forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 glazba danas - kamo ide, ima li smisla
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 9

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4265 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 20/10/2024 : 11:17:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Nema ničeg lošeg u tome da je netko seljak. Upravo suprotno.

Mediji nisu toliko bitni nego eto, industrija nam je cjelokupno devastirana pa nema razloga zašto bi i sa glazbenim sektorom to bilo drugačije.
Uostalom jebo mainstream. I naš i tuđi.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15772 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/10/2024 : 11:52:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Nema ničeg lošeg u tome da je netko seljak. Upravo suprotno.

Mediji nisu toliko bitni nego eto, industrija nam je cjelokupno devastirana pa nema razloga zašto bi i sa glazbenim sektorom to bilo drugačije.
Uostalom jebo mainstream. I naš i tuđi.




Ma sve to ovisi.

Evo, seljaku, seljacka glazba uopce nije seljacka. Zasto bi i bila? Njemu i njima ta i takva, najbolja je.

Mene vise nervira, i boli pomodarstvo. U stvari totalno me nasekira, situacija kao s Cavea u Areni neku vecer. Zenska ispred mene od 2 ipo sata koncerta bila je okrenuta ledima pozornici bar 2 sata!!!!! Naslikavala se, za sta ja znam, drustvene mreze, prckala po mobitelu i dopisivala se s prijateljicama i sa takve dvije kraj sebe grlila se i cakulala sta ja znam o kiselom kupusu...

Pa jeli to za pljunit je? (Njih)

To, doci samo jer je IN! Jer je URBANO. Jee je ĐIR. Pa to je pravo seljastvo. Uzas cisti.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4952 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 21/10/2024 : 10:07:40  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

https://www.index.hr/mobile/magazin/clanak/kako-je-hrvatska-glazba-saptom-pala/2608294.aspx?index_ref=naslovnica_magazin_ostalo_m



Članak u kojem se puno napisalo, ali zapravo reklo malo toga. A i pola onoga što se reklo je diskutabilno i može se lako kontrirati.

Kaže, Vatra prodala 45 karata za koncert kapaciteta 150 ljudi, a Prijovićka 6 Arena...
Pa... Vatra je iste ove godine kad nastupa na lokaciji kapaciteta 150 ljudi imala i koncert na Šalati. Kapacitet Šalate je između 3000-6000. Nije baš Arena, ali nije ni za bacit. Nisam siguran je li bilo rasprodano doduše, ali i to "rasprodano" treba uzeti sa rezervom. Baby Lasagna je npr. imao 3 koncerta na Šalati od kojih su 2 (ili ipak samo 1 ne držite me za riječ) bili brzo rasprodani. Međutim danima prije koncerta je bilo gomilu oglasa gdje su ljudi davali te karte doslovno u bescjenje, na kraju ih nisu mogli ni pokloniti. (Btw. koncert je odrađen vrhunski, pravi show, ali nije to tema.). Isto tako većina tih "rasprodanih Arena" domaćih i kako ono, regionalnih izvođača je rasprodana na način da je cca 1/3 kapaciteta dvorane zatvorena, 1/3 se prodala, a 1/3 se podijelila preko sponzorskih i raznih drugih ulaznica.

Kako to da Vatra za jedan koncert privuče 4000, a za drugi niti 50? Možda je stvar u tome što se ovaj prvi najavljivao mjesecima, možda i preko godinu dana unaprijed, reklamirao putem radiopostaja, televizije, bannera na portalima, jumbo plakata, a ovaj drugi vjerojatno nigdje - ja za njega definitivno nisam čuo (nije da bih išao na Vatru, kao ni na Prijović, ali nije ni to tema). Možda i rasprodanih 6 Arena ima veze sa ovakvim nekakvim objašnjenjem. Tako je i zadnji zagrebački koncert Aleksandre Prijović prije nego je rasprodala 6 Arena bio u diskoteci čiji je kapacitet isto tu negdje, ne puno veći od 150.

A i Hrvati i Hrvatice pune Arene. Npr. Nina Badrić će sljedeći mjesec. Stavio bih ruku u Vatru da ni Nina Badrić ne bi rasprodala 150 mjesta za koncert u Kontesi da je ona tamo umjesto Vatre.

Prije Nine koncert u Areni su nekidan imali Psihomodo Pop. Njih sam zadnji put gledao u Tučepi, prije godinu, dvije. Isto je bilo ako 100 ljudi. A koncert je bio na rivi, usred ljeta, besplatan, dakle samo slučajnih prolaznika ima 100 :) Pa eto, i Psihomodo može napuniti Arenu, tako da je to sve pomalo relativno...

