forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Domaci strip
 Trazim ilustratora knjige, ali...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Rinvit
Starting Member



Czech Republic
3 Posts

Member since 14/11/2007

Posted - 14/11/2007 : 11:51:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rinvit's Homepage  Send Rinvit an ICQ Message  Send Rinvit a Private Message  Reply with Quote
Postovani,

jedan sam od autora serije ceskih fantasy prica koju trenutno pripremam za izdanje. Knjige su rezultat vise nego desetogodisnjeg rada i radi se o sasvim originalnom projektu u okviru ceske i slovacke fantasy knjizevnosti. Osim drugih stvari zaduzen sam takodjer za graficko oblikovanje knjige i posto bih joj volio dati neki comics-look, odlucio sam traziti ilustratora na ovom forumu.

Da ne duljim i da objasnim ono vazno "ali..." u nazivu. Premda trazim ilustratora, ne mogu ponuditi neki odredjen honorar osim provizije iz prodaje. Izdavac ne zeli nista riskirati pa se ovo tice i nas, autora tekstova. Medjutim, mozemo se dogovoriti na nekom minimalnom honoraru + provizija, jos ne znam, otvoren sam svim prijedlozima, zasad bih samo volio znati ima li nekog koga bi ovo interesiralo? Nadam se da bi ovaj prijedlog mogao zvucati zanimljivo za nekog studenta likovne akademije koji bi suradnju sa ceskim izdavacem i izdanje knjige mogao staviti u svoj curriculum vitae i slicno.

Nadam se vasim komentarima, prijedlozima, primjedbama, savjetima...

Hvala

Jan a.k.a Rinvit

kreso_stanic
Senior Member



Croatia
1504 Posts

Member since 18/12/2002

Posted - 14/11/2007 : 14:45:16  Show Profile Show Extended Profile  Send kreso_stanic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rinvit

Postovani,

jedan sam od autora serije ceskih fantasy prica koju trenutno pripremam za izdanje. Knjige su rezultat vise nego desetogodisnjeg rada i radi se o sasvim originalnom projektu u okviru ceske i slovacke fantasy knjizevnosti. Osim drugih stvari zaduzen sam takodjer za graficko oblikovanje knjige i posto bih joj volio dati neki comics-look, odlucio sam traziti ilustratora na ovom forumu.

Da ne duljim i da objasnim ono vazno "ali..." u nazivu. Premda trazim ilustratora, ne mogu ponuditi neki odredjen honorar osim provizije iz prodaje. Izdavac ne zeli nista riskirati pa se ovo tice i nas, autora tekstova. Medjutim, mozemo se dogovoriti na nekom minimalnom honoraru + provizija, jos ne znam, otvoren sam svim prijedlozima, zasad bih samo volio znati ima li nekog koga bi ovo interesiralo? Nadam se da bi ovaj prijedlog mogao zvucati zanimljivo za nekog studenta likovne akademije koji bi suradnju sa ceskim izdavacem i izdanje knjige mogao staviti u svoj curriculum vitae i slicno.

Nadam se vasim komentarima, prijedlozima, primjedbama, savjetima...

Hvala

Jan a.k.a Rinvit



pa zar ti nije lakše naći nekoga u češkoj
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 14/11/2007 : 18:10:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message  Reply with Quote
mcn-e reagiraj! :)
ne kanim umanjiti vrijednost ponude, ali odavno sam postao alergican na izjave poput "perspektiva", "zivotopis" i sl.
"minimalan honorar + provizija" zvuci lijepo; posteno i iskreno. samo izbaci taj curriculum vitae. :)

the bird is the word
http://www.youtube.com/watch?v=ZieSsxPkMwk

Edited by - Pavel01 on 14/11/2007 18:11:25
Go to Top of Page

Man_of_Steel
Advanced Member



Serbia
3708 Posts

Member since 24/10/2007

Posted - 14/11/2007 : 19:34:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Man_of_Steel a Private Message  Reply with Quote
Pa ko voli nek izvoli, covek je lepo izneo ponudu, a sto je najbolje REALNU ponudu koja ne jamci ruzicastu buducnost vec honorarni poslic...

Whenever You need hard center, I will be there...
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 14/11/2007 : 20:16:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message  Reply with Quote
User Name: Man_of_Steel
Age: 16

TO se trazi!

the bird is the word
http://www.youtube.com/watch?v=ZieSsxPkMwk
Go to Top of Page

Rinvit
Starting Member



Czech Republic
3 Posts

Member since 14/11/2007

Posted - 14/11/2007 : 23:33:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rinvit's Homepage  Send Rinvit an ICQ Message  Send Rinvit a Private Message  Reply with Quote
quote:

pa zar ti nije lakše naći nekoga u češkoj



Nazalost nije, ali razloga zasto kod nas bas intenzivno ne trazim ima vise. Prvo, premda ima entuzijasta, strip u Ceskoj nikad nije bio jak zanar i nema bas puno ljudi koji se bave crtanjem stripova. Drugo, volio bih da na knjizi suradjuju i stranci - to nije radi "marketinga" ili kako se to zove, vec cisto zbog ideje medjunarodne suradnje koja mi je simpaticna i bliska. Ja sam po obrazovanju kroatist, hrvatska strip scena mi se jako svidja, pa probam njene reakcije :-)

Sto se ostalog tice - kao sto rekoh, otvoren sam svim prijedlozima. Ne kazem da popunjen zivotopis je dovoljna motivacija, ali uslovi su nazalost takvi. Iskreno, ja bih bio najsretniji da imam velik budzet na raspolaganju i mogao ponuditi nesto konkretnije.

Edited by - Rinvit on 14/11/2007 23:34:37
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 14/11/2007 : 23:44:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
Prvo kao sto je i red, pozdrav za Rinvita. Drugo, pises Hrvatski bolje od mnogih od nas i trece sretno s ilustratorom i cijelim projektom.

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

mifugo
Senior Member

1007 Posts

Member since 28/05/2005

Posted - 21/11/2007 : 18:35:03  Show Profile Show Extended Profile  Send mifugo a Private Message  Reply with Quote
neko je bio stavio neke linkove na onoj drugoj temi di su bili zakon crteži nekog lika, i to baš fantasy...

ako se ipak odlučite isprsit, uzmite šejića...
Go to Top of Page

Rinvit
Starting Member



Czech Republic
3 Posts

Member since 14/11/2007

Posted - 25/11/2007 : 00:24:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rinvit's Homepage  Send Rinvit an ICQ Message  Send Rinvit a Private Message  Reply with Quote
quote:

koji ti je mail Rinvit?



rinvit@rinvit.net
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.1 seconds. Snitz Forums 2000