forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Alan Ford "Ultimate" Topic
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 577

SnotMan
Advanced Member



Saint Croix
6389 Posts

Member since 21/07/2003

Posted - 19/09/2005 : 19:08:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit SnotMan's Homepage  Send SnotMan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by scaramanga

quote:
Originally posted by jetset

snotman je sigurno doktorirao na a.f.


Hvala Snotmanu na ovom divnom textu o Raviolla-i i Secchi-u genijalnom tandemu i ljudima koji su obelezili nasu mladost!
No imam jedno pitanje: zna li neko zastto nikad nisu(do 90-tih) objavljene epizode: godisnji odmor,dobra stara vremena i novogodisnja proslava.Razumem da Formule nisu hteli jer je u pitanju sprdnja s Rusima ali ove tri...Naravno nadam se da ce Classic nastaviti u Cro. da izlazi punom parom pa cu te epizode koje imam u trobroju napokon moci nabaviti i u normalnom izdanju

Zadnji broj Alan Forda koji je izašao u okviru edicije Super strip je broj 108.Od tog broja Alan Ford prestaje da se numeriše kao Super strip i Alan Ford vec dobija sopstvenu numeraciju. Posljednji trobroj zapravo su izdanja iz remitende objedinjena pod novom naslovnicom (originalne naslovnice su odstranjene). To izdanje izašlo je u ljeto 1994.









To think for yourself you must question authority and
learn how to put yourself in a state of vulnerable, open-mindedness;
chaotic, confused, vulnerability to inform yourself.




Edited by - SnotMan on 19/09/2005 19:10:38
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 19/09/2005 : 20:43:34  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by prozirna senka

quote:
Originally posted by sdragan@

quote:
Originally posted by SnotMan

quote:
Originally posted by scaramanga

quote:
Originally posted by SnotMan

Covjece klasici izlaze sa brixy-evim prijevodom



Zelis reci da ne kupujes klasik



Vas dvojica se ocigledno ne razumete...u Srbiji ne izlazi klasik kakav vi imate u HR.
Ovde kod nas imas reprint-izdanja bez nekog odredjenog redosleda i nema Brixijev prevod!(na zalost)koje izdaje "Svet"

Kkao nema? A AF, a Darkvud? Ajde, nemoj da se brukas. Ne izalzi klasik ni u USA pa ih imam

Why don't you write books people can read?
(Nora Joyce)




Pazljivije procitaj njihove replike...raspravljali su se oko "prevoda"
Go to Top of Page

makikatalinic
Advanced Member



Croatia
6187 Posts

Member since 07/03/2005

Posted - 19/09/2005 : 20:46:14  Show Profile Show Extended Profile  Send makikatalinic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SnotMan

80%znanja,20%trazenja:)

BTW.nikad nisam bio na Vedranovoj stranici,koji je page?

To think for yourself you must question authority and
learn how to put yourself in a state of vulnerable, open-mindedness;
chaotic, confused, vulnerability to inform yourself.







Nisi evo ti odmah linka : http://alanford.stripovi.com/
To si stavi pod obavezno ! A ima i dobrih linkova!

"Velikodušnost bez premca"
www.alanford.co.nr - o AF-u www.forums.com/phpbb/index.php?mforum=af
"Na ovome svijetu teško je biti glup,prevelika je konkurencija

Edited by - makikatalinic on 19/09/2005 20:48:42
Go to Top of Page

scaramanga
Senior Member



Aruba
1274 Posts

Member since 20/04/2005

Posted - 19/09/2005 : 23:24:14  Show Profile Show Extended Profile  Send scaramanga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by chemako

Ja sam baš jučer nabavio zadnja tri koja su mu falila za prvu seriju,radi se o ZOO Simfoniji,Pozivu na krstarenje i Udaru.Šta je najinteresantnije ZZo Simfonija je bila najbolje očuvana,po meni klasu ispod glancera,al troke(što bi rekli mi u Splitu) da je nema,da je izgorila itd.
Tako sam sada kompletirao vjenčani dar.Naime dobio sam nepotpunu zbirku prve serije Alan Forda,falilo je desetak brojeva.To mi je bio dar od rođaka i to je pravi dar.A ne neke teče,lancuni i slične stvari kojima pada vrijednost i za koje za par godina neću ni znati da sam ih dobio.



