forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - site
 Prijedlozi, komentari, kritike
 Molim, pazite kako ocjenjujete stripove!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

alanmaras
Advanced Member



Croatia
3787 Posts

Member since 06/03/2005

Posted - 02/05/2005 : 12:23:52  Show Profile Show Extended Profile  Send alanmaras an ICQ Message  Send alanmaras a Private Message  Reply with Quote
Da se kriticki osvrnem na odredjene individue (necu imenovati, pronaci ce se sami)na aukcijama:
Kao sto naslov kaze, radi se o ocjenjivanju. Vec sam shvatio da svatko razlicito ocjenjuje stripove i nemam problema sa nijansama. Medjutim par stvari me jako ljuti:
raspuknute korice ne mogu biti 4 (opet, ovisno o stripu, ako je koji milimetar, mozda i moze)a kamoli 5 (ako takav strip ocjenjujete sa 4 ili 5 onda je FER napomenuti da su korice raspuknute i koliko!!!)
posaran strip (taman da je mala crtica) ne moze biti glancer, bez obzira sto je mozda prije sekundu izasao sa kioska, po meni ne moze biti niti 5 niti 4 (opet je FER napomenuti da je posaran!!!)

Do sada sam tri puta naletio na takva ocjenjivanja (i to u prvih mjesec dana mog sudjelovanja - sto ce se tek dogadjati ) i svaki puta sam dao neutralnu ocjenu jer sam se osjecao prevaren. Znam, netko ce reci: mozes vratiti strip, vracam lovu itd...medjutim tko ce vratiti povjerenje, utroseno vrijeme i razocaranje
Ako postanem dovoljno ljut, mogu poceti i sa negativnima (a vec sam dao negativnu covjeku koji to nije zasluzio a ovima nisam - nije fer!). Molim da se ne dogodi.

Druga situacija je kad aukcija ima sliku. Onda se vidi stanje pa tko voli, nek' izvoli.

Toliko od mene. Sad idem pod tus da se ohladim.
Molim sve prodavace da bolje ocjenjuju stripove (ako treba, pisite sastave).

H V A L A

I sat before the wise man in the autumn of my youth, and i told him all the things i had to know. He said you have the future if you need to find the truth, and in his eyes I saw that it was so.

Edited by - alanmaras on 02/05/2005 12:25:00

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 02/05/2005 : 21:21:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message  Reply with Quote
Simpaticno sam se nasmijao tvom postu,mislim da nema nijedan kolekcionar na forumu koji se nije tusirao hladnom vodom kad mu je stigao paket ,,glancera,,
Meni ni slike vise ne pomazu,kad ga stavim pod mikroskop(strip) vidim da je pislijiva 5-ca a ne glancer.
Polako naviknuces se.

Porter

Edited by - Porter on 02/05/2005 21:22:48
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 02/05/2005 : 21:33:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
hehe, porteru ti si prešao u neku drugu dimenziju "zahtijevanja" i ako nešto prođe kod tebe onda znači da se može okvalificirati kao glanc ili vrlo jaka petica :)
predlažem alanmarasu da se dogovara sa potencijalnim prodavačima da prvo robu šalju porteru na ocijenjivanje i ako big boss kaže da to valja, onda se može i oficijelno ocijeniti sa 5 :)))

luđaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

shminker
Average Member

Croatia
526 Posts

Member since 06/01/2005

Posted - 02/05/2005 : 21:47:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit shminker's Homepage  Send shminker a Private Message  Reply with Quote
Ma neki prodaju stripove bez da ih prolistaju pa ni ne gledaju kakvi su iznutra.....
meni je jedan lik pokusao uvalit nekog zagora zs kaze da je odlicno ocuvan i sve to...kad ono on mi ga donese,ja prolistam a unutra zagor ima nacrtanu bradu na svakoj sličici........pa je reko da nije znao,pa se izvinjavao.....

inace gledaj po komentarima na aukcijama....pomoc ce ti....
Go to Top of Page

alanmaras
Advanced Member



Croatia
3787 Posts

Member since 06/03/2005

Posted - 02/05/2005 : 22:17:58  Show Profile Show Extended Profile  Send alanmaras an ICQ Message  Send alanmaras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Porter

Simpaticno sam se nasmijao tvom postu,mislim da nema nijedan kolekcionar na forumu koji se nije tusirao hladnom vodom kad mu je stigao paket ,,glancera,,
Meni ni slike vise ne pomazu,kad ga stavim pod mikroskop(strip) vidim da je pislijiva 5-ca a ne glancer.
Polako naviknuces se.

