forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 551

going going
Advanced Member



Serbia
11812 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/10/2024 : 00:41:45  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Zeznuto je to sa ocenjivanjem. Zato ja izbegavam brojcane ocene kod vrednovanja filmova.

Ali apsolutno mi se svidja sta Roko gleda i kako polako gradi svoje filmofilsko iskustvo i prosiruje vidike. Samo tako nastavi!
A neki uvidi i utisci dolaze i s ponovnim gledanjem i sa godinama, tako da samo polako, sve u svoje vreme.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4271 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 22/10/2024 : 11:15:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Dobro rečeno Goinže.
Mene iznenađuje da GitaristRoko kao pripadnik mlađe generacije uopće ima strpljenja gledati starije filmove koji za današnje standarde jesu uvjetno rečeno "sporiji". Tako da ocjena više ili niže stvarno nisu nimalo problematični, nitko od nas se nije rodio s prethodno stečenim iskustvom.

...Osim Sai Babe naravno!!!

Bok, kako si.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8569 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 22/10/2024 : 12:03:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Dobro rečeno Goinže.
Mene iznenađuje da GitaristRoko kao pripadnik mlađe generacije uopće ima strpljenja gledati starije filmove koji za današnje standarde jesu uvjetno rečeno "sporiji". Tako da ocjena više ili niže stvarno nisu nimalo problematični, nitko od nas se nije rodio s prethodno stečenim iskustvom.

...Osim Sai Babe naravno!!!




Mene ponekad zna šokirati elementarno filmsko neznanje kod današnjih ljudi od 20-30 godina.
Ali onda samo skužim da sam očito itekako ostario.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7744 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 22/10/2024 : 12:30:40  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
May December

2023



Dvadeset godina nakon što je njihova ozloglašena tabloidna romansa zaintrigirala naciju, bračni par je pod pritiskom, kada kod njih stigne glumica da bi istraživala za film o njihovoj prošlosti.

Ovim filmom Todd Haynes je nastavio niz kvalitetnih ostvarenja (Velvet Goldmine, Far from Heaven, I'm Not There, Carol, Dark Waters) u svom autorskom stilu. Premisa filma May December bazirana je na istinitom slučaju nastavnice Mary Kay Letourneau, koja je imala aferu sa 12-ogodišnjim učenikom, odslužila zatvorsku kaznu zbog toga, da bi po izlasku iz zatvora stupila sa istim u brak i zasnovala porodicu.

Haynesov film je višeslojan, ne daje konkretne odgovore, ali može da pokrene razna razmišljanja i polemike. Od prirode samog slučaja, psiholoških posledica, do načina na koje Holivud koristi ovakve "istinite priče".

Dve glavne glumice Natalie Portman i Julianne Moore ostvarile su izuzetne, kompleksne uloge, ali njihovi likovi ne zadobijaju simpatije ili opravdanja kod gledalaca, ali tu je i lik muža, koji nikada nije sasvim odrastao i koji možda nejasno nazire da je bio žrtva, koga glumi Charles Melton - manje zvučno ime, ali ništa manje upečatljiv.

Lično, prilično "hladan" stil režije Todda Haynesa (što ima veze sa kadriranjem) mi nije baš po ukusu i muzika u filmu (korišćena iz postojećeg, starijeg filma) mi je previše napadna. Ali Haynes u filmu uspeva da izbegne parazitsko bavljenje skandalom (koje i kritikuje) i da pokrene na razmišljenje, a to je, uz psihološki iznijansirane scene (film neki bezrazložno svrstavaju u crnu komediju), sasvim dovoljno.

8/ 10
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3362 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 22/10/2024 : 14:20:17  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Roko, kapa dolje za objektivno subjektivne ocjene koja daješ. Nemoj dopustiti da ti mediokriteti nametnu autoritete ;)

Kažite mi, jeste li se umorili
Jesu li vas prevarili
Je l'nas vrijeme pregazilo
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2672 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 22/10/2024 : 14:29:05  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

Roko, kapa dolje za objektivno subjektivne ocjene koja daješ. Nemoj dopustiti da ti mediokriteti nametnu autoritete ;)



jbt. nisi ni izašao iz zatvora a već zakuhavaš, odakle ti volja?

hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3362 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 22/10/2024 : 14:34:03  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Borba za slobodu i mišljenje vlastitom glavom je borba od koje se ne odustaje....to je način života!

