forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - site
 Prijedlozi, komentari, kritike
 Bijela lista - DA ili NE?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

SHAPE
Junior Member

Croatia
313 Posts

Member since 03/11/2003

Posted - 06/05/2005 : 14:41:29  Show Profile Show Extended Profile  Send SHAPE a Private Message  Reply with Quote

Nakon par komentara koje sam procitao na bijeloj listi koji su postavljali pitanje potrebe postojanja takve liste u onakovom formatu kakva je sad dodao sam i svoj komentar na tu temu, ali mi se ipak cinilo da to zasluzuje posebnu temu ovdje na prijedlozima, komentarima i kritikima. Upravo zato evo kao pocetak rasprave sam kopi-pejstnio i obiljezio crvenom bojom svoj komentar sa bijele liste pa pozivam prvenstveno Markosa, a onda i sve ostale da se pridruze s prijedlozima kako bi se u bijelu listu ipak uveo nekakav red i smisao...

Istina! Stvarno je dobro pitanje koji je smisao ovakve i ovolike bijele liste? Mislim, cinjenica je da forumasi ionako dobijaju pozitivne i negativne komentare na aukcijam pa se tamo moze vrlo dobro vidjeti s kim se isplati poslovati, a s kim ne. OK, isto tako se mora reci da nisu bas svi forumasi ukljuceni u prodaju i kupovinu preko aukcija pa se onda postavlja pitanje kako rijesiti njih odnosno kako nagraditi njihov dobar posao s pozitivnim ili obrnuto negativnim komentarom. Nisam strucnjak i ne znam je li to moguce, ali evo cisto jedan prijedlog u nedostatku boljih, a to bi bilo da se na neki nacin omuguci ubacivanje tih pozitivnih i negativnih komentara svakom clanu ponaosob u njegov USER PROFILE - prema tome ako ste s nekim odradili neki posao i zadovoljni ste onda to lijepo iskomentirati u njegov PROFILE tako da oni koju u buducnosti misle trgovati s njim odmah imaju nekakvu predozbu s kim ce trgovati. Cini mi se da bi to bilo puno preglednije nego ovakav nacin Bijele liste, a sad je samo pitanje da li je to moguce izvesti pa bi bilo ok ako bi Markos razmislio o tome ili neka netko drugi da neki drugi-bolji prijedlog jer kazem po meni ova bijela lista vise stvarno nema smisla...prevelika je, nepregledna, zauzima puno prostora i totalno je nezanimljiva jer ako cemo iskreno pa tko ce jos gubiti vrijeme i listati po bijeloj listi gledati komentare o dobroj trgovini kad nas ionako sve zanimaju neke zesce teme, svadje, prepirke, optuzbe i tome slicno...Prema tome, po meni VAN s ovakvom bijelom listom a dajte nam druge topice s vise krvi, znoja i suza!!!:)))

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 06/05/2005 : 15:12:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče bijele liste, da je učmala - stvarno je. Ipak možda je nekome lijepo nekoga pohvaliti, prisjetiti se pohvale ili vidjeti s kim se isplati trgovati pa to može u toj listi.Tko ne voli gubiti vrijeme na takve stvari jednostavno će zaobići bijelu listu.
Ideja da trgovanja s foruma idu u profil je zanimljiva, ali teško ostvariva ideja. Kako ostvariti da ti netko ostavlja komentare u profil(problem je u selekciji). Ako se i ostvari selekcija, dobija se ništa drugo nego još jedna aukcija.
P.S. Ovo je samo moje skromno mišljenje.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29262 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 06/05/2005 : 15:25:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Sorry, trenutno nikakve zahtjevne programerske projekte na sajtu i forumu ne mogu realizirati, jednostavno nemam vremena. Ono sto mi je bila ideja kad sam uvodio aukcije je bas to, da se olaksa taj sustav ocjenjivanja i trgovine, koji je preko foruma nezgrapan (mada oba imaju svoje prednosti i mane). Sada, nakon godinu i dva mjeseca kako aukcije postoje, polako razmisljam o tome da se potpuno ukine burza na forumu i da sva trgovina seli na aukcije. Ali nisam jos odlucio.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

darkwoodski kralj
Advanced Member



USA
3652 Posts

Member since 10/01/2004

Posted - 06/05/2005 : 15:34:24  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodski kralj an AOL message  Send darkwoodski kralj a Private Message  Reply with Quote
Ovaj markos ljencina na kcvadrat,

