forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Domaci strip
 Strip o Domovinskom ratu
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

dzuka
Junior Member

Croatia
470 Posts

Member since 12/01/2006

Posted - 18/02/2009 : 01:08:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit dzuka's Homepage  Send dzuka a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

quote:
Originally posted by Dule

Da li je moguće napraviti i kako bi trebao izgledati dobar strip o Domovinskom ratu?



Ja i dalje mislim da bi ono ssto si SStefu i meni ispriccao u Solunu bio odliccan strip te s nestrpljenjem ccekam da ga napraviss.

mcn



nije pitanje, al vjerujem da je darko na ovo mislio.
ja ne znam tu pricu, ali znam da ti znas crtat, rat si prozivio. zasto ne nacrtas strip o domovinskom ratu? zasto ti je draze pricati o tome?
ne kazem da se o tome ne treba ili, nedajboze, ne smije razgovarati, ali drugacije je kad to pitanje postavi neko ko stripove stvara, a ne neki fan ili teoreticar.
meni se cini da si mozda i naumio nacrtati ga, al su te omele neke sumnje i kolebanja, pa si potrazio odgovor ovdje, sto je razumljivo, ali pogresno.
oko univerzalnog znacenja 'dobrog stripa' cemo se svi skupa tesko slozit, al ako ga nacrtas iskreno i s trudom, bit ce dobar. barem tebi, a ostale, ko jebe.
lavriceve 'basne' nisu o domovinskom ratu, al su dovoljno blizu i odlican su strip. stefove 'mudrace'pamtim kao dobar strip. franinog 'papka' cu moc ocjenit kad bude gotov. vjerujem da je ion razmisljao o slicnim stvarima kao i ti, al ga to nije sprijecilo da ga nacrta.
i na kraju, iako darkovi i edijevi grendeli nisu o domovinskom ratu, oni govore i o njemu,i o ratovima opcenito, i sto se mene tice, to je i te kako dobar strip!
dakle, ukratko; da, moze se napravit dobar strip o domovinskom ratu i trebao bi izgledati onako kako ga TI nacrtas.

https://www.facebook.com/goransudzuka
Go to Top of Page

dzuka
Junior Member

Croatia
470 Posts

Member since 12/01/2006

Posted - 18/02/2009 : 01:11:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit dzuka's Homepage  Send dzuka a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dule



Kako bi dakle, izgledao dobar strip o Domovinskom ratu? Za početak, trebao bi se naći autor koji je iskren i ne mrzi nikoga.
Ostalo su nijanse...





eto. sam si odgovorio! zasuci rukave! : )

https://www.facebook.com/goransudzuka

Edited by - dzuka on 18/02/2009 01:13:08
Go to Top of Page

dzuka
Junior Member

Croatia
470 Posts

Member since 12/01/2006

Posted - 18/02/2009 : 01:18:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit dzuka's Homepage  Send dzuka a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dule

Ne treba pretjerano dizati tenzije ovom razgovoru.
Svi zapravo znamo opće činjenice. Pitanje je kako ih objašnjavamo i to prije svega samom sebi(odgoj, svjetonazor, iskustvo...).
Ako namjeravamo napraviti neko djelo spomenute tematike, postavlja se pitanje da li inzistirati na objektivnosti ili se prepustiti emocijama i subjektivnosti. Pitanje je i što zapravo želimo takvim radom t.j i otkuda potreba za njim.




na zalost, ne znamo svi zapravo opce cinjenice. odgoj, svjetonazor, iskustvo... nas cesto sprijecavaju da vidimo opce cinjenice. inzistiranje na objektivnosti je dvostruka ostrica i sklizak teren. prepustanje emocijama i subjektivnosti je pravi put. ako ne nosis mrznju u sebi (a vjerujem da ne), nemas se cega bojati.

https://www.facebook.com/goransudzuka
Go to Top of Page

dzuka
Junior Member

Croatia
470 Posts

Member since 12/01/2006

Posted - 18/02/2009 : 01:35:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit dzuka's Homepage  Send dzuka a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Rico

quote:
Originally posted by Vid

quote:
Originally posted by Rico

quote:
Originally posted by Melina

Npr., pitaj Lavriča neka ti objasni. :D


:) fantastican strip, ali nema tu slovenaca, osim novinara, opet gledano sa strane... ma koliko blizu, ali ipak sa stane:)



Pošto je jedan od dvojice slovenskih novinara, koji se pojavljuju u stripu u tom ratu izgubio život, mislim, da baš ne možemo govoriti, da ga je gledao sa strane.