Porter



Nema navikavanja, pa nismo na dopu
Ovdje se vodi rat


I sat before the wise man in the autumn of my youth, and i told him all the things i had to know. He said you have the future if you need to find the truth, and in his eyes I saw that it was so.
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 02/05/2005 : 22:47:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message  Reply with Quote
Jojjj nemoj meni da salju,vec 4 mjeseca niko mi se nije javio sa ponudom svi odustali od mene

Porter
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 02/05/2005 : 23:07:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Želim samo reci da medalja ima dvije strane.
Ako netko kaže da je strip ocuvan za 4+ glancer, to je loše. Nije realno ocijenjeno. Isto tako, postoje slucajevi da netko strip ocuvan 4+(citav, nije pošaran, nije savijen, samo malo izlizan od citanja), ocjenjuje sa 3. Ni ta osoba nije u pravu i sud te osobe nije ništa bolji od onoga što je nazvao taj strip glancerom.
Hocu reci da pretjerivanje ide na obje strane i nije dobro ni u jednom slucaju. Kod ocjenjivanja se traži objektivnost, prosjecnost, realnost.
Naravno, svatko ima pravo sam za sebe ocjenjivati kako mu volja, ali u prodaji na sajtu mora biti neki realan stav kod ocjenjivanja.
Svaki strip koji izide iz trafike je po definiciji glancer(glanc novi). Jedino je fer naglasiti ako ima neku manju grešku kao što je pošaranost ili trag uveza.
Svi mi(ili vecina) voli dobiti lijepo ocuvane stripove, ukljucujuci mene. Ipak granica u picajzliranju se mora povuci jer može prerasti u opsesivno-kompulzivni poremecaj.
Nije mi bio cilj nikoga uvrijediti, pogotovo ne Alana koji je otvorio topic, samo pokušavam otvoriti pogled i na drugu stranu ulice.
Kraj memoara

Edited by - Obi-wan on 08/02/2006 21:08:50
Go to Top of Page

alanmaras
Advanced Member



Croatia
3787 Posts

Member since 06/03/2005

Posted - 02/05/2005 : 23:16:51  Show Profile Show Extended Profile  Send alanmaras an ICQ Message  Send alanmaras a Private Message  Reply with Quote
Ma nema uvrede, niti slucajno. Drago mi je da krece rasprava.
Ja nemam problema ako kupim kupus za puno novaca ali volim znati sto kupujem. I mislim da je fer da dobijem ono sto je opisano inace je to prevara. Ako vec nema slike, mislim da treba sto bolje opisati ono sto se nudi. Uostalom, vjerujem da je kupus - kupus i da je svatko svjestan toga. Ako ja to zelim kupiti onda je to moj problem.
Treba biti oprezan u ocjenjivanju jer ovo nije ducan gdje dodjes, vidis, probas pa ako ti se ne svidja jednostavno kazes hvala i dovidjenja. Jednom kad si nesto dobio postom onda su problemi to vracati, pa daj vrati lovu, pa smo uskoro na "pas mater".
Mislim da to nikome ne treba.

I sat before the wise man in the autumn of my youth, and i told him all the things i had to know. He said you have the future if you need to find the truth, and in his eyes I saw that it was so.
Go to Top of Page

Tomek
Advanced Member

Croatia
3857 Posts

Member since 16/03/2002

Posted - 03/05/2005 : 02:13:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Tomek a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan
Svaki strip koji iziđe iz trafike je po definiciji glancer(glanc novi).


u tome i je problem, ono sto trafikantice rade stripovima nisu dozivjeli ni iracani u guantanamu
Go to Top of Page

alanmaras
Advanced Member



Croatia
3787 Posts

Member since 06/03/2005

Posted - 03/05/2005 : 12:04:05  Show Profile Show Extended Profile  Send alanmaras an ICQ Message  Send alanmaras a Private Message  Reply with Quote
[/quote]
u tome i je problem, ono sto trafikantice rade stripovima nisu dozivjeli ni iracani u guantanamu
[/quote]


otvoris trafiku i imas same glancere


I sat before the wise man in the autumn of my youth, and i told him all the things i had to know. He said you have the future if you need to find the truth, and in his eyes I saw that it was so.
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 03/05/2005 : 12:59:46  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

