forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Domaci strip
 Strip o Domovinskom ratu
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 16/02/2009 : 15:54:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Da ne dubokoumim samo konstatacija, s kojom se ne morate složiti niti tražim slaganje... Domovinski rat, i njegovi sudionici, su zaslužili iskreni, autentični strip.

PS
Da preduhitrim Macana... "milost ne tražim, niti bi vam je dao".

PSS
Da ne tražim, čini mi se da je Rico spomenija detalj sa izbjeglicama iz Lavričevog stripa. Strip mi je genijalan no Ricova primjedba stoji. Pa u kućama su nam spavali ljudi koje nikad prije u životu nismo vidili, hranili smo ih, oblačili... i mi, građani, i država. Gotovo cilo desetljeće. Pa u Gradcu je bilo izbjeglica do prije par godina i pri tome ne mislim na prekrasne, hrabre ljude iz Vukovara jer oni su ipak bili u svojoj državi. Na drugu stranu jedan dio tih izbjeglica iz BiH je osta ode i živit, zasnovali su obitelji. Prijatelji smo! Zbog toga mi smeta ona Lavričeva konzerva. No kužim, u skladu sa kvazieuropskom politikom, tribalo je svima dati po repu.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 16/02/2009 : 16:54:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Ne znam iskreno shta bi josh moglo da se napravi na tu temu, a da vec nije obradjeno u vishe filmova, serija, knjiga, stripova itd.

Mozhda bi neki politichki triler o drzhavnim vrhovima a la Thirteen Days bio interesantan, jer tu mislim da nas sve josh uvek zanima shta se zapravo desilo. O samom ratu na terenu smo mislim sasvim dovoljno videli i chuli.
Go to Top of Page

vladimir
New Member



Croatia
194 Posts

Member since 21/01/2005

Posted - 16/02/2009 : 18:55:47  Show Profile Show Extended Profile  Send vladimir a Private Message  Reply with Quote
Nemoguce je napraviti dobar strip o Domovinskom ratu.
To je zato sto ce domaci puk uvijek gledati kako su premalo zivotinjski prikazani "oni drugi", a s kako premalo humanosti prikazani "ovi nasi".

I molio bih ljude koji nisu bili izbjeglice da prestanu pisati o tome kako je izbjeglicama bilo.
Vjerujte mi, nemate pojma.
I bolje da nemate i ne daj Boze da ikad saznate.
I nema tu misterije, tajne, filozofije.
Stoji samo jedna užasna, crna točka puna tuge, gorčine, nemoći i - neshvaćanja.
Go to Top of Page

vladimir
New Member



Croatia
194 Posts

Member since 21/01/2005

Posted - 16/02/2009 : 18:59:01  Show Profile Show Extended Profile  Send vladimir a Private Message  Reply with Quote
I jos samo za Degmana:
vidio sam kako se balansiralo.
Po danju saljemo humanitarnu pomoc jednima, a po noci prodajemo naftu drugima.

A vidim i da ti vidis - junaka.

E, zato nece biti dobrog stripa o Domovinskom ratu.
Tocnije, ti ga neces napraviti i procitati, sigurno.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 16/02/2009 : 21:16:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vladimir
I molio bih ljude koji nisu bili izbjeglice da prestanu pisati o tome kako je izbjeglicama bilo.
Vjerujte mi, nemate pojma.
I bolje da nemate i ne daj Boze da ikad saznate.
I nema tu misterije, tajne, filozofije.
Stoji samo jedna užasna, crna točka puna tuge, gorčine, nemoći i - neshvaćanja.



Izbjeglice smo spomenuli Rico i ja. Pa te pitam, sa uvažavanjem činjenice da si i ti možda bija izbjeglica, jesi li siguran da ja ne znam kako je izbjeglicama bilo?

