forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Najbolji Grouchovi vicevi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

VALTER
Advanced Member



Croatia
6402 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 08/07/2005 : 15:01:43  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Oprostit cete mi ako je vec bio topic ovog sadrzaja

...ne cudnije od sna koji sam upravo sanjao: Bio sam uplasen i odmah sam pozvao policiju: "Dodjite odmah! Jedna macka mi ulazi kroz prozor!" "I vi nas uznemiravate samo zbog jedne macke?" "Naravno! Ja sam papagaj!" ( Vapiri, Vannini#2 )

Edited by - King Warrior on 11/03/2010 17:04:10

vice
stripovi.com suradnik

7293 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 08/07/2005 : 16:26:58  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Ovaj je iz superosjetilnih opažaja pa ga se sjećam:

Razlika između idealista,luđaka i psihijatra je u tome što idealist gradi kule u zraku,luđak stanuje u njima a psihijatar naplaćuje najamninu.

inače,čini mi se da je u epizodi "mačje oko"(ispravite me ako griješin) Groucho mjesečario i ispričao priličan broj viceva pa ako se neko sjeća ijednog...
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 08/07/2005 : 21:28:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
Ovo mi je jedan od omiljenijih Grouchovih viceva; "Izmislio sam kaput za sva godišnja doba... kada je toplo samo ga treba skinuti."

(ne znam iz koje to točno epizode)

you candy perfume girl
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 08/07/2005 : 21:31:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message  Reply with Quote
Ma meni od Groucha sve valja.

Porter
Go to Top of Page

skot
Junior Member



Croatia
356 Posts

Member since 26/02/2004

Posted - 08/07/2005 : 23:01:07  Show Profile Show Extended Profile  Send skot a Private Message  Reply with Quote
"Znaš li zašto su predsjednika sahranili u podnožju brda? Zato jer je umro!" (Iza ogledala, Dnevnik #10)
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 09/07/2005 : 01:47:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
"Macke su brze od svjetlosti. Naime, zavezete li macki lampu za rep i bacite je kroz prozor, past ce na tlo prije lampe."

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 09/07/2005 : 14:37:33  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
-Dođe kostur u doktora a doktor mu kaže:Mogli ste doći ranije!

-Mama,tata je pokvaren!Ćuti Perice i jedi,nememo ništa drugo!

-Diže robot telefonsku slušalicu i kaže:-Šta govori?

Go to Top of Page

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 10/07/2005 : 20:25:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message  Reply with Quote
Kako cetiri slona stanu u fiću?
-dva naprijed dva nazad
Kako znas da je slon u kinu
-Pogledas jeli ispred parkiran fićo

---------------------

I'll make you fameous
Go to Top of Page

TORQUE
Senior Member



Croatia
2781 Posts

Member since 27/04/2005

Posted - 10/07/2005 : 22:09:18  Show Profile Show Extended Profile  Send TORQUE a Private Message  Reply with Quote
Ovi zadnji nisu od Groucha!!

It's going to be blood for blood and by the gallon. These are the old days, the bad days, the all-or-nothing days. They're back!
Go to Top of Page

DrB
Senior Member



Serbia
1128 Posts

Member since 04/06/2003

Posted - 11/07/2005 : 10:54:26  Show Profile Show Extended Profile  Send DrB a Private Message  Reply with Quote
"Psiholog je ludak koji u situaciji kad zgodna zenska udje u prostoriju ne gleda nju ,vec reakcije ostalih"
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 11/07/2005 : 14:43:44  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message  Reply with Quote
"Sta kaze zena policajac piletu?
Peceno si, samo jos da te polijem sosom."

Nijedna casa sto se pije,
Nijedna trobojka sto se vije,
Nasa nije.
Go to Top of Page

TORQUE
Senior Member



Croatia
2781 Posts

Member since 27/04/2005

Posted - 11/07/2005 : 14:48:05  Show Profile Show Extended Profile  Send TORQUE a Private Message  Reply with Quote
Upravo sam izmislio vremenski stroj koji ljude može voditi sat vremena naprijed u budučnost!!

Putovanje traje samo 60 minuta!!!

It's going to be blood for blood and by the gallon. These are the old days, the bad days, the all-or-nothing days. They're back!
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 11/07/2005 : 16:57:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
"Oficijelno" prvi Grouchov vic iz "Zore živih mrtvaca";

Znate li zašto rajčica ne može spavati?
Jer je stavljaju u rusku salatu.

