forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 "Nemogući" topic - epizode Martija Misterije
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 17

manhunter
Moderator



Switzerland
25103 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 11/01/2009 : 22:43:00  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

jesi



Eto vidiš koliko je ostalo ljudi sa dobrim ukusom...

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Bardho
Senior Member

1943 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 11/01/2009 : 22:49:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Bardho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Curunir

jesi



Eto vidiš koliko je ostalo ljudi sa dobrim ukusom...



Ti si izgleda jedini s lošim ukusom
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25103 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 11/01/2009 : 22:55:00  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bardho


Ti si izgleda jedini s lošim ukusom



Hmmmm, to još uvek znači da sam na neki način unikatan...može!!

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 11/01/2009 : 23:31:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message  Reply with Quote

Pridruzujem se Manhunteru. I ja nisam odusevljen gigantima. Medjutim, nisam stigao jos da procitam 1 i 2. Tek sam ih juce nabavio. Kad procitam, mozda i promenim misljenje, ali sumnjam...
Sama ta slicnost u trici sa NN cini taj strip slabijim.
Salim se, OK je (i pored vec pomenutog).

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 12/01/2009 : 00:01:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kit Carson


Pridruzujem se Manhunteru. I ja nisam odusevljen gigantima. Medjutim, nisam stigao jos da procitam 1 i 2. Tek sam ih juce nabavio. Kad procitam, mozda i promenim misljenje, ali sumnjam...
Sama ta slicnost u trici sa NN cini taj strip slabijim.
Salim se, OK je (i pored vec pomenutog).



Sad si i ti postao ekspert za MM.
Giganti su super,daleko bolji od regularne serije(mislim na Ludens i VC,ne na stara izdanja),kao i od almanaha,SB.
Jedino mi se bas pored ovih starih MM i giganata svidja i Zona X i PIBD.
Al' ko sto sam reko za Texa to vazi i za MM - hocu sve da ih imam,pa i one sugave kratke price koje su dno.
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 12/01/2009 : 01:10:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by Kit Carson


Pridruzujem se Manhunteru. I ja nisam odusevljen gigantima. Medjutim, nisam stigao jos da procitam 1 i 2. Tek sam ih juce nabavio. Kad procitam, mozda i promenim misljenje, ali sumnjam...
Sama ta slicnost u trici sa NN cini taj strip slabijim.
Salim se, OK je (i pored vec pomenutog).



Sad si i ti postao ekspert za MM.
Giganti su super,daleko bolji od regularne serije(mislim na Ludens i VC,ne na stara izdanja),kao i od almanaha,SB.
Jedino mi se bas pored ovih starih MM i giganata svidja i Zona X i PIBD.
Al' ko sto sam reko za Texa to vazi i za MM - hocu sve da ih imam,pa i one sugave kratke price koje su dno.


Nista nisi rek'o s cim se ja ne slazem. Sve sto si naveo, potpisujem i ja. I sta sad? Da li si i ti ekspert ili nisam ja vise?

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 13/01/2009 : 09:22:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kit Carson


Nista nisi rek'o s cim se ja ne slazem. Sve sto si naveo, potpisujem i ja. I sta sad? Da li si i ti ekspert ili nisam ja vise?



Ja sam odusevljen Gigantima,tu se ne slazemo. Oni su mi slag na torti.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 14/01/2009 : 11:57:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Jesam li ja jedini kome giganti i nisu baš fe-no-me-nal-ni, i koji još uvek žali za onim "normalnim" pričama?



Kojim, žališ za Prosperom i Henryjem? Mislim da su giganti najbliže starim brojevima. Nova redovna serija je baš drugačija od starih avantura. A tvoje žaljenje se zove nostalgija za starim danima... (kao i kod većine, pa čak i mene)

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 14/01/2009 : 23:16:15  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by manhunter

Jesam li ja jedini kome giganti i nisu baš fe-no-me-nal-ni, i koji još uvek žali za onim "normalnim" pričama?