hehe, porteru ti si prešao u neku drugu dimenziju "zahtijevanja" i ako nešto prođe kod tebe onda znači da se može okvalificirati kao glanc ili vrlo jaka petica :)
predlažem alanmarasu da se dogovara sa potencijalnim prodavačima da prvo robu šalju porteru na ocijenjivanje i ako big boss kaže da to valja, onda se može i oficijelno ocijeniti sa 5 :)))

luđaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih


ja sam jednom slao Porteru 25 zagora. Samo jedan nije bio po njegovim kriterijima. To se zove super uspjeh
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 03/05/2005 : 13:02:05  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tomek

quote:
Originally posted by Obi-wan
Svaki strip koji iziđe iz trafike je po definiciji glancer(glanc novi).


u tome i je problem, ono sto trafikantice rade stripovima nisu dozivjeli ni iracani u guantanamu


kod nas nijedan strip na kiosku nije više glancer remitenda i tako dalje
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 03/05/2005 : 15:58:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jang

quote:
Originally posted by stinky

hehe, porteru ti si prešao u neku drugu dimenziju "zahtijevanja" i ako nešto prođe kod tebe onda znači da se može okvalificirati kao glanc ili vrlo jaka petica :)
predlažem alanmarasu da se dogovara sa potencijalnim prodavačima da prvo robu šalju porteru na ocijenjivanje i ako big boss kaže da to valja, onda se može i oficijelno ocijeniti sa 5 :)))

luđaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih


ja sam jednom slao Porteru 25 zagora. Samo jedan nije bio po njegovim kriterijima. To se zove super uspjeh




to si mu slao dok je još bio mlad kolekcionar i dok su mu glanc stripovi bili hobi... sad su opsesija :)))))))

luđaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 03/05/2005 : 16:30:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alanmaras



u tome i je problem, ono sto trafikantice rade stripovima nisu dozivjeli ni iracani u guantanamu
[/quote]


otvoris trafiku i imas same glancere


I sat before the wise man in the autumn of my youth, and i told him all the things i had to know. He said you have the future if you need to find the truth, and in his eyes I saw that it was so.
[/quote]

Otvoris stampariju i imas glanc glancere! ;)

Go to Top of Page

alanmaras
Advanced Member



Croatia
3787 Posts

Member since 06/03/2005

Posted - 03/05/2005 : 16:49:37  Show Profile Show Extended Profile  Send alanmaras an ICQ Message  Send alanmaras a Private Message  Reply with Quote
moze, svidja mi se ideja. predlazem ti kompanjonstvo, naravno i podjelu poslova. ti financiraj stampariju a ja cu imati glancere :)))

I sat before the wise man in the autumn of my youth, and i told him all the things i had to know. He said you have the future if you need to find the truth, and in his eyes I saw that it was so.
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 03/05/2005 : 16:50:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message  Reply with Quote
Hehehe, lukavo! :))

Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 03/05/2005 : 17:45:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message  Reply with Quote
Ja cu biti vozac,evo dovozim vec prvu turu



Porter
Go to Top of Page

slovenec
Senior Member



Slovenia
1024 Posts

Member since 05/04/2004

Posted - 03/05/2005 : 17:50:43  Show Profile Show Extended Profile  Send slovenec a Private Message  Reply with Quote
lijepe sličice...

eto!
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 03/05/2005 : 17:58:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message  Reply with Quote
Evo jos 8 albuma stampano samo u 150 primjeraka.




Porter
Go to Top of Page

alanmaras
Advanced Member



Croatia
3787 Posts

Member since 06/03/2005

Posted - 03/05/2005 : 18:50:27  Show Profile Show Extended Profile  Send alanmaras an ICQ Message  Send alanmaras a Private Message  Reply with Quote
Nego, deca, imate vi nekaj osim te kuruze Mislim, normalne stripove

I sat before the wise man in the autumn of my youth, and i told him all the things i had to know. He said you have the future if you need to find the truth, and in his eyes I saw that it was so.
Go to Top of Page

alanmaras
Advanced Member



Croatia
3787 Posts

Member since 06/03/2005

Posted - 03/05/2005 : 19:20:20  Show Profile Show Extended Profile  Send alanmaras an ICQ Message  Send alanmaras a Private Message  Reply with Quote
Kad smo kod ocjenjivanja i davanja ocjena, jedna napomena za sve ucesnike aukcija i jedna isprika Edvinu. Naime, odmah u svom startu sam mu dao negativnu ocjenu koju on definitivno nije zasluzio. Ja sam bio previse brzoplet i nisam shvacao sto su komentari.
Molim sve da tu Edvinovu ocjenu ne uzimaju u obzir.
Takodjer se ispricavam Edvinu zbog toga.

