forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Colosseum /ZVANIČNA TEMA/
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 24

fasnik
New Member



104 Posts

Member since 14/07/2010

Posted - 24/10/2024 : 11:31:37  Show Profile Show Extended Profile  Send fasnik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts
znači Zagor - Odabrane priče nije trebalo da ima numeraciju, jer ne idu epizode hronološki?



Tako je.
Koja je logika staviti na izdanje koje obuhvaća epizode 150-153 broj 1, a onda na izdanje koje obuhvaća epizode 4-6 broj 2?

Ovo je sada nevezano za Colosseum, nego pričamo općenito.
Staviš godinu izdanja kao kod Libellusa npr. (iako niti to nije uvijek najbolje ako se nešto preslika na dvije godine), rješenja je bilo mali milijun.

I da, zašto ne razgovarati i o takvim temama?
Go to Top of Page

MF Doom
New Member



104 Posts

Member since 23/04/2024

Posted - 24/10/2024 : 11:43:56  Show Profile Show Extended Profile  Send MF Doom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Colosseum

Tako je, kako je. Kome se ne sviđa i kome to toliko bode oči, neka zaobiđe. Sve manje se priča o samom stripu i šta je u njemu, a ne pojedinostima. Mi smo uradili onako kako mi mislimo da je ispravno i kako se nama sviđa, a svako može da ima svoje mišljenje zašto mu se sviđa ili ne sviđa.



Primećujem jednu boljku kod srpskih izdavača (nadam se da mi ekipa iz Colosseuma neće zameriti što sam ih u isti "koš" ugurao) a to je PR tj obraćanje u ime izdavača.

Ova obraćanja se uglavnom kreću na skali od nikakav odgovor do "pijan sam na odmoru u Egiptu...al sad ću da vam očitam bukvicu". A na toj skali uglavnom dominiraju arogancija i pasivna agersija.

Zašto i zbog čega, nije mi jasno? Kao da su izdavači i kupci neprijatelji i kao da izdavači očekuju da će sva izdanja biti svima toliko savršena da ako i bude neka kritika ili komentar onda su to neki "amerikanci iz satelita poslani da nas uruše i platio ih Šolak i mora se to saseći u korenu".

Keywords iz ovog odgovora su "tako je kako je", "kome se ne sviđa nek zaobiđe" i "mi smo uradili šta mislimo da je ispravno a uvek će biti neko kome se ne sviđa".

Thank you Captain Obvious. Moj dobronameran savet je da tu vrstu obraćanja u poslovnoj etici i PRu izbegavate, osim ako niste pijani na odmoru u Egiptu, ali i onda bi bilo bolje da se ne obraćate javno.

Ovo jeste forum za razmenu i mišljenja i da bi bilo šta razmenili moramo za početak imati različita mišljenja. Ne postoji tačan odgovor i ukusi su različiti, svi smo svesni toga, nema potrebe za pasivnom agersijom.

Ne znam kako ova Dušmanova retorika preovladava kod većine izdavača, ali topao savet vam je da se ugledate na Najkulu i Stalker po tom pitanju, kao dva srpska izdavača sa kojima se može voditi pristojna i normalna diskusija na obostrano zadovoljstvo, čak i kad im se upučuje kritika, moje iskustvo je da ljudi vole da saslušaju.
Go to Top of Page

SPQRoma
Average Member



Italy
921 Posts

Member since 30/06/2015

Posted - 24/10/2024 : 11:53:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit SPQRoma's Homepage  Send SPQRoma a Private Message  Reply with Quote
Ma ne, nikakva arogancija, nego sam siguran da je izdavačima dosadilo da odgovaraju na pitanja "što ovako, a ne onako". Jednostavno je takav odgovor, svako radi onako kako misli da je ispravno i kako se njemu sviđa i sigurno da neće raditi kako mu neko drugi kaže. Jer kakvo god izdanje da bude, uvijek će se naći neko sa nekim zamjerkama - 100 ljudi, 100 ćudi. Da nije bilo numeracije, javilo bi se bar pet ljudi i reklo "ne valja vam ovo bez numeracije." Uvijek je bilo tako. Vi vidite samo stranu koju hoćete da vidite, stavite se u njihov položaj pa onda razmislite da li biste vi svakodnevno iznova i iznova odgovarali na ista pitanja.

Uglavnom, mislim da nema potrebe da se potenciraju takve stvari, najvažnije je samo izdanje. Ako neko neće da kupi zbog numeracije, to govori o njemu i njegovom stavu, ne o izdavaču. Ako mu se ne sviđa, niko ga ne tjera da kupi.

