forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - site
 Prijedlozi, komentari, kritike
 SLANJE I PLAĆANJE AUKCIJA!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 27/06/2006 : 21:38:33  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message  Reply with Quote
Marko,ajde molim te ,obzirom da imam često problema,a vjerujem i drugi,jer ima ljudi koji se ljute,ukoliko izlicitirani strip ne dobiju u roku par dana,postavi nekakve rokove za isporuku završene aukcije,kao i za plaćanje izlicitiranih stripova.Zašto?-Pa evo primjera,prošla aukcija,čovjek koji je osvoio strip poslao dva-tri mail-a,a prodavač mu se nije javio dva dana,i kupac stisne negativan komentar za aukciju!?-Dobro ,meni se nije dogodilo,ali ima sličnih situacija,a vjerujem da je većina ljudi uočila da ja poprilično kasnim sa slaganjem,pakiranjem i slanjem stripova.-I sam često jednostavno ne stignem odgovoriti na mail,što zbog posla,što zbog putovanja.Možda bi bilo dobro da je recimo rok za slanje 20-tak dana,a za plaćanje dupli duže,recimo ,40 dana.-Normalno bi bilo da se ljudi međusobno dogovore,ali ima nas svakakvih,pa ni to ne šljaka.-Eto,pa bi se znalo zašto je netko dobio pozitivan ili negativan komentar.-Jednostavno,ukoliko netko nije u stanju poslati strip,ili platiti.u tom vremenskom periodu-sljedi kazna.Vjerujem da bi bilo više reda.Pozdrav.

Markos
Webmaster



Croatia
29259 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 27/06/2006 : 21:49:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
OK, pokusat cu smisliti nesto od tih dodatnih opcija kako bi to sve skupa bilo efikasnije.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Guffy
Advanced Member



Croatia
3109 Posts

Member since 11/12/2002

Posted - 27/06/2006 : 23:05:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Guffy's Homepage  Send Guffy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dveribad

Marko,ajde molim te ,obzirom da imam često problema,a vjerujem i drugi,jer ima ljudi koji se ljute,ukoliko izlicitirani strip ne dobiju u roku par dana,postavi nekakve rokove za isporuku završene aukcije,kao i za plaćanje izlicitiranih stripova.Zašto?-Pa evo primjera,prošla aukcija,čovjek koji je osvoio strip poslao dva-tri mail-a,a prodavač mu se nije javio dva dana,i kupac stisne negativan komentar za aukciju!?-Dobro ,meni se nije dogodilo,ali ima sličnih situacija,a vjerujem da je većina ljudi uočila da ja poprilično kasnim sa slaganjem,pakiranjem i slanjem stripova.-I sam često jednostavno ne stignem odgovoriti na mail,što zbog posla,što zbog putovanja.Možda bi bilo dobro da je recimo rok za slanje 20-tak dana,a za plaćanje dupli duže,recimo ,40 dana.-Normalno bi bilo da se ljudi međusobno dogovore,ali ima nas svakakvih,pa ni to ne šljaka.-Eto,pa bi se znalo zašto je netko dobio pozitivan ili negativan komentar.-Jednostavno,ukoliko netko nije u stanju poslati strip,ili platiti.u tom vremenskom periodu-sljedi kazna.Vjerujem da bi bilo više reda.Pozdrav.




mislim da je to preveliki for???
20 dana idešššššš

dosta je 7 dana za slanje i isto toliko kupcu da plati bidani strip




Samo nas 5 miliona ima srecu da zive u RH,ostali nemaju tu srecu ...... Ali imaju sve ostalo!!!
Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 28/06/2006 : 00:34:11  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message  Reply with Quote
Nije loše,ali mislim da netreba baš toliki period kod plačanja i slanja stripova.

Mogu se oduprijeti svemu osim iskušenju
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15551 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 28/06/2006 : 23:03:39  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
7 dana uvrh glave
nemože se podupirati nećija ljenost sa 20dana

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leđa --
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 28/06/2006 : 23:09:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Kada je čovjek besposlen (kao ja), dosta mu je i 1 dan.
Ipak, ima ljudi koji se vuku mjesecima što stvarno ogadi svaku trgovinu. Možda bolje neki apel nego ograničenje koje bi moglo unijeti zbrku...

Things you own, end up owning you.
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 29/06/2006 : 01:12:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
7 dana i amen...

