forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 TINTIN 10 - Zvijezda sudnjeg dana
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author  Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
29272 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 25/10/2024 : 13:05:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Tintinove pustolovine, jedinstven niz priča što su nastajale tijekom pola stoljeća i odigravale se na pet kontinenata i sedam mora, kamen temeljac su frankobelgijskog stripa i obavezno štivo za svakog ljubitelja devete umjetnosti.

Tintina, mladog reportera koji putuje svijetom u pratnji vjernoga psa Čupka, stvorio je 1929. tek malo stariji belgijski crtač Georges Remi, radeći pod pseudonimom Hergé. Nakon prvih, naivno zaigranih pustolovina, Hergé sazrijeva kao autor i isporučuje nenadmašne priče, same klasike žanra, dok se Tintinu pridružuje cijeli niz živopisnih likova: eksplozivni pomorski kapetan Haddock, smušeni genij Lovrijenac Lakmus, dobronamjerni detektivi Šiljak i Žiljak, operna diva Bianca Castafiore ...

Od pustinje do prašume te od otoka s blagom do ledene pustoši Mjeseca, u Tintinovim pustolovinama podjednako će uživati djeca kao i odrasli, a Fibra ih hrvatskim čitateljima prvi put donosi u izvornom albumskom formatu.

Tintin 10 • Zvijezda sudnjeg dana • 64 stranica • Kolor • 220 x 295 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Hergé • Crtež Hergé • Prijevod Darko Macan • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 25.10.2024. • Cijena 14 Euro

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/tintin-10-zvijezda-sudnjeg-dana/997/


Trouble will find me

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9609 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 25/10/2024 : 14:20:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
kolko dobar prevod/adaptacija naslova

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1920 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 25/10/2024 : 16:00:05  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Sa tobom se ne zna ili se barem nije znalo da li si ozbiljan ili nisi :)
ali deluje dobro resenje
kod mene su preveli "Misticna zvezda"
Uglavnom ako me secanje na vara
prica sa finom atmosferom.

Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10267 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 25/10/2024 : 16:50:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
9/10
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9609 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 25/10/2024 : 17:54:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Sa tobom se ne zna ili se barem nije znalo da li si ozbiljan ili nisi :)



pa ja nikad nisam ozbiljan
što znači da sam uvek ozbiljan
nije to teško raščivijati

al u ovom slučaju mislim da je baš kul prevod
kul mi je i domaće "tajanstvena zvezda", al "sudnji dan" vrhunski hvata različite slojeve ovog dela (uključujući i one iza kulisa)

koje Peyo očito ne hvata, čim se zakačio za tu neku devetku

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10267 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 25/10/2024 : 18:09:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Ma, poskliznuo mi se prst po tipkovnici ...
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1920 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 25/10/2024 : 18:27:08  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Dok ti se prst vrati na mesto
kakva ti je karijera sa citanjem
tintina? :)
francuski, pz , hrvatsko izdanje?
hm i citanje na engleskom i nemackom je moguce takodje naravno..

Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10267 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 25/10/2024 : 19:33:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by matori paraliticar

Dok ti se prst vrati na mesto
kakva ti je karijera sa citanjem
tintina? :)
francuski, pz , hrvatsko izdanje?
hm i citanje na engleskom i nemackom je moguce takodje naravno..



Prvo upoznavanje stripa Tim und Struppi je bilo preko njemačkog Carlsen Comics, epizoda U Kongu. Kupljeno nakon mukotrpnog žicanja love 70-ih godina prošlog stoljeća u knjižari Mladost (gdje je bio zaposlen kasniji vlasnik Algoritma koji je izdavao Tintina) u Gundulićevoj koja je imala nešto stranih izdanja (NBM -ovog Valerijana npr.).

Zatim se dogodio legendarni Eks 172 sa Crnim ostrvom koji je pobudio veliku glad za Tintinom. Sredinom 80-ih sestra mi iz Pariza donosi album na francuskom Tintin au Congo i poster Ils Ont Marche Sur La Lune. Par godina kasnije u Londonu kupujem nekoliko Tintinovih albuma u izdanju Methuen/Magnet (naravno da su tu i avanture na Mjesecu) plus knjigu Hergé and Tintin Reportes (autor Phillipe Goddin).

Par godina kasnije nabavljam 2 albuma u izdanju Dečjih novina. Do kraja 90-ih sam kompletirao Tintina na engleskom izuzev Tintin in Congo i Tintin and Alph-art koje sam nabavio 2005. u Egmontovom izdanju. U međuvremenu sam nabavio i knjigu Tintin and the World of Herge (autor Benoit Peeters).

Također sam na engleskom kompletirao Hergeove Jo, Zette and Jocko albume izdanje Mammoth, a imam i dva albuma Quick and Flupke.

A vi mladiću:
Êtes-vous tintinologue aussi?

Možda nekom i ovo bude zanimljivo:
https://www.tintin.com/en/herge

plus izvanredan tekst našeg Gil-galada:
https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/tin/tintin/

Edited by - Peyo on 25/10/2024 19:40:11
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1920 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 25/10/2024 : 20:09:37  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
hvala! ;)
onaj poster mozda ima i neku novcanu vrednost danas
nisam znao da zovu "tintina u nemackoj tim und struppi"
za mene je tintin, tintin na svedskom plus nekoliko tintina iz politikinog zabavnika ( pre svega tintin u tibetu)
imam neka zanimljiva tintin izdanja ali u celoj prici je najvaznije da mi deca vole tintina ah da ima ovde i kaseta sa tintinom za kasetofon (ozbiljno su pristupili projektu) i vhs i dvd i to sve imam ponesto

tintin je ovde inace objavljivan bas puno sedamdesetih i osamdesetih
a i sad nedavno je radjen reprint celog serijala .. za oko 250 evra moze trenutno da se nabavi ceo kompletic
https://coboltforlag.se/titlar-cobolt/paket-erbjudanden/?twsList-articles=g-name-d-48-1

ovo udruzenje ljubitelja tintina otkrih tek sada
https://www.generationt.se/?page_id=277

Molim te da mi ne zatrpavas inbox idiotskim porukama.

Edited by - matori paraliticar on 25/10/2024 20:12:33
Go to Top of Page
   Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000