No, meni omiljena fora iz upravo prvog broja je ova;
Jeste li znali da kad top zapuca, postoji jedna malena mogućnost, jedan naprema milijardu milijardi da će zrno ostati, a top odletjeti?


you candy perfume girl
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 12/07/2005 : 11:50:07  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kiky
No, meni omiljena fora iz upravo prvog broja je ova;
Jeste li znali da kad top zapuca, postoji jedna malena mogućnost, jedan naprema milijardu milijardi da će zrno ostati, a top odletjeti?

ammm... to nije fora. to je istina (osim sto je vjerojatnost jos puuuno manja od 1: 1 000 000 000).

teoretski, kad cestice popizde prilikom eksplozije, po zakonu vjerojatnosti, pola ce ih pohititi na stranu topa a pola na stranu kugle koju ispaljuje. one ce se odbiti jedno od drugog i zbog visestruko vece mase topa, on ce se pomaknuti unatrag sasvim malo, a metak ce odletjeti puno vise zbog jednakosti m1v1=m2v2, naravno.

e sad - postoji nevjerojatno mala mogucnost da cestice u kaosu sve redom pohrle prema suprotnoj strani od metka. tu vise ne vrijedi mv, nego sila naprosto djeluje na top. i da - on bi fakat mogao odletjeti, a zrno ostati!
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 12/07/2005 : 11:54:41  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
To je ona Parova logika - kada leptir mahne krilima postoji sansa da izazove oluju.

A sto bi rekao Jim Carrey: So, there is a chance! :)

Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6402 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 12/07/2005 : 11:58:37  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Hm, teorija deterministickog kaosa je jako interesantna.

Nego, prijatelj mi studira fiziku, i prije nekoliko mjeseci sam prisustvovao razgovoru njega i kolege mu o zadatku kojeg su rjesavali: kolika je sansa da ako reketom udaris tenisku lopticu ona prodje kroz betonski zid. Jurice, ako mozes malo objasniti nama laicima...
Go to Top of Page

diggingbill
Starting Member

25 Posts

Member since 24/06/2005

Posted - 12/07/2005 : 23:06:56  Show Profile Show Extended Profile  Send diggingbill a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

Hm, teorija deterministickog kaosa je jako interesantna.

Nego, prijatelj mi studira fiziku, i prije nekoliko mjeseci sam prisustvovao razgovoru njega i kolege mu o zadatku kojeg su rjesavali: kolika je sansa da ako reketom udaris tenisku lopticu ona prodje kroz betonski zid. Jurice, ako mozes malo objasniti nama laicima...


Ima li u zidu prozor?
Go to Top of Page

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 14/07/2005 : 09:24:59  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jurica

quote:
Originally posted by kiky
No, meni omiljena fora iz upravo prvog broja je ova;
Jeste li znali da kad top zapuca, postoji jedna malena mogućnost, jedan naprema milijardu milijardi da će zrno ostati, a top odletjeti?

ammm... to nije fora. to je istina (osim sto je vjerojatnost jos puuuno manja od 1: 1 000 000 000).

teoretski, kad cestice popizde prilikom eksplozije, po zakonu vjerojatnosti, pola ce ih pohititi na stranu topa a pola na stranu kugle koju ispaljuje. one ce se odbiti jedno od drugog i zbog visestruko vece mase topa, on ce se pomaknuti unatrag sasvim malo, a metak ce odletjeti puno vise zbog jednakosti m1v1=m2v2, naravno.

e sad - postoji nevjerojatno mala mogucnost da cestice u kaosu sve redom pohrle prema suprotnoj strani od metka. tu vise ne vrijedi mv, nego sila naprosto djeluje na top. i da - on bi fakat mogao odletjeti, a zrno ostati!



Objasnjenje je u redu. Reci nam samo kako si dosao do podatka "osim sto je vjerojatnost jos puuuno manja od 1: 1 000 000 000"? Mislim, prilicno si odredjen s obzirom na Heisenberg-ove relacije neodredjenosti...
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 14/07/2005 : 13:06:07  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
Ajde evo još jedan........
-Vratio se astronaut na zemlju i pitaju ga novinari "Ima li života na Marsu",a on odgovori "Nešto malo subotom uvečer"!
Mislim da je ovo iz prvog broja DD,ali ne sjećam ga se dobro,nego sam slučajno naletio dok sam prelistavao DD 1 češkog izdavača.
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12608 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 14/07/2005 : 14:24:31  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
[URL=http://www.imageshack.us][/URL]
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 14/07/2005 : 15:43:17  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by etmgosa

quote:
Originally posted by jurica

quote:
Originally posted by kiky
No, meni omiljena fora iz upravo prvog broja je ova;
Jeste li znali da kad top zapuca, postoji jedna malena mogućnost, jedan naprema milijardu milijardi da će zrno ostati, a top odletjeti?

