forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 267 Čistionica
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6160 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 15/09/2024 : 19:46:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Dobar sve do kraja koji mi je totalno bezveze. A šteta, jer zahvaljujući sjajnom koloru i detaljima Pariza po kiši + jako usamljenom glavom liku, ovo je itekako obećavalo. Ispada da su najbolje scene u stripu kad rade dostavu rublja po lokacijama i pričaju u autu.
Kraj - pa ne znam stvarno. Moglo i moralo je bolje, nekako mi baš bezveze. Nije mi sjelo a šteta jer crtež je odličan..mada su likovi malo drveni ali sve ostalo je fascinantno. I ne samo kolor nego tip ima i strašnu olovku, detaljnu , što se vidi na kraju u dodacima.

Volio bih pročitati još ponešto od ovog autora.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
7233 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 21/09/2024 : 14:37:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ja bih potpisao Acin komentar s razlikom da su meni najbolje scene u stripu kad nitko ne priča. Crtež i kolor grade stvarno izvrsnu atmosferu, ali potpuno uranjanje u nju spriječava po meni baš loše izvedena priča. Likovi su toliki kliše da mi nisu pobudili ni trunku interesa, a kraj je banalan. Šteta jer je strip imao potencijala.

Svejedno, volio bih i ja vidjeti već spominjanu Beatrice. Tamo nema teksta pa očekujem da će biti bolja.

Edit:

Super mi je detalj što Francois cijelo vrijeme puši cigarete Fortuna, a u jednom prizoru vidimo plakat na kojem piše "Fortuna - filter for winners". Ta ironija mi je po mjeri, za razliku od pretjeranog kraja.


http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 21/09/2024 14:44:35
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1877 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 21/09/2024 : 16:23:25  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Mmmm Shaner se vraca u formu :)
(sa nemilosrdnim osvrtima)

Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11807 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/09/2024 : 18:58:12  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Je l se to Čistionica rasprodala? Odlicno, za manje od godinu dana. Dobar pokazatelj da treba jos stripova ovog autora. A i sigurno je pomoglo sto je ovaj strip imao uvoz i u Srbiju.
Meni je Čistionica bas legla, imate moj osvrt na prethodnoj stranici.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



4418 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 21/09/2024 : 22:22:04  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Ispoštuj kolegu forumaša koji radi crnački posao sa insajderskim informacijama o rasprodatim stvarima.

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=30487&REPLY_ID=2675089
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
7233 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 22/09/2024 : 01:52:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ma going od straha više ne ulazi na tu temu.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



4418 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 25/09/2024 : 21:45:20  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Raniji komentari su lepo opisali strip pa ne bih previše dužio. Odličan crtež likovnog pristupa jedan od glavnih razloga sjajne atmosfere i portreta Pariza tog vremena. Vlažna atmosfera gde kiša pada non stop da se i čitaoci osećaju pokisnutim. Crtež odličan, ali likovi jesu nacrtano malo previše drvenasto. Priča u prvi plan stavlja čoveka sa margine, usamljenu individuu, običnog radnika koji crnči na lošem i dosadnom poslu i mašta o devojci sa trafike i sanja o bogatstvu koje će mu pasti sa neba. I kada se to i desilo uspeo je sve da upropasti jer brzo bogaćenje je iluzija, nestane brzo kao što nestane dim od cigarete. Poslednja četvrtina stripa ima jako malo teksta, previše se brzo prelazi i dolazi do završnice, i strip se završi poprilično naprasito. Falilo je ovde više razrade, više mesa, bilo je potencijala za tako nešto, ali na kraju zbog lošijeg završetka krajnji utisak nedorečen. Crtež, atmosfera, i vožnja kombijem po uskim ulicama Pariza svetlije tačke stripa.
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1877 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 25/09/2024 : 22:04:10  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Ide na bubanj ili kako se vec kaze? :)

Nisam toliko kritican prema zadnjem delu stripa, konacno je pocelo da se desava nesto konkretno (ako se dobro secam, a valjda se secam). Ah da jedino malo providno sta ce da se desi sa lotobrojevima :)

Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11807 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/09/2024 : 23:14:17  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Ma going od straha više ne ulazi na tu temu.





Bukvalno!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4263 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 20/10/2024 : 11:47:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Eh, šteta što sam odmah posumnjao koja je caka s torbom pa mi je to još dodatno pokvarilo ionako ne baš pretjerano sočnu priču. Kladio bih se da sam ne tako davno naletio na slični element u nekom Texu (čekam potvrdu od pcoroa, on pamti takve detalje :D). Priča je klasični trokut besmisao-sreća-iza ugla opizdi te kugla i to mi je inače super, ali ovdje na žalost ima premalo mesa.
Ipak atmosfera odnosno crtež i boje su BOMBETINA! Tempirajte si čitanje kad je vani kiša jer stvarno puno pridodaje doživljaju. Meni je baš zbog toga ostavilo jak efekt tako da ću sigurno ovo čitati još koji put.

7/10

Bok, kako si.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000