A mislim... Stvarno su carevi. Kao serijal je zavrsen, a ustvari zavrsava u drugom serijalu koji ima samo dva broja!? Jos kad uzmes u obzir da je u pitanju razrjesenje vjerojatno najintrigantnijeg zapleta kojeg sam ikad citao, mozes zamisliti koliko nestrpljivo cekam taj kraj. Sad, dok ja to narucim iz Italije, dok to stigne...
Mogu ti ja nabaviti oba broja i doneti na CRŠ. Drugi broj je najavljen za oktobar a prvi je več izašao.
Da, shvatio sam da ne zavrsava tu i popizdio. Kad cu sad to procitati? Argh!!!!
Cheer up! Evo krajem avgusta izlazi film. Negativna strana je to što je to samo prvi deo. Ali režiser je Yukihiko Tsutsumi, a on u nekim krugovima važi za najboljeg režisera TV serija. Moglo bi se očekivati možda i nešto solidno. Ali mene kopka nešto drugo. Nekoliko dana nisam mogao da shvatim šta me to, u stvari, muči, ali danas mi je sinulo. Zato se i javljam, iako sam ovih dana u gužvi. Vidiš, Markose, u pitanju je ova tvoja rečenica:
Eh, nisam bas fan filmova koji su napravljeni po stripovima. A sumnjam da ce uspjeti postici tu napetost kao u stripu. U biti, mozda i hoce, samo pitanje je koliko ce je dugo uspjeti odrzati. U stripu si doslovno na iglama cijelo vrijeme, toliko te Urasawa uspije uvuci u radnju, koja je toliko vjesto zamisljena, ispricana i nacrtana da jednostavno ne mozes stati citati.
Čuj, ako film bude stripu do pojasa, biću pozitivno ŠOKIRAN, pošto je 99% japanskih filmova po mangama na visini đona cipele. S obzirom na pedigre, ovo bi moglo biti malo bolje, ali ni izbliza ne očekujem nivo stripa.
Thought's the slave of life, and life Time's fool.
Originally posted by ridiculus Čuj, ako film bude stripu do pojasa, biću pozitivno ŠOKIRAN, pošto je 99% japanskih filmova po mangama na visini đona cipele. S obzirom na pedigre, ovo bi moglo biti malo bolje, ali ni izbliza ne očekujem nivo stripa.
A mislim... Stvarno su carevi. Kao serijal je zavrsen, a ustvari zavrsava u drugom serijalu koji ima samo dva broja!? Jos kad uzmes u obzir da je u pitanju razrjesenje vjerojatno najintrigantnijeg zapleta kojeg sam ikad citao, mozes zamisliti koliko nestrpljivo cekam taj kraj. Sad, dok ja to narucim iz Italije, dok to stigne...
Svaka čast ako imaš strpljenja da čekaš toliko da pročitaš kraj! Jebi ga, ja ne znam italijanski, a američko izdanje još nije izašlo, pa sam čitao skenove. To mi je dosta često samo provera pred kupovinu, kao u ovom slučaju kad sam počeo da čitam čisto da vidim vredi li čemu strip, a onda nisam mogao da se zaustavim. Stvarno neverovatna priča, o prijateljstvu, o pravdi, o hrabrosti, o spasavanju sveta, o detinjstvu i ko zna još o čemu, ALI TAKO DOBRO ISPRIČANA (i nacrtana) da je svakako treba imati i na papiru. Pa makar skupljanje trajalo i par godina. Ovo je strip koji (uz Calvin & Hobbes) treba da ima svaka kuća!
Ja naručujem od sestre iz Kanade, Amazon.ca, jelte, i drugara iz Švajcarske preko Amazon.de. U Beogradu imaš nešto u Platou, a u Zagrebu, čini mi se u More Comics.
Pročitao sam nekih 5-6 prvih trejdova. Na početku je vrlo zabavno ali kasnije se počinje pomalo ponavljati. Ne bih dao konačni sud, prije nego pročitam sve, ima 38 trejdova ukupno. Maison Ikokku bi vjerovatno bio bolji izbor.
ranma 1/2; Šta mislite o tom serijalu? Čita li itko to?? Razmišljam da u sledecoj turi amazona nabavim barem 1. i 2. vol. pa da probamo
Dok bih ja uvek pre čitao Maison Ikkoku, kao što reče i corto, ipak je to "ozbiljnije" delo, ne mora da znači da bi i ti tako mislio. Zato (i po meni samo zato) je dobro što postoje skenlacije, pa pogledaj sam. Postoji nekoliko sajtova gde možeš da čitaš mange online, bez daunlouda: http://mangahut.com/ http://www.onemanga.com/ http://www.mangafox.com/
Thought's the slave of life, and life Time's fool.