Relativna je i popularnost koja se mjeri po top listi slušanosti na streaming servisima. Nine Badrić, Vatre i Psihomodo Popa nema na toj top listi. Psihomodo Pop koji su nekidan napunili Arenu za spot za naslovnu stvar posljednjeg albuma na youtube, nećete vjerovati, čak i na krilima medijske promocije tog velikog koncerta ima duplo manje pregleda čak i od u članku spomenutog spota Vatre. Sa druge strane ako je suditi po top listi slušanosti, najpopularniji domaći izvođači su Grše i Miach. Grše ove godine je imao koncert u Domu Sportova. U Maloj dvorani naravno, karte su koštale duplo jeftinije od koncerta Nine Badrić. Miach je zasad u gabaritima Tvornice (i to vjerojatno ne punim gabaritima), ima tamo uskoro koncert, karte su preko 4 puta jeftinije od karata za Vatru na Šalati.

Još malo...

"a arene se dupkom pune samo za uvoznu glazbu s Istoka." - ovo naravno nije ni blizu istina, ali toga je svjestan i autor članka, to on malo karikira - ah da, odmah nakon toga sugerira, da su hrvatske zvijezde koje mogu napuniti Arenu iznad 40 (ne-regionalni izvođači koji pune Arenu nisu u orbiti ovog članka), za razliku od srpskih i ostalih istočnih valjda. Međutim, ja se osim Prijović ne mogu sjetiti nikoga mlađeg od 40 godina da nam je došao sa Istoka i napunio Arenu, ali nije da ja to tako detaljno pratim, pa me slobodno upozorite ako sam koga zaboravio.

Pa onda dolazimo do možda najdiskutabilnije teze članka koja kaže da je Aleksandra Prijović "počela od nule i došla do istinskog vrha balkanskog komercijalnog glazbenog uspjeha". Ne znam otkad se točno broji to počinjanje od nule. Aleksandra koja se u stvari preziva Živojinović se nije rodila u bogataškoj obitelji blakanskih superzvijezda, enterpreneura i mogula. Ona se u tu obitelj udala, 6 godina prije prvog nastupa u Areni. Možda sam u krivu, ali rekao bih da je to ipak imalo nekog utjecaja na nulu.

Edited by - vukozec on 21/10/2024 11:06:44
Go to Top of Page

Chui
Senior Member



1014 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 21/10/2024 : 11:57:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Arene su hit, spektakl doživljaj masovna histerija, materijal za društvene mreže, neće raja više u prljave rock klubove fuj fuj hahaha. mene depra hvata od svega kamo to ide. mjesta za alternativu je sve manje i manje, jazz održavaju ljetni turistički festivalčići, u zagrebu paradoksalno ove jeseni imamo najviše ikad nastupa stranih jazz zvijezda, praktički 4 festivala u isto vrijeme, s druge strane se jazz u gradu regularno ne svira više skoro nigdje, poneki session u bachusu i pri nami i jazz za prijatelje srijedom u saxu. grozno. za alternativu van zagreba preko jeseni zime proljeća broj mjesta gdje možeš svirati u hrvatskoj stane valjda na prste jedne ruke. a po ljeti je situacija još tužnija, ugasio se feragosto, sad se gasi i velvet, teraneo je odavno pao, dimesnions je pao, ma koma, još imaš tramonto na krku, otok glazbe na lastovu i još jedan mali festivalčić ne mogu se sjetiti imena tamo negdje na hvaru ili braču.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8235 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 21/10/2024 : 12:06:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
U prijevodu: da dodjem ja u arenu s trianglom skupija bi 300 ljudi.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4265 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 21/10/2024 : 12:59:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
@ivanl: ja se smatram seljakom, a znaš što slušam. Metal se može opisati mnogobrojnim pridjevima ali sumnjam da je "seljaštvo" jedan od njih :)

Bok, kako si.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47034 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 21/10/2024 : 14:43:46  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by lwood

https://www.index.hr/mobile/magazin/clanak/kako-je-hrvatska-glazba-saptom-pala/2608294.aspx?index_ref=naslovnica_magazin_ostalo_m



Članak u kojem se puno napisalo, ali zapravo reklo malo toga. A i pola onoga što se reklo je diskutabilno i može se lako kontrirati.