Sve znam, dragi Vid, to mi je jedan od najdrazih stripova svih vremena, citao sam ga i gledao barem 50 puta, ali nisam mislio na tu perspektivu, već na naciju prema kojoj se Lavrič ležerno postavio bez rezervi i barikada što je nama umješanima mnogo teže. Jer smo sami sebi najbolji (mea culpa). On TAJ PROBLEM nije imao, vec nas je sve redom oprao šmrkom (Slovence srećom nije morao, htio). Ima tu dosta generaliziranja, al jebiga, strip mu ima šarm.

Meni je recimo zasmetala epizoda "riba" gdje krezubi konobar (grad je definitivno aluzija na Split) daje uz pogrdu muslimanskoj djeci sardinu i stjera ih u 3pm, unatoč tome sto je tih godina Hrvatska primila preko 300 000 izbjeglica iz BiH.
Ali ko mene jebe sto to meni smeta!!!??



@renky, rico i vlado -
bas jucer, nevezano uz ovu temu, a nakon pogledanog forspana za tarantinove 'inglorious bastards' pricaju mi misch i prle kako su se zatekli u ljubljani u kinu gledajuci 'rane'. u nekom ternutku lik iz filma kaze kako se (slobodna interpretacija, ne pamtim tocno) 'hrvatice mnogo dobro jebu!' cijelo kino prasne u smijeh, njima dvojici bas i nije smijesno. na to ide nastavak 'a slovenke se satiru od kurca!' (ponovo, slobodna interpretacija, ispricavam se ak nije skroz tocna). cijelo se kino mrgodi, njih dvojica umiru od smijeha.

e, sad, mislim da lavricev detalj nije bio namjenjen da ikoga nasmije, vec da pokaze kako izbjeglice nisu uvijek docekivane s odusevljenjem, ali ni taj krezubi konobar kao ni vecina drugih likova iz 'basni' nije tu kao stereotip i predstavnik citavog naroda, vec kao 'jedan od...'
u suprotnom, lavricev strip ne bi bio dobar kao sto je.

https://www.facebook.com/goransudzuka

Edited by - dzuka on 18/02/2009 02:04:12
Go to Top of Page

Dule
Average Member

Croatia
546 Posts

Member since 09/05/2003

Posted - 18/02/2009 : 02:43:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dule's Homepage  Send Dule a Private Message  Reply with Quote
Postovani Dzuka,
nikad nisam utekao nikakvom pitanju, ali je moguće da ga nisam prepoznao, ako u formi pitanja nije bilo postavljeno.
Macanu i Štefu ispričao sam jednu (jednu)istinitu priču iz Domovinskog rata koja je zanimljiva... Nažalost, imam ih još.
Zašto ih nisam napravio/nacrtao?
Te su "priče" intimne prirode, jer se tiču konkretnih ljudi i mjesta koje poznajem.
Tu su negdje moje dvojbe...
Nije mi "draže", niti drago pričati o (ovom) ratu.
(Na kraj pameti mi nije bilo ni otvarati ovakav topic, kad sam se nakon dužeg vremena vratio ovoj web stranici i forumu. Objasnio sam kako je do toga došlo. Ali, sad mi je i drago, jer većina onog što sam pročitao otkriva pozitivna razmišljanja.)
Što se tiče "traženja odgovora"...
Odgovori sigurno nisu na netu i raznim "forumima". Odgovori su, kao i pitanja u nama. Problem je kako se sam suočiti sa tim sadržajima.
Zapravo, kako živjeti s tim...
"Uvijek samo veselo i vedro" veli jedan moj stari prijatelj.
U tim nekim kriznim trenucima, ja se nađem s njim i tako prebrodimo sva pitanja...







