forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Domaci strip
 Einstein World
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

HC
Average Member



Croatia
942 Posts

Member since 28/11/2006

Posted - 15/06/2007 : 14:12:05  Show Profile Show Extended Profile  Send HC a Private Message  Reply with Quote
Neznam jel na forumu bilo govora o ovom stripu, ali sada sam vidio u emisiji Radni Ručak predstavljanje ovog uradaka scenariste Tihomira Mraovića i crtača Nenada Barinića zaposlenog u MUP-u(izrađuje fotorobote), cijena 120kn, HC, tiraž 500kom, navodno će samo 100kom ostati u Hrvatskoj ostalo ide u inozemstvo (nema riječi), svaki primjerak ima neki srebrni pečat na prvoj stranici-kolekcionarsko izdanje

više na http://barinic.blog.hr/




barinic
Starting Member



36 Posts

Member since 26/06/2007

Posted - 27/06/2007 : 00:12:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit barinic's Homepage  Send barinic a Private Message  Reply with Quote
HC, lijepo od tebe što si to zamijetio. Strip album "EW" sazrijevao je 13 godina, javljali su se mnogi izdavači (uglavnom nadriizdavači)ali je Ogranak Matice Hrvatske Vinkovci naposlijetku izdao strip - prvi put u povijesti Matice i stripa (ako se ne varam, a ako se varam molim objašnjenje), ali u svakom slučaju ovo je hrabrost, jer je Ogranak Matice Hrvatske Vinkovci pružio šansu projektu bez riječi! Samo 100 primjeraka je obilježeno kolekcionarskim nalijepljenim plastičnim tipiziranim žigom sa logotipom "EW" koji podsjeća na naš planet u srebrnoj boji, numerirano brojevima od 001/100 do 100/100 i potpisano srebropisom od oba autora, tako da u startu strip album "Einstein World" postavlja kao raritetno izdanje. Ostatak maloga tiraža ide na sve strane, npr. jedan je završio na Univesitetu Berkley u Friscu kod jednog dr-mr-gr-itd. koji inače obožava Einsteina. Što još reći osim onoga što je navedeno na barinic.blog? Predgovor je npr. pisao Dubravko Mataković, koji je dobio u zadatak da bude maksimalno ozbiljan ...
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 27/06/2007 : 09:22:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
E, danas dobio svoj primjerak, o utiscima cemo za par dana, na prvu ruku izgleda lijepo.
Ono sto mi je prvo upalo u oko prilikom prvog listanja je razlicitost crtackih stilova od price do price, al bumo vidli kad sve dobro izanaliziram....

http://rumblebum.blogspot.com/
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 27/06/2007 : 11:37:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by barinic

...Što još reći osim onoga što je navedeno na barinic.blog?...

sve jer nikako da otvorim taj blog. nedostupan.

----------------------------------
stade seeeee cvijece rosom kititiiiii
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 28/06/2007 : 13:05:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message  Reply with Quote
radi

----------------------------------
stade seeeee cvijece rosom kititiiiii
Go to Top of Page

HC
Average Member



Croatia
942 Posts

Member since 28/11/2006

Posted - 28/06/2007 : 13:12:24  Show Profile Show Extended Profile  Send HC a Private Message  Reply with Quote
onaj "Steven" stvarno dobro izgleda, ne bi bilo loše kad bi se ovako nešto našlo u biblioteci orka http://img521.imageshack.us/my.php?image=untitled10zl4.jpg
Go to Top of Page

gumiflex
Average Member



Croatia
521 Posts

Member since 12/05/2007

Posted - 28/06/2007 : 13:41:19  Show Profile Show Extended Profile  Send gumiflex a Private Message  Reply with Quote
Radovi na naslovnoj bloga me NEODOLJIVO podsjećaju (pogotovo ženska) na rad Dal'Agnola u DD 34 - Tama

Nemojte ovo shvatiti kao nešto negativno slučajno nego - samo sam primjetio...



Hoka-hej!
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 28/06/2007 : 13:49:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message  Reply with Quote
pa koji sam ja blesimetar da ne nadjoh prije taj tvoj blog. pa tamo su i "tri panja na otoku (srece)", jedan za mene kultni strip koji je nekima dao zanimljive inspiracije (u italiju, bistro!). :-))) citam sva moguca sranja (bas sranja) oko stripa na netu a previdih blog gdje su tone kvalitetnog materijala za svakodnevno stivo.

----------------------------------
stade seeeee cvijece rosom kititiiiii
Go to Top of Page

barinic
Starting Member



36 Posts

Member since 26/06/2007

Posted - 28/06/2007 : 23:29:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit barinic's Homepage  Send barinic a Private Message  Reply with Quote
eto vidiš. Inače, nije ni upola, maučetvrt dobar kao "Idemo na Dunav"!
Go to Top of Page

barinic
Starting Member



36 Posts

Member since 26/06/2007

Posted - 28/06/2007 : 23:37:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit barinic's Homepage  Send barinic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by gumiflex

Radovi na naslovnoj bloga me NEODOLJIVO podsjećaju (pogotovo ženska) na rad Dal'Agnola u DD 34 - Tama

Nemojte ovo shvatiti kao nešto negativno slučajno nego - samo sam primjetio...



