forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 "Nemogući" topic - epizode Martija Misterije
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 17

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 19/01/2009 : 14:16:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Koliko god se možda vraćali na nove reprinte stare serije, ipak bih rađe pročitavao sve novije epizode. Stare sam već ionako već 100x puta pročitavao. Serijal se ipak razvija, priča nadograđuje, pa mi se ne da vraćati pretjerano na stare epizode.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Djuro
New Member

Serbia
273 Posts

Member since 29/03/2006

Posted - 19/01/2009 : 17:18:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Djuro a Private Message  Reply with Quote
Da li neko zna da li ce Libellus uskoro opet izdati neku staru MM epizodu do sada neobjavljenu kod nas, kao sto je bio slucaj sa Panovom frulom?
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 19/01/2009 : 17:46:06  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Koliko god se možda vraćali na nove reprinte stare serije, ipak bih rađe pročitavao sve novije epizode. Stare sam već ionako već 100x puta pročitavao. Serijal se ipak razvija, priča nadograđuje, pa mi se ne da vraćati pretjerano na stare epizode.



Eh, da, stvar je u tome što je naš apetit za stripovima kad smo bili klinci bil nesrazmjeran sa brojem stripova koje smo posjedovali, pa su se neki stripovi čitali i čitali čitali... sad imam doma pun kufer stripova koje nisam nijednom pročitao, nestignem sve stići... Ali svejedno, svako malo uzmem koju epizodicu "starog Martyja"

@Djuro
Iskreno, ne znam da li ima još što preskočeno od prvih sto, baš budem pogledal usporedni popis

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero


Edited by - mladjo on 19/01/2009 17:46:49
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 19/01/2009 : 18:14:28  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
čini se da više ništa nije preskočeno.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25103 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 19/01/2009 : 18:15:13  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je do prvog bisa sve objavljeno.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 19/01/2009 : 18:26:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
A jel stotka objavljena?! Ne mogu se sjetiti.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 19/01/2009 : 18:49:24  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Nije
Stotka je trebala ići posle Crne piramide, ali niš od toga...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero


Edited by - mladjo on 19/01/2009 18:49:47
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25103 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 19/01/2009 : 18:55:37  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ovo su sledeće dve neobjavljene epizode:


Broj 100:



Broj 107bis:


I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 19/01/2009 18:56:55
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 19/01/2009 : 19:03:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Nije
Stotka je trebala ići posle Crne piramide, ali niš od toga...



Znao sam da ju Dnevnik nije objavio, ali mislio sam možda SD, LU ili SA. Zapravo pomiješao sam onu priču "Deset godina poslije" sa brojem 100. To je SD objavila kao broj 6.
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 19/01/2009 : 19:05:50  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by mladjo

Kad smo bili klinci ,svatko je imao dva najdraža junaka. Najčešće su to bili Zagor i Blek. Moj "Blek" bio je Marti Misterija.



Ja 80-ih uopce nisam citao Martija (procitao sam tada samo jednu epizodu) iako su ga svi onda hvalili, onda sam bio samo na westernima, a i ti LMS Martiji bili su mi skupi, nisam mogao sve pratiti. Sad po prvi put citam sve te stare epizode u Libellusovom izdanju.




Nadam se da ti se sviđaju.
Ti stripovi, po meni, imaju najbolji omjer cijena/kvaliteta od svih drugih.


Naravno da mi se svidjaju. Bas si gustam te stare epizode...
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 19/01/2009 : 19:16:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Ovo su sledeće dve neobjavljene epizode:


Broj 100:



Broj 107bis:





moram malo ponoviti ove spomenike. tu negdje napustit cu MM...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25103 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 19/01/2009 : 19:34:29  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir


moram malo ponoviti ove spomenike. tu negdje napustit cu MM...



Tek?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16779 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 19/01/2009 : 20:05:00  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Ovaj broj 100 i nije loš, a 107bis Poludjela mašina mi se nije pretjerano svidio, priča je preduga.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25103 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 19/01/2009 : 20:52:43  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ali je zato 119bis baš osvežavajući

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 31/01/2009 : 13:07:38  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Čekaj malo...
Pročitao sam sada ponovo epizode Mutanti/Holokaust(LMS 95/96) i jedna stvar mi je nejasna.
Spominju se dvije civilizacije, Lemurija i Arija, koje su postojale u dalekoj prošlosti, "te su otprilike odgovarale Atlantidi i Mu". Eh, sada, da li se tu zapravo misli na Atlantidu i njenog "susjeda" (malo mi je teško u to povjerovati, s obzirom da se daje opis društvenog uređenja Lemurije i Arije, prema kojima su Lemurani "niski, žute kose, a politički sistem im je bio kolektivistički i u izvjesnim aspektima feudalan, a Arijani su bili visoki i plavi i njihovo društvo se zasnivalo na individualnim pravima i privatnoj inicijativi", a s obzirom da za ovakvu podjelu nisam naišao prilikom opisivanja Atlantide i Mu, mislim da se ipak radi o različitim civilizacijama), ili je stvar u tome da je pored Atlantide i Mu, te naše civilizacije, postojala JOŠ JEDNA civilizacija koja je dovela samu sebe do uništenja?
Ako je tako, onda mi se čini malo neozbiljno što se to samo tako, uzgred spominje u jednoj epizodi i poslije nigdje(barem koliko je znam).
Postoji i treća mogućnost, a ta je da su te 4 civilizacije koegzistirale u prošlosti, ali opet, čudno je da se Lemurija i Arija nigdje ne spominju.
Da li netko zna više?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Škrky
Junior Member



Croatia
410 Posts

Member since 11/11/2008

Posted - 31/01/2009 : 14:35:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Škrky's Homepage  Send Škrky a Private Message  Reply with Quote
Ne vidim gdje se takav opis razlikuje od kasnijih i svih ostalih opisa Atlantide i Mu?

