forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Albumi 2024. godine
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 3

vukozec
Advanced Member



4951 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 16/10/2024 : 19:38:47  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec


Naslovna stvar albuma Wild God komotno je mogla biti među stvarima na Abbatoir Blues/Lyre of the Orpheus, a to je upravo onaj najpitkiji, najepskiji Cave koji ti se sviđa (Lazarus je bio samo konderziraniji nastavak tog albuma). I nije to jedina takva stvar, cijeli album je puno organskiji od prethodna 3. Conversion npr. je mini simfonija sa katarzičnim klimaksom koja već na prvo, a i svako sljedeće slušanje izaziva ježurce po koži. Očekujem puno suznih očiju u prvim redovima za 3 dana za vrijeme njenog izvođenja. Itd...



Dobro sam predvidio, Conversion je bio jedan od vrhunaca koncerta, jedan od motiva kojima se vraćao kroz koncert.

Ostali highlighti:
- Najbolja verzija Jubilee Street koju sam čuo, tek sinoć s tom verzijom mi je postala jedna od njegovih najdražih pjesama.
- I Need You solo na pianu, Cave en face na ogromnom videozidu cijelo vrijeme, kakva emocija, nemam riječi da to pravedno opišem
- Red Right Hand kao free form crowd pleaser
- White Elephant za kraj prije bisa - slično kao Jubilee Street, definitivna verzija, veliki prasak

Vrhunska produkcija showa, od koncepta sa gospel pratećim vokalima, odličnog light showa i videa koji je bio savršeno režiran, premda su kamere bile neprimjetne na pozornici, do fenomenalnog benda, i na kraju Cavea sa nevjerojatnim miksom emocionalne uvjerljivosti i profesionalno uvježbanog perfomansa.

Odsvirali su skoro cijeli novi album. Nakon toliko godina koncipirati nastup većinom na novom materijalu i da bude takav trijumf, malo tko to može, ako itko. No bilo je starih favorita skoro svaki album je bio zastupljen uključujući i Grindermana i Carnage. Za sami kraj opet solo na pianu, Into My Arms, očekivano emotivno i zborno (ali ipak je zeru posebnija bila na zadnjem (ili predzadnjem ne sjećam se više) nastupu na Inmusicu).

Kod mene na tribinama nikakvih problema, svim smo manje više sjedili, ali svi slušali pozorno, nitko ni da zucne. Ne sjećam se da sam na ijednom sjedećem arena koncertu tako guštao, eventualno na Cohenu.

Žao mi je samo zbog jedne stvari, što večeras nije opet...

Odoh naručiti Wild God ploču, jebo streaming.

Edited by - vukozec on 16/10/2024 19:47:43
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



4260 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 16/10/2024 : 19:51:07  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Kakvo sjedenje na ovakvom koncertu, Nick sa 67 godina na Jubilee Streetu, Tupelu i Red Right Handu neumoljivo skače, a tribine u modu nepodnošljiva lakoća postojanja. Jest da nije neka glazba na koju će se čovjek razbacati, ali nije ovo ni Andrea Bocelli pa da se mirno sluša. Prošle godine na Depeche Modeu su se srećom nakon 4-5 pjesama svi ustali i tada više nema nazad.
Napisao sam i na drugom topicu dojmove, ali ovo je bilo jedinstveno i neponovljivo. Stvaralački u sjajnoj fazi, ali očito da i organizacija i kompozicija koncerata za 20-ak tisuća ljudi mu je u malom prstu. Ovaj koncert je imao sve i zaslužuje sve pohvale.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



4260 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 16/10/2024 : 19:56:16  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Kejv sinoć rasturio. Ali nikad više u Arenu na tribine. Ljudi očekuju da sjediš i bune se kad ustaneš (pa nismo u jebenom kazalištu) a kad se ne bune onda pričaju usred pjesama neke gluposti kao da su na kavi i kvare doživljaj jer na tišim stvarima potpuno prekriju pjesmu. Katastrofa.



