forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dilan Dog Biblioteka- kolekcionarsko izdanje???
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 98

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4647 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 06/02/2009 : 07:24:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Ne pada mi napamet kupovati Dilana ispocetka.
Volim svoju super staru i super sarenu kolekciju :)
Pa jos i ako su Roijeve naslovnice- nikad!

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 06/02/2009 : 09:10:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barker

Ne pada mi napamet kupovati Dilana ispocetka.
Volim svoju super staru i super sarenu kolekciju :)
Pa jos i ako su Roijeve naslovnice- nikad!



Mene bas najvise nervira DD kolekcija jer je sarena do bola.
Ne znam dal' postoji sarenija kolekcija od njega - Ludens,Dnevnik,Abaton,Vannini,System Comics,Veseli Cetvrtak...mora da sam nekog zaboravio
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 06/02/2009 : 09:49:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Neće mene vidjet DD kolekcionionarsko izdanje... Freakova koji će to kupovati uvijek će biti. A mislim da se kolekcija SD/Ludensovih može nabaviti bez problema, brže, efektivnije, a ne da čekate 100 godina da opet sve izdaju u ovom kolekcionarskom izdanju. A ionako, kako djole veli, imat ćete rupa...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 06/02/2009 : 10:04:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Neće mene vidjet DD kolekcionionarsko izdanje... Freakova koji će to kupovati uvijek će biti. A mislim da se kolekcija SD/Ludensovih može nabaviti bez problema, brže, efektivnije, a ne da čekate 100 godina da opet sve izdaju u ovom kolekcionarskom izdanju. A ionako, kako djole veli, imat ćete rupa...



Na freak ne mogu da se uvredim,jer za stripove i jesam to
Ma ja bi voleo zbog onih preskocenih najvise,jer mi se ne da da cuvam one Dnevnikove i Abatonove krseve. Posle toga mi je svejedno dal' bi iso dalje il' ne,al' bi verovatno po inerciji nastavio da kupujem.
A i nemam sta da cekam jer osim par Dnevnikovih imam sve. Samo bi vremenom napravio kolekciju koja bi bila lepsa od ove sarene.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 06/02/2009 : 10:10:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

A mislim da se kolekcija SD/Ludensovih može nabaviti bez problema, brže, efektivnije, a ne da čekate 100 godina da opet sve izdaju u ovom kolekcionarskom izdanju.


Ha, mislim da bi samo zbog prevoda onda vredelo novo izdanje. ;)

A i ono, što Kićo reče za neki drugi strip - Dilan nije imao reizdanje u Srbiji.

To po strani, da, ostaje problem preskočenih epizoda.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 06/02/2009 : 10:36:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by misterx381

quote:
Originally posted by Tex Willer
Mene bas najvise nervira DD kolekcija jer je sarena do bola.
Ne znam dal' postoji sarenija kolekcija od njega - Ludens,Dnevnik,Abaton,Vannini,System Comics,Veseli Cetvrtak...mora da sam nekog zaboravio



Horus



Eto vidis
Ma mora da ima jos neko
Nadam se da ces i dalje da nam saopstavas za DD Superbook sta je u kom jer se ja uopste ne snalazim tu.
Super si to uradio
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 06/02/2009 : 10:44:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole


Ha, mislim da bi samo zbog prevoda onda vredelo novo izdanje. ;)


Definitivno. Na Grucove fazone u VC se nasmejem. U Ludensu kao da je prevodjeno Google translatorom.
Go to Top of Page

Trigger
Average Member



Bosnia and Herzegovina
757 Posts

Member since 12/07/2007

Posted - 06/02/2009 : 12:02:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Trigger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by misterx381

quote:
Originally posted by Tex Willer
Mene bas najvise nervira DD kolekcija jer je sarena do bola.
Ne znam dal' postoji sarenija kolekcija od njega - Ludens,Dnevnik,Abaton,Vannini,System Comics,Veseli Cetvrtak...mora da sam nekog zaboravio



Horus



Eto vidis
Ma mora da ima jos neko
Nadam se da ces i dalje da nam saopstavas za DD Superbook sta je u kom jer se ja uopste ne snalazim tu.
Super si to uradio



I Slobodnu dalmaciju...

