forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 MARTIN MYSTERE 7-12
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

Legacy Keeper
New Member



Serbia
177 Posts

Member since 11/04/2007

Posted - 17/10/2007 : 20:58:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Legacy Keeper's Homepage  Send Legacy Keeper an ICQ Message  Send Legacy Keeper a Private Message  Reply with Quote
Uhhh....josh 50ak evricja :(

-potrebne kolekcije SD i Ludensa
www.myspace.com/elldamar
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 17/10/2007 : 21:18:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

Samo prvi broj je rasprodan. Ostalih koliko sam čuo još ima dovoljno...


I broj 2 ide lagano kraju, jos nekih 50-60 komada ima na skladistu.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 18/10/2007 : 00:09:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Uzeo sve komade... Stvarno lijepa izdanja, od dizajna, kvalitete papira, pa sve do samog prijevoda. Sad se samo treba baciti na čitanje! Nikad ih nisam u kompletu sve pročitao, jer su nemam baš neke primjerke...



pa kako onda znaš da je prijevod dobar??

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 18/10/2007 : 06:18:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by DeeCay

Uzeo sve komade... Stvarno lijepa izdanja, od dizajna, kvalitete papira, pa sve do samog prijevoda. Sad se samo treba baciti na čitanje! Nikad ih nisam u kompletu sve pročitao, jer su nemam baš neke primjerke...



pa kako onda znaš da je prijevod dobar??


Zna se ko prevodi MM!

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/10/2007 : 09:03:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by DeeCay

Uzeo sve komade... Stvarno lijepa izdanja, od dizajna, kvalitete papira, pa sve do samog prijevoda. Sad se samo treba baciti na čitanje! Nikad ih nisam u kompletu sve pročitao, jer su nemam baš neke primjerke...



pa kako onda znaš da je prijevod dobar??




Zato jer sam ih intenzivno prelistao i čitao po dijelovima, a ne moram niti nadugačko čitati da vidim da je Dnevnikov srpski zamijenjen hrvatskim. Tako da je to već za mene enormna promjena. A znam da je i picajzla lektorirala tako da...

Mada sam na trenutak zastao u striparnici kad mi je momak rekao 520kn za sve Mysteree. Da nisam fuckin fan, još bih si jedanput porazmislio. Isto tako teško mi ide u glavu da zašto kupujem te stare Misterije kad sam to već iščitavao ne znam koliko puta, a druga novija izdanja stavljam na stranu?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

tristan
Junior Member



Belgium
401 Posts

Member since 12/08/2005

Posted - 18/10/2007 : 12:19:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit tristan's Homepage  Send tristan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by DeeCay

Uzeo sve komade... Stvarno lijepa izdanja, od dizajna, kvalitete papira, pa sve do samog prijevoda. Sad se samo treba baciti na čitanje! Nikad ih nisam u kompletu sve pročitao, jer su nemam baš neke primjerke...



pa kako onda znaš da je prijevod dobar??




Zato jer sam ih intenzivno prelistao i čitao po dijelovima, a ne moram niti nadugačko čitati da vidim da je Dnevnikov srpski zamijenjen hrvatskim. Tako da je to već za mene enormna promjena. A znam da je i picajzla lektorirala tako da...

Mada sam na trenutak zastao u striparnici kad mi je momak rekao 520kn za sve Mysteree. Da nisam fuckin fan, još bih si jedanput porazmislio. Isto tako teško mi ide u glavu da zašto kupujem te stare Misterije kad sam to već iščitavao ne znam koliko puta, a druga novija izdanja stavljam na stranu?



Ko ce to razumit? To cesto nema veze s citanjem, nego je to neka jednostavna zelja za posjedovanjem. Kolekcionar je malo bolestan tip (i ja sam u tom smislu), tako da je dosta tesko razumit zasto kupuje, i kupuje, i kupuje... Ja sam si odredio da nista necu kupit do prosinca (u toku rujna), ali to nije lako, bogami nije...

TK
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 18/10/2007 : 18:38:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by DeeCay

Uzeo sve komade... Stvarno lijepa izdanja, od dizajna, kvalitete papira, pa sve do samog prijevoda. Sad se samo treba baciti na čitanje! Nikad ih nisam u kompletu sve pročitao, jer su nemam baš neke primjerke...



pa kako onda znaš da je prijevod dobar??




Zato jer sam ih intenzivno prelistao i čitao po dijelovima, a ne moram niti nadugačko čitati da vidim da je Dnevnikov srpski zamijenjen hrvatskim. Tako da je to već za mene enormna promjena. A znam da je i picajzla lektorirala tako da...

