forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - site
 Prijedlozi, komentari, kritike
 Logo za Politikin Zabavnik?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Markos
Webmaster



Croatia
29257 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/01/2005 : 13:55:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Nista pametno mi ne pada na pamet. Netko dovoljno kompetentan tko bi me zamijenio nije na vidiku, po razini i tehničkog znanja i znanja o materiji...Gurat cu ovako koliko i dokle budem mogao.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 17/01/2005 : 15:13:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
OK, samo bi bio greh da sajt krene da stagnira.

--
"The sphinx. That has tits, right?"
Go to Top of Page

VJ
Advanced Member



Croatia
5946 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 17/01/2005 : 21:28:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit VJ's Homepage  Send VJ an ICQ Message  Send VJ a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dzimi Gitara

Zbog cega je latinicni, kad je na PZ cirilicni?
Ako se Marko ikad odluci staviti ostale skenove starijih PZ koje vec ima biti ce mjesano i latinicnih i ciriclicnih naslovnica PZ.

Go to Top of Page

VJ
Advanced Member



Croatia
5946 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 17/01/2005 : 21:30:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit VJ's Homepage  Send VJ an ICQ Message  Send VJ a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Nista pametno mi ne pada na pamet. Netko dovoljno kompetentan tko bi me zamijenio nije na vidiku, po razini i tehničkog znanja i znanja o materiji...Gurat cu ovako koliko i dokle budem mogao.
Jednostavno daj otkaz i zivi od sajta. :)

Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 17/01/2005 : 23:10:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

OK, samo bi bio greh da sajt krene da stagnira.

--
"The sphinx. That has tits, right?"


Ma nece se to desiti tako lako.
Vec puno je ucinjeno jos puno se toga radi i radit ce se, znas i sam.
Ne ide sve tako brzo, no Boze moj, stranica nije profitabilna da bi neko
profesionalno samo time se bavio i aktualizirao je svakodnevno.
Ipak treba shvatiti da je ovo samo hobi i entuzijazam, nikako profesionalizam,
tako da meni nije toliko strasno kada nema cesto novih vijesti i tekstova.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 17/01/2005 : 23:37:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Naravno, znam da sajt može biti bolji od ovoga samo ako se neko profesionalno bavi njime, što nije moguće.

Jedino me strah da Markove obaveze ne ubiju volju kod saradnika, koji su ipak volonteri, kao što je zamalo bio slučaj sa Džimijem, a bogami, ni meni nije bilo pravo što su neki moji textovi čekali koliko su čekali. Razumem u potpunosti da se od ovog ne živi, razumem u potpunosti koliko truda ide u ovu stranicu i bez dodavanja novih textova, razumem u potpunosti i da je entuzijazam veći za Kena nego za ovo jer je Ken nov, i daleko bilo da krivim ikoga za išta... samo mislim da možda treba lagano razmišljati i o alternativama.

--
"The sphinx. That has tits, right?"
Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1900 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 18/01/2005 : 11:53:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message  Reply with Quote
Djole pogadja sustinu.
Problem je sto kad Markosu nedostaje entuzijazma ili je prezauzet, tad sajz stagnira. Na mene se to npr, odrazava tako sto gubim motivaciju za naredni rad.
Mozda bi resenje moglo da bude da postoji nekoliko urednika, koji bi i sami mogli postavljati materijal na sajt (osim ako njegova obrada ne iziskuje toliko strucnog znanjada bi samo Marko to mogao da radi). Naravno sve u dogovoru sa webmasterom i ostalim urednicima.