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Dule
Average Member

Croatia
546 Posts

Member since 09/05/2003

Posted - 16/02/2009 : 22:03:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dule's Homepage  Send Dule a Private Message  Reply with Quote
Ne treba pretjerano dizati tenzije ovom razgovoru.
Svi zapravo znamo opće činjenice. Pitanje je kako ih objašnjavamo i to prije svega samom sebi(odgoj, svjetonazor, iskustvo...).
Ako namjeravamo napraviti neko djelo spomenute tematike, postavlja se pitanje da li inzistirati na objektivnosti ili se prepustiti emocijama i subjektivnosti. Pitanje je i što zapravo želimo takvim radom t.j i otkuda potreba za njim.
Osobno, ako bih se prihvatio takvog rada* to bi sigurno bilo nastojanje da se kroz neke ljudske sudbine "uhvati" dio nekih svevremenih ljudskih istina. (Jer je u ratu, sve ljudsko/neljudsko dignuto na n-tu potenciju, pa onda i znatno prepoznatljivije, nego u svakodnevnom životu.)
Netko je ovdje spomenuo kako je o ratu sve rečeno, pa zašto onda...
Nije rečeno gotovo ništa, jer svaka osoba koja ga je prošla ima svoj roman o ratu.
A ratuje se i masovno ubija stalno. I svugdje.
Svi naši roditelji n.p.(ove moje generacije)prošli su dva Svjetska (!) rata. Kao zanimljivost, eto i moje bake koja je preživjela pet (5) ratova; dva Svjetska, dva Balkanska i Domovinski.
Mi, prisutni na ovom Forumu, imali smo "zadovoljstvo" iskusiti tek jedan i to u globalnim razmjerima, tek "lokalni" rat. Za sad.
Rat je izgleda našoj vrsti nekakva konstanta.

Kako bi dakle, izgledao dobar strip o Domovinskom ratu? Za početak, trebao bi se naći autor koji je iskren i ne mrzi nikoga.
Ostalo su nijanse...







Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 16/02/2009 : 22:08:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by vladimir
I molio bih ljude koji nisu bili izbjeglice da prestanu pisati o tome kako je izbjeglicama bilo.
Vjerujte mi, nemate pojma.
I bolje da nemate i ne daj Boze da ikad saznate.
I nema tu misterije, tajne, filozofije.
Stoji samo jedna užasna, crna točka puna tuge, gorčine, nemoći i - neshvaćanja.



Izbjeglice smo spomenuli Rico i ja. Pa te pitam, sa uvažavanjem činjenice da si i ti možda bija izbjeglica, jesi li siguran da ja ne znam kako je izbjeglicama bilo?



Renky, moracemo stat ovdje, jer ce se ovo pretvoriti u self promotion fakin patetiks shit. Meni se bas neda ovdje pricat o tome sto sam radio i di san bija. To je moja stvar.
Ja sam ovdje pricao o tome da je lako nesto raditi ako u to nisi direktno ukljucen, nista drugo, a tudje okidace ne zelim pokretati, a i steta je unistit ovu temu:)

@Le samurai
Pratim sto pises, o stripu puno znas, pozitivan si, ali poanta ti nije dobra. Znam na sto aludiras, ali ovdje govorimo o dobrom domacem (u ovom sl. hrvatskom) ratnom stripu:)
Zasto to ne moze biti obicni npr. avanturisticko akcijski strip? Onako prosjecno dobar, da ga publika voli, a da nije bullshit.

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 16/02/2009 : 22:19:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
E, da, toliko od mene za ovu temu:)

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 16/02/2009 : 22:22:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dule
Mi, prisutni na ovom Forumu, imali smo "zadovoljstvo" iskusiti tek jedan i to u globalnim razmjerima, tek "lokalni" rat. Za sad.


Bogme se ne slažem. No poslušat ću Rica i ištekati se.
quote:
Originally posted by Dule
Kako bi dakle, izgledao dobar strip o Domovinskom ratu? Za početak, trebao bi se naći autor koji je iskren i ne mrzi nikoga.