Mada sam na trenutak zastao u striparnici kad mi je momak rekao 520kn za sve Mysteree. Da nisam fuckin fan, još bih si jedanput porazmislio. Isto tako teško mi ide u glavu da zašto kupujem te stare Misterije kad sam to već iščitavao ne znam koliko puta, a druga novija izdanja stavljam na stranu?




je, puno je... ali znas zasto ga kupujes: jer je sad onako kako treba, bolji i od izvornika... i jer je najbolje sto se moze procitati u slikicama... citajuci MM obrazujes se, prosirujes vidike u povijesnom, geografskom, znanstvenom i svakom drugom pogledu i kvazipogledu, a sad se mozes i jezicno usavrsavati
definitivno najzanimljiviji strip svih vremena...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 18/10/2007 : 18:41:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote
Danas si na kozjem mlijeku ili te netko pogodio kamenom u glavu?

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 18/10/2007 : 18:47:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
ne, samo pokusavam citati texa pa sam poludio

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 18/10/2007 : 19:37:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

ne, samo pokusavam citati texa pa sam poludio


Ne cudi me, pa Tex je stivo za Inteligentne... dimilo ti se iznas glave ha?
Ne mogu Texa razumjeti oni kojima je glava citav dan u brojkama...
Za njih su misterije djecijih naklapanja, kvazi intelektualne i poucne recenice...
"koje sranje! sve lijepo, povezano, a onda PUFF, crtez bez temelja i ikakve logike???!!"

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 18/10/2007 : 19:49:57  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message  Reply with Quote
:-))))

Mogu da zamislim kakva ce biti lektura u sledecem izdanju posle ovoga:pPPPPPPPp

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 18/10/2007 : 20:13:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
a moj darko zamisli kako je meni i gastonu raditi kad je vlasnik LL-a i glavni urednik totalna seratorska seljobeljo neznalica sto se tice martija... htio je da u svaku mm knjigu uvalimo svako 10. stranicu texa ili bar panoramske slike konja i kauboja s lasima...
jos samo jedno, nije htio citati kao klinac mm jer nema - ko...nja

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 18/10/2007 : 20:14:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dado

quote:
Originally posted by Curunir

ne, samo pokusavam citati texa pa sam poludio


"koje sranje! sve lijepo, povezano, a onda PUFF, crtez bez temelja i ikakve logike???!!"




pih, izvuceno iz kontexta... koga to uopce citiras?

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 18/10/2007 : 20:36:53  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message  Reply with Quote
xexexexexe:-)

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 18/10/2007 : 23:51:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

a moj darko zamisli kako je meni i gastonu raditi kad je vlasnik LL-a i glavni urednik totalna seratorska seljobeljo neznalica sto se tice martija... htio je da u svaku mm knjigu uvalimo svako 10. stranicu texa ili bar panoramske slike konja i kauboja s lasima...
jos samo jedno, nije htio citati kao klinac mm jer nema - ko...nja


Bolje biti seratorski seljobeljo neznalica nego umisljeni kvazi intelektualac koji
u djecijim mastanjima MMa vidi misterije i materijal za poduku...
Tko je kriv onima sto su u vrijeme prvog izlazenja MM bili vec matori konji a ja
tek nestasni djecarac sa sesirom na glavi i koltom (plasticnim) za pojasom...
Moj "konj" jos uvijek jase prerijom i jos ce jahati... a misterije se vec pakuju u dvomjesecnom ritmu...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 18/10/2007 : 23:52:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir
pih, izvuceno iz kontexta... koga to uopce citiras?


Eh da mi je samo znati koga...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 19/10/2007 : 00:04:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dado

quote:
Originally posted by Curunir
pih, izvuceno iz kontexta... koga to uopce citiras?


Eh da mi je samo znati koga...



Daj ne tupite,nego radite na 13-18
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 19/10/2007 : 00:09:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dado

quote:
Originally posted by Curunir

a moj darko zamisli kako je meni i gastonu raditi kad je vlasnik LL-a i glavni urednik totalna seratorska seljobeljo neznalica sto se tice martija... htio je da u svaku mm knjigu uvalimo svako 10. stranicu texa ili bar panoramske slike konja i kauboja s lasima...
jos samo jedno, nije htio citati kao klinac mm jer nema - ko...nja


Bolje biti seratorski seljobeljo neznalica nego umisljeni kvazi intelektualac koji
u djecijim mastanjima MMa vidi misterije i materijal za poduku...
Tko je kriv onima sto su u vrijeme prvog izlazenja MM bili vec matori konji a ja
tek nestasni djecarac sa sesirom na glavi i koltom (plasticnim) za pojasom...
Moj "konj" jos uvijek jase prerijom i jos ce jahati... a misterije se vec pakuju u dvomjesecnom ritmu...



