forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Albumi 2024. godine
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Tonto
Advanced Member



8219 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 12/10/2024 : 22:49:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Teško da se može artistički bolje ostarjeti od Cavea. Čak je i Dylan imao 20ak godina kreativne blokade, a Waits je sa 60 praktički otišao u penziju, dok je ovaj produktivniji nego ikada, a bome i neumoran kao performer.

Moze biti, ali meni to vise nije zanimljivo. Ja ni u ludilu ne kazem da je to lose, samo meni nije po gustu. Izneseno su osobni dojmovi, a ne generalni sud. Opcenito sto je ellis imao veci utjecaj na njega meni je bio nezanimljiviji.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4949 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 13/10/2024 : 09:06:33  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Ma kužim te, i meni je Harvey jedan od omiljenih likova, u glazbi općenito. Multitalentiran, nepogrešiva ukusa, a down to earth, uživo isti dojam ostavio, inteligentan, ugodan čak i kad je pripit (pijani gospodin što bi Arsen rekao :)).

Tender Prey mi je najdraži Caveov album, no da je 30 godina snimao samo takve albume to bi mi brzo dosadilo, drago mi je da se stalno mijenja (a ostaje Cave), nikad ne znaš što te čeka. Tko je nakon Boatman's Calla mogao očekivati Grinderman, tko je mogao očekivati da će rasčupani urokani divljak iz Birthday Partyja jednog dana u odijelu po mjeri sam za pianom snimati live album?
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



4238 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 13/10/2024 : 10:58:53  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Wild God je nakon xy slušanja meni ostao jako dobar kao i s početka. Nakon hermetičnih Skeleton Tree, Ghosteena i Carnagea, imam dojam da se Cave malo oslobodio i vratio u zvukovno razolikiji i tečniji svijet. Nije da ne volim spomenute albume, dapače Skeleton Tree mi je u top 5, samo treba biti u nekom posebnom raspoloženju za cijeniti ih, pogotovo Ghosteen. A opet, na Wild Godu nije baš ni raskrstio s tim stilom i pristupom koji mu se dogodio nakon prve smrti sina, i dalje ima momenata osjetljivosti i nježnosti. Glazbena pozadina je ovdje isto tako vrhunska, Ellisov stil možda neče svima svjesti, ali ugođaj i kohezija na Wild Godu i Conversionu su za naježiti se. Jedina zamjerka je što imam neki subjektivni dojam da je Cave imao ovdje neku zadršku i da nije pustio svoju elokvenciju i karakter do kraja (kao na Push The Sky Away), ali opet, to i nije poanta ovdje u ovakvom trenutku i albumu. Definitivno je Cave i nakon 40 godina karijere u top formi, a iz godine u godinu nađe način za oduševiti.

U diskografiji Bad Seedsa je toliko toga dobrog i raznolikog i osim From Her to Eternity, cover albuma Kicking Against The Pricks i nesretne Nocturame nema nekog bezveznog momenta i albuma.

Nekako top lista najdražih bi bila:
1. Abattoir Blues/Lyre of Orpheus
2. Let Love In
3. Push The Sky Away
4. Wild GOd
5. Skeleton Tree
6. The Boatman's Call
7. Tender Prey

Tako da, Wild God je bome uspjeh.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8219 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 13/10/2024 : 11:24:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Nikad nisam razumio to omalovažavanje nocturame. Wonderful life mi je u top 5 caveovih pjesama, He wants you, Right out of your hand, Still in love, She passed by my window... sve predivne. Rock of gibraltar komercijalnije, ali odlicno, Bring it on jebeni singl kakav treba i biti, Dead man energičniji od bilo kojeg grindermana, a Babe im on fire vrhunska zajebancija. Meni jedan od dražih albuma.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8219 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 13/10/2024 : 11:31:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Cak i naslovna pjesma izdana na b-sides mi je najdraža na toj kompilaciji.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8219 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 13/10/2024 : 11:38:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by don_draper



Nekako top lista najdražih bi bila:
1. Abattoir Blues/Lyre of Orpheus
2. Let Love In
3. Push The Sky Away
4. Wild GOd
5. Skeleton Tree
6. The Boatman's Call
7. Tender Prey




Iskopao svoju listu onog svog pomalo zamrlog topica. Ono je bilo vrhusko forumsko druženje, blažena korona.