Only God will judge me!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25192 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 06/05/2005 : 15:57:43  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Sorry, trenutno nikakve zahtjevne programerske projekte na sajtu i forumu ne mogu realizirati, jednostavno nemam vremena. Ono sto mi je bila ideja kad sam uvodio aukcije je bas to, da se olaksa taj sustav ocjenjivanja i trgovine, koji je preko foruma nezgrapan (mada oba imaju svoje prednosti i mane). Sada, nakon godinu i dva mjeseca kako aukcije postoje, polako razmisljam o tome da se potpuno ukine burza na forumu i da sva trgovina seli na aukcije. Ali nisam jos odlucio.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



Ako smem primetiti,mislim da bi bila greska ukinuti berzu na forumu.Meni je barem tamo puno preglednije i,jos vaznije,brze.Mogu pogledati sta covek ima da ponudi,poslati mail i za par sati je sve gotovo.I ne moram se plasiti da cu izgubiti strip u zadnjoj sekundi!
Mada,to je samo moje misljenje..

"le roi est mort,vive le roi"
Go to Top of Page

SHAPE
Junior Member

Croatia
313 Posts

Member since 03/11/2003

Posted - 06/05/2005 : 16:05:24  Show Profile Show Extended Profile  Send SHAPE a Private Message  Reply with Quote
Obi pa upravo je to problem sto je na bijeloj listi jednostavno nemoguce vidjeti s kim se isplati trgovati, a s kim ne jer je totalno besmisleno pregledati 38 stranica bijele liste ako pokusavas naci nekakvu prijasnju pohvalu za nekog od forumasa s kojim namjeravas trgovati. Bas ta stvar preglednosti bijele liste je najveci problem koji se po mom misljenju lijepo rjeseva davanjem pozitivnih i negativnih komentara na aukcijama samo tu opet napominjem taj problem sto neki forumasi vecinu svojih trgovina obave preko burze stripova, a ne na aukcijama pa je pitanje kako onda i njih ukljuciti u taj sistem ocjenjivanja. Dakle, zavisno od Markosove odluke o tome hoce li u potpunosti ukinuti burzu zavisi i prezivljavanje bijele liste. Moje osobno misljenje je da su na ovom sajtu potrebne i burza i aukcije jer mi se to nekako ne cini istim, a obje vrste trgovanja imaju svoje drazi, prednosti i naravno mane. Naravno, kazem idealno bi bilo kad bi postojalo neko jedinstveno, zajednicko mjesto gdje bi se forumasi mogli ocjenjivati i zbog trgovina na aukcijama i zbog trgovina na burzi i gdje bi se svi ti komentari akumulirali, ali ako je to trenutno neizvodivo onda po meni radije nek ostane ovako kako je nego da ukidamo burzu...
quote:
Originally posted by Obi-wan

Što se tiče bijele liste, da je učmala - stvarno je. Ipak možda je nekome lijepo nekoga pohvaliti, prisjetiti se pohvale ili vidjeti s kim se isplati trgovati pa to može u toj listi.Tko ne voli gubiti vrijeme na takve stvari jednostavno će zaobići bijelu listu.
Ideja da trgovanja s foruma idu u profil je zanimljiva, ali teško ostvariva ideja. Kako ostvariti da ti netko ostavlja komentare u profil(problem je u selekciji). Ako se i ostvari selekcija, dobija se ništa drugo nego još jedna aukcija.
P.S. Ovo je samo moje skromno mišljenje.


Edited by - SHAPE on 06/05/2005 16:08:36
Go to Top of Page

shminker
Average Member

Croatia
526 Posts

Member since 06/01/2005

Posted - 06/05/2005 : 21:16:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit shminker's Homepage  Send shminker a Private Message  Reply with Quote
mislim da ne treba ukidat burzu jer je na aukcijama dozovljeno 100aukcija istog ponućača...a na burzi mozes stavit da prodajes koliko hoces stripova...osim toga aukcije ističu pa moras ponovno a na burzi objavis i stoji...

inače moj prijedlog je da se ukine bjela lista i npr. napravi jedan sticky post u kojem je top lista najboljih kupaca/prodavaca....tj da se prebroje glasovi s bjele liste i poslaze po redu...
( 1.xxx sa 33 kupovine/prodaje
2.xxxx sa 28 kupovine/prodaje
3.xxxxx..........)

tako da ko dođe novi i želi kupovat odmah vidi tko je pouzdan....a ne da gleda po postovima na bjeloj listi....