Sto se tice PZ-a, logicno je da jedan broj ljudi bude vrlo zainteresovan, jer to je magazin u kom, ne zaboravite, izlaze stripovi. Takodje mi je razumljivo i negodovanje onih koje to ne zanima, a PZ zaista izlazi najucestalije, pa istisne ostala izdanja. Imam predlog i za to. Da li bi mogla da se organizuje posebni 'odeljak' Nova izdanja, u kom bi bile poredjane sve edicije, a kad se klikne na pojedinacnu, onda se pokaze nekoliko poslednjih izdanja (tri ili pet).
Za one koji sve zele na tanjiru, poput Irodove kceri ;), za njih neka ostane preview na naslovnoj stranici, kao ovaj sad, na koji ne bi isla sva izdanja nego samo pojedina. Kriterijum bi mogao biti taj, da na preview idu samo ona izdanja koja ne izlaze u serijama (Ludens, PZ, Stripoteka, SC), nego ona neredovna, ili iona koja izlaze redje, pa konzumenti nisu sigurni kada je vreme da ih potraze (Q, Lavirint, sve vrste albuma. Mada bi kriterijumi mogli biti drugaciji, ali ipak sto Djoli rece malko istitucionalizovaniji od licnog ukusa.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29257 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 18/01/2005 : 13:52:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Dobro, ne bi rekao da da je sad toliko strasno sto se neki tekst pojavi sedam dana kasnije nakon sto je meni poslan. Bilo bi super kad bi ja to mogao sam sve stici ali ne mogu pa se snalazim kako znam i mogu i po meni to i dalje ide jednim pristojnim ritmom pa i dalje imamo konstantno nove priloge i nove tekstove relativno redovito. Naravno da bi sve bilo bolje kad bi toga bilo sto vise i sto brze, ali eto... Mada, evo sad imam samo dva teksta na cekanju, i kad njih stavim ovaj tjedan, opet nece biti nista dok netko nesto ne posalje... desi se da mjesec dana nitko ne posalje nista i onda dobijem 15 tekstova u dva dana i onda naravno da ce neki kasniti.
Za novo na kioscima cu jos razmisliti...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1900 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 18/01/2005 : 14:18:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message  Reply with Quote
naravno, da 7 dana nije problem sacekati da se tekst objavi, ali ovom prilikom smo Djole i ja cekali po dva meseca. Covek se oseti kao da mu cinis uslugu sto mu objavljujes tekst. Znam da si imao puno obaveza vezano za Kena i bice ih ponovo, pa postoji opasnost da sajt sve vise trpi. Zato je mozda najbolje da nadjes kompetentne pomocnike voljne za saradnju. Jer kad tad ce ti dozlogrditi obaveza koja je sve veca, a osim satisfakcije ne donosi nista konkretno.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 18/01/2005 : 14:39:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Džimi said it all.

--
"The sphinx. That has tits, right?"
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29257 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 18/01/2005 : 14:47:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Dobro, tvoj mi je tekst greskom ostao medju "obradjenim", a djoletov intervju je cekao (u medjuvremenu sam stavio na sajt jedno 10-tak njegovih drugih tekstova prilično brzo) zato sto bi normally trebao biti grafički uredjen kao i svi ostali intervjui na sajtu (fontovi, slike, ikonice i slicno ...) sto mi uzima jako puno vremena da to slozim, da bi na kraju odustao i jednostavno ga iz worda snimio kao html, sto sam mogao napraviti i odmah cim sam ga dobio, da nisam prokleti perfekcionist. Iz istog razloga nema trece osobe koja bi radila moj urednicki posao, jer jednostavno nemaju dovoljno tehnickog znanja (po mojim kriterijima) a pogotovo entuzijazma i volje (koji i meni na momente ponestanu, ali se srećom svako toliko baterije ponovo napune). Jasno mi je kako to vama moze izgledati, kad neki tekst dugo stoji kod mene, ali nazalost, jednostavno ne stignem. Po meni je bitno da se tekst ipak pojavi, pa makar i sa mjesec dana zakasnjenja.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

zosko
Senior Member

1506 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 18/01/2005 : 15:22:40  Show Profile Show Extended Profile  Send zosko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dzimi Gitara
Kriterijum bi mogao biti taj, da na preview idu samo ona izdanja koja ne izlaze u serijama (Ludens, PZ, Stripoteka, SC)...
neovisno o osobnom ukusu. samo na osnovu toga sto je jednom netko ko ima malo vise smisla za crni humor nabacio pz-e, iste trpati u kos sa ludensom, stripotekom ili sc-om je smijurija.
i u sportskom ribolovu izlazi strip, tri panja na otoku srece, daj stavite i to. mene zanima.