Kojim, žališ za Prosperom i Henryjem? Mislim da su giganti najbliže starim brojevima. Nova redovna serija je baš drugačija od starih avantura. A tvoje žaljenje se zove nostalgija za starim danima... (kao i kod većine, pa čak i mene)



Ali, zanimljiva je ta razlika u kvaliteti između giganata i redovne serije, kada se uzme u obzir da su izlazili "istovremeno". Mislim, ne znam sad napamet, ali uzmimo, naprimjer, drugi gigant koji je remek djelo usporedivo sa najboljim Martijevim epizodama i brojeve redovne serije koji su tada izlazili. A,također, ne treba zaboraviti i team -upove, te "Generacije" koji su isto izvrsni. Čemu ta dihotomija u kvaliteti?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 15/01/2009 : 01:46:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Bolji su team-upovi sa Nathanom, sa Dylanom su malo lošiji (da ne spominjemo DD&MM #2 i MM& Mister No). Možda su se u to vrijeme bolje priče čuvale za gigante. Castelli se nekako odlično osjećao na gigantima, skoro sve njegove stvari unutar tog serijala su bile mahom odlične. Generacije, MM&NN #2 su radili Recagno i Beretta, nove snage MM-a.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 15/01/2009 : 02:52:21  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ma i mislio sam na team upove sa Nathanom, zaboravih da ih ima još
Onaj sa Mister Noom mi je teška pushiona. Svojedobno sam dao 5 kuna za pirat i to mu je realno cijena.
Znam da se mnogi neće složiti sa mnom, ali taj mi spec jednostavno nije sjeo.
"Tajna baze drugdje" je izvrstan strip. baš ću ga pročitati još jednom ovih dana

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 15/01/2009 : 11:34:50  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Ma i mislio sam na team upove sa Nathanom, zaboravih da ih ima još


Ah, ti si još pod dojmom onog drugog topica...

quote:

Onaj sa Mister Noom mi je teška pushiona. Svojedobno sam dao 5 kuna za pirat i to mu je realno cijena.


Ja svojedobno 1kn za original. Bernard ih je za prošli interliber davao za kunu. Sad znaš koliko ih je otišlo na kioscima.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 17/01/2009 : 22:30:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message  Reply with Quote
zna li ko hoce biti jos team-up-ova sa NN

Seeing things differently can open new paths.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25103 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 17/01/2009 : 23:29:46  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by manhunter

Jesam li ja jedini kome giganti i nisu baš fe-no-me-nal-ni, i koji još uvek žali za onim "normalnim" pričama?



Kojim, žališ za Prosperom i Henryjem? Mislim da su giganti najbliže starim brojevima. Nova redovna serija je baš drugačija od starih avantura. A tvoje žaljenje se zove nostalgija za starim danima... (kao i kod većine, pa čak i mene)



Ali, zanimljiva je ta razlika u kvaliteti između giganata i redovne serije, kada se uzme u obzir da su izlazili "istovremeno". Mislim, ne znam sad napamet, ali uzmimo, naprimjer, drugi gigant koji je remek djelo usporedivo sa najboljim Martijevim epizodama i brojeve redovne serije koji su tada izlazili. A,također, ne treba zaboraviti i team -upove, te "Generacije" koji su isto izvrsni. Čemu ta dihotomija u kvaliteti?



Pa ne bih rekao da postoji baš neka velika razlika u kvalitetu Giganata i redovnih izdanja. Izuzev prva dva, ostali giganti nisu toliko bolji od epizoda koje su tada izlazile (1996.-i dalje). A od nekih "onih" starih epizoda i da ne govorimo.
Rekao bih da u mojim očima MM počinje da ekstremno gubi na kvalitetu sa početkom forsiranja "nove mitologije", heksagonima, pojavljivanja Ljudi u crnom u svakoj epizoda, svako malo pozivanje na bazu Drugde... Iliti onda kada je MM od modernog Indiane Jonesa postao neuspešni klon Nathana Nevera.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 17/01/2009 23:30:16
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 17/01/2009 : 23:37:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by misterx381

Imam ja jedno pitanje za poznavaoce. U Tajni baze Drugdje (Super Book 2) na 40 strani Natan govori o susretu s Martinom i o njihovoj avanturi sa delom Atlantide koji je bio prebacen u drugu dimenziju a koji se vratio u Natanovo doba. Mene interesuje koja je to epizoda.



To su ti brojevi 64 "Otok na nebu" i 65 Bezvremenski rat". Objavio Libellus u svojoj prvoj knjizi redovne serije NN.
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 18/01/2009 : 03:05:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Hocesh da kazhesh da moramo da kupimo Libellusovog NN da bi chitali Martija?
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9322 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 18/01/2009 : 10:36:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Hoće reći da moraš kupit Libellusovog NN da bi čitao Team-up MM i NN!

