlegs i da treći čin sa ekspozicijom štrči od ostatka filma, ali se ne slažem da je paranormalni deo nepotreban - jako dobro je to ukomponovano i od starta filma se upravo na to aludira, i cela poenta se onda svodi na to. Postoje i jako dobre analize koje dalje objašnjavaju šta koji lik treba da predstavlja, u odnosu na recimo knjigu Otkrovenja.
Hajp jeste prevelik, ali film je dosta toga ispunio - sa odličnom režijom, muzikom i vrhunskom atmosferom, veoma jezivo i efektno, makar što se mene tiče. Ali definitivno je marketing bio izuzetan i očigledno jako uspešan.
Privatni detektiv Nik (Joseph-Gordon Levvit) odlazi na Krit kako bi ispitao smrtni slučaj lokalnog bogataša, na nagovor žene njegovog brata blizanca. Tu se sprijatelji sa lokalnim detektivom i njih dvojica istražuju slučaj koji na prvi pogled deluje kao planinarska nesreća.
Film je zapravo baziran na kratkoj priči Ju Nesbea ("Ljubomoran čovek"), najpoznatijeg po dobrim nordijskim trilerima. Za sad sam od njega samo čitao Headhunters, a ova fabula je, sudeći po filmu, za razliku od te knjige mnogo, mnogo prostija. Ceo film se dešava na Kritu, i to je očigledno jedino ovde bitno; film je kao reklama za Krit, predeli su prelepi, plaže, manastiri, stare ruševine. Sam film je dosta loš, pre svega jer je izuzetno predvidljiv, od prvog kadra je sve jasno kako će se završiti, ali i u kom će smeru generalno ići radnja i koje će se sve scene desiti. Scenario je kao prekopiran iz nekog Hallmark/Lifetime filma, likovi su klišei noara, a gluma uglavnom voštana. Doduše deluje mi kao da je Joseph Gordon-Levvit uživao u pravljenju ovog filma: kupao se, šetkao po grčkom ostrvu, imao potpuno nezahtevnu ulogu, te je ceo film nasmejan od zuba do zuba.
Film ima naravno potpuno nepotreban voiceover kako bi bio što približniji noaru, što ga čini još više amaterskim (posebno kad se fokusira na flešbekove o Nikovoj prošlosti). Ono što najviše fali je zapravo neki zaplet, misterija, intriga; ovako je u pitanju samo jedan od mnogih generičnih filmova koji se konstantno vrte na Hallmarku (ali sa boljom produkcijom). Mislio sam da će u pitanju biti interesantan whodunit sa prelepim lokacijama - dobio sam samo prelepe lokacije (i Shaeline Woodley koja se šetka u bikiniju pa malo cmizdri na kraju).
Originally posted by koze123 Slažem se za Longlegs i da treći čin sa ekspozicijom štrči od ostatka filma, ali se ne slažem da je paranormalni deo nepotreban - jako dobro je to ukomponovano i od starta filma se upravo na to aludira, i cela poenta se onda svodi na to. Postoje i jako dobre analize koje dalje objašnjavaju šta koji lik treba da predstavlja, u odnosu na recimo knjigu Otkrovenja. Hajp jeste prevelik, ali film je dosta toga ispunio - sa odličnom režijom, muzikom i vrhunskom atmosferom, veoma jezivo i efektno, makar što se mene tiče. Ali definitivno je marketing bio izuzetan i očigledno jako uspešan.
Kada praviš film sa atmosferom sličnom Jaganjcima i Se7en onda ti ne trebaju paranomalne stvari. Ili praviš detektivsku misteriju ili praviš sci-fi horor, nema mešanja. Cela poenta Longlegsa je da jebena lutka ubija, koja nebuloza. Da li bi se Jaganjci i Se7en smatrali remek delima da na kraju imaš paranomalne stvari? I ako hoćeš da napraviš ozbiljan detektivski film onda ne daješ glavnu ulogu raspalom Kejdžu koji glumata kao da je u komediji. Imaš na Ghoulovom blogu recenziju Longlegsa, dao mu je 2/5.
Sinoć pogledao Oddity, ostaviću osvrt kasnije, e za taj film si u pravu to je dobar primer valjanog modernog horora.
Razumem te, i slažem se u načelu sa tobom, mada meni se svidelo što nije nastavio u pravcu Jaganjaca i Se7en već je otišao u natorirodno.