HOKA-HEY

Edited by - SPQRoma on 24/10/2024 11:53:24
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2677 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 24/10/2024 : 12:04:39  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Sve to ok, ali Doom lepo kaze bolje ne odgovoriti, nego odgovoriti sa visoka, neprikladno. Ovo je forum, pise se svasta, pita se svasta, drustvene mreze takodje. Ako necete odgovarati 100 puta, stavite najavu i to je to.
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1907 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 24/10/2024 : 12:09:04  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Avionske karte za Egipat su neobicno jeftine ove godine.

quote:
Originally posted by cerichus

Treba Colosseum uz svaki broj dati naljepnice za riknu s originalnom numeracijom, pa ovi kojima smeta postojeća neka priljepe.


obavezno one nalepnice koje ne ostavljaju tragove tako je najprakticnije ako se neko predomisli, naravno i dve varijante mat i sjajne.

Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.

Edited by - matori paraliticar on 24/10/2024 12:12:38
Go to Top of Page

SPQRoma
Average Member



Italy
921 Posts

Member since 30/06/2015

Posted - 24/10/2024 : 12:46:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit SPQRoma's Homepage  Send SPQRoma a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

Sve to ok, ali Doom lepo kaze bolje ne odgovoriti, nego odgovoriti sa visoka, neprikladno. Ovo je forum, pise se svasta, pita se svasta, drustvene mreze takodje. Ako necete odgovarati 100 puta, stavite najavu i to je to.



Ima i toga. Ali onda krenu priče da neće da odgovaraju i ignorišu...

HOKA-HEY

Edited by - SPQRoma on 24/10/2024 12:47:24
Go to Top of Page

Lorda
Average Member

Croatia
639 Posts

Member since 07/11/2002

Posted - 24/10/2024 : 12:54:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Lorda a Private Message  Reply with Quote
Joj, nećeš ti uzrujavanja... Ovo je strip forum, čerečili su se svi izdavači do u najmanju sitnicu. Ljudima svašta smeta pa nek' im smeta... O čemu bi inače pisali ovdje, forum bi ubrzo postao vrlo dosadan s onim; Bravo! Samo tako naprijed! Fenomenalno... i moj favorit; ultimativno izdanje!

Izdavači trebaju oguglati i opustiti se i eventualno prebaciti na zezanciju. A kupci imaju pravo prigovarati o ama baš svemu ako je argumetirano...
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7772 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 24/10/2024 : 12:58:18  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Ja bih rekao:

Mi smo stvarno uradili kako smo mislili da treba.

A onda bih dodao:

Nadamo se da ćete uprkos tome što niste zadovoljni ovakvom numeracijom u potpunosti, kupovati naše izdanje, koje ima svoje kvalitete.

Ne bih rekao:

Ako vam se to ne sviđa, nemojte uzimati.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3370 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 24/10/2024 : 13:01:02  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MF Doom

quote:
Originally posted by Colosseum

Tako je, kako je. Kome se ne sviđa i kome to toliko bode oči, neka zaobiđe. Sve manje se priča o samom stripu i šta je u njemu, a ne pojedinostima. Mi smo uradili onako kako mi mislimo da je ispravno i kako se nama sviđa, a svako može da ima svoje mišljenje zašto mu se sviđa ili ne sviđa.



Primećujem jednu boljku kod srpskih izdavača (nadam se da mi ekipa iz Colosseuma neće zameriti što sam ih u isti "koš" ugurao) a to je PR tj obraćanje u ime izdavača.

Ova obraćanja se uglavnom kreću na skali od nikakav odgovor do "pijan sam na odmoru u Egiptu...al sad ću da vam očitam bukvicu". A na toj skali uglavnom dominiraju arogancija i pasivna agersija.

Zašto i zbog čega, nije mi jasno? Kao da su izdavači i kupci neprijatelji i kao da izdavači očekuju da će sva izdanja biti svima toliko savršena da ako i bude neka kritika ili komentar onda su to neki "amerikanci iz satelita poslani da nas uruše i platio ih Šolak i mora se to saseći u korenu".

Keywords iz ovog odgovora su "tako je kako je", "kome se ne sviđa nek zaobiđe" i "mi smo uradili šta mislimo da je ispravno a uvek će biti neko kome se ne sviđa".

Thank you Captain Obvious. Moj dobronameran savet je da tu vrstu obraćanja u poslovnoj etici i PRu izbegavate, osim ako niste pijani na odmoru u Egiptu, ali i onda bi bilo bolje da se ne obraćate javno.