Go to Top of Page

Dule
Average Member

Croatia
546 Posts

Member since 09/05/2003

Posted - 19/02/2009 : 00:24:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dule's Homepage  Send Dule a Private Message  Reply with Quote
Hvala ti.
Mislim i da si ovim tekstom postavio neke orjentire i ohrabrio mnoge
koji se bave stripom i umjetnošću; ne vezano samo za ovaj topic.
Go to Top of Page

dzuka
Junior Member

Croatia
470 Posts

Member since 12/01/2006

Posted - 19/02/2009 : 01:59:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit dzuka's Homepage  Send dzuka a Private Message  Reply with Quote

Zašto ih nisam napravio/nacrtao?
Te su "priče" intimne prirode, jer se tiču konkretnih ljudi i mjesta koje poznajem.
Tu su negdje moje dvojbe...

-okej. kuzim da to nije lako, ali ...
nisu li svi tvoji stripovi autorski, intimni? strip ne mora bit doslovan, a pogotovo ne mora imat konkretna imena i mjesta.

Nije mi "draže", niti drago pričati o (ovom) ratu.

-nisam mislio na pricanje o ratu, nego na pricanje o stripu.

(Na kraj pameti mi nije bilo ni otvarati ovakav topic, kad sam se nakon dužeg vremena vratio ovoj web stranici i forumu. Objasnio sam kako je do toga došlo. Ali, sad mi je i drago, jer većina onog što sam pročitao otkriva pozitivna razmišljanja.)
Što se tiče "traženja odgovora"...
Odgovori sigurno nisu na netu i raznim "forumima". Odgovori su, kao i pitanja u nama. Problem je kako se sam suočiti sa tim sadržajima.
Zapravo, kako živjeti s tim...

-nisu na netu u smislu da ih izguglas, ali mogu biti na 'forumima'tj. u razgovoru s ljudima. eto ti gandovog posta, koji je sam po sebi dovoljno vrijedan da opravda tvoje otvaranje ovog topika.
i, eto ti opet - covjek je napisao knjigu o tome.
bez dogovorenog izdavaca, honorara. iz ciste potrebe.

"Uvijek samo veselo i vedro" veli jedan moj stari prijatelj.
U tim nekim kriznim trenucima, ja se nađem s njim i tako prebrodimo sva pitanja...

-prebrodite ih? odgovorite na njih ili uspijete ne mislit na njih?

https://www.facebook.com/goransudzuka
Go to Top of Page

dzuka
Junior Member

Croatia
470 Posts

Member since 12/01/2006

Posted - 19/02/2009 : 02:09:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit dzuka's Homepage  Send dzuka a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gand

Koliko ljudi toliko pogleda na problem (rat). Ako mislis pisati o Domovinskom ratu, kao prvo se trebas izdici iznad emocija koje te sigurno peru. Moje iskustvo... Prosao sam rat vrlo intezivno i aktivno, kakti narodni heroj sam, 10 godina nakon rata bio sam polulud i bjezao u normlanu tako sto sam si davao posla vise nego sam ga mogao hendlati. Zbog toga su trpili svi oko mene, od obitelji do pravih frendova. Svo vrijeme sam zelio na neki nacin poentirati besmisao ratovanja, i od sebe odbaciti ljagu koja mi se nekim "prirodnim" putem od drustva namicala. Pricam o politickim manipulacijama ljudima ako sam nejasan! Trpalo me se u razne formacije kojima nikad nisam bio dio, niti ih osjecao kao svoje. Znas ono... Mladi prvoborac kurac palac, od cega se meni uvijek povracalo, dok je vecina oko mene prihvacala igru, pjevala na skupovima i tetosila debele mirovine. To je samo pojacavalo moju frustraciju. Taj me mehanizam sjebao vise od rata. Sebe nikad nisam dozvoljavao utrpati u tu vrstu kalupa, iskljucivo zato jer sam u rat otisao kao legalist cija je zemlja bila pod okupacijom, a ne zato jer sam u obitelji nasljedio mrznju prema nekim drugim ljudima/narodima. Ono najbitnije u prici, neistina je kako je moja generacija na pameti imala opstojnost, samostalnost i slicne parole o novoj drzavi. To je bilo pogonsko gorivo nekih drugih ljudi. Istina je da nas je bolio kurac, i za bivsu i za novu drzavu, jedino su nam bili bitni, picka, rock i dobri filmovi. Ej rista, imali smo jedva 20 godina, tko je od nas mogao razmisljati o politici? Odlazak u rat bila je reakcija ista onoj da ti netko na ulici zapali samar. Ne pitam zasto, motivi me ne zanimaju, uzvracam.

