forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - site
 Prijedlozi, komentari, kritike
 Molim, pazite kako ocjenjujete stripove!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

alanmaras
Advanced Member



Croatia
3787 Posts

Member since 06/03/2005

Posted - 04/05/2005 : 14:32:48  Show Profile Show Extended Profile  Send alanmaras an ICQ Message  Send alanmaras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Porter

Volim i ja sto nisam picajzla,ali stripovi koje kupujem moraju biti galanceri,sve ispod vidim kao brdo smeca.

Porter



zvucis kao prokleti hedonista

I sat before the wise man in the autumn of my youth, and i told him all the things i had to know. He said you have the future if you need to find the truth, and in his eyes I saw that it was so.
Go to Top of Page

alanmaras
Advanced Member



Croatia
3787 Posts

Member since 06/03/2005

Posted - 05/05/2005 : 13:03:45  Show Profile Show Extended Profile  Send alanmaras an ICQ Message  Send alanmaras a Private Message  Reply with Quote
Eto, jos jedan dodatak na ocjenjivanje stripova. Upravo sam vidio jednu aukciju (zavrsava za par minuta). Opis predmeta kaze: "Glancer" i postoji slika. A na slici nije niti dobra petica. I sto reci? Tko koga ovdje j...???
Navodno je individua prodavac stripova i to dosta jak. Nisam htio staviti sliku da ne sramotim covjeka.
Zbog takvih mi je zao sto nemam samo 5 minuta vlasti: 2 za akciju i 3 za uvidjaj. Stari moj - ravno u zatvor i to na dozivotnu.


I sat before the wise man in the autumn of my youth, and i told him all the things i had to know. He said you have the future if you need to find the truth, and in his eyes I saw that it was so.
Go to Top of Page

alanmaras
Advanced Member



Croatia
3787 Posts

Member since 06/03/2005

Posted - 05/05/2005 : 13:04:35  Show Profile Show Extended Profile  Send alanmaras an ICQ Message  Send alanmaras a Private Message  Reply with Quote
p.s. i sto je najgore - njih osmorica se tuku za "glancer" :)))))))))))))))))9

I sat before the wise man in the autumn of my youth, and i told him all the things i had to know. He said you have the future if you need to find the truth, and in his eyes I saw that it was so.
Go to Top of Page

alanmaras
Advanced Member



Croatia
3787 Posts

Member since 06/03/2005

Posted - 05/05/2005 : 13:25:36  Show Profile Show Extended Profile  Send alanmaras an ICQ Message  Send alanmaras a Private Message  Reply with Quote
p.p.s. cak mu je i porter dao pozitivnu ocjenu!?!

I sat before the wise man in the autumn of my youth, and i told him all the things i had to know. He said you have the future if you need to find the truth, and in his eyes I saw that it was so.
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 05/05/2005 : 16:58:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message  Reply with Quote
Koji strip?

Porter
Go to Top of Page

alanmaras
Advanced Member



Croatia
3787 Posts

Member since 06/03/2005

Posted - 05/05/2005 : 17:03:49  Show Profile Show Extended Profile  Send alanmaras an ICQ Message  Send alanmaras a Private Message  Reply with Quote
ma nisam gledao za koji strip si mu dao pozitivnu, nego sam to rekao u kontekstu da si ti "picajzla" koja jako pazi na stanje stripova i poslovao si sa njim a covjek je jedan drugi strip, na drugoj aukciji ocjenio glancerom i prilozio sliku koja demantira ocjenu stripa. Sve sam to htio izraziti u smislu: "tko je tu lud?!" jer neke stripove izgleda ocjenjuje dobro a sa druge strane napravi takav gaf i to na javno

I sat before the wise man in the autumn of my youth, and i told him all the things i had to know. He said you have the future if you need to find the truth, and in his eyes I saw that it was so.
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 05/05/2005 : 17:09:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message  Reply with Quote
Moze se desiti,kad covjek koji ocjenjuje strip je mozda malkice umoran pa umjesto 5 napise glancer ili on jednostavno taj strip vidi kao glancer.Ako ima slika to je dobro jer se moze pogledati i licno ocjeniti.

Sto se tice davanja pozitivnih ocjena gledam da sam uvijek realan,kao i vecina ljudi.