Edited by - zosko on 18/01/2005 15:47:06
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 18/01/2005 : 16:07:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

a djoletov intervju je cekao (u medjuvremenu sam stavio na sajt jedno 10-tak njegovih drugih tekstova prilično brzo) zato sto bi normally trebao biti grafički uredjen kao i svi ostali intervjui na sajtu (fontovi, slike, ikonice i slicno ...) sto mi uzima jako puno vremena da to slozim, da bi na kraju odustao i jednostavno ga iz worda snimio kao html, sto sam mogao napraviti i odmah cim sam ga dobio, da nisam prokleti perfekcionist.


A ja se pitao šta je to kog đavola tamo zahtevalo veliki posao, al' rekoh, šta ga znam, možda je taj web dizajn mnogo komplikovaniji nego što izgleda...

--
"The sphinx. That has tits, right?"
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29257 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 18/01/2005 : 16:19:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by Markos

a djoletov intervju je cekao (u medjuvremenu sam stavio na sajt jedno 10-tak njegovih drugih tekstova prilično brzo) zato sto bi normally trebao biti grafički uredjen kao i svi ostali intervjui na sajtu (fontovi, slike, ikonice i slicno ...) sto mi uzima jako puno vremena da to slozim, da bi na kraju odustao i jednostavno ga iz worda snimio kao html, sto sam mogao napraviti i odmah cim sam ga dobio, da nisam prokleti perfekcionist.


A ja se pitao šta je to kog đavola tamo zahtevalo veliki posao, al' rekoh, šta ga znam, možda je taj web dizajn mnogo komplikovaniji nego što izgleda...

--
"The sphinx. That has tits, right?"



Ja sav dizajn radim rucno, bez ikakvih alata, dakle u obicnom tekstualnom editoru. Zasto? Zato sto onda tocno znam sto pisem i sto ce se pojaviti na ekranu. Otvori intervju sa viettijem i pogledaj source, na sto to lici, koliko tu ima smeca. Otvori bilo koji drugi intervju pa ces vidjeti koliko je cisci i human readable. A takav manualni pristup zahtijeva vremena.
nemam ni operu ni mozillu instaliranu pa nisam probao, ali ne bi se kladio da ce vietti interview biti dobro prikazan u njima, ostali interviewi sigurno hoce.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 18/01/2005 : 16:34:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Ima smeća u mom textu?! ;)

--
"The sphinx. That has tits, right?"
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29257 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 18/01/2005 : 16:39:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
U HTML-u:-)

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 18/01/2005 : 16:54:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
Nemoj sad da se vadiš! ;)

--
"The sphinx. That has tits, right?"
Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1900 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 18/01/2005 : 19:14:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zosko

quote:
Originally posted by Dzimi Gitara
Kriterijum bi mogao biti taj, da na preview idu samo ona izdanja koja ne izlaze u serijama (Ludens, PZ, Stripoteka, SC)...
neovisno o osobnom ukusu. samo na osnovu toga sto je jednom netko ko ima malo vise smisla za crni humor nabacio pz-e, iste trpati u kos sa ludensom, stripotekom ili sc-om je smijurija.
i u sportskom ribolovu izlazi strip, tri panja na otoku srece, daj stavite i to. mene zanima.



Kome je smesno, nek se smeje.
Ja cu samo reci da istorija stripa na ex-yu prostorima pocinje sa Politikinim Zabavnikom. I u njemu traje vec decenijama. Mnogo, mnogo duze od Stripoteke, a da ne govorimo o Ludensu i SC-u.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 18/01/2005 : 19:20:08  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message  Reply with Quote
Jos od 1939. To se zove tradicija.