Manje jasi,vise radi...
Daj Texa od prvog broja
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 19/10/2007 : 00:11:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote
Salu na stranu, MM je zbilja odlican strip, jedan od rijetkih koje sam ja citao a da ima
dosta stvarnih cinjenica, informacija i podataka koje isprepletene sa stripovskim mastanjima
cine odlicno stivo koje se bez problema moze procitati nekoliko puta s jednakim zarom kao i prvi put.
Kao klinac ga nisam bas previse volio, puno price malo akcije, a malo je onih s 10-11 godina
kojima nije bilo dovoljno roditeljskih prica, kao i prica profesora iz skole, pa je interes
za fizikom, astronomijom, arheologijom i drugim znanostima bio sveden na minimum, trazilo se nesto drugo.
Indijanci, traperi, kauboji, neke akcijske pustolovine...
A da sami konji, kauboji i Indijanci ne pomazu, pokazao je i Ken Parker, koji mi je kao klincu
bio tek nesto malo drazi od Martina Mysterea... a petnaestak godina kasnije bio je prvi projekt Libellusa.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 19/10/2007 : 00:13:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote
Tex Willer dobro majku mu ja se tu borim za Texova prava, a ti tako...
Ocekivao sam vise pomoci...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11091 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 19/10/2007 : 00:29:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dado
Tex Willer dobro majku mu ja se tu borim za Texova prava, a ti tako...
Ocekivao sam vise pomoci...



Šta! Ali ima problema sa otkupom prava???

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 19/10/2007 : 01:16:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote
Pa vidis da tu neki ne vole konje, a ni kobile niti lasa...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 19/10/2007 : 01:24:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dado

Tex Willer dobro majku mu ja se tu borim za Texova prava, a ti tako...
Ocekivao sam vise pomoci...



Sto se tice Bonelija tesko da imate vernijeg kupca,cak sam i Demiana uzeo bez razmisljanja.
Budi covek pa kazi - da nabavljam Texa ZS i LMS ili da cekam???
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 19/10/2007 : 14:35:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer

Sto se tice Bonelija tesko da imate vernijeg kupca,cak sam i Demiana uzeo bez razmisljanja.
Budi covek pa kazi - da nabavljam Texa ZS i LMS ili da cekam???


Hvala puno na kupnji nasih izdanja.
Kako ti odgovoriti na pitanje o Texu a da sebe ne dovedem u nezgodnu situaciju?
Ne mogu ti reci da nece biti nikad tih brojeva, jer tko zna sto donosi buducnost,
a niti da ce ih biti, jer vec smo rekli da su nam u prvom planu neobjavljene epizode
onda i neke odlicne koje su objavljene ili lose objavljene (izbacivano puno stranica).
A to je vec dugi niz godina posla...
Sto god ti odgovorim tebi nece biti dovoljno a mene moze dovesti u nezgodnu situaciju
jer bi me (s pravom) prozvao na to da sam rekao kako cemo nesto napraviti a nismo...
Nadam se da razumijes i da se ne ljutis.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 19/10/2007 : 15:16:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dado

quote:
Originally posted by Tex Willer

Sto se tice Bonelija tesko da imate vernijeg kupca,cak sam i Demiana uzeo bez razmisljanja.
Budi covek pa kazi - da nabavljam Texa ZS i LMS ili da cekam???


Hvala puno na kupnji nasih izdanja.
Kako ti odgovoriti na pitanje o Texu a da sebe ne dovedem u nezgodnu situaciju?
Ne mogu ti reci da nece biti nikad tih brojeva, jer tko zna sto donosi buducnost,
a niti da ce ih biti, jer vec smo rekli da su nam u prvom planu neobjavljene epizode
onda i neke odlicne koje su objavljene ili lose objavljene (izbacivano puno stranica).
A to je vec dugi niz godina posla...
Sto god ti odgovorim tebi nece biti dovoljno a mene moze dovesti u nezgodnu situaciju
jer bi me (s pravom) prozvao na to da sam rekao kako cemo nesto napraviti a nismo...
Nadam se da razumijes i da se ne ljutis.



Ma,ne ljutim se,taman posla
Ima li bar nade da dogodine ubrzate na 12 knjiga godisnje(ili jos vise)?
Danas sam dobio informaciju da u Darkwoodu nema vise prve knjige Texa,kao ni prve dve Mr Noa.
Izgleda da ipak Tex prolazi,doduse s zakasnjenjem.
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.15 seconds. Snitz Forums 2000