E ovo je pravi poklon
Go to Top of Page

scaramanga
Senior Member



Aruba
1274 Posts

Member since 20/04/2005

Posted - 19/09/2005 : 23:30:25  Show Profile Show Extended Profile  Send scaramanga a Private Message  Reply with Quote
Evo i onog sto sam davno obecao.....
[URL=http://img40.imageshack.us/my.php?image=alanford01b4kj.jpg][IMG]http://img40
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 20/09/2005 : 00:51:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message  Reply with Quote
imam ( zajedno s bratom)
sve kartonce i dalje do 100
pa sva druga izdanja i dalje do 130
i još nekih 60 -70 tragično loših
kupujem klasik jer želim imat sve složeno na pravi način
skupija sam snage i ne kupujem hc

obožavam prave epizode af
i nikako mi nije jasno kako imate snage uopće pokušat čitat ovo šta se zadnjih 15 god podvaljuje pod taj strip

aj ja sam nedavno pročita marka i bleka la to je nostalgija
al ovo


jadna nam majka
Go to Top of Page

chemako
Average Member

Croatia
758 Posts

Member since 22/02/2004

Posted - 20/09/2005 : 07:39:58  Show Profile Show Extended Profile  Send chemako a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by chemako
Tako sam sada kompletirao vjenčani dar.Naime dobio sam nepotpunu zbirku prve serije Alan Forda,falilo je desetak brojeva.To mi je bio dar od rođaka i to je pravi dar.A ne neke teče,lancuni i slične stvari kojima pada vrijednost i za koje za par godina neću ni znati da sam ih dobio.


mogao ti je tako dati i komplet zs s rupom od 20 brojeva ili stripoteku bez prvih sto brojeva...ili beštek bez 5 žlica,ili stroj za pranje rublja bez programatora i da ne nabrajam dalje...


...i onda kad ne bude nas bilo,stripove će čitat' naše...
DRUKALI SMO ZA AJDUKA,MLADOST ,STAROST,ŽIVOT CILI!





A sada i ti cijepidlačiš.Falilo je desetak brojeva to je istina.Međutim uvjeren sam da bi ti rađe primio ova dva kompleta (ZS i Stripoteke)što si gore nabrojio i s rupama nego mašinu odnosno stroj za pranje rublja i sa rezervnim programatorom.
Lako je dans kupit mašinu i te stvari.Nije to kao prije 40 godina.
Na kraju krajeva znaš koliko košta jedno,a koliko drugo,a i po staroj narodnoj poklonjenom konju se ne gleda u zube.





Go to Top of Page

scaramanga
Senior Member



Aruba
1274 Posts

Member since 20/04/2005

Posted - 20/09/2005 : 09:48:32  Show Profile Show Extended Profile  Send scaramanga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by scaramanga

Evo i onog sto sam davno obecao.....
[URL=http://img40.imageshack.us/my.php?image=alanford01b4kj.jpg][IMG]http://img40


Evo i kratkog sadrzaja: Profesor XK i njewgov zgodni pomocnik odvode Boba u Italiju sa ciljem da se uniste TV repetitori podlog Velasice, kao sto je nekad radio Antenman samo sto je sad u mini izvedbi pa se zove Antenboy.U isto vreme organizuje se totalno namesten fudbalski mec izmedju FK Diabolos i FK Zgazinog ciji je predsednik izvesni mr. Multolire!na poluvremenu Antenboy stupoa na scenu i prekida mec. a neznajuci sta ce podli Lasica zove u pomoc Broja Jedan...bla,bla,bla....
Najboljie je prikazan tok namestenog meca!
Go to Top of Page

makikatalinic
Advanced Member



Croatia
6187 Posts

Member since 07/03/2005

Posted - 20/09/2005 : 13:20:43  Show Profile Show Extended Profile  Send makikatalinic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by scaramanga

Evo i onog sto sam davno obecao.....
[URL=http://img40.imageshack.us/my.php?image=alanford01b4kj.jpg][IMG]http://img40



Naslovnica pomalo bijedna...