Na još jednom većem koncertu ove godine sam primjetio isto taj fenomen da ekipa dođe, neki čak leđima okrenuti pozornici, pričaju neovisno o glasnoći pjesme, a nisu to neke jeftine ulaznice pa da se može reći eto u prolazu su ili otišli na casual koncert. Jučer i na parteru pored mene neka ekipa checkirala rezultate utakmice na mobitelu za vrijeme ovih novih stvari. Strašno. Nitko ne očekuje da će ljudi znati napamet tekstove ovih novih stvari, ali nekakav respekt. Sve više shvaćam Dylana i Jacka Whitea kad zabrane mobitele na koncertima, premda ne bih išao tako radikalno.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8233 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 16/10/2024 : 20:30:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Apropo tog sjedenja... Mislim da smo vec to spominjali, ali ponovit cu. Bio sam na caveu u lisinskom (da sad ne kopam prije koliko je to bilo godina) i gomila zastitara nas posjedala, kao nema ustajanja, ja popizdio. Poredali se ispred bine u zivi zid, tragedija. Doso cave i kaze: kakvo sjedenje, potjero zastitare iz dvorane, pozvao publiku naprijed, ljudi prakticki na bini, zena mu sjedila na klaviru dok je svirao. Jedan od najboljih koncerata u mom zivotu... i to je caveov koncert kakakav zelim pamtit, intimne atmosfere, gotovo privatne. Nikad to nisam htio pokvarit festivalskim, stadionskim ili bilo kakvim imalo glamuroznim nastupom ovog barda... znam, znam, lud sam.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8233 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 16/10/2024 : 20:39:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Tonto

David Gilmour - Luck and Strange (2024)

Jao, jao, jao... Dugo se ovako ne umorih, potpuna katastrofa. Jedino vrijedno spomena je posljednja stvar na albumu, jam naslovne pjesme.



Ma daj, pa tolika katastrofa nije, ima baš lijepih stvari. Ova obrada sa kćeri mi je super.
Ali da, generalno, daleko je to od Floyda. Ostarilo se, jebi ga.

Ma nije, Ja sam sklon pretjerivanju i emotivac sam. Reakcija je takva jer su ocekivanja bila veca nego sto bi realno trebala biti posto mi je album prije ovoga bio izvrstan.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4951 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 16/10/2024 : 20:40:13  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Pa, sinoć, kao i na svim nastupima na Inmusicu, Cave je cijelo vrijeme hvatao ljude u prvim redovima za ruke, bome i glave, bacao se među njih itd. Eto, može se i u velikoj dvorani/livadi bez zaštitarskog zida između.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8233 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 16/10/2024 : 20:46:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Pa, sinoć, kao i na svim nastupima na Inmusicu, Cave je cijelo vrijeme hvatao ljude u prvim redovima za ruke, bome i glave, bacao se među njih itd. Eto, može se i u velikoj dvorani/livadi bez zaštitarskog zida između.

Da, znam kako to izgleda, ali ne izgleda mi nimalo poput dozivljaja u lisinskom. Ovo je bend, spektakl. Ono je bilo nesto drukcije, doslovno poput privatne zabave... i nije bilo benda, bili su samo ellis, casey i bubnjar.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8233 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 19/10/2024 : 14:01:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Potaknut raspravama poslušah wild god još nekoliko puta, studiozno što bi rekao vukozec pa evo seciranja pjesmu po pjesmu.

Song of the lake

Jedna od zanimljivijih pjesama s potencijalom da s vremenom ipak uđe u uho. Jako dobro otvaranje albuma u duhu Lyre of orpheus. S tim da mi ipak nedostaje stari zvuk i smeta ta novija produkcija kojoj se priklonio vec sa push the sky sto je ipak na kraju samo problem mene i mojih glazbenih afiniteta. Recitatorski vokalni pristup odmaze. 3.5/5

Wild god

Solidan singl i dobra pjesma s mojim standardnim problemom spomenutim gore koji se proteze cijelim albumom i necu ga ponavljati vise. Fino otpjevano i dobro odsvirano lagano naginjanje komercijalnijem izricaju. 3.5/5

Frogs

Meh. Vokalno nekompatibilno sa glazbom koja je povratak na zujanje sa prethodna dva albuma, malo punije i zivlje (samim time i zanimljivije), ali meni ipak relativno slabo. Zbog laganog krešenda pri kraju pola ocjene više 2.5/5

Joy

Ovo je vec potpuno naslanjanje na ghosteen. Dosadno i prekomorno. 1.5/5

Final rescue attempt

Prekopirana Easy money s lyre of orpheus, za dvije klase slabija 2/5

Conversion

Kratko i jasno - najbolja stvar na albumu 4.5/5

Cinnamon horses

Lijepo i emotivno otpjevana pjesma s divnim pratecim vokalima i ponovnim glazbenim naslanjenjem na dva prethodna albuma. 3/5