SVETI DUJE PUSTI VODU, NEKA IZMETI IZ HAJDUKA ODU!
...i onda kad ne bude nas bilo,stripove će čitat' naše...
I KAD GUBE I KAD TUKU UVIJEK VJERNI SVOM HAJDUKU!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15551 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 03/07/2006 : 17:25:14  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
amen

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leđa --
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 03/07/2006 : 18:38:09  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message  Reply with Quote
Samo Vi "momci" amenujte,vama je sve zajebancija.Meni je 7 dana malo za spakirati,napisati adrese i predat na poštu.Bio bi to veliki presing,a on izaziva nervozu,a nervoza šteti zdravlju(naročito ljudima u godinama).-Brzina definitivno nije dobra!Evo,nije dobro brzo jesti,nije dobro brzo vozit,nije dobro brzo trošit novac,a bogami,nije dobro ni brzo jebat(il si brzo gotov,il te uhvate grčevi).-ZAKLJUČAK-ništa na brzinu!!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 03/07/2006 : 19:25:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dveribad

Samo Vi "momci" amenujte,vama je sve zajebancija.Meni je 7 dana malo za spakirati,napisati adrese i predat na poštu.Bio bi to veliki presing,a on izaziva nervozu,a nervoza šteti zdravlju(naročito ljudima u godinama).-Brzina definitivno nije dobra!Evo,nije dobro brzo jesti,nije dobro brzo vozit,nije dobro brzo trošit novac,a bogami,nije dobro ni brzo jebat(il si brzo gotov,il te uhvate grčevi).-ZAKLJUČAK-ništa na brzinu!!


Vjerovao ili ne, ovim zahtjevom ideš sam sebi na štetu. Tebi odgovara malo sporije, neki se malo bune, ali kada dobiju stripove, svi su zadovoljni zbog kvalitete i opraštaju sporost. Ako se i postavi neka granica, ti ćeš svakako imati manje vremena za slanje nego ranije i opet će biti presing i nezvoza. Zato bolje mir i sve kako je do sada funkcioniralo.

Things you own, end up owning you.
Go to Top of Page

bero7
New Member



206 Posts

Member since 25/10/2005

Posted - 06/07/2006 : 11:42:15  Show Profile Show Extended Profile  Send bero7 a Private Message  Reply with Quote
smatram da ne treba uvoditi nikakve rokove za slanje i placanje. Ako je netko zauzet, zauzet je. Ima posla ili je bolestan ili na godisnjem sve to moze sacekati onda..ALI nakon aukcije ako jedna strana posalje 3 maila, a druga strana ne odgovori niti na jedan mail iako je online non stop onda je to stvar ciste pristojnosti. Molim lijepo, dovoljno je javiti se mailom nakon aukcije i potvrditi osvojene stripove i ako je potrebno odgoditi transakciju i godinu dana sto se mene tice.
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 06/07/2006 : 18:15:53  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message  Reply with Quote
nista na brzinu
'ko je poslova samnom zna o cemu govorim :))

no odredjena kultura ipak postoji
a protiv nekulture se tesko mogu napisat pravila

Go to Top of Page

Guffy
Advanced Member



Croatia
3109 Posts

Member since 11/12/2002

Posted - 06/07/2006 : 19:00:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Guffy's Homepage  Send Guffy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dveribad

Samo Vi "momci" amenujte,vama je sve zajebancija.Meni je 7 dana malo za spakirati,napisati adrese i predat na poštu.Bio bi to veliki presing,a on izaziva nervozu,a nervoza šteti zdravlju(naročito ljudima u godinama).-Brzina definitivno nije dobra!Evo,nije dobro brzo jesti,nije dobro brzo vozit,nije dobro brzo trošit novac,a bogami,nije dobro ni brzo jebat(il si brzo gotov,il te uhvate grčevi).-ZAKLJUČAK-ništa na brzinu!!



nisi bas u pravu ali...
eto npr
kupis
televizor
platiš i sad te prodavač da prostiš zajebava
evo sutra ce , ne preko sutra i tako par tjedana

evo meni se dogodilo slicno

i onda pozališ što si uopce kupio u tom ducanu a mogao si kupit drugdje i odmah dobiti
tako da ako kupac ,plati odredenu stvar
trebas mu to u najkracem mogucem roku i dostaviti
to je moje mišljenje

Samo nas 5 miliona ima srecu da zive u RH,ostali nemaju tu srecu ...... Ali imaju sve ostalo!!!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 06/07/2006 : 22:42:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bero7

smatram da ne treba uvoditi nikakve rokove za slanje i placanje. Ako je netko zauzet, zauzet je. Ima posla ili je bolestan ili na godisnjem sve to moze sacekati onda..ALI nakon aukcije ako jedna strana posalje 3 maila, a druga strana ne odgovori niti na jedan mail iako je online non stop onda je to stvar ciste pristojnosti. Molim lijepo, dovoljno je javiti se mailom nakon aukcije i potvrditi osvojene stripove i ako je potrebno odgoditi transakciju i godinu dana sto se mene tice.