"Velikodušnost bez premca"
www.alanford.co.nr - o AF-u www.forums.com/phpbb/index.php?mforum=af
"Na ovome svijetu teško je biti glup,prevelika je konkurencija
Go to Top of Page

SnotMan
Advanced Member



Saint Croix
6389 Posts

Member since 21/07/2003

Posted - 20/09/2005 : 15:56:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit SnotMan's Homepage  Send SnotMan a Private Message  Reply with Quote
Epizoda je bjedna.

To think for yourself you must question authority and
learn how to put yourself in a state of vulnerable, open-mindedness;
chaotic, confused, vulnerability to inform yourself.



Go to Top of Page

makikatalinic
Advanced Member



Croatia
6187 Posts

Member since 07/03/2005

Posted - 20/09/2005 : 18:46:26  Show Profile Show Extended Profile  Send makikatalinic a Private Message  Reply with Quote
Onda je sve bijedno, scaramanga?


"Velikodušnost bez premca"
www.alanford.co.nr - o AF-u www.forums.com/phpbb/index.php?mforum=af
"Na ovome svijetu teško je biti glup,prevelika je konkurencija
Go to Top of Page

SnotMan
Advanced Member



Saint Croix
6389 Posts

Member since 21/07/2003

Posted - 20/09/2005 : 20:14:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit SnotMan's Homepage  Send SnotMan a Private Message  Reply with Quote
T.N.T. - skračenica za trinitrotoluol, naziv jakog eksploziva.


Grupa T.N.T

Ime i prezime Alan Ford
Adresa 6th Avenue, New York
Dob 25 godina
Visina 180 cm
Težina 62 kg
Prijašnje zanimanje stručnjak za reklamu
Prva epizoda "Grupa T.N.T." (#1)



Ime i prezime Robert Rock
Adresa 6th Avenue, New York
Dob 35 godina
Visina 150 cm
Težina 47 kg
Prijašnje zanimanje bez stalnog zaposlenja
Prva epizoda "Grupa T.N.T." (#1)



Ime Broj Jedan
Adresa Tajno skrovište u pothodniku njujorške podzemne željeznice
Dob nitko ne zna
Visina neizmjeriv
Težina nepoznata
Prijašnje zanimanje sva moguća zanimanja
Prva epizoda "Broj Jedan" (#11)


Ime i prezime Sir Oliver od loze Oliver-Oliver
Adresa 6th Avenue, New York
Dob 42 godine
Visina 176 cm
Težina 75 kg
Prijašnje zanimanje "slobodni umjetnik" :-)
Prva epizoda "Šuplji zub" (#2)

Ime i prezime Gervasius Twinkleminkleson
Adresa 6th Avenue, New York
Dob 50 godina
Visina 170 cm
Težina 92 kg
Prijašnje zanimanje općinski pisar za krasopis
Prva epizoda "Grupa T.N.T" (#1)



Ime i prezime Jeremija Leš
Adresa 6th Avenue, New York
Dob 52 godina
Visina 165 cm
Težina 58 kg
Prijašnje zanimanje ulični prodavač limuna
Prva epizoda "Grupa T.N.T" (#1)



Ime i prezime Otto von Grunt
Adresa tajno skrovište Broja 1
Dob 55 godina
Visina 175 cm
Težina 82 kg
Prijašnje zanimanje pomoćnik u prodavaonici voća i povrća
Prva epizoda "Grupa T.N.T" (#1)



Ime: Nosonja
Vrsta europska mješavina
Adresa 6th Avenue, New York
Dob 4 godine
Visina 85 cm
Dužina 100 - 105 cm
Težina 37 - 38 kg
Prva epizoda "Pas za milijun dolara" (#18)


Ime Skviki
Vrsta zamorac
Adresa 6th Avenue, New York, Šefov šal
Dob 1 godine
Visina 10 - 15 cm
Težina 7 - 8 dag
Prva epizoda "Čuvaj se bombe" (#21)


To think for yourself you must question authority and
learn how to put yourself in a state of vulnerable, open-mindedness;
chaotic, confused, vulnerability to inform yourself.