Long dark night

Ne znam objasniti, ali ovdje cujem malo waitsa. Lijepa pjesma sa glazbenim pristupom koji malo odskace od ostatka albuma sa akusticnijim prizvukom pa podsjeca na starog cavea. Potencijalno pamtljivije nego sto mi se pocetku cinilo da ce biti i svakim slusanjem sve bolja. 4/5

O wow, o wow

Nelose, ali meni osobno nedovoljno zanimljivo i premonotono. Od cavea sam navikao na vise, puno vise. 3/5

As the waters cover the sea

Dobro zatvaranje albuma za koje mi je zao sto nije duze i epicnije. Ovako mi je nekako polovicno. Zao mi je sto nemamo pravu pjesmu vec samo closure. Funkcionira i ovako jako dobro, to su samo moje preferencije opet u pitanju. 3.5/5



Konacan sud: Dobar je to album, moje njurganje je vise nostalgicna zal za starim seedsima, za zvukom i energijom koju su donosili blixa i harvey. Nije to Cve kojeg sam zelio i nije to smjer koji mi se svidja, ali i dalje je to cave... velik i bitan. Ukupna ocjena, potuno subjektivna. 3/5





The less I have the more I am a happy man

Edited by - Tonto on 19/10/2024 14:31:36
Go to Top of Page

Chui
Senior Member



1010 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 19/10/2024 : 16:43:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Ide u petak novi album Chuia, na svim digitalnim kanalima, a vinil će siječanj veljača sljedeće godine zavisi kad će stići sa štampe.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15769 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/10/2024 : 16:45:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Potaknut raspravama poslušah wild god još nekoliko puta, studiozno što bi rekao vukozec pa evo seciranja pjesmu po pjesmu.

Song of the lake

Jedna od zanimljivijih pjesama s potencijalom da s vremenom ipak uđe u uho. Jako dobro otvaranje albuma u duhu Lyre of orpheus. S tim da mi ipak nedostaje stari zvuk i smeta ta novija produkcija kojoj se priklonio vec sa push the sky sto je ipak na kraju samo problem mene i mojih glazbenih afiniteta. Recitatorski vokalni pristup odmaze. 3.5/5

Wild god

Solidan singl i dobra pjesma s mojim standardnim problemom spomenutim gore koji se proteze cijelim albumom i necu ga ponavljati vise. Fino otpjevano i dobro odsvirano lagano naginjanje komercijalnijem izricaju. 3.5/5

Frogs

Meh. Vokalno nekompatibilno sa glazbom koja je povratak na zujanje sa prethodna dva albuma, malo punije i zivlje (samim time i zanimljivije), ali meni ipak relativno slabo. Zbog laganog krešenda pri kraju pola ocjene više 2.5/5

Joy

Ovo je vec potpuno naslanjanje na ghosteen. Dosadno i prekomorno. 1.5/5

Final rescue attempt

Prekopirana Easy money s lyre of orpheus, za dvije klase slabija 2/5

Conversion

Kratko i jasno - najbolja stvar na albumu 4.5/5

Cinnamon horses

Lijepo i emotivno otpjevana pjesma s divnim pratecim vokalima i ponovnim glazbenim naslanjenjem na dva prethodna albuma. 3/5

Long dark night

Ne znam objasniti, ali ovdje cujem malo waitsa. Lijepa pjesma sa glazbenim pristupom koji malo odskace od ostatka albuma sa akusticnijim prizvukom pa podsjeca na starog cavea. Potencijalno pamtljivije nego sto mi se pocetku cinilo da ce biti i svakim slusanjem sve bolja. 4/5

O wow, o wow

Nelose, ali meni osobno nedovoljno zanimljivo i premonotono. Od cavea sam navikao na vise, puno vise. 3/5

As the waters cover the sea

Dobro zatvaranje albuma za koje mi je zao sto nije duze i epicnije. Ovako mi je nekako polovicno. Zao mi je sto nemamo pravu pjesmu vec samo closure. Funkcionira i ovako jako dobro, to su samo moje preferencije opet u pitanju. 3.5/5