S koliko sam ljudi imao takvih problema...
Osvoji aukciju, ni traga ni glasa...
Osvoji aukciju, javi se i kraj priče, šaljem mejlove ko idiot...
Osvoji aukciju, dogovorimo se sve, kada dođe do plaćanja, nastaje prekid komunikacije obavijen velom tajne...
Najgore od svega je što ljudima uvijek ponudim da mogu odustati, samo da mi jave jer ne dajem za to negativne komentare. Ipak, većina izabere da me stavi na vječno čekanje tj. da pravi budalu od mene.
Ne mogu shvatiti, zašto bi netko licitirao i naručivao stripove, a onda odustao i zanijemio. Zar postoje toliko neodlučni i uplašeni ljudi koje se predomisle i onda se na jave u strahu da ću poslati službenog nindžu za strip dužnike da ih posjeti...Više bih volio da mi pošalju poruku : j..i se, ne kupujem, predomislio sam se...

Things you own, end up owning you.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 07/07/2006 : 11:31:44  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by bero7

smatram da ne treba uvoditi nikakve rokove za slanje i placanje. Ako je netko zauzet, zauzet je. Ima posla ili je bolestan ili na godisnjem sve to moze sacekati onda..ALI nakon aukcije ako jedna strana posalje 3 maila, a druga strana ne odgovori niti na jedan mail iako je online non stop onda je to stvar ciste pristojnosti. Molim lijepo, dovoljno je javiti se mailom nakon aukcije i potvrditi osvojene stripove i ako je potrebno odgoditi transakciju i godinu dana sto se mene tice.



S koliko sam ljudi imao takvih problema...
Osvoji aukciju, ni traga ni glasa...
Osvoji aukciju, javi se i kraj priče, šaljem mejlove ko idiot...
Osvoji aukciju, dogovorimo se sve, kada dođe do plaćanja, nastaje prekid komunikacije obavijen velom tajne...
Najgore od svega je što ljudima uvijek ponudim da mogu odustati, samo da mi jave jer ne dajem za to negativne komentare. Ipak, većina izabere da me stavi na vječno čekanje tj. da pravi budalu od mene.
Ne mogu shvatiti, zašto bi netko licitirao i naručivao stripove, a onda odustao i zanijemio. Zar postoje toliko neodlučni i uplašeni ljudi koje se predomisle i onda se na jave u strahu da ću poslati službenog nindžu za strip dužnike da ih posjeti...Više bih volio da mi pošalju poruku : j..i se, ne kupujem, predomislio sam se...

Things you own, end up owning you.

potpuno se slažem sa tobom Dejane, jer i meni se događaju slične stvari, još ja majmun slao nekolicini prvi stripove i javili mi da su dobili, a oni meni treba da pošalju neki strip u zamenu , medjutim više se uopšte ne javljaju !

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 07/07/2006 : 11:59:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Zbog takve stoke, moram tretirati sve ljude sa dozom nepovjerenja... Kako razlučiti tko je pošten, a tko nije putem maila... Nikako.

Things you own, end up owning you.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 07/07/2006 : 19:41:22  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Zbog takve stoke, moram tretirati sve ljude sa dozom nepovjerenja... Kako razlučiti tko je pošten, a tko nije putem maila... Nikako.

Things you own, end up owning you.

da, ali opet , manje , više, dosta nas se ovako poznaje preko mailova i dosta smo trgovali i sa takvim ljudima nema problema, medjutim postoje neki koji ne mogu da razumu šta znači staviti ponudu za odredjeni strip, pa posle nastaju problemi, te šalji pouzećem i ostali tehnički problemi oko naplate i slanja, ne kažem da novi nisu pošteni, ali dosta novih ne razume način poslovanja i uvek isto objašnjavanje kako da se transfer realizuje, ali tako je to, šta da radimo, ja uglavnom kupujem od već proverenih prodavaca i to funkcioniše besprekorno, ali kad vidim da mi biduje neko sa nulom u zagradi, prođe me tiha jeza, ali opet ponavljam, nije to merilo.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 08/07/2006 : 20:26:47  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
Ali pošteni opstaju,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2263 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 09/07/2006 : 12:17:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Ja Tu nisam nikad naišao na probleme (nisam nešto puno niti trgovao). U biti je to sve nažalost normalno u našem svijetu. To kad ti netko biduje pa se ne poslije ne javi je sitnica prema recimo što se meni dogodilo. Nestala mi je pošiljka (kupljena preko eBaya) od 500 eura! Ja sam fino uredno sve platio (dugačije niti ne može), tip je poslao paket (makar tako kaže), a paket meni nije nikad stigao. Prošlo je već više od mjesec dana od dana slanja, a paketa nema. Tip je čak otišao u njihovu poštu (Njemačka) i poslao potražnicu za paketom. Sad čekam rasplet. Nada postoji, iako je slaba.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000