Na tragu onoga sto Aleksandar Flaker govoreci o generacijskim povezanostima usprskos njihovoj zemljopisnoj udaljenosti naziva "horizontalnim kontinuitetom"... kad sam u sebi sagorio cinjenicu da sam vise zajednickoga imao s ljudima s druge strane linije, nego li s vecinom s moje strane linije, tako sam i shvatio na koji nacin zelim pisati o ratu. O njegovom besmislu. Istina, trebalo mi je masu vremena da sebi priznam kako to mogu izreci na glas, ali od kad se desilo, nazad nema.

Dobrih sam 15 godina kuhao u sebi pricu koju zelim napisati i njome otresti od sebe svoju frustraciju nagomilanu usljed rata i poslijeratnih dogadjanja. Osnovne skice za pricu prenio sam nekolicini ljudi koji su mi prijateljski savjetovali neka se okanem toga jer nase drustvo nije doraslo takvom vidjenju blize povjesti. No ja nisam mislio pisati o povjesti, vec o prezivljavanju, o sranju niz noge od straha, o akcijama bez grama razuma, o zajebancijama koje su ljude kostale glave, o polaganju prava na istinu, o nepotizmu, o bahatosti, o hrabrosti i kukavicluku, o ljudskoj emociji, o svemu onome sto noromalan covjek u nenormalnoj situaciji prolazi. Sto je bitno, ne sudim, samo svjedocim... mada je i to ponekad dovoljno. Brutalno, smijesno, gorko, razocaravajuce, gubitnicki, bas onako kakav rat i jest. Ne Domovinski. Svaki! Napisao sam rukopis od 23 poglavlja u roku od 23 dana. Bio je finalist VBZ-ove nagrade za najbolji neobjavjeni roman u 2007. Nije bio problem, kuhao se predugo. Ako sve bude kako spada, citat ce ga se do proljeca, a ako Bog da, mozda se pretoci i u strip sto je moj definitivni cilj.

Sretno ti u radu. Nadam se da sam neim svojim vidjenjem stvari pomogao da se oslucis u kom pravcu krenuti.



kapa dolje, gande, i dubok naklon!
ja nisam direktno ucestvovo u ratu i nisam drzo oruzje u ruci od srednje skole i satova opcenarodne obrane. ne mogu ni zamislit kakav bi covjek danas bio da jesam.
i meni je u stavri danas daleko zanimljivije kako danas zive i kako se osjecaju ljudi koji su tada vjerovali da imaju dobar razlog da ga uzmu u ruke.

https://www.facebook.com/goransudzuka
Go to Top of Page

Ser_Gile
Starting Member



Serbia
50 Posts

Member since 26/01/2008

Posted - 20/02/2009 : 10:59:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Ser_Gile a Private Message  Reply with Quote
Tema je najblaze receno bezveze (ne zelim da vredjam nikog), takav strip nemoze da se ostvari a da ne bude djubre i da ne bude propagadno stivo.

Postojalo je sranje koje se zvalo "Knindze" (to je bila nas propaganda), i kao sto sam vec na nekom mestu rekao smatram ga papirnim djubretom i to dokazuje da nije sve sto ima crtez i baloncice sa tekstom STRIP.

