forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Filmovi & co
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 552

Zula
Senior Member

1015 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 24/10/2024 : 08:49:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Čim dajemo ocjene uspoređujemo s nečim. Dao si 7 jer imaš neku sliku filma/filmova ili kriterija koji su 1 i koji su 10.
A nostalgični moment i gledanje u formativnim godinama možda isto utječu ocjenu.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3370 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 24/10/2024 : 09:12:26  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker
Zar ćemo svaki EF porediti sa Gospodarima, SF sa Odisejom, pa ako ne ispunjavaju te nemoguće visoke standarde nisu ni vredni snimanja ni gledanja. Ne poredim filmove na takav način.



Bravo!

Kažite mi, jeste li se umorili
Jesu li vas prevarili
Je l'nas vrijeme pregazilo
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1600 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 24/10/2024 : 09:42:18  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Jao znaci, specijalisto nakeru, sad sam te naso, nema vise da me cimas za Kalidora i Venoma
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7772 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 24/10/2024 : 09:44:19  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Što je za mene nostalgično Konan dvojka, za nakera je Specijalista.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8241 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 24/10/2024 : 10:24:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango

Jao znaci, specijalisto nakeru, sad sam te naso, nema vise da me cimas za Kalidora i Venoma

Spusti li mi jos jednom za riddicka ima da ga trazim, nadjem i ilkvidiram.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



4439 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 24/10/2024 : 10:26:15  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote


Sad vidim da na Redditu postoji kult najzagriženijih fanova Specijaliste, sve je u redu sa univerzumom.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4277 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 24/10/2024 : 10:40:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro
Ma općenito.
Naš Roko je mila majka i svaka čast što odvaja svoje slobodno vrijeme na stare filmove.
Pričam o ljudima koji nisu nikad čuli recimo za Lovca na jelene, American Beauty, Od sumraka do zore, 12 majmuna, Trainspotting, Društvo mrtvih pjesnika.
Nika čuli za Polanskog, Mel Brooksa, Monty Python ekipu, Fellinija. Nedaj Bože Gene Wildera. Koji god žanr izabereš, nula bodova. I to ti nabrajam samo ovo prvo što mi je palo na pamet iz svih tih razgovora.
Kad pitam pa šta onda gledaju, odgovor je uvijek - Pa ono što je aktualno.
Aj ti reci.


A to da, ali nije li oduvijek bilo tako? Pogotovo naša generacija (ti si 4-5 godina stariji ako se ne varam). Mi o filmu u osnovnoj školi nismo učili apsolutno ništa i jedino što pamtim jest da smo na satu hrvatskog gledali Mi djeca s kolodvora Zoo i prvi posjet Pape Hrvatskoj. Prvi je vjerojatno funkcionirao kao injekcija straha i pokornosti za nas sedmaše s viškom hormona a drugi je valjda glumio dokumentarac i najbolju životnu opciju. Sad si mislim - još smo mi dobro i ispali na kraju .
Nisam siguran ali mislim da su Roko i ta mlađa generacija koja je sad u dvadesetima ipak puno informiraniji o filmu, što kroz obrazovni sustav, što zbog lakše dostupnosti za one koje to posebno zanima. Danas vjerojatno sve škole imaju medijsku/filmsku grupu gdje se onda mogu pohvatati neke bitne smjernice dok devedesetih nisi imao apsolutno ništa.
Ali općenito govoreći ljudi su takvi, ili povodljivi ili nemaju niti vremena niti volje razviti ukus pa metodom najmanjeg otpora idu tamo gdje je najtoplije.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1600 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 24/10/2024 : 10:46:11  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by fandango

Jao znaci, specijalisto nakeru, sad sam te naso, nema vise da me cimas za Kalidora i Venoma

Spusti li mi jos jednom za riddicka ima da ga trazim, nadjem i ilkvidiram.



Khm khm


Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8241 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 24/10/2024 : 10:52:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Genijalno

...ali ja mislim na planet tame i ridikove kronike. Znam ja sto su brzi i zestoki, praznoglava zajebancija.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8572 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 24/10/2024 : 11:21:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

quote:
Originally posted by paro
Ma općenito.
Naš Roko je mila majka i svaka čast što odvaja svoje slobodno vrijeme na stare filmove.
Pričam o ljudima koji nisu nikad čuli recimo za Lovca na jelene, American Beauty, Od sumraka do zore, 12 majmuna, Trainspotting, Društvo mrtvih pjesnika.
Nika čuli za Polanskog, Mel Brooksa, Monty Python ekipu, Fellinija. Nedaj Bože Gene Wildera. Koji god žanr izabereš, nula bodova. I to ti nabrajam samo ovo prvo što mi je palo na pamet iz svih tih razgovora.
Kad pitam pa šta onda gledaju, odgovor je uvijek - Pa ono što je aktualno.
Aj ti reci.