Kaže, Vatra prodala 45 karata za koncert kapaciteta 150 ljudi, a Prijovićka 6 Arena...
Pa... Vatra je iste ove godine kad nastupa na lokaciji kapaciteta 150 ljudi imala i koncert na Šalati. Kapacitet Šalate je između 3000-6000. Nije baš Arena, ali nije ni za bacit. Nisam siguran je li bilo rasprodano doduše, ali i to "rasprodano" treba uzeti sa rezervom. Baby Lasagna je npr. imao 3 koncerta na Šalati od kojih su 2 (ili ipak samo 1 ne držite me za riječ) bili brzo rasprodani. Međutim danima prije koncerta je bilo gomilu oglasa gdje su ljudi davali te karte doslovno u bescjenje, na kraju ih nisu mogli ni pokloniti. (Btw. koncert je odrađen vrhunski, pravi show, ali nije to tema.). Isto tako većina tih "rasprodanih Arena" domaćih i kako ono, regionalnih izvođača je rasprodana na način da je cca 1/3 kapaciteta dvorane zatvorena, 1/3 se prodala, a 1/3 se podijelila preko sponzorskih i raznih drugih ulaznica.

Kako to da Vatra za jedan koncert privuče 4000, a za drugi niti 50? Možda je stvar u tome što se ovaj prvi najavljivao mjesecima, možda i preko godinu dana unaprijed, reklamirao putem radiopostaja, televizije, bannera na portalima, jumbo plakata, a ovaj drugi vjerojatno nigdje - ja za njega definitivno nisam čuo (nije da bih išao na Vatru, kao ni na Prijović, ali nije ni to tema). Možda i rasprodanih 6 Arena ima veze sa ovakvim nekakvim objašnjenjem. Tako je i zadnji zagrebački koncert Aleksandre Prijović prije nego je rasprodala 6 Arena bio u diskoteci čiji je kapacitet isto tu negdje, ne puno veći od 150.

A i Hrvati i Hrvatice pune Arene. Npr. Nina Badrić će sljedeći mjesec. Stavio bih ruku u Vatru da ni Nina Badrić ne bi rasprodala 150 mjesta za koncert u Kontesi da je ona tamo umjesto Vatre.

Prije Nine koncert u Areni su nekidan imali Psihomodo Pop. Njih sam zadnji put gledao u Tučepi, prije godinu, dvije. Isto je bilo ako 100 ljudi. A koncert je bio na rivi, usred ljeta, besplatan, dakle samo slučajnih prolaznika ima 100 :) Pa eto, i Psihomodo može napuniti Arenu, tako da je to sve pomalo relativno...

Relativna je i popularnost koja se mjeri po top listi slušanosti na streaming servisima. Nine Badrić, Vatre i Psihomodo Popa nema na toj top listi. Psihomodo Pop koji su nekidan napunili Arenu za spot za naslovnu stvar posljednjeg albuma na youtube, nećete vjerovati, čak i na krilima medijske promocije tog velikog koncerta ima duplo manje pregleda čak i od u članku spomenutog spota Vatre. Sa druge strane ako je suditi po top listi slušanosti, najpopularniji domaći izvođači su Grše i Miach. Grše ove godine je imao koncert u Domu Sportova. U Maloj dvorani naravno, karte su koštale duplo jeftinije od koncerta Nine Badrić. Miach je zasad u gabaritima Tvornice (i to vjerojatno ne punim gabaritima), ima tamo uskoro koncert, karte su preko 4 puta jeftinije od karata za Vatru na Šalati.

Još malo...

"a arene se dupkom pune samo za uvoznu glazbu s Istoka." - ovo naravno nije ni blizu istina, ali toga je svjestan i autor članka, to on malo karikira - ah da, odmah nakon toga sugerira, da su hrvatske zvijezde koje mogu napuniti Arenu iznad 40 (ne-regionalni izvođači koji pune Arenu nisu u orbiti ovog članka), za razliku od srpskih i ostalih istočnih valjda. Međutim, ja se osim Prijović ne mogu sjetiti nikoga mlađeg od 40 godina da nam je došao sa Istoka i napunio Arenu, ali nije da ja to tako detaljno pratim, pa me slobodno upozorite ako sam koga zaboravio.

Pa onda dolazimo do možda najdiskutabilnije teze članka koja kaže da je Aleksandra Prijović "počela od nule i došla do istinskog vrha balkanskog komercijalnog glazbenog uspjeha". Ne znam otkad se točno broji to počinjanje od nule. Aleksandra koja se u stvari preziva Živojinović se nije rodila u bogataškoj obitelji blakanskih superzvijezda, enterpreneura i mogula. Ona se u tu obitelj udala, 6 godina prije prvog nastupa u Areni. Možda sam u krivu, ali rekao bih da je to ipak imalo nekog utjecaja na nulu.



Samo se ti tjesi. Jedino sta je krivo u clanku je to da Hrvati nisu seljaci nego seljacine. I nije to samo za muziku nego za puno toga.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page
Page: of 9  Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000