1.No More Shall We Part(winner)
2.The Boatman's Call
3.The Good Son
4.Let Love In
5.Nocturama
6.Henry's Dream
7.The Firstborn Is Dead
8.Abattoir Blues/The Lyre of Orpheus
9.Tender Prey
10.Kicking Against the Pricks

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



4238 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 13/10/2024 : 11:55:22  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Nikad nisam razumio to omalovažavanje nocturame. Wonderful life mi je u top 5 caveovih pjesama, He wants you, Right out of your hand, Still in love, She passed by my window... sve predivne. Rock of gibraltar komercijalnije, ali odlicno, Bring it on jebeni singl kakav treba i biti, Dead man energičniji od bilo kojeg grindermana, a Babe im on fire vrhunska zajebancija. Meni jedan od dražih albuma.



Meni je Bring It On među najdražim pjesmama Cavea, ali ostatak mi je bio nekako nategnut i nedorađen. Album bih okarakterizirao kao sasvim dobar EP kojeg su požurili napraviti u album. Kad pogledaš koji album nasljeđuje i kojeg prethodi, meni je osjetni pad bio.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4949 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 14/10/2024 : 09:43:21  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Jedino što valja na tom albumu je Babe, I'm on Fire, ostalo sve nešto kenjkavo i učmalo, bez prave energije (uključujući prešablonski radiofonično Bring it On). Pretjerujem možda, nisam ga slušao 100 godina, ali takav nekakav dojam je bio. Kad je nakon njega sletilo ono duplo čudo nisam mogao vjerovati svojim ušima, kakav prasak, kakvo "now watch this".

1. Tender Prey
2. Abbatoir/Lyre
3. Boatman
4. Henry's Dream
5. Lazarus
6. Murder
7. Let love in
8. Good Son
9. Push the sky
10. Wild God
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8219 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 14/10/2024 : 12:05:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Bez prave energije... Ja ću se ubit majke mi...

Remek djelo.


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29223 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/10/2024 : 12:53:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Bio sam u BG na piano + bass verziji i bilo je dobro, osim publike, baš me zanima kakav će biti sutra u Zg.
Wild God mi je osvježenje nakon Ghosteen, Skeleton Tree i ekipa koje nisam ni pošteno poslušao koliko mi je bilo mnjah.
Moji favoriti su Good son i Henry's dream, to me pogodilo u prvom srednje, teško je to nadmašiti:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8219 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 14/10/2024 : 14:42:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Crni vukozeče, to sto nemas no more shall we part na listi ti je veci zlocin od mog blood on tracks. S tim da ja svoju gresku priznam i imam opravdanje za nju. Jos gore od toga sto nije na listi je to sto infantilni murder ballads jest.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



4238 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 14/10/2024 : 15:36:07  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Iznenađuje me toliko ljubavi za Herny's Dream. Meni dosta dobar album koji ima taj svoj neki šarm, ali koliko se sjećam Nick nije baš neki fan tog perioda. Navodno je i snimanje bilo dosta kaotično.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8219 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 14/10/2024 : 15:46:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by don_draper

Iznenađuje me toliko ljubavi za Herny's Dream. Meni dosta dobar album koji ima taj svoj neki šarm, ali koliko se sjećam Nick nije baš neki fan tog perioda. Navodno je i snimanje bilo dosta kaotično.

Pjesme s tog albuma su mu drage, nije bio zadovoljan produkcijom.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8219 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 14/10/2024 : 15:49:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Tender prey je taj kojeg je nazvao "jednom šugavom pločom".

Malo prcam vukozeca, ali istina je.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1309 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 14/10/2024 : 15:57:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Jack White - No Name (2024)

Zaista mi nije jasno zašto je trebalo raspustiti White Stripese da bi se nastavilo u istom tonu bez ikakvog zaokreta. Bilo kako bilo same old Jack White, kome je drag bice mu dobar album sto i jest.
Kad vidim koliko su ostarili i koji status ikone imaju mulci koji su rocku drzali glavu iznad vode dok sam i ja bio mulac ne mogu pobjeci od cinjenice da sam i sam ostario.



Aranžmani su kompleksniji iako je nazad duh White Stripesa. Poslednjih par albuma je bilo previše melanholičnih, No name baš dobro zvuči.

Imaš li neki odnos do Black Keys?

Jesmo stari, slušam nešto i onda shvatim, da je staro trideset godina. Ovu godinu sam pronašao Clutch, imaju strašne ploče dvadeset godina nazad.




