forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Alan Ford "Ultimate" Topic
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 577

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 11/10/2005 : 23:08:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
Inace,resen da kompletiram Alan Fordove osmislim genijalnu taktiku:AF klasik do broja 1 Novosadskog,nastavljam NS AF do broja 95 Borgis(prvih 94 preskocim zbog glupog formata i loseg kvaliteta) i sakupim Borgis od 95 pa sve do najnovijih brojeva koji su bili blizu originalima.
Onda Borgis pukne i razj..e mi celu koncepciju.
Izvinjavam se clanovima foruma na dosadjivanju ali negde sam morao da se izjadam.Ovaj topic mi se ucinio pogodan za to.
NEKO,BILO KO NASTAVITE SA REGULARNIM BROJEVIMA AF.

Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.
Go to Top of Page

scaramanga
Senior Member



Aruba
1274 Posts

Member since 20/04/2005

Posted - 11/10/2005 : 23:18:07  Show Profile Show Extended Profile  Send scaramanga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer

Inace,resen da kompletiram Alan Fordove osmislim genijalnu taktiku:AF klasik do broja 1 Novosadskog,nastavljam NS AF do broja 95 Borgis(prvih 94 preskocim zbog glupog formata i loseg kvaliteta) i sakupim Borgis od 95 pa sve do najnovijih brojeva koji su bili blizu originalima.
Onda Borgis pukne i razj..e mi celu koncepciju.
Izvinjavam se clanovima foruma na dosadjivanju ali negde sam morao da se izjadam.Ovaj topic mi se ucinio pogodan za to.
NEKO,BILO KO NASTAVITE SA REGULARNIM BROJEVIMA AF.

Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.


Koliko bi to trajalo godina?
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 11/10/2005 : 23:30:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
Svi u porodici smo dugovecni,kolekcionarstvo je vrlo lep hobi,ne zuri mi se - bice svega

Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.
Go to Top of Page

ozasloscena_sovuljaga
Junior Member



420 Posts

Member since 11/10/2005

Posted - 12/10/2005 : 00:45:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ozasloscena_sovuljaga a Private Message  Reply with Quote
cirka 30 godina bi bilo... taman kada odem u penziju mogi ih sve lijepo u komadu procitat... ako ne riknem oko dvjestotoga broja...
Go to Top of Page

SnotMan
Advanced Member



Saint Croix
6389 Posts

Member since 21/07/2003

Posted - 12/10/2005 : 12:05:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit SnotMan's Homepage  Send SnotMan a Private Message  Reply with Quote
Ako nista mozes unucima u oporuci rec da skupe i kad skupe da ti stave u grave...

To think for yourself you must question authority and
learn how to put yourself in a state of vulnerable, open-mindedness;
chaotic, confused, vulnerability to inform yourself.



Go to Top of Page

SnotMan
Advanced Member



Saint Croix
6389 Posts

Member since 21/07/2003

Posted - 12/10/2005 : 12:05:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit SnotMan's Homepage  Send SnotMan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer

Inace,resen da kompletiram Alan Fordove osmislim genijalnu taktiku:AF klasik do broja 1 Novosadskog,nastavljam NS AF do broja 95 Borgis(prvih 94 preskocim zbog glupog formata i loseg kvaliteta) i sakupim Borgis od 95 pa sve do najnovijih brojeva koji su bili blizu originalima.
Onda Borgis pukne i razj..e mi celu koncepciju.
Izvinjavam se clanovima foruma na dosadjivanju ali negde sam morao da se izjadam.Ovaj topic mi se ucinio pogodan za to.
NEKO,BILO KO NASTAVITE SA REGULARNIM BROJEVIMA AF.

Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.

Jesi se ti napatio...

To think for yourself you must question authority and
learn how to put yourself in a state of vulnerable, open-mindedness;
chaotic, confused, vulnerability to inform yourself.



Go to Top of Page

makikatalinic
Advanced Member



Croatia
6187 Posts

Member since 07/03/2005

Posted - 12/10/2005 : 19:25:25  Show Profile Show Extended Profile  Send makikatalinic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SnotMan

quote:
Originally posted by Tex Willer

Inace,resen da kompletiram Alan Fordove osmislim genijalnu taktiku:AF klasik do broja 1 Novosadskog,nastavljam NS AF do broja 95 Borgis(prvih 94 preskocim zbog glupog formata i loseg kvaliteta) i sakupim Borgis od 95 pa sve do najnovijih brojeva koji su bili blizu originalima.
Onda Borgis pukne i razj..e mi celu koncepciju.
Izvinjavam se clanovima foruma na dosadjivanju ali negde sam morao da se izjadam.Ovaj topic mi se ucinio pogodan za to.
NEKO,BILO KO NASTAVITE SA REGULARNIM BROJEVIMA AF.

Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.

Jesi se ti napatio...

To think for yourself you must question authority and
learn how to put yourself in a state of vulnerable, open-mindedness;
chaotic, confused, vulnerability to inform yourself.







Zaista.No dobro ovo je topic i za izjedavanje...

"Velikodušnost bez premca"
www.alanford.co.nr - o AF-u www.forums.com/phpbb/index.php?mforum=af
"Na ovome svijetu teško je biti glup,prevelika je konkurencija
Go to Top of Page

scaramanga
Senior Member



Aruba
1274 Posts

Member since 20/04/2005

Posted - 13/10/2005 : 00:47:51  Show Profile Show Extended Profile  Send scaramanga a Private Message  Reply with Quote
Pa preostalo nam je samo da kukamo
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 13/10/2005 : 01:05:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message  Reply with Quote
Hehe a neko rece 'ici u korak sa vremenom' - pa to i jeste muka, kako ce slabasni dedica da ide u korak s vremenom, upravo to je njegov zajeb! Dok su junaci samo povremeno zalazili u modernicu bilo je i simpaticno, kao za Mangiom - malo se putuje avionom, malo se moderno i gospodski oblace, malo se trosi novac sto ga je Broj Jedan vekovima ustekivao u skrinje...:)
A sad to tako ide stalno, a Bunkeru je jedina asocijacija na moderno doba - virtualna stvarnost.
Ma da li ste primetili koliko je to potencirao u poslednje vreme? Pa to je neverovatno, gusarka Shirley na brodu organizuje neku virtualnu igricu, Lakrdijas se igra istim tim i zapravo je citava njegova tajna - to, u broju 400 Alana plase virtualne nakaze, Bob lera opremu za virtualni seks u "Vodite ljubav sa..." - on je covece apsolutno opterecen time! To sve veze s mozgom naravno nema a nije ni smesno, to je tacno vidjeno onako kako to moze jedan deka. Nista njemu nije jasno.

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

scaramanga
Senior Member



Aruba
1274 Posts

Member since 20/04/2005

Posted - 13/10/2005 : 01:10:15  Show Profile Show Extended Profile  Send scaramanga a Private Message  Reply with Quote
Na svu srecu od tih novijih samo svet citam i to jer mi nije toliko dno!Par puta sam probao ove nebuloze Bob sa cilindrom i sta ti ja znam i nisam mogao
pamozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!-ovo je odlicno
Go to Top of Page

SnotMan
Advanced Member



Saint Croix
6389 Posts

Member since 21/07/2003

Posted - 13/10/2005 : 12:32:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit SnotMan's Homepage  Send SnotMan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Leo Charm

Hehe a neko rece 'ici u korak sa vremenom' - pa to i jeste muka, kako ce slabasni dedica da ide u korak s vremenom, upravo to je njegov zajeb! Dok su junaci samo povremeno zalazili u modernicu bilo je i simpaticno, kao za Mangiom - malo se putuje avionom, malo se moderno i gospodski oblace, malo se trosi novac sto ga je Broj Jedan vekovima ustekivao u skrinje...:)
A sad to tako ide stalno, a Bunkeru je jedina asocijacija na moderno doba - virtualna stvarnost.
Ma da li ste primetili koliko je to potencirao u poslednje vreme? Pa to je neverovatno, gusarka Shirley na brodu organizuje neku virtualnu igricu, Lakrdijas se igra istim tim i zapravo je citava njegova tajna - to, u broju 400 Alana plase virtualne nakaze, Bob lera opremu za virtualni seks u "Vodite ljubav sa..." - on je covece apsolutno opterecen time! To sve veze s mozgom naravno nema a nije ni smesno, to je tacno vidjeno onako kako to moze jedan deka. Nista njemu nije jasno.

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!

Covjek ima godina,odavno je impotentan..

To think for yourself you must question authority and
learn how to put yourself in a state of vulnerable, open-mindedness;
chaotic, confused, vulnerability to inform yourself.



Go to Top of Page

scaramanga
Senior Member



Aruba
1274 Posts

Member since 20/04/2005

Posted - 13/10/2005 : 16:28:28  Show Profile Show Extended Profile  Send scaramanga a Private Message  Reply with Quote
Ajde jedno pitanje a morate mi pomoci: ko je pisao text za tele x pitaju me ovi iz sveta?
Gde mogu da skinem scenariste? Zna li neko?
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 13/10/2005 : 17:51:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by scaramanga

Ajde jedno pitanje a morate mi pomoci: ko je pisao text za tele x pitaju me ovi iz sveta?
Gde mogu da skinem scenariste? Zna li neko?