Što se tiče lutke, baci pogled na ovaj video kad stigneš:
Od polovine se ukazivalo na to i da nije u pitanju samo lutka. Ali mi je jasno na šta misliš i za Kejdža se slažem - ona scena u kolima mi je bila overkill (kao što on često ume da bude).
Ghoula sam evo pokušao ali stvarno ne mogu, toliko nabeđenog i prepotentnog proseravanja ne mogu da mi opravdaju ni najveće znanje o hororu. I ranije nisam mogao.
Težak čovek, ali razume suštinu horora i odlično secira manjkavosti filmova na koje moderna publika seče vene kao nešto najbolje ikada. Ne mora vam se sviđati kao čovek, ali kao urednik je sa Orfelinovom Poetikom strave na ovim prostorima stvorio najreprezentativniju kolekciju najboljih horor priča. A svaki čovek koji ume da prepozna da je King prevara, a ne najveći horor pisac ikada, je meni dovoljno da čitam njegove osvrte jer znam da zna o čemu priča.
Pogledao klip, nije mi promenilo mišljenje jer sam imao drugačija očekivanja od filma. Autor snimka kaže: "U lutki se nalazila sfera koja sadrži esenciju đavola" i ovo ne dovodi u pitanje već uzima zdravo za gotovo kao apsolutnu istinu. Očekivao sam da je Longlegs realna detektivska misterija kao Jaganjci i Se7en, a razočaran sam što što se film pretvorio u natprirodni horor.
Ne znam da li je težak čovek, nisam pisao o njegovom karakteru, nego o pisanju. Kvaziintelektualno gimnazijsko proseravanje, upakovano u fine reči. Poznaje on materiju, ali na nekom tehničkom nivou, ali ne ume da piše a da ne stavlja u prvi plan kako on sve zna.
Ajd što naker pominje Ghoula, ali što poredi običan B repertoarski-bioskopski-streaming filmčić sa remek-delima kinematografije, (na štetu filma!?) ne znam kako bih to komentarisao...
Zašto je Longlegs "običan B repertoarski-bioskopski-streaming filmčić" kada si par postova iznad napisao da nisi gledao film? Film po tematici i atmosferi ima dosta sličnosti sa Jaganjcima, Se7en, Zodiac itd. pa su poređenja sa ovim filmovima neminovna. Ne poredi se kvalitet filma, već tematika i atmosfera.
Na prva tri mjesta Teksaski masakr motornom pilom, Istjerivac djavola i Psiho.
Longlegs je bio dobar, ali ne toliko dobar da bi ga se usporedjivalo s najboljima. Ima sve sto bi trebalo imati, ali nekako nesto fali. Zadnja scena za krepati :)
Još moraš pogledati Kalidora i riđokosu ratnicu, nakeru, to je trebao biti treći film o Conanu i zvati se Conan i Crvena Sonja, ali je kao i obično kad je Sonja u pitanju, bila neka frka oko prava, pa je Schwarzie ispao, eto, Kalidor.
Pogledao sam ovo malo prije ne znajući o čemu se radi…degutantno i odvratno, ali djelovalo je tako stvarno, pa me natjeralo da sada malo googlam i vidi vraga-stvaran lik -serijski ubojica i stvarni događaji koji su opisani u knjizi po kojoj je film snimljen. Vrlo dojmivo, pogotovo “glumice” za koje ne znam jel su glumice ili su ih našli na ulici i stavili u filma i na kraju sve te raznorazne situacije u filmu i dijalozi, crno humorno, takve sutuacije jednostavno nitko ne može izmisliti…vjerujem da je netko dobro proučavao dno ljudskog društva da bi sve to bilo u ovoj istinitoj priči. Ocjena 9/10
Jonas Dassler u glavnoj ulozi….e bome su ovog manekena dobro zamaskirali, a i kako je u filmu konstantno pogrbljen i razrook😵💫🤨 [url=https://postimg.cc/7C5WbVzr][/url] …i stvarni Fritz Honka o kojem je snimljen film. [url=https://postimages.org/][/url]
I dalje mi nije jasno kako je onaj treš Everything everywhere.. dobio Oskara umesto The Banshees of Inisherin.