Kad smo kod novih ploča, Black Keys imaju ovu godinu vani vrlo dobru.

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 14/10/2024 16:08:15
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



4238 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 14/10/2024 : 15:58:53  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Tender prey je taj kojeg je nazvao "jednom šugavom pločom".

Malo prcam vukozeca, ali istina je.



Ha evo, negdje sam iskopao izjavu da je rekao da je Ghosteen najbolji album Bad Seedsa. Hoćemo li i to uvažiti?
Ghosteen kad se gleda sami tekst je baš težak, ali monumentalan, ali kao cjelokupni aranžman...teško mi je reći.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8219 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 14/10/2024 : 16:29:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by don_draper

quote:
Originally posted by Tonto

Tender prey je taj kojeg je nazvao "jednom šugavom pločom".

Malo prcam vukozeca, ali istina je.



Ha evo, negdje sam iskopao izjavu da je rekao da je Ghosteen najbolji album Bad Seedsa. Hoćemo li i to uvažiti?
Ghosteen kad se gleda sami tekst je baš težak, ali monumentalan, ali kao cjelokupni aranžman...teško mi je reći.

Ocekivano, to je vrlo osobna ploca i oprostaj od sina, naravno da ce mu to biti najbitnije.

Sjecam se ja intervjua u kojem rekao da su nocturamu snimili brze i jednostavnije, ne brigajuci o aranzmanima pa je tako bend imao vecu slobodu i da je to cini boljim albumom od prethodnog no more shall we part.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8219 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 14/10/2024 : 16:39:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Macon

quote:
Originally posted by Tonto

Jack White - No Name (2024)

Zaista mi nije jasno zašto je trebalo raspustiti White Stripese da bi se nastavilo u istom tonu bez ikakvog zaokreta. Bilo kako bilo same old Jack White, kome je drag bice mu dobar album sto i jest.
Kad vidim koliko su ostarili i koji status ikone imaju mulci koji su rocku drzali glavu iznad vode dok sam i ja bio mulac ne mogu pobjeci od cinjenice da sam i sam ostario.



Aranžmani su kompleksniji iako je nazad duh White Stripesa. Poslednjih par albuma je bilo previše melanholičnih, No name baš dobro zvuči.

Imaš li neki odnos do Black Keys?



Black keys mi u pravilu na jedan dobar album snime jedan los. Attack and release, el camino i lets rock su mi odlicni. Auerbachovi solo albumi su mi mozda i bolji od benda. Novi album nisam jos slusao.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4949 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 14/10/2024 : 17:25:49  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by don_draper

Iznenađuje me toliko ljubavi za Herny's Dream. Meni dosta dobar album koji ima taj svoj neki šarm, ali koliko se sjećam Nick nije baš neki fan tog perioda. Navodno je i snimanje bilo dosta kaotično.

Pjesme s tog albuma su mu drage, nije bio zadovoljan produkcijom.



To je otprilike to. Ali Live Seeds iz tog perioda ubija.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4949 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 14/10/2024 : 17:29:08  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Macon

quote:
Originally posted by Tonto

Jack White - No Name (2024)

Zaista mi nije jasno zašto je trebalo raspustiti White Stripese da bi se nastavilo u istom tonu bez ikakvog zaokreta. Bilo kako bilo same old Jack White, kome je drag bice mu dobar album sto i jest.
Kad vidim koliko su ostarili i koji status ikone imaju mulci koji su rocku drzali glavu iznad vode dok sam i ja bio mulac ne mogu pobjeci od cinjenice da sam i sam ostario.



Aranžmani su kompleksniji iako je nazad duh White Stripesa. Poslednjih par albuma je bilo previše melanholičnih, No name baš dobro zvuči.

Imaš li neki odnos do Black Keys?

Jesmo stari, slušam nešto i onda shvatim, da je staro trideset godina. Ovu godinu sam pronašao Clutch, imaju strašne ploče dvadeset godina nazad.




Kad smo kod novih ploča, Black Keys imaju ovu godinu vani vrlo dobru.




Black Keys su se trgli nakon one bezvezne faze kad su pomislili da moraju biti bend za stadione i radio stanice i posljedično umalo raspali. Zadnja 3 albuma su odlična, sve jedan zabavniji od drugoga, vidi se da se opet osjećaju dobro u vlastitoj koži

Edited by - vukozec on 14/10/2024 17:29:34
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000