Porter
Go to Top of Page

alanmaras
Advanced Member



Croatia
3787 Posts

Member since 06/03/2005

Posted - 05/05/2005 : 17:37:32  Show Profile Show Extended Profile  Send alanmaras an ICQ Message  Send alanmaras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Porter

Moze se desiti,kad covjek koji ocjenjuje strip je mozda malkice umoran pa umjesto 5 napise glancer ili on jednostavno taj strip vidi kao glancer.Ako ima slika to je dobro jer se moze pogledati i licno ocjeniti.

Sto se tice davanja pozitivnih ocjena gledam da sam uvijek realan,kao i vecina ljudi.


Porter



pa da, kad ljudi ruze cijelu noc i onda pred jutro dodju doma i pijani upisuju aukcije

I sat before the wise man in the autumn of my youth, and i told him all the things i had to know. He said you have the future if you need to find the truth, and in his eyes I saw that it was so.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 08/02/2006 : 21:09:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Želim samo reci da medalja ima dvije strane.
Ako netko kaže da je strip ocuvan za 4+ glancer, to je loše. Nije realno ocijenjeno. Isto tako, postoje slucajevi da netko strip ocuvan 4+(citav, nije pošaran, nije savijen, samo malo izlizan od citanja), ocjenjuje sa 3. Ni ta osoba nije u pravu i sud te osobe nije ništa bolji od onoga što je nazvao taj strip glancerom.
Hocu reci da pretjerivanje ide na obje strane i nije dobro ni u jednom slucaju. Kod ocjenjivanja se traži objektivnost, prosjecnost, realnost.
Naravno, svatko ima pravo sam za sebe ocjenjivati kako mu volja, ali u prodaji na sajtu mora biti neki realan stav kod ocjenjivanja.
Svaki strip koji izide iz trafike je po definiciji glancer(glanc novi). Jedino je fer naglasiti ako ima neku manju grešku kao što je pošaranost ili trag uveza.
Svi mi(ili vecina) voli dobiti lijepo ocuvane stripove, ukljucujuci mene. Ipak granica u picajzliranju se mora povuci jer može prerasti u opsesivno-kompulzivni poremecaj.
Nije mi bio cilj nikoga uvrijediti, pogotovo ne Alana koji je otvorio topic, samo pokušavam otvoriti pogled i na drugu stranu ulice.
Kraj memoara



Ajaj... Èitam i èudim se... Koliko sam promjenio mišljenje u ovih godinu dana otkad sam ovo napisao.
Sada smatram da glanceri ne postoje jer svaki strip ima makar malo ošteæenje. A i težim što strožem ocjenjivanju.
Što mi je uèinila samo jedna godina druženja s vama. You created a monster.

>> Stvari ne vidimo kakve jesu. Vidimo ih kakvi jesmo. <<
Go to Top of Page

alanmaras
Advanced Member



Croatia
3787 Posts

Member since 06/03/2005

Posted - 08/02/2006 : 22:12:57  Show Profile Show Extended Profile  Send alanmaras an ICQ Message  Send alanmaras a Private Message  Reply with Quote
a gdje si ti iskopao ovaj topic???

nego, kad smo veæ kod ocjenjivanja...stvarno si otišao u drugu krajnost...smanji malo gas...i...prestani brati gljive po šumi

"I sat before the wise man in the autumn of my youth, and I told him all the things I had to know. He said you have the future if you need to find the truth, and in his eyes I saw that it was so."
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 08/02/2006 : 22:39:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alanmaras

a gdje si ti iskopao ovaj topic???

nego, kad smo veæ kod ocjenjivanja...stvarno si otišao u drugu krajnost...smanji malo gas...i...prestani brati gljive po šumi

"I sat before the wise man in the autumn of my youth, and I told him all the things I had to know. He said you have the future if you need to find the truth, and in his eyes I saw that it was so."


Tražio sam topic o slovima sa kvaèicama pa sam sluèajno naišao na ovaj. Tu sam vidio da sam postao strog. Malo æu prikoèiti...
A za gljive, ne mogu obeæati...