Edited by - SnotMan on 21/09/2005 11:08:56
Go to Top of Page

SnotMan
Advanced Member



Saint Croix
6389 Posts

Member since 21/07/2003

Posted - 20/09/2005 : 20:24:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit SnotMan's Homepage  Send SnotMan a Private Message  Reply with Quote

Na slici je rani Magnusov crtež, iz epizode "Kuća duhova" (#4). Likovi su detaljno razrađeni i fino isjenčani. Treba obratiti pažnju na Bobov izgled koji će se u kasnijim epizodama promijeniti. Magnusovi rani radovi odlikovali su se bogatsvom izraza, crtežima punim satire, sarkazma i crnog humora.


To think for yourself you must question authority and
learn how to put yourself in a state of vulnerable, open-mindedness;
chaotic, confused, vulnerability to inform yourself.



Go to Top of Page

scaramanga
Senior Member



Aruba
1274 Posts

Member since 20/04/2005

Posted - 20/09/2005 : 20:25:59  Show Profile Show Extended Profile  Send scaramanga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by makikatalinic

Onda je sve bijedno, scaramanga?


"Velikodušnost bez premca"
www.alanford.co.nr - o AF-u www.forums.com/phpbb/index.php?mforum=af
"Na ovome svijetu teško je biti glup,prevelika je konkurencija


Jebi ga...Poslacu ti sad kad prvi put budem slao nesto u Cro pa ces videti....meni epizoda nije losa......Videces sam...Imam istu epizodu i u Vijesnikovom izdanju tako da ih mogu uporediti, ali uporedices ih vec i sam....
Go to Top of Page

SnotMan
Advanced Member



Saint Croix
6389 Posts

Member since 21/07/2003

Posted - 20/09/2005 : 20:40:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit SnotMan's Homepage  Send SnotMan a Private Message  Reply with Quote

Slika prikazuje srednju Magnusovu fazu crtanja. Možemo vidjeti da se crtež, u odnosu na prethodni, dosta pojednostavio. Pozadina je praznija, a likovi više nisu pažljivo sjenčani. Bob se promijenio i pomalo izgubio onaj "realističan" izgled.




Ovo je zadnja faza Magnusova rada i jedna od posljednjih epizoda koje je nacrtao. Može se zaključiti da je Magnus već bio pomalo zasićen Alan Fordom jer su se crteži potpuno pojednostavili. Iako je Magnus bio najbolji crtač Alan Forda, njegova kasna djela ne mogu se uopće uspoređivati s ranijim radovima.

Nakon epizode "Odlazak Superhika" (#75), Magnus je otišao i zamijenio ga je Bunkerov stari znanac, Paolo Piffarerio. Iako čitalačka publika nije povoljno reagirala na Piffarerijeve crteže, njegove crteže možemo svrstati među bolja ostvarenja. Kao i kod Magnusa, kod Piffarerija razlikujemo nekoliko faza stvaranja, od kojih je ona najranija najbolja.


Ovaj crtež preuzet iz epizode "Zabranjeni udarac" (#97) najbolje prikazuje Piffarerijev rad. Većina likova doživjela je sitne promjene (opet se čini da je Bob najviše pretrpio), što je vjerojatno bio jedan od razloga loših početnih reakcija čitalačke publike.


IMG]http://img218.imageshack.us/img218/7381/ford57rr.jpg
Kao što to naizgled biva sa svim umjetnicima, Piffarerio se nakon stotinjak epizoda zasitio crtanja i ubrzo prepustio pero i tuš mlađem naraštaju. Ovo je zadnja od njegovih epizoda, "Festival" (#176).
1983. i 1984. godina bile su prekretnice u razvoju Alan Forda. Max Bunker se odvojio od izdavačke kuće Corno i osnovao vlastitu - Max Bunker Press. Ubrzo nakon toga otišao je Paolo Piffarerio, a zamijenila ga je čitava legija crtača: Giovanni Romanini, Staff di If, Raffaela Della Monica, Paolo Chiarini, Giuliano Piccininno, Enrico Folli i Marco Nizzoli.