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 18/01/2009 : 12:16:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
Ne samo team-up,nego i prve dve NN knjige ko sto je to lepo objasnio dcopic.
Ja sam najvise zbog toga uzeo NN.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 18/01/2009 : 12:18:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
A u jednom NN gigantu se vidi i Zagor(mrtav) - pa ko voli
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 18/01/2009 : 15:27:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer

A u jednom NN gigantu se vidi i Zagor(mrtav) - pa ko voli


Nemoj da te chuje profesor inz. :D
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 18/01/2009 : 17:32:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Le Samourai

quote:
Originally posted by Tex Willer

A u jednom NN gigantu se vidi i Zagor(mrtav) - pa ko voli


Nemoj da te chuje profesor inz. :D



Ne zezam se,mnogo lepa scena - mislim lepo nacrtana
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9589 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 18/01/2009 : 19:01:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer

A u jednom NN gigantu se vidi i Zagor(mrtav) - pa ko voli



3. gigant, Nova buducnost

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 18/01/2009 : 19:50:46  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Kad smo bili klinci ,svatko je imao dva najdraža junaka. Najčešće su to bili Zagor i Blek. Moj "Blek" bio je Marti Misterija.



Ja 80-ih uopce nisam citao Martija (procitao sam tada samo jednu epizodu) iako su ga svi onda hvalili, onda sam bio samo na westernima, a i ti LMS Martiji bili su mi skupi, nisam mogao sve pratiti. Sad po prvi put citam sve te stare epizode u Libellusovom izdanju.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 18/01/2009 : 23:50:08  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by manhunter

Jesam li ja jedini kome giganti i nisu baš fe-no-me-nal-ni, i koji još uvek žali za onim "normalnim" pričama?



Kojim, žališ za Prosperom i Henryjem? Mislim da su giganti najbliže starim brojevima. Nova redovna serija je baš drugačija od starih avantura. A tvoje žaljenje se zove nostalgija za starim danima... (kao i kod većine, pa čak i mene)



Ali, zanimljiva je ta razlika u kvaliteti između giganata i redovne serije, kada se uzme u obzir da su izlazili "istovremeno". Mislim, ne znam sad napamet, ali uzmimo, naprimjer, drugi gigant koji je remek djelo usporedivo sa najboljim Martijevim epizodama i brojeve redovne serije koji su tada izlazili. A,također, ne treba zaboraviti i team -upove, te "Generacije" koji su isto izvrsni. Čemu ta dihotomija u kvaliteti?



Pa ne bih rekao da postoji baš neka velika razlika u kvalitetu Giganata i redovnih izdanja. Izuzev prva dva, ostali giganti nisu toliko bolji od epizoda koje su tada izlazile (1996.-i dalje). A od nekih "onih" starih epizoda i da ne govorimo.
Rekao bih da u mojim očima MM počinje da ekstremno gubi na kvalitetu sa početkom forsiranja "nove mitologije", heksagonima, pojavljivanja Ljudi u crnom u svakoj epizoda, svako malo pozivanje na bazu Drugde... Iliti onda kada je MM od modernog Indiane Jonesa postao neuspešni klon Nathana Nevera.



Ma naravno, giganti se ne mogu uspoređivati sa "starom školom",
makar su te priče meni ipak dosta bolje od tadašnjih regularaca.
Giganti svoj uspjeh ponajviše imaju zbog većeg formata, većeg broja stranica,
te naglašenih poveznica glede kontinuiteta.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 18/01/2009 : 23:52:01  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by mladjo

Kad smo bili klinci ,svatko je imao dva najdraža junaka. Najčešće su to bili Zagor i Blek. Moj "Blek" bio je Marti Misterija.



Ja 80-ih uopce nisam citao Martija (procitao sam tada samo jednu epizodu) iako su ga svi onda hvalili, onda sam bio samo na westernima, a i ti LMS Martiji bili su mi skupi, nisam mogao sve pratiti. Sad po prvi put citam sve te stare epizode u Libellusovom izdanju.




Nadam se da ti se sviđaju.
Ti stripovi, po meni, imaju najbolji omjer cijena/kvaliteta od svih drugih.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page
Page: of 17 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.15 seconds. Snitz Forums 2000