Konacan sud: Dobar je to album, moje njurganje je vise nostalgicna zal za starim seedsima, za zvukom i energijom koju su donosili blixa i harvey. Nije to Cve kojeg sam zelio i nije to smjer koji mi se svidja, ali i dalje je to cave... velik i bitan. Ukupna ocjena, potuno subjektivna. 3/5








Mos' mi, a i nemoras mi zamirit. Kako oces...
Glazbena demokracija.
Ovo cu ti kazati, a nisam ja to rekao vec barba Waters tamo u zidu prikazao, kad Bob Geldof stoji u osvijetjlenom sobicku ispred TVa u fotelji, u zoni komfora, svojoj, ali i tudoj, sve ti je stari moj uzivo!
Nista to, slusanje na najboljoj liniji, sa 24 karatnim zicama u kabelima...
To sam ja upraznjivao cijeli zivot, sad mi je totalno nebitno. Drago, al nebitno.
Rock and Roll je samo impresija uzivo, sve ostalo su nebitne pizdarije.
Ne triban ti nista vise pricat.
Jebo filozofiju...
Interakcija bend-ja-ti-oni-mi...
To ti je to.


WILD GOD nakon jedinstvenog iznimnog nevjerovatno posebnog zagrebackog koncerta brzinom misli leti mi u prvih deset koncerata mog zivota!

I to ti je to.

Mislim se kako i nisam trebao ovaj upis, ali covjek sam id krvi i mesa, Rocker, i trebalo je!

Da sad, sto se i mislim, odem u Pariz na ovu turneju, znam, ZNAM gospe mi, to nece biti to...

U Zagrebu je bio onaj rijetko viden klik publike-benda-majstora izvodaca...

To ti je Marko to. Virova ili ne.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Chui
Senior Member



1010 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 19/10/2024 : 16:46:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Potaknut raspravama poslušah wild god još nekoliko puta, studiozno što bi rekao vukozec pa evo seciranja pjesmu po pjesmu.

Song of the lake

Jedna od zanimljivijih pjesama s potencijalom da s vremenom ipak uđe u uho. Jako dobro otvaranje albuma u duhu Lyre of orpheus. S tim da mi ipak nedostaje stari zvuk i smeta ta novija produkcija kojoj se priklonio vec sa push the sky sto je ipak na kraju samo problem mene i mojih glazbenih afiniteta. Recitatorski vokalni pristup odmaze. 3.5/5

Wild god

Solidan singl i dobra pjesma s mojim standardnim problemom spomenutim gore koji se proteze cijelim albumom i necu ga ponavljati vise. Fino otpjevano i dobro odsvirano lagano naginjanje komercijalnijem izricaju. 3.5/5

Frogs

Meh. Vokalno nekompatibilno sa glazbom koja je povratak na zujanje sa prethodna dva albuma, malo punije i zivlje (samim time i zanimljivije), ali meni ipak relativno slabo. Zbog laganog krešenda pri kraju pola ocjene više 2.5/5

Joy

Ovo je vec potpuno naslanjanje na ghosteen. Dosadno i prekomorno. 1.5/5

Final rescue attempt

Prekopirana Easy money s lyre of orpheus, za dvije klase slabija 2/5

Conversion

Kratko i jasno - najbolja stvar na albumu 4.5/5

Cinnamon horses

Lijepo i emotivno otpjevana pjesma s divnim pratecim vokalima i ponovnim glazbenim naslanjenjem na dva prethodna albuma. 3/5

Long dark night

Ne znam objasniti, ali ovdje cujem malo waitsa. Lijepa pjesma sa glazbenim pristupom koji malo odskace od ostatka albuma sa akusticnijim prizvukom pa podsjeca na starog cavea. Potencijalno pamtljivije nego sto mi se pocetku cinilo da ce biti i svakim slusanjem sve bolja. 4/5

O wow, o wow

Nelose, ali meni osobno nedovoljno zanimljivo i premonotono. Od cavea sam navikao na vise, puno vise. 3/5

As the waters cover the sea

Dobro zatvaranje albuma za koje mi je zao sto nije duze i epicnije. Ovako mi je nekako polovicno. Zao mi je sto nemamo pravu pjesmu vec samo closure. Funkcionira i ovako jako dobro, to su samo moje preferencije opet u pitanju. 3.5/5