Odlaskom Piffarerija započeo je i "pad" Alan Forda. Kvaliteta crteža naglo je opala, iako su mladi crtači davali sve od sebe. Giuliano Piccininno je započeo seriju Alan Fordova o smrti Broja Jedan. Na slici vidimo isječak iz epizode "Oskvrnjeni grob" (#199).



U epizodi "Hik, hik, hura" (#200) nakratko se vratio Magnus i nacrtao epizodu u kojoj se Broj Jedan vraća među žive. Magnusov crtež mnogo se promijenio tijekom godina i ova epizoda uopće nije bila dostojna njegovih ranijih radova.


U epizodi "čudovište" (#147) Dario Perucca debitira kao član Bunkerovog crtačkog tima. Pedesetak epizoda kasnije, Perruca preuzima ulogu glavnog crtača Alan Forda i crta večinu epizodu, među kojima je i prikazana epizoda "Terorizam" (#211).



Dario Perucca je "modernizirao" izgled likova i približio ih 90-ima. Slika iz epizode "Bordighera ili smrt" (#229).




Perucca se zadržao kao vodeči crtač Alan Forda već više od 15 godina, ali ipak svojim radovima nije dostigao nivo Magnusa i Piffarerija. Slika iz epizode "Operacija spašavanja" (#257).



Još jedan mladi crtač, Warco, pomaže Perucci pri crtanju. Perucca i Warco se često izmjenjuju iz epizode u epizodu dajući tako stripu novu svježinu. Warca se može prepoznati po debljim linijama i masnijim crtežima.

Tijekom 90-ih Max Bunker Press započeo je seriju specijalnih izdanja Alan Forda u kojima su članovi grupe T.N.T. predstavljeni kao kazališni glumci koji obrađuju poznata književna djela. Max Bunker je za tu priliku obnovio suradnju sa Paolom Piffareriom.


Piffarerijev povratak ovom stripu ne može se zapravo okarakterizirati kao povratak, jer njegov novi stil vrlo malo sliči onom starom poznatom crtežu. Dobar ili loš ? Zaključite sami...


Nadam se vrijedno truda.

To think for yourself you must question authority and
learn how to put yourself in a state of vulnerable, open-mindedness;
chaotic, confused, vulnerability to inform yourself.



Go to Top of Page

VJ
Advanced Member



Croatia
5945 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 20/09/2005 : 21:40:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit VJ's Homepage  Send VJ an ICQ Message  Send VJ a Private Message  Reply with Quote
Magnusove "faze" razlikuju se poglavito zbog toga sto je on sam tusirao samo prvih 15 epizoda dok su se kasnije tuseri smjenjivali tako da su u pojedinim epizodama (uglavnom kasnijim) te razlike prilicno vidljive.

Go to Top of Page

scaramanga
Senior Member



Aruba
1274 Posts

Member since 20/04/2005

Posted - 21/09/2005 : 00:50:44  Show Profile Show Extended Profile  Send scaramanga a Private Message  Reply with Quote
Zelim pohvaliti Snotmana, jos jednom!
Hvala matori!
Mozda ce mi trebati tvoj mail a ne mogu da se ulogujem
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 21/09/2005 : 01:04:24  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote

@ SnotMan
-gore si naveo kod likova Grunfovo ime pogrešno
kod prvih epizoda on se pojavljuje pod imenom Otto von Grunt,kasnije amerikanizirano u Grunf.Mislim da objašnjenje imaš u broju #50 "Tako je nastala grupa TNT".
Go to Top of Page

SnotMan
Advanced Member



Saint Croix
6389 Posts

Member since 21/07/2003

Posted - 21/09/2005 : 11:08:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit SnotMan's Homepage  Send SnotMan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by scaramanga

Zelim pohvaliti Snotmana, jos jednom!
Hvala matori!
Mozda ce mi trebati tvoj mail a ne mogu da se ulogujem

No frks.Imas mail adresu u profilu.

To think for yourself you must question authority and
learn how to put yourself in a state of vulnerable, open-mindedness;
chaotic, confused, vulnerability to inform yourself.