CRNO-BELI, CRNO-BELI!!!
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 18/01/2005 : 19:44:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Otvori intervju sa viettijem i pogledaj source, na sto to lici, koliko tu ima smeca.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



Marko, Marko ti bas svaki put moras biti iskren...
Djole eto ti sad pa ti jos pisi...
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 18/01/2005 : 19:48:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote
Kad smo vec kod samih tekstova, meni osobno vise se svidja da radi jedan (naravno ako moze)
nego da vise ljudi budu petljali oko toga.

Ili recimo nedaj Boze da je Djole kojim slucajem mogao sam upisati tekst o Gregory Hunteru,
tko zna koliko bi jos blata nabacio na Brendona...
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/01/2005 : 20:49:58  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by Markos

a djoletov intervju je cekao (u medjuvremenu sam stavio na sajt jedno 10-tak njegovih drugih tekstova prilično brzo) zato sto bi normally trebao biti grafički uredjen kao i svi ostali intervjui na sajtu (fontovi, slike, ikonice i slicno ...) sto mi uzima jako puno vremena da to slozim, da bi na kraju odustao i jednostavno ga iz worda snimio kao html, sto sam mogao napraviti i odmah cim sam ga dobio, da nisam prokleti perfekcionist.


A ja se pitao šta je to kog đavola tamo zahtevalo veliki posao, al' rekoh, šta ga znam, možda je taj web dizajn mnogo komplikovaniji nego što izgleda...

--
"The sphinx. That has tits, right?"



Ja sav dizajn radim rucno, bez ikakvih alata, dakle u obicnom tekstualnom editoru. Zasto? Zato sto onda tocno znam sto pisem i sto ce se pojaviti na ekranu. Otvori intervju sa viettijem i pogledaj source, na sto to lici, koliko tu ima smeca. Otvori bilo koji drugi intervju pa ces vidjeti koliko je cisci i human readable. A takav manualni pristup zahtijeva vremena.
nemam ni operu ni mozillu instaliranu pa nisam probao, ali ne bi se kladio da ce vietti interview biti dobro prikazan u njima, ostali interviewi sigurno hoce.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



Mozilla firefox,ovdje :-))!
Sve je OK!

"I love fucking zombies. Wait, that doesn’t sound right..."
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 18/01/2005 : 21:17:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dado

Ili recimo nedaj Boze da je Djole kojim slucajem mogao sam upisati tekst o Gregory Hunteru,
tko zna koliko bi jos blata nabacio na Brendona...


Pre će biti da bih srušio sajt, s obzirom na moje poznavanje HTML-a...

A za Brendona, dođe mi da uradim recenzije onih par epizoda koje imam, al' Marko nikako da mi usliši želju i stavi i mogućnost da i nula bude ocena.... ;)

--
"The sphinx. That has tits, right?"
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/01/2005 : 22:25:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zosko

quote:
Originally posted by Dzimi Gitara
Kriterijum bi mogao biti taj, da na preview idu samo ona izdanja koja ne izlaze u serijama (Ludens, PZ, Stripoteka, SC)...
neovisno o osobnom ukusu. samo na osnovu toga sto je jednom netko ko ima malo vise smisla za crni humor nabacio pz-e, iste trpati u kos sa ludensom, stripotekom ili sc-om je smijurija.
i u sportskom ribolovu izlazi strip, tri panja na otoku srece, daj stavite i to. mene zanima.



porediti politikin zabavnik sa sportskim robolovom i slicnim edicijama moze biti plod samo potpunog analfabetizma ili bolesne malicioznosti. u svakom slucaju zabrinjavajuce...

Double the powder and shorten the fuse!!!
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 18/01/2005 : 23:17:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by Dado

Ili recimo nedaj Boze da je Djole kojim slucajem mogao sam upisati tekst o Gregory Hunteru,
tko zna koliko bi jos blata nabacio na Brendona...


Pre će biti da bih srušio sajt, s obzirom na moje poznavanje HTML-a...

A za Brendona, dođe mi da uradim recenzije onih par epizoda koje imam, al' Marko nikako da mi usliši želju i stavi i mogućnost da i nula bude ocena.... ;)

--
"The sphinx. That has tits, right?"


Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.37 seconds. Snitz Forums 2000