I kad ce Bob Morane u integralima?
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 06/02/2009 : 12:50:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Trigger



I Slobodnu dalmaciju...



Tacno,znaci 8 minimum ako se neko ne doseti jos neke izdavacke kuce
Definitivno najgori za sastavljanje kolekcije od svih Bonelijevih.
Zato bi i voleo takav reprint kao u GR bar prvih 50-60 brojeva.
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 06/02/2009 : 13:05:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message  Reply with Quote
Ne, ovo je stvarno do jaja...
Pogledaj ti ovog profesora, koji se poziva u ovom topicu na informacije iz topica o gasenju - koji je on sam pokrenuo i proglasio relevantnim:) Brate, to su tvoji utisci (zasnovani ni na cemu, naravno)i razmisljanja, a ne cinjenice - fazon "nece biti kolekcionarskog Dilana pre ce biti da je pred gasenjem - VIDI TOPIC" I sta sad, odem vidim tvoj topic i to mi utera strah u kosti, iako nema veze sa realnim stanjem ni u Italiji, ni u Srbiji, ni u Hrvatskoj?

Matori, ti si, makar kad si za tastaturom, covek koji obozava da bistri materiju koju ne zna i da analizira informacije koje ne poseduje, bas me zanima kad ce da ti se dosadi. A sto se stvarnosti tice - samo gledaj i iznenadjuj se:)

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2967 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 06/02/2009 : 13:10:37  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Leo Charm

Ne, ovo je stvarno do jaja...
Pogledaj ti ovog profesora, koji se poziva u ovom topicu na informacije iz topica o gasenju - koji je on sam pokrenuo i proglasio relevantnim:) Brate, to su tvoji utisci (zasnovani ni na cemu, naravno)i razmisljanja, a ne cinjenice - fazon "nece biti kolekcionarskog Dilana pre ce biti da je pred gasenjem - VIDI TOPIC" I sta sad, odem vidim tvoj topic i to mi utera strah u kosti, iako nema veze sa realnim stanjem ni u Italiji, ni u Srbiji, ni u Hrvatskoj?

Matori, ti si, makar kad si za tastaturom, covek koji obozava da bistri materiju koju ne zna i da analizira informacije koje ne poseduje, bas me zanima kad ce da ti se dosadi. A sto se stvarnosti tice - samo gledaj i iznenadjuj se:)



A da ga baciš u neku rimu on your manner?
Tip to definitivno zaslužuje...

...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 06/02/2009 : 13:28:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Leo Charm

Matori, ti si, makar kad si za tastaturom, covek koji obozava da bistri materiju koju ne zna i da analizira informacije koje ne poseduje, bas me zanima kad ce da ti se dosadi.


Fascinantan je, ne samo da ima želju da svima dosađuje time kako je ono što čita nabolje i ništa drugo ne valja, nego hoće i da ništa drugo i ne izlazi. A ako tako nešto ne odgovara stvarnosti, pa to ga neće sprečiti.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 06/02/2009 : 13:53:34  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message  Reply with Quote
Iako mi je Dylan dugo bio #1, kolekcionarko izdanje ne bih kupovao...Zadovoljan sam dnevnikovim kompletom i ludensom! Cak nisam uzimao ni ludensovo extra izdanje, sem par `premijernih` epizoda...
Da budem iskren, malo mi je dosadio Dylan,..., treba da cekam 10-tak brojeva radi `prave` price...

Jel to štos iz Minhena?

Edited by - culfis on 06/02/2009 13:55:04
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 06/02/2009 : 14:12:36  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by Trigger



I Slobodnu dalmaciju...



Tacno,znaci 8 minimum ako se neko ne doseti jos neke izdavacke kuce
Definitivno najgori za sastavljanje kolekcije od svih Bonelijevih.
Zato bi i voleo takav reprint kao u GR bar prvih 50-60 brojeva.


Plus poneki pirat!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17782 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 06/02/2009 : 14:17:25  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
kakav ba dilan
a natan i nik???

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11091 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 06/02/2009 : 14:18:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Ou nou!

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7792 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 06/02/2009 : 14:39:20  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Interesovanje za DD u Srbiji, davnih 80-ih bilo je ogromno. Ne znam da li je Dnevnik pratio to na adekvatan način i tiražom, ali u prvom periodu izlaženje bilo je teško doći do primerka. Ako ga ne kupiš prvi dan ili dva, rasproda se. Pretpostavljam da je već pri kraju Dnevnikove serije interesovanje lagano opadalo zbog raznih okolnosti.