Hoka-hej!



Očigledno je jako puno puno stripova nacrtano na ovoj našoj planeti pa moguće da negdje nešto sliči nečem drugome. Iz toga razloga na blog sam stavio link na zakon o copyrightu, jer sam dva puta doživio da od mene mučki precrtaju, a prevršilo je svaku mjeru kada je tip za ilustraciju jedne knjige prvo pokupio moju ideju koju sam očigledno negdje rekao na krivome mjestu, pa mu ni to nije bilo dovoljno, nego je precrtao moja idejna rješenja i objavljene ilustracije u jednoj drugoj knjizi, a zatim na to jasno naznačio da je sve zaštićeno copyrightom. Tip ima copyright na moje crteže... nije to ništa...ima i gorih stvari, koje nisu za javno, ukoliko me netko ne povuče za jezik.

Ali, ne brini ti prijatelju za to, volim čuti kritike, primjedbe i osvrte na svoj rad.

Go to Top of Page

barinic
Starting Member



36 Posts

Member since 26/06/2007

Posted - 29/06/2007 : 00:03:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit barinic's Homepage  Send barinic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by HC

onaj "Steven" stvarno dobro izgleda, ne bi bilo loše kad bi se ovako nešto našlo u biblioteci orka http://img521.imageshack.us/my.php?image=untitled10zl4.jpg



HC, ideja ti je dobra...samo treba netko smisliti priču i netko sve to nacrtati...ali dobra ponuda bi sve povukla za sobom, čini mi se da imam priču u glavi.
Go to Top of Page

HC
Average Member



Croatia
942 Posts

Member since 28/11/2006

Posted - 29/06/2007 : 08:40:28  Show Profile Show Extended Profile  Send HC a Private Message  Reply with Quote
Markos, tvoja reakcija?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29198 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/06/2007 : 09:37:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Zasto je toliko bitna moja reakcija?
(aha, sad sam vidio, prijedlog za orku...)
Mene iznenadjuje oscilacija crteza. Ima odlicnih, ali bas odlicnih tabli, a ima i stvari koje mi se ne svidjaju (npr. ona tabla bez sjena, za Einstein world). Ili ova tabla stevena koju si predlozio, vidi se da crtac brije na motore i tu tematiku, te da radi portete, jer je prvi kadar motorom full iscrtan, krupni planovi su mu odlicni, ali recimo kadar u baru i odgurivanje meni djeluju kao da ih je nacrtao netko drugi crtac, ne onaj isti koji je npr nacrtao onaj hiperrealistican prvi plan stevena izmedju ta dva kadra.
No, svejedno, sto se stripa tice, meni je ipak primarna priča, tako da, ako me priča oduševi, ovaj crtez je dovoljno dobar da bude objavljen.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

barinic
Starting Member



36 Posts

Member since 26/06/2007

Posted - 29/06/2007 : 10:19:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit barinic's Homepage  Send barinic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Zasto je toliko bitna moja reakcija?
(aha, sad sam vidio, prijedlog za orku...)
Mene iznenadjuje oscilacija crteza. Ima odlicnih, ali bas odlicnih tabli, a ima i stvari koje mi se ne svidjaju (npr. ona tabla bez sjena, za Einstein world). Ili ova tabla stevena koju si predlozio, vidi se da crtac brije na motore i tu tematiku, te da radi portete, jer je prvi kadar motorom full iscrtan, krupni planovi su mu odlicni, ali recimo kadar u baru i odgurivanje meni djeluju kao da ih je nacrtao netko drugi crtac, ne onaj isti koji je npr nacrtao onaj hiperrealistican prvi plan stevena izmedju ta dva kadra.
No, svejedno, sto se stripa tice, meni je ipak primarna priča, tako da, ako me priča oduševi, ovaj crtez je dovoljno dobar da bude objavljen.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



Sorry, moram da se ubacim. Moja greška je u tome što na blogu pored pojedinih radova ne piše godina proizvodnja, ali ću i to ispraviti. "Steven" je rađen u periodu od 1990-1991. g.i njegovu izradu prekinuo je rat na ovim mojim prostorima. Znači tabla je stara 16 godina. Godine su vrag. Evo primjera, postavljenom ne godinama unazad već unaprijed po napretku. Znam hrpu ženskih koje su prije toliko godina bili komadi, a sada su ofucine, zgodne frajere koji su sada pijanci i cool aute koji su sada rage.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29198 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/06/2007 : 10:22:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Sve ok, potpuno je jasno da su godine bitne. Kad je nastao Einstein? Ili, koji su ti najnoviji radovi?

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

barinic
Starting Member



36 Posts

Member since 26/06/2007

Posted - 29/06/2007 : 12:06:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit barinic's Homepage  Send barinic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Sve ok, potpuno je jasno da su godine bitne. Kad je nastao Einstein? Ili, koji su ti najnoviji radovi?