Kažite mi, jeste li se umorili
Jesu li vas prevarili
Je l'nas vrijeme pregazilo
Go to Top of Page

Spectre
Junior Member



Croatia
358 Posts

Member since 10/11/2001

Posted - 22/10/2024 : 14:40:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Spectre a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro


Mene ponekad zna šokirati elementarno filmsko neznanje kod današnjih ljudi od 20-30 godina.
Ali onda samo skužim da sam očito itekako ostario.



Lako je tako pomisliti, ali film je zapravo vrlo mala niša, i većina ne pamti nikakve glumce, režisere i slično, samo tu i tamo pogleda film jer ih netko povuče, preporuči ili se film pojavi na tv-u dok rade nešto drugo. A i tada im obično ne znači puno. Veliki dio onih koji i vole film, prate ga usko i obično se orijentiraju na samo jedan segment dok ih ostalo ne zanima (kamoli filmovi izvan SAD-a). Pa nije niti čudo da se takvi šokovi mogu osjetiti, nema veze sa starošću.


Filmovi, serije, super-heroji, stripovi - moj youtube kanal:
https://www.youtube.com/c/kanal301
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2672 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 22/10/2024 : 14:55:00  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

Borba za slobodu i mišljenje vlastitom glavom je borba od koje se ne odustaje....to je način života!


ajme... ok dosado. znamo to svi i nitko ništa Roku ne nameće, upravo suprotno, stvarno nema potrebe da ljude nazivaš mediokritetima. toliko od mene... već si me umorio:)

hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4271 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 22/10/2024 : 15:36:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
@paro: tu na forumu ili općenito? Misliš na filmsku terminologiju, tehnički aspekt ili značaj nekih klasika?

Bok, kako si.
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
586 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 22/10/2024 : 15:36:52  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Trudim se pamtit glumce, pamtit redatelje i sve filmove određenog redatelja koje sam gledao, ali nije baš lako.

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



4267 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 22/10/2024 : 16:52:11  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Nije bed biti u neznanju ili tek kasnije otkrivati Leoneove, Scorseseove i slične klasike. Realno, sad kad pogledam TV sadržaj i usporedim ga s razdobljem prije 15-20 god., skup filmova se značajno promijenio. Prije su se klasici poput Mosta na rijeci Kwai, Spašavanje vojnika Ryana, 12 gnjevnih ljudi i sl. reprizirali gotovo na polugodišnjoj bazi. Sad je sve rjeđe naići na njih u programu, a i na ovim streaming platformama nisu baš zastupljeni.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Zula
Senior Member

1011 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 22/10/2024 : 18:05:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by GitaristRoko

Trudim se pamtit glumce, pamtit redatelje i sve filmove određenog redatelja koje sam gledao, ali nije baš lako.


Kad sam prije mnogo godina shvatio da, gledajući film u kinu, često provedem 10-15 minuta pokušavajući se sjetiti gdje sam ovog glumca/glumicu već gledao... Počeo sam koristiti Excel tablice 😂
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
586 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 22/10/2024 : 18:25:11  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zula

quote:
Originally posted by GitaristRoko

Trudim se pamtit glumce, pamtit redatelje i sve filmove određenog redatelja koje sam gledao, ali nije baš lako.


Kad sam prije mnogo godina shvatio da, gledajući film u kinu, često provedem 10-15 minuta pokušavajući se sjetiti gdje sam ovog glumca/glumicu već gledao... Počeo sam koristiti Excel tablice 😂



Ja imam na mobitelu IMDb koji mi kaže gdje sam ga prije vidio, jer i na njemu ocijenim sve.

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1598 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 22/10/2024 : 18:37:55  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Nemojte previse na Roka, to sto netko njegovih godina danas uopce zeli gledati klasike je samo pohvalno. A Roko sada stvaru bazu koju poslije bude nadogradjivao. I nije isto naravno gledati te filmove s 15 ili 45 ili 65. Bude on to sve ponovio poslije. Ali Roko, svejedno poslusaj i malo nas stariju gardu pa procitaj nesto o klasicima koje gledas.

Nego znas sto, Roko, ako ove godine dovrsis filmski izazov, imas jedan stripovski poklon od mene! Malo za dodatnu motivaciju
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25188 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 22/10/2024 : 18:50:32  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Roko je super, pustite ga! Gleda dobre filmove, ocenjuje ih po svom ukusu i to je najvažnije.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
586 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 22/10/2024 : 19:42:37  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Hvala ekipa, pogotovo fandango! Filmski izazov će biti riješen, ove godine mi je puno lakši nego dosada.

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page
Page: of 551  Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.82 seconds. Snitz Forums 2000