Author |
Topic |
torpi
Starting Member
11 Posts
Member since 31/08/2024 |
Posted - 02/02/2025 : 13:22:55
|
radi se o tome da AM chip vrijedi za 3 kola, a ovo su dva double gameweeka jedan za drugim, pa se s AM chipom sad ulovi čak 5 utakmica.
svi koji nisu sad igrali AM chip, vjerojatno će moći s njim uloviti max 4 utakmice (ako ne bude dodatnih promjena s odgođenim utakmicama)
ali s obzirom da je Salah ulovio 16 bodova u prvoj od dvije utakmice koje igra ovo kolo, Triple Captain Salah je očito bio jako dobra odluka :) |
|
|
Markos
Webmaster
Croatia
29465 Posts
Member since 27/08/2001 |
|
torpi
Starting Member
11 Posts
Member since 31/08/2024 |
Posted - 02/02/2025 : 19:42:34
|
quote: Originally posted by Markos
Znači, iduće kolo iskoristimo AM chip?
ako ga već nisi odigrao u ovom kolu, sad si zakasnio na to da ga odigraš da ti bude za 5 utakmica. ovo je bila možda jedina prilika za to.
sad možeš uloviti 4 utakmice s njim tako da ga odigraš kad bude neki novi double gameweek. možeš ga odigrati i u sljedećem kolu, možeš ga čuvati za kraj sezone jer će sigurno biti još jedan double gameweek, vjerojatno gw36.
ja bih savjetovao kraj sezone jer bi tad trebalo biti lakše uz dgw uloviti i neku nabrijanu ekipu s dna tablice protiv neke nemotivirane iz sredine radi bonus bodova. |
|
|
sawitch
Advanced Member
Serbia
40555 Posts
Member since 17/11/2007 |
Posted - 03/02/2025 : 08:22:02
|
Moze pitanje za nas koji nemamo vremena da se posvetimo izucavanju tog cipa: Sta ja od bodova dobijam sa tim menadzerom? On pobedi utakmicu i koliko mi donosi? |
Patricia hic mea totus mundus est |
|
|
torpi
Starting Member
11 Posts
Member since 31/08/2024 |
Posted - 03/02/2025 : 23:13:23
|
quote: Originally posted by sawitch
Moze pitanje za nas koji nemamo vremena da se posvetimo izucavanju tog cipa: Sta ja od bodova dobijam sa tim menadzerom? On pobedi utakmicu i koliko mi donosi?
da, nazalost malo je kompliciran. kad kupis tog menadzera, ustvari te zanima uspjeh tog kluba, menadzer je samo sminka i nije bitan, moze dobiti crveni karton ili dobiti otkaz, ne utjece na cip 😅
sto se tice bodova: - ako klub dobije utakmicu, +6 - ako je remi, +3 - svaki gol, +1 - clean sheet, +2
ako je protivnik za barem 5 mjesta na tablici iznad tvog kluba: - bonus 10 bodova za pobjedu (dakle ukupno cak +16) - bonus 5 bodova za remi (ukupno +8)
vazno za znati: - kad aktiviras cip, vrijedi za 3 kola - ne mozes igrati druge cipove dok je AM cip aktivan - kad aktiviras cip, odmah dovedes jednog menadzera, platis ga novcem iz svog budzeta (!), ali ne potrosis Free Transfer na to - ako zelis kupiti novog menadzera unutar ta tri kola, moras potrositi Free Transfer
najbolje je odigrati ga tako da ti ulovi neki double gameweek i da ti moze vrijediti za barem 4 utakmice.
s obzirom da su i trenutni gw24 i naredni gw25 double, onda ga je puno ljudi aktiviralo prije pocetka gw24, jer se tako s njime moglo uloviti cak 5 utakmica. taj voz je sad prosao, ali mozda se dogodi kasnije opet |
|
|
jogurt
Junior Member
Serbia
418 Posts
Member since 23/01/2020 |
|
torpi
Starting Member
11 Posts
Member since 31/08/2024 |
Posted - 04/02/2025 : 00:41:34
|
quote: Originally posted by jogurt
Odakle ti to da je 25-to kolo duplo?
Ja to nigde ne vidim. Piši ko bi trebalo da ima duplo kolo i protiv koga :D
pratim na twitteru sve vezano za fpl, u petak su sluzbeno potvrdili da ce 25. kolo biti double gameweek, ne znamo jos tocno za koga :) sve ovisi o polufinalima Carabao kupa koje se igra ovu srijedu i cetvrtak.
ako Liverpool dobije Tottenhama u uzvratu (prva utakmica je bila 1-0 za Spurse, sad se igra na Anfieldu pa je Liverpool favorit), onda ce se utakmica Aston Villa - Liverpool odigrati u sklopu 25. kola, tako da bi za Villu i Liverpool to bio double gw.
u suprotnom, ako Spursi prodju dalje, onda se utakmica Fulham - Spurs igra u sklopu 25. kola, pa ce njima to biti double gameweek.
zatim, ako Arsenal nekim cudom okrene 0-2 protiv Newcastlea i prodje u finale Carabao kupa, onda ce se Arsenal - Chelsea igrati u sklopu 25. kola, pa ce njima to biti double gw.
i konacno, malo za promjenu - ako Newcastle zadrzi prednost i prodje dalje, onda se utakmica Newcastle-Crystal Palace 99% NECE odigrati u sklopu 25. kola nego nekad kasnije (vjerojatno u gw33 ili gw36).
ovo vjerojatno zvuci jako konfuzno, ali tako stvari stoje :) pratite Carabao kup u srijedu i cetvrtak!
dakle, da ponovim tko ce imati double gameweek u 25. kolu, i koja je otprilike sansa za to:
Liverpool i Villa (~70%) Fulham i Spursi (~30%) Arsenal i Chelsea (~15%)
|
|
|
Topic |
|
|
|