Ne nužno da su sudjelovanje u ratu i mržnja poslovično povezani. Za početak triba napraviti iskreno, istinito djelo. Iz rova, sa čuke... Lišeno propagande pretvorbaša.
quote:
Originally posted by Dule
Ostalo su nijanse...


Zbog njih ja igran veteransku ligu...

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 16/02/2009 : 22:23:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rico

E, da, toliko od mene za ovu temu:)



I od mene

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Dule
Average Member

Croatia
546 Posts

Member since 09/05/2003

Posted - 16/02/2009 : 22:39:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dule's Homepage  Send Dule a Private Message  Reply with Quote
Sad pak meni niš ni jasno?!
Imam dojam da svi razmišljamo gotovo isto, a komunikacija puca...

Nego, da olabavimo, pozivam vas posve neskromno na svoj blog
http://radiona-dan.blogspot.com
Gotovo bez riječi, samo slike, a neke se i kreću...



Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 16/02/2009 : 22:46:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>Nego, da olabavimo, pozivam vas posve neskromno na svoj blog

Tipiccni Dule: zamuti pa utekne, a ni na pitanja odgovorio nije.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Dule
Average Member

Croatia
546 Posts

Member since 09/05/2003

Posted - 16/02/2009 : 22:54:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dule's Homepage  Send Dule a Private Message  Reply with Quote
Koje pitanje?
Ako ga je bilo, čisti previd.
Ponovi ga eto sad.

Go to Top of Page

Dule
Average Member

Croatia
546 Posts

Member since 09/05/2003

Posted - 16/02/2009 : 23:12:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dule's Homepage  Send Dule a Private Message  Reply with Quote
Čekam i dalje da vidim/o tko to muti pa utekne.
Go to Top of Page

Dule
Average Member

Croatia
546 Posts

Member since 09/05/2003

Posted - 16/02/2009 : 23:28:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dule's Homepage  Send Dule a Private Message  Reply with Quote
Čekam/o...
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 16/02/2009 : 23:31:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dule

Čekam/o...



Čekaš preko pola čuke, a lijeno ti bilo pročitati topik otpočetka?

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Dule
Average Member

Croatia
546 Posts

Member since 09/05/2003

Posted - 16/02/2009 : 23:37:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dule's Homepage  Send Dule a Private Message  Reply with Quote
Tu sam, pa reci o koji se pitanjima radi.
Go to Top of Page

Dule
Average Member

Croatia
546 Posts

Member since 09/05/2003

Posted - 17/02/2009 : 00:00:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dule's Homepage  Send Dule a Private Message  Reply with Quote
Čekam/o i dalje...
Go to Top of Page

Dule
Average Member

Croatia
546 Posts

Member since 09/05/2003

Posted - 17/02/2009 : 00:16:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dule's Homepage  Send Dule a Private Message  Reply with Quote
Čekam/o i dalje...
Go to Top of Page

vladimir
New Member



Croatia
194 Posts

Member since 21/01/2005

Posted - 17/02/2009 : 00:21:21  Show Profile Show Extended Profile  Send vladimir a Private Message  Reply with Quote
Ma, nek se dignu tenzije.
Nema vrijedjanja, doista.

Da poantiram:
- Renky i Rico : ne vjerujem u pricu osim osobne, ljudske, koja je mikrouniverzum koji sadrzava sve od makrouniverzuma.
Neki dio paterna, znate ono (faking patetik), bijela zraka u prizmu i dobijes dugu.
Spiegelman, Satrapi i Sacco pricaju - svoje price, recimo.
O odnosima s roditeljima, o sebi, o emocijama i prelamaju okolinu koju ne mozes bolje sagledati nego tako...
"Strip o Domovinskom ratu" ili je osobna prica ili je pateticno domovinsko-patriotsko sranje.
Ako je osobna prica (prica o necem malom koja prica o necemu velikom) - onda cu ga prvi kupiti.
Ako je ono drugo, onda je to nekorisno smece na kojem se, doduse, sigurnije digne para. Ovo oko para ja brijem, tako da ne mora biti tako.
Ima i treci put... /ha ha ha/
Ovo o cemu Rico prica mi vuce na Julesove "Partizane", citao sam ih prosle godine oko CRS-a - otvorenih usta.
Akcija ko Peckinpah ili Hill, avioni u brisucem letu u klancu napadaju nekakve topovnjace, jebote...
Kakvo spasavanje vojnika jarana, kakvi bakraci...
Samo mislim, s ovakvim tenzijama i emocijama naseg zivlja - to bi tek krivo shvatili.