Kasnije, kao i svi stripovi i Dilan je bivao zaboravljen i njegova masovnija publika se izgubila, ali ne totalno. Jedan broj vernih čitalaca omogućavao je Horusu, Abatonu i Vaniniju da koliko toliko prodaju primeraka i izdaju brojeva.

Pošto je Grafart prvi izdavač posle dužeg vremena koji je ustalio Dilanovo izlaženje na kioscima i čak pokrenuo i drugo izdanje sa DD, pretpostavljam da je započeo i povećavanje broja publike tj interesovanja za ovim stripom.

Ako su prodati tiraži pristojni i ako idu sigurnom uzlaznom putanjom onda će biti i interesovanja za reprinte, a to sam izdavač najbolje zna.

Po tri epizode u jednom kiosk izdanju je nešto što bi delovalo najpodesnije, po meni. Međutim, ako se sa Bonelijem ne može postići dogovor o izdavanju SVIH epizoda, bez preskakanja, ovo izdanje meni ne bi bilo interesantno i gubilo bi smisao koji takvi reprinti imaju u Italiji.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 06/02/2009 : 15:38:17  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
Mislim da bi jedino imalo smisla da se DD kao kolekcionarsko izdanje objavi sa po 5 epizoda u jednoj knjizi i da ti ide svaka 3 meseca, tad bi brzo imali ceo komplet, ali pitanje je da li je to izvodljivo i koja bi bila cena?
Ili da ide knjiga sa po tri epizode svaka dva meseca?
I naravno da se ne preskoči ni jedna epizoda!
Mislim da je ovo nemoguće i glupo mi je što sam trošio vreme na pisanje ovog posta.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7792 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 06/02/2009 : 15:41:53  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
5 epizoda je o.k. za one koji su spremni za takvo izdanje da izdvoje 600-700 dinara, ali za mnoge bi ta cena bila odbijajuća.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 06/02/2009 : 15:44:57  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

5 epizoda je o.k. za one koji su spremni za takvo izdanje da izdvoje 600-700 dinara, ali za mnoge bi ta cena bila odbijajuća.


Ta cena bi bila prihvatljiva!
Ali ja ne bih kupovao, sigurno, jer ionako imam to sve.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7792 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 06/02/2009 : 15:47:00  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by alexts

5 epizoda je o.k. za one koji su spremni za takvo izdanje da izdvoje 600-700 dinara, ali za mnoge bi ta cena bila odbijajuća.


Ta cena bi bila prihvatljiva!
Ali ja ne bih kupovao, sigurno, jer ionako imam to sve.



To bi bilo za mlađe čitaoce koji to nemaju. I one kojima je kolekcija u lošem stanju, ili su je zagubili, pa bi da je obnove.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9609 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 06/02/2009 : 16:11:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Upravo tako! Ciljna grupa bi mogla da bude (odnosno da budu) mladje generacije koje nisu bile u prilici da skupljaju dnevnikovog DD, a kamoli SD/Ludens. (citaj izmedju ostalih - I JA)

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 06/02/2009 : 17:34:43  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message  Reply with Quote
Kao što reče culfis čeka se na 10 do 110 epizoda na dobru priču...
Go to Top of Page

Wicked
Advanced Member



Serbia
5536 Posts

Member since 23/01/2009

Posted - 06/02/2009 : 17:36:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Wicked a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by profesor-inz

Kao što reče culfis čeka se na 10 do 110 epizoda na dobru priču...



Mozda sad. Prve su bile odlicne.

You heard it too, didn`t you? The voice of the divine wind.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9609 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 06/02/2009 : 17:40:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by profesor-inz

Kao što reče culfis čeka se na 10 do 110 epizoda na dobru priču...



Ti verovatno znas upravo iz razloga sto si procitao izmedju 10 i 110 epizoda Daj Boze da si samo video toliko naslova, a kamoli citao....

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.

Edited by - Lord Vader89 on 06/02/2009 18:23:46
Go to Top of Page
Page: of 98 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.24 seconds. Snitz Forums 2000