ammm... to nije fora. to je istina (osim sto je vjerojatnost jos puuuno manja od 1: 1 000 000 000).

teoretski, kad cestice popizde prilikom eksplozije, po zakonu vjerojatnosti, pola ce ih pohititi na stranu topa a pola na stranu kugle koju ispaljuje. one ce se odbiti jedno od drugog i zbog visestruko vece mase topa, on ce se pomaknuti unatrag sasvim malo, a metak ce odletjeti puno vise zbog jednakosti m1v1=m2v2, naravno.

e sad - postoji nevjerojatno mala mogucnost da cestice u kaosu sve redom pohrle prema suprotnoj strani od metka. tu vise ne vrijedi mv, nego sila naprosto djeluje na top. i da - on bi fakat mogao odletjeti, a zrno ostati!



Objasnjenje je u redu. Reci nam samo kako si dosao do podatka "osim sto je vjerojatnost jos puuuno manja od 1: 1 000 000 000"? Mislim, prilicno si odredjen s obzirom na Heisenberg-ove relacije neodredjenosti...



...istina, ali ja sam se rukovodio Gaussovom krivuljom vjerojatnosti. posto na jako velikom broju uzoraka niti jednom jos nije dosegnut niti 1000ti dio omjera u kojem bi kugla ostala stajati (stovise, redovito odjuri golemom brzinom), mislim da je prilicno sigurna procjena da je vjerojatnost puno manja od 1: 1 000 000 000 - recimo da je za sigma kvadrat vjerojatnost moje procjene najmanje 99,99% a to se lako moze aproksimirati kao sigurno.

Valtere, bojim se da nisam fizicar (samo bijedni geodet), pa ti o spomenutom problemu ne znam gotovo nista. sorry.
Go to Top of Page

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 14/07/2005 : 16:28:17  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jurica



Objasnjenje je u redu. Reci nam samo kako si dosao do podatka "osim sto je vjerojatnost jos puuuno manja od 1: 1 000 000 000"? Mislim, prilicno si odredjen s obzirom na Heisenberg-ove relacije neodredjenosti...
[/quote]

...istina, ali ja sam se rukovodio Gaussovom krivuljom vjerojatnosti. posto na jako velikom broju uzoraka niti jednom jos nije dosegnut niti 1000ti dio omjera u kojem bi kugla ostala stajati (stovise, redovito odjuri golemom brzinom), mislim da je prilicno sigurna procjena da je vjerojatnost puno manja od 1: 1 000 000 000 - recimo da je za sigma kvadrat vjerojatnost moje procjene najmanje 99,99% a to se lako moze aproksimirati kao sigurno.

Valtere, bojim se da nisam fizicar (samo bijedni geodet), pa ti o spomenutom problemu ne znam gotovo nista. sorry.
[/quote]

Pa do sada je u svim ratovima sigurno ispaljen poprilican broj projektila iz raznoraznih orudja i oruzja, i svaki put je metak, djule i slicno odletjelo. U principu trebalo bi ispaliti beskonacno mnogo projektila iz jednog topa i pod istim uslovima, a to je opet realno nemoguce, tako da mozemo reci da ce projektil uvijek odletjeti, bez obzira na (malu) vjerovatnocu da se to nece desiti.
S druge strane, u elektronici imamo tunel-diodu koja koristi tunelski efekat. Vjerovatnoca da elektron (ili supljina) prodje barijeru (resetku) je slicna onoj da metak bude zaustavljen papirnom maramicom (kad se uporede mase, brzine, gustina cestica i jacina polja koja ih okruzuje). Pa ipak, dio cestica probije barijeru i tunel-dioda jako dobro radi u praksi.
Ovo ocito nije diskusija za forum o stripovima, ali eto palo mi je na pamet, pogotovo sto vidim da neki od forumasa poznaju tematiku. Nekad davno ucio sam to na fakultetu, a diplomirao sam bas na lavinskim fotodiodama koje koriste tunelski efekat...
Go to Top of Page

diggingbill
Starting Member

25 Posts

Member since 24/06/2005

Posted - 15/07/2005 : 01:09:13  Show Profile Show Extended Profile  Send diggingbill a Private Message  Reply with Quote
"Bolje sprijeciti nego lijeciti, kako je rekao jedan osudjenik na giljotinu, zatrazivsi tabletu protiv glavobolje."(Nesmiljeni Hook)

