forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Conan the Cimmerian: Black Colossus
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 22/01/2009 : 12:44:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message  Reply with Quote
Lesi se vraća kući, pa opet bježi:)

Odličan kraj ove priče. Briljantan prikaz simerijanske politike na visokom nivou: gomila mrtvih i krvi do kolina.

Truman usprkos opasnom približavanju ne-REHovskom ponoru (mama Conan - giv mi a brejk), ipak ima odličnu karakterizaciju likova.

Giorellov crtež i boje by Villrubia su mi odlični, pogotovo za jednu ovakvu priču. Corben je Corben, meni se sviđa.

Sve u svemu, u paketu odlično. Veselim se HC-u u lipnju/srpnju.

www.stripgen.com

Edited by - The Hammer of Hell on 11/07/2010 10:38:08

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3542 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 16/02/2009 : 01:03:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
THoH, da nije bilo ovog tvog topica da mi bode oči, verovatno ne bih ni seo da pročitam ovaj arc do kraja...

Naime, stao sam kod #2 još jesenas...ali evo pročitah i ostale i mogu reći da sam skroz zadovoljan. Neću uzimati trejd kad se bude pojavio, ali nastavljam da pratim Conan the Cimmerian serijal preko skenova! Daleko bolji utisak imam o Dark Horseovom Conanu posle CIMMERIE! Izuzev Busiekovog Born on the Battlefield, uopšte nisam mogao da čitam onih prvih 50-ak brojeva...

Što se Corbena tiče, meni je njegov crtež ovde skroz bez veze, i mada nisam neki poznavalac njegovog rada - gore nacrtanog Conana nisam video u životu! (U stvari Conanovog dedu, ali dobro sad...:) Bilo je za očekivati da Simerijanac opet ode, kao i smrt Caollan, ali obzirom na to koje je već ovo po redu presipanje iz šupljeg u prazno, kao i na naivne flashbackove, skroz je okej. Conan na trenutak kao "omekšao", ali nisu brak i deca za takvog jednog wanderera. Čak ga ni stara majka nije zadržala...

I'm sticking to Chronicles & Savage sword, a mogao bih i da opet pročitam knjige by REH... Sledeće: Solomon Kane, a DH-ov Kull je odličan, ko voli fantasy - obavezno štivo! Mnogo mi se više dopada od Conana.
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 11/07/2010 : 10:29:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message  Reply with Quote
Pročitao "Black Colossus" trade. Kao i "Cimmeria", opet mi je lijepo sjeo.
Adaptacija je vrlo dobra, kao i crtež.
Truman i Giorelo su vrlo dobar tim za Conana, skoro na tragu Thomasa/Busceme+Filipinaca, šta nije nimalo lako.

Plus boja, Jose Villarubia, odlično mi paše hiborijskom dobu.
Sve skupa: epski.

www.stripgen.com
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000