forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 VERTIGO IS BACK
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author  Topic Next Topic  

jagodanbg
Senior Member



2724 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 19/10/2024 : 21:41:51  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote


naker
Advanced Member



4422 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 20/10/2024 : 00:13:16  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Koja ironija da žele da povampire Vertigo i daju više slobode autorima, a DC zabija Willinghamu nož u leđa za Fables..
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
2033 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 20/10/2024 : 20:51:27  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
A mijenjaju se ljudi na ključnim pozicijama, pa neke prošle odluke malo (ili čak ništa) znače.

Lijepa vijest sama po sebi, iz prvenstveno nostalgičnih razloga..
ali, vremena su poprilično drugačija u odnosu na doba kad je "stari" Vertigo žario i palio,
tako da ostaje da se vidi što će i kako ispasti.
Pratim s opreznim optimizmom.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1190 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 21/10/2024 : 17:40:20  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Videcemo na sta ce to liciti. Ja se starog Vertiga najvise secam po Preacher, Fables i Pride of Baghdad (ovaj zadnji je jedini Vertigo koga u papiru cuvam i dan danas). Dok mi recimo V for Vendetta svojevremeno nije legao...

Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11812 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/10/2024 : 00:36:15  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Vertigo je kultna edicija ili podetiketa DCa i smatrao sam strasno losim i pogresnim potezom gasenje Vertiga 2020.godine. I stvaranje DC Black Labela koji izgleda se i nije pokazao najuspesnijim ni finansijski a pogotovo kriticki i kreativno.

Naravno da su prosla zlatna vremena Vertiga 90ih i s pocetka 2000ih, ali Vertigo ipak ima ime i to ime nosi nekakvu odgovornost i obecanje kvaliteta. Ja apsolutno pozdravljam ovu odluku!
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2724 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 22/10/2024 : 01:04:09  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Ovaj prvi naslov mi nije nešto privlačan ☹️
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11812 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/10/2024 : 03:02:22  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

Ovaj prvi naslov mi nije nešto privlačan ☹️



Lepa kuća na jezeru? To je izdala Carobna, prvu knjigu, pre nema vise od mesec dana. Meni deluje dobro, horor. Citace se.

https://alanford.co.rs/stripovi/carobna-knjiga/novi-svet/novi-svet-25-lepa-kuca-na-jezeru-1/

Go to Top of Page

wintermute
Senior Member



USA
1190 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 22/10/2024 : 04:15:26  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
Lako se nadje ovo na internetu na engleskom. Pogledao sam na brzinu prvi deo i nije mi nesto legao... mozda mu se vratim. Nije da mi je bio mnogo los ali nije mi izgledao ni toliko dobar da bih ga citao pre svih koje imam na listi.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7742 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 22/10/2024 : 07:18:08  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

Videcemo na sta ce to liciti. Ja se starog Vertiga najvise secam po Preacher, Fables i Pride of Baghdad (ovaj zadnji je jedini Vertigo koga u papiru cuvam i dan danas). Dok mi recimo V for Vendetta svojevremeno nije legao...





V for Vendetta je izvorno britanski strip, DC ga je prvi objavio u USA i to ne isprva, nego tek naknadno u Vertigo ediciji.

Prepoznatljiviji Vertigo je Sandman, 100 Bullets, Scalped, kasniji Swamp Thing, Hellblazer...

Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2724 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 22/10/2024 : 09:22:32  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Meni je Propovednik prva asocijacija na Vertigo 😀
Go to Top of Page

MF Doom
Starting Member



95 Posts

Member since 23/04/2024

Posted - 22/10/2024 : 10:30:12  Show Profile Show Extended Profile  Send MF Doom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wintermute

Lako se nadje ovo na internetu na engleskom. Pogledao sam na brzinu prvi deo i nije mi nesto legao... mozda mu se vratim. Nije da mi je bio mnogo los ali nije mi izgledao ni toliko dobar da bih ga citao pre svih koje imam na listi.



Nabavio sam i pročitao ceo The Nice House on the Lake i meni je lepo čučnuo. Prvi broj ili čak dva su samo postavka 12 likova, ali posle kreću da se povezuju likovi i da se odmotava priča. Iako nisam preterano fan SFa ovde mi je bilo interesantno i generalno mislim da je James Tynon IV dobar pisac, a i crtež je odličan.

Ne znam koliko će House on the Sea biti drugačiji od House on the Lake, ali ne očekujem nešto iz korena i potpuno drugačije jer onda ne vidim čemu nastavak. Po meni House on the Sea/Lake i nije neki naslov za Vertigo. Meni je Vertigo naslov nešto "edgy" što malo prelazi "dobar ukus" i pomera granice u trenutku u kome nastaje. House on the Lake je dobar klasičan SF.

Ali ok, valjda ovi iz DCa znaju najbolje. Lepo je videti da se Vertigo vratio. Možda mu treba vremena dok se ne zauka.
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2724 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 22/10/2024 : 14:54:41  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MF Doom
Po meni House on the Sea/Lake i nije neki naslov za Vertigo. Meni je Vertigo naslov nešto "edgy" što malo prelazi "dobar ukus" i pomera granice u trenutku u kome nastaje. House on the Lake je dobar klasičan SF.

Ali ok, valjda ovi iz DCa znaju najbolje. Lepo je videti da se Vertigo vratio. Možda mu treba vremena dok se ne zauka.



Hvala ti sto si potvrdio moje misljenje, iako ga nisam procitao.
Go to Top of Page
   Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.07 seconds. Snitz Forums 2000