Go to Top of Page

SnotMan
Advanced Member



Saint Croix
6389 Posts

Member since 21/07/2003

Posted - 21/09/2005 : 11:09:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit SnotMan's Homepage  Send SnotMan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kico


@ SnotMan
-gore si naveo kod likova Grunfovo ime pogrešno
kod prvih epizoda on se pojavljuje pod imenom Otto von Grunt,kasnije amerikanizirano u Grunf.Mislim da objašnjenje imaš u broju #50 "Tako je nastala grupa TNT".

Popravljeno.

To think for yourself you must question authority and
learn how to put yourself in a state of vulnerable, open-mindedness;
chaotic, confused, vulnerability to inform yourself.



Go to Top of Page

SnotMan
Advanced Member



Saint Croix
6389 Posts

Member since 21/07/2003

Posted - 21/09/2005 : 11:11:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit SnotMan's Homepage  Send SnotMan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VJ

Magnusove "faze" razlikuju se poglavito zbog toga sto je on sam tusirao samo prvih 15 epizoda dok su se kasnije tuseri smjenjivali tako da su u pojedinim epizodama (uglavnom kasnijim) te razlike prilicno vidljive.



Stranica ti je za pravu hvalu.Svaka cast.

To think for yourself you must question authority and
learn how to put yourself in a state of vulnerable, open-mindedness;
chaotic, confused, vulnerability to inform yourself.



Go to Top of Page

SnotMan
Advanced Member



Saint Croix
6389 Posts

Member since 21/07/2003

Posted - 21/09/2005 : 11:19:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit SnotMan's Homepage  Send SnotMan a Private Message  Reply with Quote


Kings!!!


Neprijatelji

Ovdje se nalazi 85 neprijatelja Grupe TNT
Aliprandus Aliprandis
profesor Alsar
Alsarova bivša žena
Anten-man
Arsen Lupiga
Aseptik
Lord Assex
Artur Diamond
Baby Kate
Beppa Joseph
Bergam-Bergam
Bombaš
bradati pljačkaši
Burt Pržun
Burt Stamberg
Centurion
Ciquita
doktor Crack
Crni Jim
Časni otmičar
Diego Ždero
mister Dog
mister Dragg
El Piccoleto
George Frod
Mike Frod
Frit i Frut
Gaspar Kaspar
Lucius Getty
Grbavac
narednik Gruber
Gumiflex
Hipnos
Isto-Isto
Jeeves
Jack Kamilica
Karamba
Kartoffeln
Katodik
Konspirator
Kopperfield
Krck Fu
herr Krebeck
profesor Kreutzer
Kron
profesor Krupp
agent Larrigan
Ljeponoga Betty
Lutak Flint
Madock
Maestro
maharadža Blitz
Malajac
Margot
Melisa
Michele
Micron
Mike Otimač
Ostix!
Papi
mister Pax
narednik Pig
doktor Rakar
Rebus
Sargassi
Smart i Dandy
poručnik Smith
Sotonik
izumitelj Stampel
Superhik
Trio Fantastikus
mister Trip
Hillarius Tromb
detektiv Umorno oko
Uru i Oru
Violet
barun Vurdalak
Zamba
Sablast
Az i Best
Frida
Fridin pomoćnik
Cug i Šug
mr Stilling
tajanstveni strijelac

Ako neko zna jos...


To think for yourself you must question authority and
learn how to put yourself in a state of vulnerable, open-mindedness;
chaotic, confused, vulnerability to inform yourself.



Go to Top of Page

SnotMan
Advanced Member



Saint Croix
6389 Posts

Member since 21/07/2003

Posted - 21/09/2005 : 11:22:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit SnotMan's Homepage  Send SnotMan a Private Message  Reply with Quote
Ovdje se nalazi 55 ostalih likova iz stripa.