No, postoje dobra djela o "domovinskom ratu" - Tanoviceva "Nicija zemlja", Gatalov "Geto", Lavriceve "Bosanske basne" itd.
Jebiga, sad ce mi netko reci da to nisu djela o "domovinskom ratu"...
Go to Top of Page

Dule
Average Member

Croatia
546 Posts

Member since 09/05/2003

Posted - 17/02/2009 : 00:46:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dule's Homepage  Send Dule a Private Message  Reply with Quote
Čekam/o i dalje...
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 17/02/2009 : 01:02:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rico

@Le samurai
Pratim sto pises, o stripu puno znas, pozitivan si, ali poanta ti nije dobra. Znam na sto aludiras, ali ovdje govorimo o dobrom domacem (u ovom sl. hrvatskom) ratnom stripu:)
Zasto to ne moze biti obicni npr. avanturisticko akcijski strip? Onako prosjecno dobar, da ga publika voli, a da nije bullshit.


Pa, uz svo duzhno poshtovanje (buduci da sam veliki fan partizanskih filmova ), mislim da bi takav projekat teshko mogao da se prema stvarnim dogadjajima odnosi sa adekvatnom kolichinom respekta. Uostalom, imamo tu Knindze, Vitezove Srpske Krajine, koji su kao bizarna politichki nekorektna wartime fusnota na nekom noivou zabavni, ali da neko takvo neshto napravi danas...sumnjam. Mislim da bih imao problem sa predstavljanjem bilo hrvatske, bilo srpske, bilo koje trece vojske kao Bogzna kakvih heroja u ovom ratu, i siguran sam da ne bih bio jedini. (Ne da tu nije bilo dobrih ljudi, da mi neko ne stavi rechi u usta.)
Go to Top of Page

Dule
Average Member

Croatia
546 Posts

Member since 09/05/2003

Posted - 17/02/2009 : 01:20:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dule's Homepage  Send Dule a Private Message  Reply with Quote
Pametnome, dosta.
(Tko je imao što reči ili postaviti ponovo neka pitanja, mogao je, jer ja sam bio i još sam tu.)
Tipični Macan:
Utekne od rata, sebe samog i savjesti, utekne od života; a onda muti.
(I tu muljažu još i prodaje.)

Go to Top of Page

vladimir
New Member



Croatia
194 Posts

Member since 21/01/2005

Posted - 17/02/2009 : 01:29:14  Show Profile Show Extended Profile  Send vladimir a Private Message  Reply with Quote
Baš si mislim da bi forume trebalo gasiti oko 20h i paliti oko 8h ujutro.
Svašta si ljudi dozvole u sitne sate.
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 17/02/2009 : 10:26:08  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message  Reply with Quote
ipak pogrijesih
nije dovoljno vremena proslo


quote:
Originally posted by vladimir

I jos samo za Degmana:
vidio sam kako se balansiralo.
Po danju saljemo humanitarnu pomoc jednima, a po noci prodajemo naftu drugima.

A vidim i da ti vidis - junaka.

E, zato nece biti dobrog stripa o Domovinskom ratu.
Tocnije, ti ga neces napraviti i procitati, sigurno.



zivi bili pa vidili frend

evo ti i
zbog takvih, vidili smo sve i sve znamo, sto ces mi sad ti, ova drzavica i stoji nasadjena na penis
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.15 seconds. Snitz Forums 2000