Odgovorno tvrdim da sam možda u pravu!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 31/01/2009 : 15:08:08  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Znači, Lemurani su Mu, a Arijani Atlantida?
Mislim, najviše me zbunilo to da su, kako se kaže u stripu, "otprilike" odgovarali Atlantidi i Mu.To znači da je tu bilo još naroda...Ili su momci iz Dnevnika malo zabrljali prijevod...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16779 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 31/01/2009 : 15:21:45  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Lemurija se sad usput pominje u broju 300 da je postojala prije 200000 godina, nikakavih više podataka nema o tome.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 31/01/2009 : 17:31:40  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
200 tisuća? Onda to ne bi mogla biti MU, jer su se oni uništili prije nešto više od deset, a s obzirom na stupanj civilizacije na kojem su bili prije uništenja, nemoguće je da su bili na maltene iston stupnju i daleko ranije.Osim ako im razvoj nije u svakom trenutku bio progresivan.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Škrky
Junior Member



Croatia
410 Posts

Member since 11/11/2008

Posted - 31/01/2009 : 17:39:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Škrky's Homepage  Send Škrky a Private Message  Reply with Quote
Tu si u pravu, ne radi se o istome. No u "Mutantima" su Lemurija i Arija sigurno Mu i Lemurija. Ali već je nekoliko puta spomenuto da je i prije te dvije postojalo razvijenih civilizacija. Lemurija iz tristotice bi vjerojatno (nisam čitao) bila jedna od tih.

Odgovorno tvrdim da sam možda u pravu!

Edited by - Škrky on 31/01/2009 18:14:22
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16779 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 01/02/2009 : 08:39:49  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Lemurija se u broju 300 pominje samo u prologu i nema nikakve vezesa pričom. Ali o tome malo detaljnije u recenziji, za nekih 10-15 dana.
Go to Top of Page

Škrky
Junior Member



Croatia
410 Posts

Member since 11/11/2008

Posted - 01/02/2009 : 11:59:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Škrky's Homepage  Send Škrky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Škrky

Tu si u pravu, ne radi se o istome. No u "Mutantima" su Lemurija i Arija sigurno Mu i Lemurija. Ali već je nekoliko puta spomenuto da je i prije te dvije postojalo razvijenih civilizacija. Lemurija iz tristotice bi vjerojatno (nisam čitao) bila jedna od tih.



Pardon, ovdje je trebalo pisati Atlantida!

Odgovorno tvrdim da sam možda u pravu!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 01/02/2009 : 15:39:08  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Lemurija se u broju 300 pominje samo u prologu i nema nikakve vezesa pričom. Ali o tome malo detaljnije u recenziji, za nekih 10-15 dana.



Eh odlično. Ajde probaj saznati nešto više o tome, ako ti nije tlaka Baš me zanima

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 02/02/2009 : 13:36:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by delboj

Lemurija se u broju 300 pominje samo u prologu i nema nikakve vezesa pričom. Ali o tome malo detaljnije u recenziji, za nekih 10-15 dana.



Eh odlično. Ajde probaj saznati nešto više o tome, ako ti nije tlaka Baš me zanima



Pogledaj si timeline određenih događaja u MM svijetu pa vidi godine.
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=16068&whichpage=2&SearchTerms=,Bonelli,timeline

Lemurija nikad nije direktno spominjana u kontekstu da baš postoji i "kad" postoji, već onako netko usput spominje da je osim MU i Atlantide postojalo i drugih civilizacija. U LMS 56/57 "Tragovi Naske" mislim da spominju 7 velikih civilizacija, no tu priču je radio Prospero koji baš i nije nešto pouzdan za kontinuitet.

Nema je čak posebno spomenuti niti u Indice analitico koji se dosta iscrpno bavi pojmovima iz MM. Točno se spominju samo Atlantida i Mu, dva neprijateljska bloka koja su procvala u istom vremenskom razmaku, a Atlantida je u svojoj prošlosti doživjela još i katastrofu na dijelovima zvanim Ruta i Daitya. (GIG 11)

Prema Almanahu misterija iz 1989. Mu je ostatak nekadašnjeg kontinenta Lemurije. Više autora izjednacuje Mu i Lemuriju upravo zato jer su i jedna i druga bili kontinent koji je potonuo. Taj Mu je prema autoru Jamesu Churchwardu, no Castelli u price uplice i Thulu i Shamballu i Agarthi i Blavatskyjevu. Blavatskyjeva teozofija stavlja Lemuriju kao civilizaciju koja se razvila prije Atlantide. No, u MM nigdje se ne izjednacuje Lemurija i Mu, barem mislim tako.

U "Potonula piramida" ili Dan Delfina, tako nekako, na početku prikazuju ostatke neke starije civilizacije koje je prethodila Atlantidi, no to se kasnije ispostavlja da je Datya koju je sredio znanstvenik Oduarpa tijekom prve atlantidske katastrofe.

A to što Recagno želi sve ispovezati i nadodavati malo rekonovanja, i istodobno objasniti baš svaki detalje, to je već druga priča.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 02/02/2009 13:38:37
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 02/02/2009 : 15:30:52  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Vidiš zanimljivo...To bumo u petak na miru...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page
Page: of 17 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000