Edited by - shminker on 06/05/2005 21:17:20
Go to Top of Page

makikatalinic
Advanced Member



Croatia
6187 Posts

Member since 07/03/2005

Posted - 06/05/2005 : 21:26:40  Show Profile Show Extended Profile  Send makikatalinic a Private Message  Reply with Quote
Iako ne posjećujem burzu mislim da nema potrebe micati ju.

"Velikodušnost bez premca"
Go to Top of Page

dugapuška
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
429 Posts

Member since 17/10/2003

Posted - 06/05/2005 : 22:33:45  Show Profile Show Extended Profile  Send dugapuška a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Markos

Sorry, trenutno nikakve zahtjevne programerske projekte na sajtu i forumu ne mogu realizirati, jednostavno nemam vremena. Ono sto mi je bila ideja kad sam uvodio aukcije je bas to, da se olaksa taj sustav ocjenjivanja i trgovine, koji je preko foruma nezgrapan (mada oba imaju svoje prednosti i mane). Sada, nakon godinu i dva mjeseca kako aukcije postoje, polako razmisljam o tome da se potpuno ukine burza na forumu i da sva trgovina seli na aukcije. Ali nisam jos odlucio.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



Ako smem primetiti,mislim da bi bila greska ukinuti berzu na forumu.Meni je barem tamo puno preglednije i,jos vaznije,brze.Mogu pogledati sta covek ima da ponudi,poslati mail i za par sati je sve gotovo.I ne moram se plasiti da cu izgubiti strip u zadnjoj sekundi!
Mada,to je samo moje misljenje..

"le roi est mort,vive le roi"



slažem se
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 07/05/2005 : 11:44:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Sorry, trenutno nikakve zahtjevne programerske projekte na sajtu i forumu ne mogu realizirati, jednostavno nemam vremena. Ono sto mi je bila ideja kad sam uvodio aukcije je bas to, da se olaksa taj sustav ocjenjivanja i trgovine, koji je preko foruma nezgrapan (mada oba imaju svoje prednosti i mane). Sada, nakon godinu i dva mjeseca kako aukcije postoje, polako razmisljam o tome da se potpuno ukine burza na forumu i da sva trgovina seli na aukcije. Ali nisam jos odlucio.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy

A sta bi onda bilo sa nama koji ne prodajemo ali trazimo? Ne mogu ja cekati godinu dana da slucajno na aukcijama naletim na strip koji trazim.

Stara Vienna dobro ime ima, lijepo ime koje znaju svi, al' djevojke na ulicama ničemu ne vrijede, i kriplovi su česta i svakodnevna stvar, rekoh spasi Bože Österreich
Go to Top of Page

igorpb
Senior Member

Australia
1931 Posts

Member since 24/08/2003

Posted - 07/05/2005 : 13:58:31  Show Profile Show Extended Profile  Send igorpb a Private Message  Reply with Quote
I ja mislim da nema potrebe micati burzu.Jer,sto je neko vec naveo,na aukcijama je lako izgubiti zeljeni strip a na burzi bar znamo za sigurno da je to sto trazimo dostupno 100%.

I dok sjedim ovdije u hladu i kroz prozor posmatram njega kontam da je Frojd u pravu i da je Sex korijen svega.
Go to Top of Page

igorpb
Senior Member

Australia
1931 Posts

Member since 24/08/2003

Posted - 07/05/2005 : 13:59:51  Show Profile Show Extended Profile  Send igorpb a Private Message  Reply with Quote
A sto se tice bijele liste ako ostane burza trebala bi i ona.

I dok sjedim ovdije u hladu i kroz prozor posmatram njega kontam da je Frojd u pravu i da je Sex korijen svega.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 07/05/2005 : 20:16:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Dal se mogu selektirati pojedini replyji unutar topica od moderatora koji s bijelom listom nemaju veze pa ih onda izbrišu i dovedu u red? Ako je to moguće nek drugi moderatori naprave malo reda, nije samo Markos tu!

The greatest trick the devil ever pulled
Was convincing the world he didn't exist,
That was his power...
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000