>> Stvari ne vidimo kakve jesu. Vidimo ih kakvi jesmo. <<
Go to Top of Page

danijel
New Member

Croatia
143 Posts

Member since 12/08/2004

Posted - 09/02/2006 : 12:50:33  Show Profile Show Extended Profile  Send danijel a Private Message  Reply with Quote
Ja sam nedavno uzeo neke stripove na aukcijama za neke manje novce jer sam vjerovao ocjenama.
Dakle jedan strip je ocjenjen sa 4, a fali mu dio naslovnice, što po meni nikako ne može biti 4.
Drugi strip je ocjenjen sa 3/4 što je bar za jednu ocjenu precjenjeno.
Treæi strip je ocjena 2, a s korica je vjerovatno odljepljivan selotejp, pa je sve izribano tako da je naslovnica sada tanka i potpuno siva.
To ne može biti 2 nikako.
Ja sam novce poslao prvi i oni su stigli prodavaèu.
I sad prodavaè naæe dati pozitivan komentar, jer zna da je poslao sranje, nego vjerovatno èeka da vidi da li sam ja skužio i da li æu mu dati odreðeni komentar, kako bi on mogao dalje postupati.
A ako dam neutralni ili negativni komentar, najvjerovatnije bih ga dobio nazad.
Go to Top of Page

alanmaras
Advanced Member



Croatia
3787 Posts

Member since 06/03/2005

Posted - 09/02/2006 : 18:24:45  Show Profile Show Extended Profile  Send alanmaras an ICQ Message  Send alanmaras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by danijel

Ja sam nedavno uzeo neke stripove na aukcijama za neke manje novce jer sam vjerovao ocjenama.
Dakle jedan strip je ocjenjen sa 4, a fali mu dio naslovnice, što po meni nikako ne može biti 4.
Drugi strip je ocjenjen sa 3/4 što je bar za jednu ocjenu precjenjeno.
Treæi strip je ocjena 2, a s korica je vjerovatno odljepljivan selotejp, pa je sve izribano tako da je naslovnica sada tanka i potpuno siva.
To ne može biti 2 nikako.
Ja sam novce poslao prvi i oni su stigli prodavaèu.
I sad prodavaè naæe dati pozitivan komentar, jer zna da je poslao sranje, nego vjerovatno èeka da vidi da li sam ja skužio i da li æu mu dati odreðeni komentar, kako bi on mogao dalje postupati.
A ako dam neutralni ili negativni komentar, najvjerovatnije bih ga dobio nazad.


stavis ga na crnu listu

"I sat before the wise man in the autumn of my youth, and I told him all the things I had to know. He said you have the future if you need to find the truth, and in his eyes I saw that it was so."
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 09/02/2006 : 20:49:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by danijel

Ja sam nedavno uzeo neke stripove na aukcijama za neke manje novce jer sam vjerovao ocjenama.
Dakle jedan strip je ocjenjen sa 4, a fali mu dio naslovnice, što po meni nikako ne može biti 4.
Drugi strip je ocjenjen sa 3/4 što je bar za jednu ocjenu precjenjeno.
Treæi strip je ocjena 2, a s korica je vjerovatno odljepljivan selotejp, pa je sve izribano tako da je naslovnica sada tanka i potpuno siva.
To ne može biti 2 nikako.
Ja sam novce poslao prvi i oni su stigli prodavaèu.
I sad prodavaè naæe dati pozitivan komentar, jer zna da je poslao sranje, nego vjerovatno èeka da vidi da li sam ja skužio i da li æu mu dati odreðeni komentar, kako bi on mogao dalje postupati.
A ako dam neutralni ili negativni komentar, najvjerovatnije bih ga dobio nazad.


Kontaktiraj ga i sve mu to lijepo objasni. Možda èovjek tako ocjenjuje. Po njegovoj reakciji, znat æeš da li zaslužuje negativan fidbek. Obièno ljudi koji poènu ocjenjivati, budu malo preblagi. I ja sam malo razoèarao dvojicu-trojicu kada sam poèinjao pa su mi oprostili, a ja sam se nastojao popraviti(mislim na strogoæu ocjenjivanja). Dogovor je osnova ove naše trgovine stripovima, probaj prvo na lijep naèin - to najèešæe pali.