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



Projekt Eugen od prije nešto više od godine ili dvije dana, Kraljica tišine od prije nešto više od godine dana, Tri panja na otoku sreće... zadnje dvije godine uglavnom radim ono što moram, a to su Tri panja... i ilustracije za dokumentarce o Domovinskom ratu.
Go to Top of Page

barinic
Starting Member



36 Posts

Member since 26/06/2007

Posted - 29/06/2007 : 12:12:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit barinic's Homepage  Send barinic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by barinic

quote:
Originally posted by Markos

Sve ok, potpuno je jasno da su godine bitne. Kad je nastao Einstein? Ili, koji su ti najnoviji radovi?

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



Projekt Eugen od prije nešto više od godine ili dvije dana, Kraljica tišine od prije nešto više od godine dana, Tri panja na otoku sreće... zadnje dvije godine uglavnom radim ono što moram, a to su Tri panja... i ilustracije za dokumentarce o Domovinskom ratu.



Haha, sto mu gromova! Sada sam našao - Projekt Eugen je iz - studenog 2003.,Kraljica tišine je iz veljače 2004. g. Al' mi vrijeme brzo prolazi!
Go to Top of Page

barinic
Starting Member



36 Posts

Member since 26/06/2007

Posted - 29/06/2007 : 12:35:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit barinic's Homepage  Send barinic a Private Message  Reply with Quote
Hm, napisao sam nešto i bogtepita gdje sam to objavio. Na blogu sam kraj stripova stavio godine crtanja, pa se i to može vidjeti.
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 29/06/2007 : 15:39:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by barinic

Projekt Eugen od prije nešto više od godine ili dvije dana, Kraljica tišine od prije nešto više od godine dana, Tri panja na otoku sreće... zadnje dvije godine uglavnom radim ono što moram, a to su Tri panja... i ilustracije za dokumentarce o Domovinskom ratu.

eh da se tri panja nadju u kakvom albumu... tobibiloto

----------------------------------
stade seeeee cvijece rosom kititiiiii
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 29/06/2007 : 15:39:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by barinic

eto vidiš. Inače, nije ni upola, maučetvrt dobar kao "Idemo na Dunav"!

kako se dokopati toga plz?

----------------------------------
stade seeeee cvijece rosom kititiiiii
Go to Top of Page

barinic
Starting Member



36 Posts

Member since 26/06/2007

Posted - 29/06/2007 : 16:15:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit barinic's Homepage  Send barinic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pavel01

quote:
Originally posted by barinic

eto vidiš. Inače, nije ni upola, maučetvrt dobar kao "Idemo na Dunav"!

kako se dokopati toga plz?

----------------------------------
stade seeeee cvijece rosom kititiiiii



Čega? "Idemo na Dubnav!" ili "Tri panja..."?
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 29/06/2007 : 16:19:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message  Reply with Quote
"idemo na dunav" ("tri panja" imam u sportskom ribolovu, ako imas (i) to kao album, hura!)

----------------------------------
stade seeeee cvijece rosom kititiiiii
Go to Top of Page

barinic
Starting Member



36 Posts

Member since 26/06/2007

Posted - 29/06/2007 : 16:22:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit barinic's Homepage  Send barinic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pavel01

"idemo na dunav" ("tri panja" imam u sportskom ribolovu, ako imas (i) to kao album, hura!)

----------------------------------
stade seeeee cvijece rosom kititiiiii



"Idemo na Dunav" imam sve odskenirano i obrađeno po stranicama za izdavanje u strip-albumu, samo bi trebao uvatiti nekoga izdavača...Možda da pošalješ upit na e-mail uredništva "Športskog ribolova" hoće li to o bjaviti možda u formi albuma ili da preporučiš nekoga drugoga izdavača?
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 29/06/2007 : 16:27:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message  Reply with Quote
poslat cu e-mail "sr"-u i jos koji mail.

----------------------------------
stade seeeee cvijece rosom kititiiiii
Go to Top of Page

barinic
Starting Member



36 Posts

Member since 26/06/2007

Posted - 29/06/2007 : 16:33:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit barinic's Homepage  Send barinic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Pavel01

poslat cu e-mail "sr"-u i jos koji mail.

----------------------------------
stade seeeee cvijece rosom kititiiiii



Strip je čista klasika b&w, 44 strane. Drago mi je da ima ljudi koji cijene karikaturalni strip o ribolovu! Hvala! Sada mi je lakše raditi...
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 29/06/2007 : 16:50:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message  Reply with Quote
poslao sam "sr"-u mail i pitao za oba stripa. meni i ekipi su genijalni.

ovo se dobro uklapa i na ovaj forum

"glavno je kume dado da mi ta gotina udica nije naskodila ljepoti" :)
c barinic http://img156.imageshack.us/my.php?image=strana11ml2.jpg

----------------------------------
stade seeeee cvijece rosom kititiiiii
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000