I sat before the wise man in the autumn of my youth, and i told him all the things i had to know. He said you have the future if you need to find the truth, and in his eyes I saw that it was so.
Go to Top of Page

igorpb
Senior Member

Australia
1931 Posts

Member since 24/08/2003

Posted - 04/05/2005 : 09:15:36  Show Profile Show Extended Profile  Send igorpb a Private Message  Reply with Quote
Volim sto nisam picajzla.Neki ima korice bez selotejpa,sve stranice i da niko nije jeo pitu na njemu je OK. Ako je malo presavijen i tu i tamo ima po koju recku necu cupat kosu koje i onako imam malo.
Mada se slazem da bi ljudi trebali biti obazriviji sa ocjenjivanjem.

I dok sjedim ovdije u hladu i kroz prozor posmatram njega kontam da je Frojd u pravu i da je Sex korijen svega.
Go to Top of Page

slovenec
Senior Member



Slovenia
1024 Posts

Member since 05/04/2004

Posted - 04/05/2005 : 09:28:10  Show Profile Show Extended Profile  Send slovenec a Private Message  Reply with Quote
trudim se imati stripove u najboljem mogućem stanju, međutim strip je za to da SE ČITA--ako se ne čita, poanta je pogrešna...ostavljam iza sebe stripove u max (po mojoj ocjeni) dobrom stanju, ako će moj sin da nad njima jede ćevape, ok, imaće trojke i dvojke od ocjena, njegova stvar...svakako da ga nema kroz glancer i svakako da su kriteriji različiti, o tome je bilo topica i bit će, međutim nekog univerzalnog mjerila teško će se svi držati, iz jednog jednostavnog razloga, što svake oči drugačije vide. Ne da ljudi neće dobro ocijeniti, neki ne znaju, a ne kažem ni da sam znam...međutim nekako čovjek se trudi koliko je god moguće.Tko nije siguran, nek proba staviti sken ili maximalno opisati..... Svakako pa da je dobro o tome pisati, napominjati i podsjećati..toliko

eto!
Go to Top of Page

alanmaras
Advanced Member



Croatia
3787 Posts

Member since 06/03/2005

Posted - 04/05/2005 : 11:25:27  Show Profile Show Extended Profile  Send alanmaras an ICQ Message  Send alanmaras a Private Message  Reply with Quote
nisam niti ja picajzla i ne patim na glancere, medjutim to je jedna stvar i nema nikakve veze sa time sto je netko pogresno opisao ono sto prodaje. kao sto rekoh ako zelim kupiti kupus-kupiti cu ga ali volim dobiti ono sto je opisano. mislim da se tocno zna sto znaci glancer a sto je kupus.
a sto se tice boljeg ocjenjivanja, jezik smo razvili iz jednog jedinog razloga: da bi pobijedili zene (valjda ste gledali "Drustvo mrtvih pjesnika") i ako to jos prosirimo na ocjenjivanje stripova - to je to. dakle, pisite sastavke da ne bi bilo: "sjedi, jedan!!!"
nije problem u razlicitim kriterijima ali je problem u previse razlicitim kriterijima

I sat before the wise man in the autumn of my youth, and i told him all the things i had to know. He said you have the future if you need to find the truth, and in his eyes I saw that it was so.

Edited by - alanmaras on 04/05/2005 11:26:07
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 04/05/2005 : 13:09:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Amen prijatelju na sve što si rekao.
Čak i frizure su nam vjerovatno slične.Još par godina pa sam pljunuti smajli
quote:
Originally posted by igorpb

Volim sto nisam picajzla.Neki ima korice bez selotejpa,sve stranice i da niko nije jeo pitu na njemu je OK. Ako je malo presavijen i tu i tamo ima po koju recku necu cupat kosu koje i onako imam malo.
Mada se slazem da bi ljudi trebali biti obazriviji sa ocjenjivanjem.

I dok sjedim ovdije u hladu i kroz prozor posmatram njega kontam da je Frojd u pravu i da je Sex korijen svega.


Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 04/05/2005 : 14:08:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message  Reply with Quote
Volim i ja sto nisam picajzla,ali stripovi koje kupujem moraju biti galanceri,sve ispod vidim kao brdo smeca.

Porter
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000