Otim istoriskim desavanjima pise se u udzbenicima svih naroda na ovim prostorima a istina je negde izmedju.Jednog dana kada se te "istine" budu podudarale moci ce se verovatno napisati dobra istoriska knjiga, ali verujem da mi to necemo doziveti.

Verovatno sam usao u pricu koja nebi trebala da me interesuje s'obzirom na mesto gde zivim, ali kao deo ovog foruma imao sam potrebu da bodelim par reci s'vama.

Edited by - Ser_Gile on 20/02/2009 11:01:35
Go to Top of Page

Ser_Gile
Starting Member



Serbia
50 Posts

Member since 26/01/2008

Posted - 20/02/2009 : 12:06:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Ser_Gile a Private Message  Reply with Quote
Gand
Slazem se sa tobom oko vecine stvari, mislim da neka prica iz ugla pojedinca i slikovito pretstavljanje njegovih licnih unutrasnjih i spoljasnjih drama u tim trenucima je ok. Ja sam pricam da je za mene dobar strip onaj koji moze biti prihvatljiv citaocu kako u Zagrebu takom i u Kninu,Beogradu,Podgorici,Sarajevu...
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 20/02/2009 : 12:16:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message  Reply with Quote
"Tko je prvi počeo?"

Koje teoretske rasprave, kao da oko nas sve vrvi autorima koji su u stanju napraviti čitljiv strip, pa tek onda dobar, pa još po takvoj temi?

www.stripgen.com
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 20/02/2009 : 12:39:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gand

quote:
Originally posted by Ser_Gile

Gand
Ja sam pricam da je za mene dobar strip onaj koji moze biti prihvatljiv citaocu kako u Zagrebu takom i u Kninu,Beogradu,Podgorici,Sarajevu...




Rico, citas li ti ovo?




Nema druge nego napravit nesto

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 20/02/2009 : 12:39:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by The Hammer of Hell

"Tko je prvi počeo?"

Koje teoretske rasprave, kao da oko nas sve vrvi autorima koji su u stanju napraviti čitljiv strip, pa tek onda dobar, pa još po takvoj temi?



Bravo!

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

Dule
Average Member

Croatia
546 Posts

Member since 09/05/2003

Posted - 23/02/2009 : 00:56:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dule's Homepage  Send Dule a Private Message  Reply with Quote
Ovako odokativno, mislim da ima najmanje deset, dvadeset domaćih autora koji mogu u okvirima ovakve teme napraviti zanimljiva, kvalitetna djela.

Ali želio sam na kraju, ovu uglavnom iscrpljenu temu, zaokružiti malim dodatkom.
Najme, razmišljali smo i razgovarali o stvaranju ovakvog stripa stavljajući u centar čovjeka koji je u ratu aktivno sudjelovao puškom.
Vjerujem da bi jednako važan dio istine o (ovom) ratu mogao biti ispričan i kroz likove:
Političara (tih masovnih ubojica bez oružja na ramenu);
ratnih profitera;
intelektualaca takozvanih, koji (uz časne izuzetke) uglavnom šute, huškaju ili prelaze u političare;
i na kraju (a zapravo na početku), kroz sudbinu "običnog" čovjeka civila.

Go to Top of Page

ismolc34
Senior Member



Croatia
1146 Posts

Member since 01/09/2006

Posted - 28/02/2009 : 21:28:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit ismolc34's Homepage  Send ismolc34 a Private Message  Reply with Quote
jedna epizoda iz Domovinskog rata je ispričana kroz strip i to poprilično dobro.
u stripu Ovčara-krik u noći (t.Danijel Rehak,c.Nenad Barinić)

...majka kretena je uvijek trudna...
Go to Top of Page

Obelix
Average Member



Serbia
537 Posts

Member since 06/04/2009

Posted - 28/05/2009 : 14:22:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Obelix a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gand

Koliko ljudi toliko pogleda na problem (rat)



Kapa do poda.