Allison Allister
Alonisius Alonisius
Bert
Teodor, Betty i Teddy
trgovac Bing
Miss Boa
Brenda Sterling
inspektor Brok
Bullit
Dan Spillone
djed Broja Jedan
drvomorci
Ekselencija
farmer
advokat Grebbs
tužilac Hamburger
Jimmy i Homerus
Jimmy
Joe Kakanac
pukovnik Kattycat
Kott i Krud
Lamp
Linda
Louis Lovaš
sudac Lynch
Magnus & Bunker
inspektor Magrett
McČvarak
mister Minning
Pisistrat Nelson
mister Pistone
Renato
doktor Rogers
Samoubojica
Samuraj
admiral Sea
Hillarius Bernard Sea
Sigmund Listić
Smrdljivac Massey
Susjed
insp. Tengofamiglia
Tim, Tom i Tumb
Tobija Quantrill
tri gradska vijećnika
učitelj klavira
Ukapalo
Veliki Cezar
general War
Windsor i Simpkins
Xeres
profesor X-Kappa i pomoćnik
barun Cantertown
Ulricius Hope
Simpkins i Windsor





To think for yourself you must question authority and
learn how to put yourself in a state of vulnerable, open-mindedness;
chaotic, confused, vulnerability to inform yourself.



Go to Top of Page

SnotMan
Advanced Member



Saint Croix
6389 Posts

Member since 21/07/2003

Posted - 21/09/2005 : 11:27:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit SnotMan's Homepage  Send SnotMan a Private Message  Reply with Quote
Tajni agent 007, literarno dijete pokojnog Iana Fleminga, u svemu je naj: lijep, šarmantan, superinteligentan, neodoljiv, snažan, spretan, dosjetljiv, svestrano obrazovan,... Lakoćom Supermana se hvata ukoštac sa zločinačkim organizacijama i ubojicama usput ostvarujući zavidne uspjehe kod ljepšeg spola. Podjednako dobro se snalazi u gumenom odijelu kao čovjek-riba (s automatom u ruci) kao i s leptir kravatom uvečer u kasinu, za pilotskim sjedištem mlažnjaka ili u zagrljaju platinastoplave ljepotice. Ukratko, James Bond, tajni agent 007 je heroj bez mane.

Alan Ford je nešto sasvim drugo. On je antiheroj!
Iako i sam tajni agent, koga nevidljive niti pustolovine vode po špijunskom podzemlju, potpuno odudara od uobičajenog klišeja. Suprotan je tajnom agentu 007. Alan Ford je: plah, nevješt, uvijek ima neku "smolu", sve u svemu, nema sreće. Vitak je plavokosi mladić kojega ljepši spol (zbog naivnosti) iskorištava. Uvijek je bez novaca (kao uostalom svi članovi grupe TNT.

Alan Ford pripada ljudima koji žive u prljavim bijednim kućama u sjeni staklenih i besprijekorno čistih nebodera. Za razliku opreme James Bonda (koji ima svu opremu naj-tehnologije), članovi grupe TNT su opskrbljeni starim kuburama kojima su prigušivači stare limenke.

Ono što najviše odlikuje stripove Alan Ford je majstorski smišljen zaplet, dinamička radnja, napetost i neizvjesnost do posljednjih stranica kada obično slijedi happy end.

Evo jos jedan interesantan osvrt na Alan Ford-a.Necu vise postavljati nista neko vrijeme da ne dosadjujem.:))))



To think for yourself you must question authority and
learn how to put yourself in a state of vulnerable, open-mindedness;
chaotic, confused, vulnerability to inform yourself.




Edited by - SnotMan on 21/09/2005 11:28:00
Go to Top of Page

makikatalinic
Advanced Member



Croatia
6187 Posts

Member since 07/03/2005

Posted - 21/09/2005 : 19:35:34  Show Profile Show Extended Profile  Send makikatalinic a Private Message  Reply with Quote
Ovih 85 neprijatelja će mi pomoći da nadodam na site ali moram naći slike...no osobno se oko ovog budem pobrinuo...ali kad mi dođe.
I Snot jesi li bio na Vedranovom siteu?

"Velikodušnost bez premca"
www.alanford.co.nr - o AF-u www.forums.com/phpbb/index.php?mforum=af
"Na ovome svijetu teško je biti glup,prevelika je konkurencija
Go to Top of Page
Page: of 577 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.83 seconds. Snitz Forums 2000