Ovo jeste forum za razmenu i mišljenja i da bi bilo šta razmenili moramo za početak imati različita mišljenja. Ne postoji tačan odgovor i ukusi su različiti, svi smo svesni toga, nema potrebe za pasivnom agersijom.

Ne znam kako ova Dušmanova retorika preovladava kod većine izdavača, ali topao savet vam je da se ugledate na Najkulu i Stalker po tom pitanju, kao dva srpska izdavača sa kojima se može voditi pristojna i normalna diskusija na obostrano zadovoljstvo, čak i kad im se upučuje kritika, moje iskustvo je da ljudi vole da saslušaju.



Drugim riječima, misliš da ako daješ nekome pare da te treba poštovati!?
Poštovanje se zaslužuje na druge načine a ne parama.
Eh, taj ego.

Kažite mi, jeste li se umorili
Jesu li vas prevarili
Je l'nas vrijeme pregazilo

Edited by - BeaGea on 24/10/2024 13:07:32
Go to Top of Page

Lorda
Average Member

Croatia
639 Posts

Member since 07/11/2002

Posted - 24/10/2024 : 13:25:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Lorda a Private Message  Reply with Quote
Sa svima se treba odnositi s poštovanjem... Pogotovo kada je netko u komunikaciji s klijentima ili kupcima. Svi pizdimo kada su državni službenici neljubazni i a možete misliti koliko recimo poštanski ili bankovni službenici dnevno dobiju glupih i ponavljajućih pitanja. Hebiga, to im je u opisu posla.

Radije kolutaj očima privatno ali se suzdrži i odgovori pristojno ma koliko pitanje bilo glupo...
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17777 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 24/10/2024 : 13:40:30  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
i onda se cude sto izdavaci pobjegnu s foruma

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

MF Doom
New Member



104 Posts

Member since 23/04/2024

Posted - 24/10/2024 : 14:43:58  Show Profile Show Extended Profile  Send MF Doom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea
Drugim riječima, misliš da ako daješ nekome pare da te treba poštovati!?
Poštovanje se zaslužuje na druge načine a ne parama.
Eh, taj ego.



Zašto bi iko tražio da ga neki prodavac poštuje? Mislim da mnogo više ega ima u samoj toj predpostavci.

Elem, sve ovde je ćaskanje i koliko ova grupa ovde zna nešto i koliko je validan feedback ove grupe to je na svakom izdavaču da sam proceni.

Na kraju dana tržište je to koje će presuditi da li je nešto urađeno kako je poželjno ili nije. Da li se nešto rasproda za mesec dana ili se nešto prodaje godinama po akcijama od 500 dinara pod nazivom Stripomanije je validna lekcija za svakog izdavača koji zna da izvuče pouku.

Colosseum je izdavač koji u startu ima jedan veliki hendikep a to je da nema izvoz za HR i SR, a apsurno tome verujem da najviše izdanja se baš tamo proda. I ja im i pored toga iz sveg srca želim da uspešno i dugo posluju.

Po onome što ja znam o korporativnom PRu tvrdim da bi obraćanje tipa "Dragi naši čitatelji, naše izdanje je takvo i takvo, jer smo mislili da je najbolje tako i tako. Znamo da se nekom neće svideti, ali obećavamo vam to i to" proizvesti mnogo bolju sliku nego pijačno "ako ti je skup krompir ti ga kopaj sam" i iz najbolje namere ih svaetujem da ne idu retorikom VČa jer na njihovom primeru mogu da vide u kom pravcu to vodi.
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1150 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 24/10/2024 : 15:03:42  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SPQRoma

Ma ne, nikakva arogancija, nego sam siguran da je izdavačima dosadilo da odgovaraju na pitanja "što ovako, a ne onako". Jednostavno je takav odgovor, svako radi onako kako misli da je ispravno i kako se njemu sviđa i sigurno da neće raditi kako mu neko drugi kaže. Jer kakvo god izdanje da bude, uvijek će se naći neko sa nekim zamjerkama - 100 ljudi, 100 ćudi. Da nije bilo numeracije, javilo bi se bar pet ljudi i reklo "ne valja vam ovo bez numeracije." Uvijek je bilo tako. Vi vidite samo stranu koju hoćete da vidite, stavite se u njihov položaj pa onda razmislite da li biste vi svakodnevno iznova i iznova odgovarali na ista pitanja.

