forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - site
 Prijedlozi, komentari, kritike
 Popisi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Damjan
stripovi.com suradnik

Italy
1458 Posts

Member since 12/02/2004

Posted - 12/05/2005 : 17:54:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Damjan's Homepage  Send Damjan a Private Message  Reply with Quote
Ajd da ti i ja malo zagorčavam život, Markose...

Ozbiljna zamjerka popisima epizoda Bonellijevih serijala. Krajnje je vrijeme da se popisi apdejatju, jer su sami po sebi sjajno napravljeni, ali totalno out of date. Na pos'o, dakle.

Btw, ako treba pomoć, nema problema. Mogu ti mejlom poslati ono što fali u popisima, pa samo umetni. Ne za sve serijale, istina, ali za iduće da:

Dylan Dog
Magico Vento
Marti Misterija
Mister No
Nathan Never
Nick Raider
Tex
Zagor (nostalgija je jača od mene - još uvijek sakupljam i Zagora )

www.zid.hr - sve ono što o rocku i metalu nikada niste željeli znati, www.zid.hr/strip - osobni pogledi na aktualnosti u svijetu stripa, uz ponekog mladog autora željnog pažnje

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 12/05/2005 : 19:29:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
valjda nećeš voljeti da ja reagiram, ali svejedno reagiram

gle, ne trebaš se ispričavati što skupljaš zagora. ne čini ti se glupo (ili ako hoćeš, tašto, uobraženo) pridruživati skupljačima zagora oznaku inferiornosti. osim, što si tako u određenoj kontradikciji sa samim sobom, pogrešno zaključuješ i o ostalima. s takvim jednim nadmenim nastupom pokazuješ određenu isključivost, a koja ne mora nužno biti valjana.

luđaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

Damjan
stripovi.com suradnik

Italy
1458 Posts

Member since 12/02/2004

Posted - 12/05/2005 : 23:07:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Damjan's Homepage  Send Damjan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

valjda nećeš voljeti da ja reagiram, ali svejedno reagiram

gle, ne trebaš se ispričavati što skupljaš zagora. ne čini ti se glupo (ili ako hoćeš, tašto, uobraženo) pridruživati skupljačima zagora oznaku inferiornosti. osim, što si tako u određenoj kontradikciji sa samim sobom, pogrešno zaključuješ i o ostalima. s takvim jednim nadmenim nastupom pokazuješ određenu isključivost, a koja ne mora nužno biti valjana.

luđaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih



Ne ispričavam se. Da pojasnim - to u zagradi napisao sam zato što Zagora sakupljam isključivo radi nostalgije, a već duže vrijeme ne uživam u epizodama (uz nekoliko izuzetaka), što je tužno, iliti . Inače, stekao si pogrešan dojam o mom stavu spram Zagora. Ja smatram da je to vrlo zabavan strip, međutim smeta me kada se ljudi ograničavaju samo i isključivo na njega.

www.zid.hr - sve ono što o rocku i metalu nikada niste željeli znati, www.zid.hr/strip - osobni pogledi na aktualnosti u svijetu stripa, uz ponekog mladog autora željnog pažnje

Edited by - Damjan on 12/05/2005 23:08:55
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29272 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/05/2005 : 09:27:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Nije problem pronaci ono sto fali u popisima, nego treba vremena da se to unese. Kako to sve treba napraviti rucno, to je, jebi ga, posao koji radim jednom godisnje kad imam puuuno vremena.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 13/05/2005 : 09:56:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
"Inače, stekao si pogrešan dojam o mom stavu spram Zagora. Ja smatram da je to vrlo zabavan strip, međutim smeta me kada se ljudi ograničavaju samo i isključivo na njega."


ok
ali, ako oćemo cjepidlačiti i istjerivati mak na konac, može se postaviti pitanje kako si odredio to smetanje? samo po tome što se ljudi ograničavaju ili si ipak uveo neke kriterije po kojima razlikuješ ograničavanje? kužiš, jel te smeta kada se ljudi ograničavaju samo i isključivo na watchmen i takav tip stripa?




luđaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

Damjan
stripovi.com suradnik

Italy
1458 Posts

Member since 12/02/2004

Posted - 13/05/2005 : 17:48:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Damjan's Homepage  Send Damjan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

"Inače, stekao si pogrešan dojam o mom stavu spram Zagora. Ja smatram da je to vrlo zabavan strip, međutim smeta me kada se ljudi ograničavaju samo i isključivo na njega."


ok
ali, ako oćemo cjepidlačiti i istjerivati mak na konac, može se postaviti pitanje kako si odredio to smetanje? samo po tome što se ljudi ograničavaju ili si ipak uveo neke kriterije po kojima razlikuješ ograničavanje? kužiš, jel te smeta kada se ljudi ograničavaju samo i isključivo na watchmen i takav tip stripa?




Smeta me ograničavanje općenito. Igrom slučaja, na ex-Yu prostorima najizraženije je ograničavanje na Zagora.

Nikako se ne bih svrstao u kategoriju pro-američkih kontra-bonelijevaca, ako si takav dojam stekao. Štoviše, slabo pratim američku scenu. Najdraži su mi frankofonski stripovi, no to sada nije bitno. Ono što me smeta jest slijepo "idolopoklonstvo", iz kojeg proizlaze trajne posljedice - primjera radi, ljudi koji se u startu ograničavaju na tradicionalan strip kasnije teško prihvaćaju modernije stvari. Sjećam se rasprave u kojoj je netko (Kruger, čini mi se) gazio Civiella zato što koristi slikarski pristup u stripu. To je, po mom uvjerenju, direktna posljedica ograničenog promatranja stvari. Strip je lijep baš zato što pruža beskrajne mogućnosti likovno/narativnog izražavanja i glupo je biti samovoljno limitiran na jednog junaka ili jednu školu. To je sve.

Ali, odgovor na tvoje pitanje je sadržan još u prvoj rečenici. Dakle, smeta me ograničavanje općenito, bilo da se radi o Zagoru ili Watchmenima.


www.zid.hr - sve ono što o rocku i metalu nikada niste željeli znati, www.zid.hr/strip - osobni pogledi na aktualnosti u svijetu stripa, uz ponekog mladog autora željnog pažnje
Go to Top of Page

makikatalinic
Advanced Member



Croatia
6187 Posts

Member since 07/03/2005

Posted - 14/05/2005 : 21:11:32  Show Profile Show Extended Profile  Send makikatalinic a Private Message  Reply with Quote
Slažem se da Zagor baš i nije u posljednjim brojevima "zabavan" i ja ga još kupujem no ipak sam uživao više kod nekih drugih...

"Velikodušnost bez premca"
Go to Top of Page

TORQUE
Senior Member



Croatia
2781 Posts

Member since 27/04/2005

Posted - 14/05/2005 : 23:06:29  Show Profile Show Extended Profile  Send TORQUE a Private Message  Reply with Quote
Ja uopče ne kupujem zagora i nemam nikakvih problema u uživanju u njemu!!

GOOD...BAD...IM THE GUY WITH THE GUN!!!
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8573 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 18/05/2005 : 02:59:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
važno da se čitaju stripovi
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000