TITOLO TELE X
ANNO XXIV
USCITA SETTEMBRE 1992
DISEGNATORE WARCO
COPERTINA DARIO PERUCCA
CHINE WARCO

Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.
Go to Top of Page

scaramanga
Senior Member



Aruba
1274 Posts

Member since 20/04/2005

Posted - 13/10/2005 : 18:47:47  Show Profile Show Extended Profile  Send scaramanga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by scaramanga

Ajde jedno pitanje a morate mi pomoci: ko je pisao text za tele x pitaju me ovi iz sveta?
Gde mogu da skinem scenariste? Zna li neko?



TITOLO TELE X
ANNO XXIV
USCITA SETTEMBRE 1992
DISEGNATORE WARCO
COPERTINA DARIO PERUCCA
CHINE WARCO

Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.


Hvala Tex! Pozdravi mi Karsona....
Reci mi jos samo gde mogu da iskopam te podatke......
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 13/10/2005 : 19:27:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
http://www.munix.it/
Ovde imas bukvalno sve sto treba da znas(Regularne,Specijale,Price Broja 1).
Ajde kad pricas s tim iz Sveta,pitaj ih imaju li u planu Specijalce - ali ne ovaj reprint koji zovu Specijalcem,nego one prave koje su izdavali ovi iz Borgisa(ne traze mi se Borgisovi jer su neki manjeg,neki veceg formata pa mi deluje ruzno).
Predlozi im da ubrzaju tempo da ikad ,ako je to moguce bar u dalekoj buducnosti stignemo Italijane.
Ionako je Borgis/Korpus puk'o tako da konkurencije vise nema.
Inace u Nis ne stize dovoljno brojeva,uvek imam problem da nadjem primerak za sebe,mogli bi malo i da povecaju tiraz.

Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.
Go to Top of Page

makikatalinic
Advanced Member



Croatia
6187 Posts

Member since 07/03/2005

Posted - 13/10/2005 : 19:28:07  Show Profile Show Extended Profile  Send makikatalinic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SnotMan

quote:
Originally posted by Leo Charm

Hehe a neko rece 'ici u korak sa vremenom' - pa to i jeste muka, kako ce slabasni dedica da ide u korak s vremenom, upravo to je njegov zajeb! Dok su junaci samo povremeno zalazili u modernicu bilo je i simpaticno, kao za Mangiom - malo se putuje avionom, malo se moderno i gospodski oblace, malo se trosi novac sto ga je Broj Jedan vekovima ustekivao u skrinje...:)
A sad to tako ide stalno, a Bunkeru je jedina asocijacija na moderno doba - virtualna stvarnost.
Ma da li ste primetili koliko je to potencirao u poslednje vreme? Pa to je neverovatno, gusarka Shirley na brodu organizuje neku virtualnu igricu, Lakrdijas se igra istim tim i zapravo je citava njegova tajna - to, u broju 400 Alana plase virtualne nakaze, Bob lera opremu za virtualni seks u "Vodite ljubav sa..." - on je covece apsolutno opterecen time! To sve veze s mozgom naravno nema a nije ni smesno, to je tacno vidjeno onako kako to moze jedan deka. Nista njemu nije jasno.

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!

Covjek ima godina,odavno je impotentan..

To think for yourself you must question authority and
learn how to put yourself in a state of vulnerable, open-mindedness;
chaotic, confused, vulnerability to inform yourself.









"Velikodušnost bez premca"
www.alanford.co.nr - o AF-u www.forums.com/phpbb/index.php?mforum=af
"Na ovome svijetu teško je biti glup,prevelika je konkurencija
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 13/10/2005 : 19:32:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
Jos samo par pitanja za Scaramangu:
1.Imaju li u planu Price Broja 1?
2.Znas nekog iz Sveta ili si ti taj?
3.Planiraju li jos neki strip ili je to to?


Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.

Edited by - Tex Willer on 13/10/2005 19:34:46
Go to Top of Page

scaramanga
Senior Member



Aruba
1274 Posts

Member since 20/04/2005

Posted - 13/10/2005 : 22:57:48  Show Profile Show Extended Profile  Send scaramanga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer

Jos samo par pitanja za Scaramangu:
1.Imaju li u planu Price Broja 1?
2.Znas nekog iz Sveta ili si ti taj?
3.Planiraju li jos neki strip ili je to to?


Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.


lele,kako nema u Nis?...koji ti treba i koji nisi nasao na kiosku napisi mozda imam nesto duplo a u buduce mi se javi kad nesto propustis da ti ostavim....
Ja tamo radim na nekom drugom casopisu (CKM)ali u kontaktu sam s ekipom sto radi na njemu, medjutim samo prevodioci su ok ovo ostalo nema blage veze sa zivotom...
Jebi ga ja sam predlagao da krenu s Dylanom al nista, naravno savetovao sam i za Zagora (od pocetka da se krene) kao i Mr No-a, ko zna mozda jednog dana pokrenu i to...
ovo ostalo s "pravim" specijalcima mogu da probam da sprovedem u delo, ali ne benda tu niko mene...malo su ti jaci igraci mislim po kesu a ne po poznavanju Alana kojeg skupljam vec dvaes godina, bez preterivanja a nedavno sam kompletirao kolekciju...
Znam da je sledeci spec "Godisnji odmor" pa "Dobra stara vremena" pa "Tako je nastala..." a ovo cu stvarno da im predlozim, da se uzmu specijalci i objave svi u istom formatu...
Ako se jos sta setis kazi...I reci sta fali mozda imam duplo...
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 14/10/2005 : 01:02:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
Ja ih imam sve,ali burazer ima neke kao remitendu(ono djubre sa crvenom bojom sa strane)pa cu da pogledam sta mu fali.
Inace,citam i CKM - zabavan casopis.Kontaktiracu te kad mi budu trebale neke informacije.
Hvala na odgovorima.

Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.
Go to Top of Page

scaramanga
Senior Member



Aruba
1274 Posts

Member since 20/04/2005

Posted - 14/10/2005 : 10:46:43  Show Profile Show Extended Profile  Send scaramanga a Private Message  Reply with Quote
idi sta god ti bude trebalo a ja imam duplo saljem ti for free
Go to Top of Page

scaramanga
Senior Member



Aruba
1274 Posts

Member since 20/04/2005

Posted - 15/10/2005 : 17:02:23  Show Profile Show Extended Profile  Send scaramanga a Private Message  Reply with Quote
sad sam kupio Svetov "specijal" br. 12 i u njemu je jedna inovacija, potpomognuta vasom idejom dobri mojhi TNT fanatici-na prvoj strani pise;naslov originala, crtez, tekst, godina kad je izdat i broj origanalne serije....To sam uspeo da izboxujem a nadam se da cemo i ostalo popraviti uz dosta krvi i znoja sto bi rekao Churchill....
Takodje na kraju postoji jedan tekst o ovoj epizodi i konspiratorovom prvom pojavljivanju tekst sam pisao sa momkom sto prevodi (zato kazem snoot da bi bilo steta da ne objavimo one tvoje brilijantne esejcice....), naslovnica: niskobudzetna, oprema standard niskobudzet, a nisam jos procitao strip pa vam utiske o textu, koji je meni licno najbitniji....
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 16/10/2005 : 00:09:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
Koji je to specijal?

Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 16/10/2005 : 00:19:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
Ima li sanse da specijali od nekog broja krenu po redu?

Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.
Go to Top of Page

scaramanga
Senior Member



Aruba
1274 Posts

Member since 20/04/2005

Posted - 16/10/2005 : 10:12:48  Show Profile Show Extended Profile  Send scaramanga a Private Message  Reply with Quote
Ovo je br 12, a ja mislim da ce izaci prvih 75 sve epizode pa makar i na preskok iako se nesto prica da bi od sledeceg narucivanja mogli krenuti po redu, kad vec nisu...A zasto nisu to niko ne zna
Go to Top of Page

SnotMan
Advanced Member



Saint Croix
6389 Posts

Member since 21/07/2003

Posted - 16/10/2005 : 12:50:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit SnotMan's Homepage  Send SnotMan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by scaramanga

sad sam kupio Svetov "specijal" br. 12 i u njemu je jedna inovacija, potpomognuta vasom idejom dobri mojhi TNT fanatici-na prvoj strani pise;naslov originala, crtez, tekst, godina kad je izdat i broj origanalne serije....To sam uspeo da izboxujem a nadam se da cemo i ostalo popraviti uz dosta krvi i znoja sto bi rekao Churchill....
Takodje na kraju postoji jedan tekst o ovoj epizodi i konspiratorovom prvom pojavljivanju tekst sam pisao sa momkom sto prevodi (zato kazem snoot da bi bilo steta da ne objavimo one tvoje brilijantne esejcice....), naslovnica: niskobudzetna, oprema standard niskobudzet, a nisam jos procitao strip pa vam utiske o textu, koji je meni licno najbitniji....

Sto da ne,ako ce potpomoci uzmi prepisu,no frx...

To think for yourself you must question authority and
learn how to put yourself in a state of vulnerable, open-mindedness;
chaotic, confused, vulnerability to inform yourself.



Go to Top of Page
Page: of 577 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.95 seconds. Snitz Forums 2000