Everything everywhere je ozbiljna glupost. Dva puta sam pokusao da ga pogledam ali oba puta sam prekinuo nakon nekih pola sata. A to mi se nikad ne desava. Desi mi se nekad da nisam u raspolozenju za film pa prekinem pa kroz neko vreme ga pogledam. Ali da dva puta pokusavam i ne mogu da pogledam film to mi se nikad nije desilo. Pa makar bio i najveci trash pogledam ga do kraja. A ovo je cisto glupost. Ne razumem odusevljenje tim filmom. Ali kako vidim vecini normalnih ljudi je taj film glupost.
Detektivska horor misterija o okultnom serijskom ubici koji je unosio teror u porodične domove bez da je fizički počinio ubistva. Dobra psihološka detektivska priča sa napetom atmosferom gde introvertni FBI agent sa umerenom sposobnošću isijavanja pokušava da uhvati serijskog ubicu. Ima par sličnosti sa Jaganjcima. Film sasvim solidno funkcioniše do treće deonice gde nažalost ekspozicijom počnu da objašnjavaju šta se dešava. Ubacivanje paranormalnih elemenata po meni nepotrebno i suvišno. Sam kraj u suštini dođe kao parodija. Bezveze. Serijskog ubicu glumi ko drugi negoli manijak Nicolas Cage. U pojedinim scenama odličan i jeziv, dok u nekim drugim previše glumata pa ispadne smešan u toj parodiji.
Solidan psihološki detektivski horor do treće deonice i gde kraj upropasti dosta toga. Ne nasedajte na hajp oko ovog filma da je ovo neko totalno ludilo, više je ovo hvaljeno usled nedostatka novih dobrih filmova negoli što je reč o dobrom filmu. 6/10
Primetio sam da Naker i ja najcesce imamo vrlo slicne utiske i slican utisak sto se tice stripova ali ovde se ne slazemo. Procitao sam celu prepisku sa kozeom i alextsom i manhunterom.
Meni je Longlegs jedno od najprijatnijih bioskopskih iskustava ove godine. Bas sam uzivao u filmu od pocetka do kraja, nebitna je sama prica (kao i u vecini hororaca, ko juri pricu i nelogicnosti onda je pogresan film upalio, a to ne vazi samo za horore, pogledajte Hickokove filmove pogotovo naprimer Vertigo - prepuno rupa i scenaristickih nelogicnosti ali koga briga kad film radi svoj posao), koliko je film uspesan u atmosferi, gradjenju napetosti i drame, medjuljudskih odnosa i misterije koja je povezana sa prosloscu glavne junakinje. Odlicni rezijski postupci, odlican izbor lokacija, muzike i glumaca. Nikolas Kejdz je genijalan, ne dopustam da se o njemu govori u negativnom smislu, covek je legenda i jedan od najvecih glumaca danasnjice, to sto se internet urotio da ga sprda i sad svi moraju da ga napadaju i ismejavaju mi je totalna glupost. Tako da eto jednog danas nepopularnog misljenja: Nicolas Cage je jedan od najvecih glumaca svoje generacije i u godinama i decenijama koje slede gledace se na njega u najpozitivnijem svetlu poput nekih od najvecih holivudskih A lista zvezda/glumaca. Kao sto su svi nedavno ispljuvali Babylon Damiena Chazzela ali vec krecu kritike da se popravljaju i da se menjaju misljenja a tek za 20ak godina taj film ce se smatrati klasikom i svi ce govoriti gde im je bila pamet tada.
I evo jos jednog sada nepopularnog misljenja: meni su i Jaganjci i Se7en u potpunosti precenjeni filmovi. Kao ono kad pitas nasumicnog kvazipoznavaoca filma da ti nabroji omiljene filmove i on kaze: Godfather, Pulp Fiction, Se7en, Kad jaganjci utihnu, The Dark Knight i Sindlerova lista. Od toga mi bukvalno pripadne fizicki muka. S tim sto su Kum i Petparacke price nezavisno od hajpa i precenjenosti stvarno dobri i kvalitetni filmovi koji su uspeli da pomire umetnicke teznje autora i finansijske teznje holivudskih produkcijskih kuca tako da su i kriticki i komercijalni i umetnicki uspeh. A Se7en i Jaganjci po meni nisu takvi filmovi, niti su toliko dobri, niti su zasluzili da budu na taj nacin precenjeni, ali ta precenjenost im samo skodi.