Uglavnom, mislim da nema potrebe da se potenciraju takve stvari, najvažnije je samo izdanje. Ako neko neće da kupi zbog numeracije, to govori o njemu i njegovom stavu, ne o izdavaču. Ako mu se ne sviđa, niko ga ne tjera da kupi.


A vjerojatno ima i profesionalnih trolova tzv. sendvičara, što svjesnih što ne, koji će prigovarati za svaku sitnica izdavačima za koje ne navijaju, a one izdavače koje opsesivno favoriziraju uzdizat će u nebesa.
Mene baš briga i za jedne i druge. Tu sam da kupim strip koji mi se sviđa, bez obzira na tabor.

Edited by - petarStripovi10 on 24/10/2024 15:08:49
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2743 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 24/10/2024 : 15:35:03  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Colosseum
Starting Member



Bosnia and Herzegovina
92 Posts

Member since 02/09/2023

Posted - 24/10/2024 : 15:36:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Colosseum's Homepage  Send Colosseum a Private Message  Reply with Quote
Kad je riječ o rednom broju na rikni, činjenice su sljedeće. Od samog početka stavljanje originalnih brojeva nije dolazilo u obzir zbog toga što većina epizoda počinje na pola sveske gdje se završava prethodna, pa bi došlo do ponavljanja originalnih brojeva sa različitim naslovima.
Nadalje, razmišljali smo da li da stavimo redne brojeve ili ne i odlučili se da ih ipak stavimo, svjesni da će nekim čitaocima to biti u redu, nekim ne, a nekima će biti svejedno.
Mister No je od samog početka zamišljen kao neka vrsta odabranih priča, s tim da će prvo ići afrička saga po redu, a zatim neki stariji ili noviji brojevi. Međutim, redni broj je stavljen prije svega da bi se lakše moglo pratiti šta je šta kad se nakupi određeni broj knjiga. I to je sve.
Mislimo da bismo ipak trebali knjigu suditi po njenom sadržaju, a ne po koricama. Jer svi znamo koliko su sjajne priče iz afričke sage, kao i mnoge druge mimo nje.
Dakle, pružimo šansu pilotu. Sigurno nas neće razočarati.

COLOSSEUM, BANJA LUKA

WEB www.colosseumbl.com
Telefon/Viber/WhatsApp/Telegram: +38765439843
E-mail: colosseumbl@gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/ColosseoBL
Instagram: https://www.instagram.com/colosseobl/
Twitter/X: https://twitter.com/colosseumbl
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6843 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 24/10/2024 : 15:42:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Ma, meni se čini da je ovo većina pročitala pa je zato numeracija glavna tema. Ja nisam i mogli ste staviti Ž4 na hrbatu, kupit ću.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 24/10/2024 15:42:38
Go to Top of Page

Damir82
New Member



133 Posts

Member since 02/06/2019

Posted - 24/10/2024 : 15:58:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Damir82 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Colosseum

Kad je riječ o rednom broju na rikni, činjenice su sljedeće. Od samog početka stavljanje originalnih brojeva nije dolazilo u obzir zbog toga što većina epizoda počinje na pola sveske gdje se završava prethodna, pa bi došlo do ponavljanja originalnih brojeva sa različitim naslovima.
Nadalje, razmišljali smo da li da stavimo redne brojeve ili ne i odlučili se da ih ipak stavimo, svjesni da će nekim čitaocima to biti u redu, nekim ne, a nekima će biti svejedno.
Mister No je od samog početka zamišljen kao neka vrsta odabranih priča, s tim da će prvo ići afrička saga po redu, a zatim neki stariji ili noviji brojevi. Međutim, redni broj je stavljen prije svega da bi se lakše moglo pratiti šta je šta kad se nakupi određeni broj knjiga. I to je sve.
Mislimo da bismo ipak trebali knjigu suditi po njenom sadržaju, a ne po koricama. Jer svi znamo koliko su sjajne priče iz afričke sage, kao i mnoge druge mimo nje.
Dakle, pružimo šansu pilotu. Sigurno nas neće razočarati.


Svaka vam čast,izdanje afričke sage Mister NO-a po meni je izdanje godine, a što se tiče numeracije meni nije ni najmanje bitno, bitno da se pilot izdaje,jedina mana ovog izdanja je što ga nema u Hr,još kad bi to uredili imali bi pun pogodak i vjerujem da bi prodaja bila odlična,želim vam puno uspjeha u daljnjem radu.
Pozdrav
Go to Top of Page
Page: of 24  Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000