Konacan sud: Dobar je to album, moje njurganje je vise nostalgicna zal za starim seedsima, za zvukom i energijom koju su donosili blixa i harvey. Nije to Cve kojeg sam zelio i nije to smjer koji mi se svidja, ali i dalje je to cave... velik i bitan. Ukupna ocjena, potuno subjektivna. 3/5








Meni je album lijep al dosta ziheraški, bez ikakvog rizika u aranžmanu , sve je samo lijepo pa ne uzbuđuje previše, album koji će se svidjeti masama.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8233 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 19/10/2024 : 20:27:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Mos' mi, a i nemoras mi zamirit. Kako oces...
Glazbena demokracija.
Ovo cu ti kazati, a nisam ja to rekao vec barba Waters tamo u zidu prikazao, kad Bob Geldof stoji u osvijetjlenom sobicku ispred TVa u fotelji, u zoni komfora, svojoj, ali i tudoj, sve ti je stari moj uzivo!
Nista to, slusanje na najboljoj liniji, sa 24 karatnim zicama u kabelima...
To sam ja upraznjivao cijeli zivot, sad mi je totalno nebitno. Drago, al nebitno.
Rock and Roll je samo impresija uzivo, sve ostalo su nebitne pizdarije.
Ne triban ti nista vise pricat.
Jebo filozofiju...
Interakcija bend-ja-ti-oni-mi...
To ti je to.


WILD GOD nakon jedinstvenog iznimnog nevjerovatno posebnog zagrebackog koncerta brzinom misli leti mi u prvih deset koncerata mog zivota!

I to ti je to.

Mislim se kako i nisam trebao ovaj upis, ali covjek sam id krvi i mesa, Rocker, i trebalo je!

Da sad, sto se i mislim, odem u Pariz na ovu turneju, znam, ZNAM gospe mi, to nece biti to...

U Zagrebu je bio onaj rijetko viden klik publike-benda-majstora izvodaca...

To ti je Marko to. Virova ili ne.



Isusa ti draga, a što zamirit? Žao mi je što si se izolirao samo na onom topicu i što ne pišeš više ovdje i na drugim topicima makar se ne slagali i ne dijelili dojmove.

Ajmo sad ovako: ja tebe razumijem i sretan što toliko uživaš na svoj način, sad ti probaj mene. Za mene je studijski album autorsko djelo s naglaskom na djelo. Rezultat promišljanja i stvaranja. Taj uradak, ono što se drži u rukama je rezultat pisanja, stvaranja, pomnog odabira pjesama i njihovog rasporeda, produciranja, miksanja, snimanja, nadosnimavanja i peglanja, odabira covera, dizajna.
Studijski album je slikarova slika, piščeva knjiga, stripašev strip. Album je rezultat stvaranja, koncert nuspojava. Koncerti su promocija istih, doživljaj za sebe, iskustvo nekad bolje, nekad lošije. Rijetko istih set lista, rijetko iste kvalitete. Ima svoju čar i ima svoj poseban štih, ali doživljaj koncerta ovisi i o puno vanjskih faktora koji nemaju nikakve veze s glazbom. Koncerti su prolazan doživljaj, nešto što se pohodi i nešto što se pamti (ili ne). Ploča (cd, kazeta), studijski album, to autorovo djelo, njegova statua, njegovo čedo je nešto što se posjeduje, nešto opipljivo i nešto čemu se vračamo, što skidamo s police i s čega brišemo prašinu. Ali ono što je važnije, album je nešto u čemu uživam koncertirano gdje doživljaj nije uvjetovan time da li pada kiša, da li tip pored mene smrdi i gura se, da li je posrana piva koštala 10 eura, jel ladno ili vriće i jel mi se sere ili piša. Album je ono što i kako je autor htio da zvuči, koncerti to nisu. Koncerti su zabava, podilaženje i prilagođavanje publici, interakcija sa istom, performans. Koncerti su rokenrol, nisu ultimativno umjetničko djelo kakvog je autor htio stvoriti... Album jeste.

Odavno ja nisam roker. Glazba, taj ples po mojim bubnjićima koji ću voljet može doći iz bilo kojeg žanra i bilo koje sfere. Ti jesi roker i živiš rokenrol dušom i tijelom, svaka ti čast. Moj doživljaj i uživanje u glazbi je drukčije. Ali vjeruj mi na riječ ne uživaš ništa više od mene, strast nam jednog naboja samo se na različit način njome napajamo.

...eto, pa sad ti ne zamjeri.


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page
Page: of 3  Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000