>> Stvari ne vidimo kakve jesu. Vidimo ih kakvi jesmo. <<
Go to Top of Page

danijel
New Member

Croatia
143 Posts

Member since 12/08/2004

Posted - 10/02/2006 : 07:11:32  Show Profile Show Extended Profile  Send danijel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by danijel

Ja sam nedavno uzeo neke stripove na aukcijama za neke manje novce jer sam vjerovao ocjenama.
Dakle jedan strip je ocjenjen sa 4, a fali mu dio naslovnice, što po meni nikako ne može biti 4.
Drugi strip je ocjenjen sa 3/4 što je bar za jednu ocjenu precjenjeno.
Treæi strip je ocjena 2, a s korica je vjerovatno odljepljivan selotejp, pa je sve izribano tako da je naslovnica sada tanka i potpuno siva.
To ne može biti 2 nikako.
Ja sam novce poslao prvi i oni su stigli prodavaèu.
I sad prodavaè naæe dati pozitivan komentar, jer zna da je poslao sranje, nego vjerovatno èeka da vidi da li sam ja skužio i da li æu mu dati odreðeni komentar, kako bi on mogao dalje postupati.
A ako dam neutralni ili negativni komentar, najvjerovatnije bih ga dobio nazad.


Kontaktiraj ga i sve mu to lijepo objasni. Možda èovjek tako ocjenjuje. Po njegovoj reakciji, znat æeš da li zaslužuje negativan fidbek. Obièno ljudi koji poènu ocjenjivati, budu malo preblagi. I ja sam malo razoèarao dvojicu-trojicu kada sam poèinjao pa su mi oprostili, a ja sam se nastojao popraviti(mislim na strogoæu ocjenjivanja). Dogovor je osnova ove naše trgovine stripovima, probaj prvo na lijep naèin - to najèešæe pali.

>> Stvari ne vidimo kakve jesu. Vidimo ih kakvi jesmo. <<



Znao je što radi jer ostalima daje komentare, a meni nije dao jer èeka.
Inaèe ne volim da me neko prevari, pa znam reagirati nesuvislo
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 16/02/2006 : 18:35:06  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
Svako kupuje onakve stripove kakvi mu odgovaraju, naravno lošije očuvani stripovi su znatno jeftiniji, a glanceri služe samo zato da se NE čitaju !!!

Prelaze miš i slon preko mosta. Miš kaže:" Al' tutnjimo!" A kad se most srušio miš reče slonu : " Trebali smo ići , jedan po jedan !"
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 16/02/2006 : 19:14:18  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
Pažljivo sam pročitao ove rasprave na ovom topicui mij zaključak je sledeći :
- Treba biti fer i što realnije ocenjivati stripove !
- Treba se staviti slika stripa kako on izgleda, ali i tada napomenuti da recimo nedostaje zadnja korica i slično !
- Postoje ljudi koji traže isključivo glancere, ali po meni glanceri ne postoje , glancer može biti jedino strip koji se kupi na trafici i nikad ne otvori, a kamoli pročita !
- Onda, kako strip može biti glancer ako je stari broj LMS ili ZS , a da nije nikad pročitan, mislim da je to nemoguće, bar su se onda stripovi čitali, imam primerke starih stripova od oca koji ima 43 godine i koji je dobar poznavalac stripova i oni dobro izgledaju, dobro su očuvani, neke smo samo on i ja pročitali, ali i od starosti strip sam malo požuti i kako onda neko može takav strip oceniti i sa peticom ako je preterana picajzla, a videli smo primer prodaje cele kolekcije gde stoji stavka očuvanost oko petice, pa koji su to onda petice, sigurno onih prvih 100 LMS i ZS nikako ne mogu dobiti veću ocenu od 4 ?
- Stripovi iz remitende dolaze i kod mene u mom gradu na trafici i mislim da su sasvim OK, lepo upakovani u najlon i kupio sam neki primerak, nemam zamerke , mislim na Ludens !
_ Naravno svako drugačije ocenjuje strip, mislim da i ja nisam uvek bio zadovoljan potpuno sa kupljenim stripovima, a verovatno i neki kupac nije bio zadovoljan sa nekim mojim stripom, ali uvek treba pre nego se stripovi pošalju, ponovo stripove pregledati i obavestiti eventualnog kupca o nekom eventualnom nedostatku !
- Takođe i komentari nisu neko veliko merilo i ja nikad nisam insistirao da mi neko ostavi komentar po svaku cenu, mada sam ja svima ostavljao !
- I na kraju, čitajte stripove, nemojte ih samo slagati po kutijama, ormanima , policama itd...