"Kako nije mogao naci posao u gradu , jedan je covjek pokusao pronaci nesto na selu. Farmer ga je htio iskusati. Dao mu je kantu i stolcic i rekao mu neka ode u stalu pomusti kravu. Nakon dva sata covjek se vratio s kantom punom mlijeka i razbijenim stolcicem.-Pomusti kravu je bilo lako- rekao je. - Ali nikako je nisam mogao nagovoriti da sjedne na stolac-."(Prizivac duhova)

"Ima vise stvari na nebu i na zemlji nego bilo gdje drugdje."(Morgana)

"I ja sam nocas nesto sanjao: napisao sam sam sebi pismo i poslao ga, ali nikad nisam saznao sto, jer sam se probudio prije nego je postar stigao."(Koljac)

"Hej, sefe! Ziv si? Ako si mrtav, ne gnjavi se s odgovorom. U tvom stanju, razgovor moze biti fatalan."(Izmedju zivota i smrti)

Groucho Dylanu: "Danas smo duhoviti...to mi je dalo ideju za vic...Bio kiklop sa dva oka..."(Sunceve pjege)

"Seta se tip Times Squareom prosipajuci bijeli prah po ulici. Zaustavi ga pozornik i upita: "Hej, gospodine, sto to radite?", a on: "Prosipam otrov za dinosaure." "Ali nema dinosaura na Times Squareu", odgovori pozornik. Tada ga tip zadovoljno pogleda i objasni: "Vidite? Moj otrov savrseno djeluje!"(Sunceve pjege)

"Sjecanje na proslost sluzi buducnosti. Tako neces ponoviti iste greske. Napravit ces nove." (Jezero na nebu)

"Muz se vraca kuci i kaze zeni: "Draga doktor mi je dao tablete za smirenje zivaca: moras uzimati po jednu svaka cetiri sata."(Covjek sa dva zivota)

"Stara dama: "Mladicu, koliko biste mi godina dali?" "Ni jednu, gospodjo, imate ih vec dovoljno."(Covjek sa dva zivota)

Groucho se javlja na telefon: "Halo! Ovdje ured za kompliciranje jednostavnih poslova. Imate li mali problem, mi cemo vam od njega napraviti nerjesiv!"(Mracna polovica)
Go to Top of Page

jurchek
Senior Member

Slovenia
1288 Posts

Member since 04/05/2004

Posted - 15/07/2005 : 13:24:26  Show Profile Show Extended Profile  Send jurchek a Private Message  Reply with Quote
Ovaj moj potpis, kad sam ga prvi put cuo odmah sam se sjetio Groucha i njegove fore!
Neznam zasto?!?

You remind me of my Grandma,
except i haven't slept with you yet!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5804 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 04/06/2007 : 10:56:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Evo, mislio sam otvoriti sličnu temu, ali vidim da ima ova... Pa da nastavim gdje su kolege stali...

'Baš me zanima što bi rekao Sokrat da je još živ. Vjerojatno: Prokletstvo, malo sam ostario!'

Groucho, gledajući u kartu: 'Evo ga! Trebamo biti ovdje gdje držim prst. Pogledaj vidiš li neki veliki prst na cesti.'

Dylan: 'Ali što sam to rekao?' Groucho: 'Već si zaboravio? Rekao si: Ali što sam to rekao?'

Konobar: 'Laver bread je morska alga s kašom od zobi, slaninom i prepečencem. Velški zec je tost s velškim sirom umočenim u mlijeko i pivo. A kobasice gamorgan su od sira, kaše od kruha i nasjeckanog poriluka. Ne možete u Londonu naći ovako što!'
Groucho: 'Uglavnom i ne tražimo.'

'Znate li da je Beethoven bio toliko gluh da je cijeloga života vjerovao da je ličilac?'

'Uvjeren sam da su papa i Michael Jackson ista osoba. Imam i dokaz: Nikad ih nitko nije vidio zajedno.'

Groucho: 'Ah, te žene! Što ih više znam, to mi je više žao što nisam slušao majku.'
Dylan: 'A što je govorila?'
Groucho: 'Nemam pojma, nisam je slušao.'

'Jednom sam imao psa koji je znao reći svoje ime. Zvao se vau.'

'Halo, ovdje organizacija 'Usamljena srca'. Srce vam je usamljeno? Presadit ćemo onda do njega još jedno!'
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2453 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 04/06/2007 : 11:38:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Super topic.Šta više ovaki.

Sićam se kad u br 39 neki lik prijeti "Imam prijatelje na visokim položajima...",
a Gručo mu spusti "Spuštaju li se često na vaš nivo?".

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000