Da, puno je trejdova, zato krecem samo sa 1 il 2 voluma da vidim ako mi je interesantno. Maison Ikokku sam vec stavio na listu :) Evo šta sam mislio nabaviti. Razmišljam još za banana f.,one piece i yotsuba&! Sa Dragon ball-om cu nastaviti, ali 2.vol vizbig edicije izlazi tek sredinom septembra. Za sad:
ranma 1/2 1-2.vol. monster 1.vol black lagoon 1.vol Dragon ball (vizbig) 1.vol berserk 6-10 vol. maison ikkoku 1-2.vol YOTSUBA&! 1.vol ?? one piece 1.vol ?? banana fish 1.vol.??
Dosta je bilo Junji Ita i horrora. Da se malo bacimo i na shojo
Evo, baš sam danas pokušao da pronađem neke informacije na engleskom o određenim autorima za koje sam smatrao da su skandalozno zapostavljeni i ispostavilo se da sam u pravu. Daijiro Morohoshi (ili Moroboshi, u zavisnosti od izvora) em što nikad nije prevođen (sem njegove horor komedije Shiori i Shimiko na francuski), em što nema podataka na Wikipediji i nekim ključnim manga sajtovima, em što nema skenlacija, već ne pomaže ni istraživanje preko svemoćnog Googla. I tamo gde se spominje, uglavnom je to kredit za neki film ili anime koji su rađeni po njegovoj priči. A u pitanju je jedan od najznačajnijih SF/horor manga autora svih vremena. Barem tako gledaju u Japanu na njega.
Thought's the slave of life, and life Time's fool.
The Push man and other stories/ abandon the old in tokyo
Japanski alternativni strip!? Prije nekoliko vremena nabavio sam ova 2 naslova, mada nisam imao pojma šta kupujem. Evo tek sad nakon pola godine, primio sam ih ruke i moram reci da nisam ni malo impresioniran. Otvoren sam za sve moguče vrste stripova, ali ovo ipak ne razumijem. Probam skontati u čemu je svrha tog stripa, i sve mi se više čini da je u biti ni nema. point? U kratko - obične kratke pričice običnih ljudi u svakodnevnim običnim situacijama - sve to u jako depresivnom prostoru - ništa više, to je to. Ipak u svemu tome, to i jest posebnost, s čijom se ovaj strip hvali. Ovakav strip teško se pronalazi, Tatsumi razvije stil, koji nema veze sa bilo kojim drugim. @ridiculus (ili netko drugi) ;) - molim te obrazloži mi to čudo?! Vjerujem da si čitao, u čemu je svrha?? Prije mjesec dana izašla je i 3. knjiga(good bye), no želja po kompletu "serijala" ne vjerujem da če ovaj put doći na svoj red. napomena: the push man... originally published in 1969!
Vidiš, Tatsumija u Francuskoj dižu u nebesa. Socijalna svest i tako to. Njegovi radovi spadaju u gekigu, a to je bio jedan "realističniji" pristup stripovima 60-tih i 70-tih godina. Mislim da je čak sam termin on smislio. Nisam ga mnogo čitao, ali nije me preterano dojmio da bih istraživao dalje. Poštujem ga, ali nije moja "šolja čaja". Ja volim da delo ide izvan dometa svakodnevnice, da bude ozbiljno i zabavno, očekivano i nepredvidivo, epsko i lirsko, u isti mah. I takva dela su mi najbolja. Ali, jedno mu priznajem. Tehnički je odličan, ne u smislu crteža, koji kombinuje karikaturu i realistične pozadine, već u smislu vizuelne naracije. Za autora od pre 40-tak godina... Francuzima je trebalo još mnogo godina (decenija) da stignu dotle. No, moram reći da je do danas u Japanu radio priličan broj autora u sličnom žanru, tako da njegov rad možda jeste preteča, ali nije jedini. Dela Naokija Yamamota i, pogotovo, Kyoko Okazaki, su vrhunac u realističnom prikazivanju dekadencije ljudskog društva, međutim, modernija su i obično ne prikazuju donje slojeve društva. I oboje koriste čistu pornografiju u svojim delima, međutim, to nimalo ne umanjuje njihovu vrednost.
Helter-Skelter Okazakijeve:
Asatte Dance (Dance till Tomorrow) Yamamota: Ovo je Viz objavio u Americi.
Dušmane, za ove preporuke mi duguješ piće.
P.S. Ne znam šta je objavljeno u Q-u. Ali moglo bi biti. Ne sećam se takve priče (a ko što rekoh, nisam mnogo ni čitao), ali imao je on i gorih situacija. Ono sa piranama, recimo.
Thought's the slave of life, and life Time's fool.