Prelaze miš i slon preko mosta. Miš kaže:" Al' tutnjimo!" A kad se most srušio miš reče slonu : " Trebali smo ići , jedan po jedan !"
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 02/06/2006 : 22:24:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Moram malo podgrijati ovaj topic, oko ove problematike se dosta raspravlja i glavni je izvor konflikta pa evo mali doprinos ocjenjivanju. Stripove je najbolje ocjeniti na skali od 0 do 5.

5 Kao nov strip, može biti pročitan, ali to čitanje ne smije ostaviti traga.
4 Na ovom stripu se vidi da je čitan, ima manja oštećenja ili diskoloracije. Ovo mora biti još uvijek solidan kolekcijski primjerak.
3 Strip koji može biti pohaban od čitanja, veći broj sitnijih oštećenja, ulegnut, manje "uši", pregib od čitanja, gubitak boje naslovnice ili požutjelost papira. Klasičan primjerak za čitanje, u jednom komadu.
2 Ovaj strip je samo lošija verzija trojke + još neke falinge kao što su valovitost od vlage, selotejp, prljavština, mjestimična pošaranost ili ispadanje pokoje stranice.
1 Ovaj strip ima sva već navedena oštećenja u velikoj mjeri + veće količine selotejpa, šaranja, otkinut komad korice ili stranice. Moram napomenuti da je i ovo kompletan strip tj. da mu ne smije faliti više od 50 % pojedine korice ili stranice.
0 I nije ocjena, u pitanju je strip kojem fali prednja ili zadnja korica ili jedan ili više listova.

Ako vam se čini da je strip između ocjena, postoje međuocjene na 0.5(npr. 3.5 ili 4.5) i znaci +(plus) i -(minus) koji će olakšati kupcu predodžbu. Kod dvojbi je također uvijek poželjno potcijeniti, bolje nego precijeniti.
Iako je ovo prvenstveno upućeno početnicima, moram sa žalošću konstatirati da dosta prodavača sa po nekoliko stotina pa čak i preko 1000 pozitivnih komentara, ne zna ili ne želi realno ocjenjivati...

Things you own, end up owning you.
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 03/06/2006 : 15:59:09  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message  Reply with Quote
Obi! Pa sta ce biti za dve-tri godine kada si ovoliko pomerio granice za samo godinu dana

"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"


Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 03/06/2006 : 20:16:21  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Porter

Volim i ja sto nisam picajzla,ali stripovi koje kupujem moraju biti galanceri,sve ispod vidim kao brdo smeca.

Porter



Teške riječi prijatelju

Mogu se oduprijeti svemu osim iskušenju
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 04/06/2006 : 11:34:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sdragan@

Obi! Pa sta ce biti za dve-tri godine kada si ovoliko pomerio granice za samo godinu dana

"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"





Neće biti ništa tj. ostajem na istom. Ja sam prije godinu i pol tek počeo i svaki čitav strip mi je bio za 5. To je svojstveno početnicima i njima se to može oprostiti. Vremenom, mora se steći kriterij koji je u isto vrijeme strog, ali realan. Ja stvarno nisam pobornik pretjerivanja i cjepidlačenja, ali ako kupite strip očuvan za 5, on nikako ne smije biti trojka kada ga dobijete...

Things you own, end up owning you.
Go to Top of Page

alanmaras
Advanced Member



Croatia
3787 Posts

Member since 06/03/2005

Posted - 04/06/2006 : 12:04:18  Show Profile Show Extended Profile  Send alanmaras an ICQ Message  Send alanmaras a Private Message  Reply with Quote
to se zove metamorfoza :))))))))) (iz glancera u kupus)

"I sat before the wise man in the autumn of my youth, and I told him all the things I had to know. He said you have the future if you need to find the truth, and in his eyes I saw that it was so."
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 04/06/2006 : 13:17:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alanmaras

to se zove metamorfoza :))))))))) (iz glancera u kupus)

"I sat before the wise man in the autumn of my youth, and I told him all the things I had to know. He said you have the future if you need to find the truth, and in his eyes I saw that it was so."


Na putu do kupca taj strip pročita oko 1000 poštara pa se raskupusa.