A to da, ali nije li oduvijek bilo tako? Pogotovo naša generacija (ti si 4-5 godina stariji ako se ne varam). Mi o filmu u osnovnoj školi nismo učili apsolutno ništa i jedino što pamtim jest da smo na satu hrvatskog gledali Mi djeca s kolodvora Zoo i prvi posjet Pape Hrvatskoj. Prvi je vjerojatno funkcionirao kao injekcija straha i pokornosti za nas sedmaše s viškom hormona a drugi je valjda glumio dokumentarac i najbolju životnu opciju. Sad si mislim - još smo mi dobro i ispali na kraju .
Nisam siguran ali mislim da su Roko i ta mlađa generacija koja je sad u dvadesetima ipak puno informiraniji o filmu, što kroz obrazovni sustav, što zbog lakše dostupnosti za one koje to posebno zanima. Danas vjerojatno sve škole imaju medijsku/filmsku grupu gdje se onda mogu pohvatati neke bitne smjernice dok devedesetih nisi imao apsolutno ništa.
Ali općenito govoreći ljudi su takvi, ili povodljivi ili nemaju niti vremena niti volje razviti ukus pa metodom najmanjeg otpora idu tamo gdje je najtoplije.



Ma sve se to izgubilo stari moj.
Pričam sa ženom koja piše osvrte/recenzije za jedan portal (nije bitno njeno ime i prezime, nebitno za koji portal), žena nikad čula za ništa. Ne zna ko je Charles Bronson. Nikad pogledala Kuma, diplomirala na ADU. Ne da nikad nije gledala neke klasike, nego nikad čula za te filmove.
I to je kao danas danas normalno?
Ma je moj qrac normalno.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



8241 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 24/10/2024 : 11:31:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Jeben ga i ko joj dao diplomu.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3370 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 24/10/2024 : 11:43:28  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Jeben ga i ko joj dao diplomu.



Kao da je diploma dokaz ičega!? Neki dan sjedim u birtiji s likom koji je nedavno diplomiral na Strojarstvu, lik je uvjeren da je Zemlja ravna. O čemu da dalje raspravljamo

Jednostavno treba živjeti s činjenicom da je većina oko nas neobrazovana i površna.

Kažite mi, jeste li se umorili
Jesu li vas prevarili
Je l'nas vrijeme pregazilo

Edited by - BeaGea on 24/10/2024 11:45:39
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7772 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 24/10/2024 : 12:09:16  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro



Ma sve se to izgubilo stari moj.
Pričam sa ženom koja piše osvrte/recenzije za jedan portal (nije bitno njeno ime i prezime, nebitno za koji portal), žena nikad čula za ništa. Ne zna ko je Charles Bronson. Nikad pogledala Kuma, diplomirala na ADU. Ne da nikad nije gledala neke klasike, nego nikad čula za te filmove.
I to je kao danas danas normalno?
Ma je moj qrac normalno.



Skoro neko reče u nekim komentarima na novinski članak, da zna tipa koji je diplomirao na nekom prestižnom fakultetu, koji ne zna ko je Clint Eastwood.

A mi smo znali kao deca, kad još nije ni imao toliki značaj, koji je stekao kasnije. Ne sva deca, ali ona koju je bar minimalno zanimao film.

Edited by - alexts on 24/10/2024 12:36:19
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4277 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 24/10/2024 : 12:27:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
@Paro: a u kurac... To je već stvarno viši level idiokracije

Pozovi tu žensku na forum da se malo nasmijemo! Zula, alexts i BeaGea taman čekaju nekog takvog za iscentrirat.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8572 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 24/10/2024 : 14:25:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

@Paro: a u kurac... To je već stvarno viši level idiokracije

Pozovi tu žensku na forum da se malo nasmijemo! Zula, alexts i BeaGea taman čekaju nekog takvog za iscentrirat.



Ma bogati, pa ovdje su svi doktori za nju.
Ma nema ona uopće šta raspravljati s jednim Zulom, alexts ili BeaGeom.
Ove razmirice ovdje su mila majka.
Šta ćeš ti raspravljat s diplomiranim režiserom koji u životu nije gledao Kubricka ili Polanskog? Tipa ono, Seven sam gledala, al samo zbog Brad Pitta. Ja ostao šokiran.
WTF?

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37859 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/10/2024 : 14:53:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Znamo li kako je polagala ispite i zagovarala diplomski? *cough cough* cvil cvil cvil cvil



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 552  Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.81 seconds. Snitz Forums 2000