Things you own, end up owning you.
Go to Top of Page

Star Wars
Senior Member

Croatia
1076 Posts

Member since 11/07/2005

Posted - 08/06/2006 : 12:30:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Star Wars's Homepage  Send Star Wars a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alanmaras

Da se kriticki osvrnem na odredjene individue (necu imenovati, pronaci ce se sami)na aukcijama:
Kao sto naslov kaze, radi se o ocjenjivanju. Vec sam shvatio da svatko razlicito ocjenjuje stripove i nemam problema sa nijansama. Medjutim par stvari me jako ljuti:
raspuknute korice ne mogu biti 4 (opet, ovisno o stripu, ako je koji milimetar, mozda i moze)a kamoli 5 (ako takav strip ocjenjujete sa 4 ili 5 onda je FER napomenuti da su korice raspuknute i koliko!!!)
posaran strip (taman da je mala crtica) ne moze biti glancer, bez obzira sto je mozda prije sekundu izasao sa kioska, po meni ne moze biti niti 5 niti 4 (opet je FER napomenuti da je posaran!!!)

Do sada sam tri puta naletio na takva ocjenjivanja (i to u prvih mjesec dana mog sudjelovanja - sto ce se tek dogadjati ) i svaki puta sam dao neutralnu ocjenu jer sam se osjecao prevaren. Znam, netko ce reci: mozes vratiti strip, vracam lovu itd...medjutim tko ce vratiti povjerenje, utroseno vrijeme i razocaranje
Ako postanem dovoljno ljut, mogu poceti i sa negativnima (a vec sam dao negativnu covjeku koji to nije zasluzio a ovima nisam - nije fer!). Molim da se ne dogodi.

Druga situacija je kad aukcija ima sliku. Onda se vidi stanje pa tko voli, nek' izvoli.

Toliko od mene. Sad idem pod tus da se ohladim.
Molim sve prodavace da bolje ocjenjuju stripove (ako treba, pisite sastave).

H V A L A

I sat before the wise man in the autumn of my youth, and i told him all the things i had to know. He said you have the future if you need to find the truth, and in his eyes I saw that it was so.



Posto samtojim skupiti sve Zagore Extra glanc to mi se takodjer dogadjalo.
S dveribadom nikad nisam imao problema (Zg. Extra br. 1 Glancer mi je dosao jos ljepsi nego u kiosku), no od nekog usera kojeg necu imenovati dobio sam -4 (sudeci po meni), a trebao sam dobiti 5/glanc.
Sada, (to sto kazes) vise nemam povjerenja....vidim da netko prodaje 5/-5- ne kupujem, a strip je mozda stvarno 5 ili glanc (ovisi kako je procjenjen.

The Force is in my hands...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 08/06/2006 : 15:18:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Star Wars
Posto samtojim skupiti sve Zagore Extra glanc to mi se takodjer dogadjalo.
S dveribadom nikad nisam imao problema (Zg. Extra br. 1 Glancer mi je dosao jos ljepsi nego u kiosku), no od nekog usera kojeg necu imenovati dobio sam -4 (sudeci po meni), a trebao sam dobiti 5/glanc.
Sada, (to sto kazes) vise nemam povjerenja....vidim da netko prodaje 5/-5- ne kupujem, a strip je mozda stvarno 5 ili glanc (ovisi kako je procjenjen.

The Force is in my hands...


Šta sam ja sve dobio ove i prošle godine... Muka me uhvati kada se sjetim. Ipak, ako mi pošalje netko neiskusan, ja to shvatim, jer ni ja nisam neko vrijeme znao ocjenjivati. Mislim da sam i tebi poslao jedan Zagor s otkinutim rubom ako se sjećaš. To je bio danak neiskustvu. Ne volim kada mi iskusni prodavači pošalju loše ocjenjene stripove, to je pomalo uvredljivo. Uzmimo baš za primjer onaj što sam ti prodao s otkinutim ćoškom. Taj strip je dvojka-slaba trojka. Ja sam ga u svojem neznanju tada ocjenio sa 4. Najgore od svega je što ga je meni prodao iskusan i izvikan prodavač koji ga je ocjenio sa odličan(5). Prodao mi ga je bez i jedne riječi i siguran sam da ovdje nije bilo neznanje u pitanju, već ga je baš boljela ona stvar za mene. Zato sada pazim kako ocjenjujem, da ne bih nikoga razočarao...Isto očakujem i od ostalih jer ne postoji takva slika stripa koja govori više od riječi poštenog čovjeka...

Things you own, end up owning you.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000