Samo nesto mi nije jasno. Ja sam pre par dana hteo nesto slicno da pitam vezano za jedan strip, ali sam se uzdrzao procitavsi ovo




4.NAJSTROŽE JE ZABRANJENO BILO KAKVO ILI IKAKVO RASPRAVLJANJE O POLITICI,LJUDIMA IZ POLITIKE,UBOJSTVIMA,ATENTATIMA,MAFIJAŠKIM OBRAČUNIMA,O CRKVI,INKVIZICIJI...OTVARANJE TOPICA KOJI KOMENTIRAJU GORE NAVEDENE TEME,POGOTOVO PREVIRANJA IZ BALKANSKIH,A I OSTALIH RATOVA...ILI BILO ČIME ŠTA ITI MALO MIRIŠE NA POLITIKU ILI SE NASLANJA NA NJU ILI ĆE MOŽDA ZAMIRISATI...

Kako covek da zna zbog cega ce dobiti ban (mislim, nije mi ni vazno, previse mi je godina da bih se igrao sa takvim stvarima, ali jesam za postovanje pravila ako ne odu u bezumlje). Meni je ova tema skroz ok, jer ako bi bas sve zivo bilo zabranjeno, vrlo brzo bi forum bio napusten od vecine, ali opet, ovaj topic vise nego lici na zabranjene teme

Teorije nam pomazu da podnesemo nepoznavanje cinjenica

Edited by - Obelix on 28/05/2009 14:22:54
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 12/07/2009 : 15:48:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
moze se strip o domovinskom ratu napraviti i bez frustracija
postoje junaci domovinskog rata kao napr. blago zadro

ne bi trebao izgledati kao americko pljuvanje ili preseravanje, te u obliku bajke ili slicnosti SF - u kak su to radili u ex ju
Go to Top of Page

milandj3
Average Member



Serbia
614 Posts

Member since 17/08/2006

Posted - 13/07/2009 : 14:51:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit milandj3's Homepage  Send milandj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dule

Ovako odokativno, mislim da ima najmanje deset, dvadeset domaćih autora koji mogu u okvirima ovakve teme napraviti zanimljiva, kvalitetna djela.

Ali želio sam na kraju, ovu uglavnom iscrpljenu temu, zaokružiti malim dodatkom.
Najme, razmišljali smo i razgovarali o stvaranju ovakvog stripa stavljajući u centar čovjeka koji je u ratu aktivno sudjelovao puškom.
Vjerujem da bi jednako važan dio istine o (ovom) ratu mogao biti ispričan i kroz likove:
Političara (tih masovnih ubojica bez oružja na ramenu);
ratnih profitera;
intelektualaca takozvanih, koji (uz časne izuzetke) uglavnom šute, huškaju ili prelaze u političare;
i na kraju (a zapravo na početku), kroz sudbinu "običnog" čovjeka civila.


Ljudi, manite se priča o skorašnjim ratovima jer tu niko nije čist. Ni ljudi iz Hrvatske koji su "branili" domovinu (tj. pod parolom rodoljublja učestvovali u zločinu rasturanja jedne legitimne zemlje, članice UN) ni ovi odavde ( koji su pod parolom očuvanja Jugoslavije učestvovali u jednom osvetničkom poduhvatu kako pobiti isti broj ljudi koliko su ih pobile ustaše od '41-'45.)
Ovo je bilo sve samo ne tema o kojoj se može govoriti s nekim pijetetom.


Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 13/07/2009 : 21:51:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
zasto

ako amerikanci mogu snimiti film o tome kako zgazizti japanca ili vjetnamca, zar mi ne bi znali to napraviti bolje a da nikog ne gazimo, mislim da smo pametniji oda amerikanaca

uostalom u mister no ovim se stripovima pojavljuje ratna tematika
zar su talijani bolji ( mada je zanimljiva cinjenica da su vjesto izbjegli svrtavanje talijana u drogom svjetskom ratu jer se mr no obracunava ili s japancima i njemcima ili s svojim prepotentnim nadredjenim )
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 13/07/2009 : 21:56:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote



( koji su pod parolom očuvanja Jugoslavije učestvovali u jednom osvetničkom poduhvatu kako pobiti isti broj ljudi koliko su ih pobile ustaše od '41-'45.)


i ti si kao pametan, sto ce ti ovdje ustase, kave oni imaju veze s ovom temom, mislim da to zasluzuje izbacivanje

a kad si vec usporedjivao mogao si usporediti avare ili tatare koji su bili nemoilosrdniji a ni skiti ujedinjeni sa sarmatima nisu bili preljubazni
a sto su tek sjevernjaci cinili juznjacima u juznm krajevima zajednicke zemlje da ne govorimo
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 13/07/2009 : 22:36:04  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote

Wtf?

Edited by - bagi on 13/07/2009 23:37:36
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 13/07/2009 : 23:12:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bagi

Pročitah ovaj topic i jedino skidam kapu gandu jer sam se najeo istih govana u izgubljenoj mladosti kao i on a mislim da je ova rasprava za zaključati jer su počela preseravanja...



preseravanja su kao i uvjek svugdje prisutna

ja se nisam najeo govana ( vec blata ) a svasta sam prosao, te izgubio mladost, a opet sam to drugacije dozivio od vas dvojice
ne skidam mu kapu, a to kako on sve vidi ( a i ti ) je bezveze

zasto bi se topic zakljucao
tema je strip

koliko je u mister nou izaslo epizoda s ratnom tematikom / jedno desetak )
neko vrijeme je kao dodatak specijalnom broju mister noa izlazio Kruger, tema je opet bila ratna ali stripovska
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 13/07/2009 : 23:30:20  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote

Wtf?

Edited by - bagi on 13/07/2009 23:38:02
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 13/07/2009 : 23:30:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
ti i gand ste se kao najeli govana u sveopcoj situaciji ( neki su se najeli blata, znoja, krvi i repete ) a glasa niste digli protiv stripa kojeg je nacrtao tomaz lavric
autor prikazuje ratnu situaciju u bih, uglavnom opisuje odnos izmedju srba i bosnjaka, hrvati se ne spominju osim u jednom malom detalju i to u jako jako uvredljivom kontekstu - dok srbi i bosnjaci naveliko ratuju htvati se na moru suncaju, ljepo im je smjeskaju se njemackim turistima a bosnjacke izbjeglice gledaju s prijezirom
uvredljivo je to sto hrvati u to vrijeme u koje ih autor smjesta nisu imali vremena za smjeskanje i docekivanje njemackih turista, a svoje izbjeglice su kao i bosnjacke hranili, pazili i mazili koliko su to mogucnosti dozvoljavale
a vas dvojica kao vrsna jedogovnasa ( bar ste se tako prikazali ) niste se iskazali u nekom primjecivanja detelja koji prikazuju nepravdu, a kao nepravda vam smeta

a bogami se ni sam se autor nije ispricao za tako veliki previd

potrebno je ponekad uciti iz pogresaka i ponekad nesto nauciti
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 13/07/2009 : 23:32:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bagi


"...ja se nisam najeo govana ( vec blata ) a svasta sam prosao, te izgubio mladost, a opet sam to drugacije dozivio od vas dvojice
ne skidam mu kapu, a to kako on sve vidi ( a i ti ) je bezveze..."


Brkajlijo,žalosna je ta činjenica da je ovakvih kao što smo mi bilo pun kurac i svaki od nas ima za ispričati svoju verziju priče.U ta nesretna vremena neko se najeo govana ,neko blata a neko bijelog kruha i svaka priča je subjektivna.Također smatram da niti jedna nije bezveze.Jednostavno nema načina da se ta storija (domovinski,otadžbinski,odbrambeni,građanski rat itd)ispriča na način koji neće biti uvredljiv za neku od bivših zaraćenih strana te mislim da je glupo dalje raspravljati o toj temi.Glupo,jer će krenuti u smjeru u koji ne treba a to je prepucavanje i prepirka.
Lock za temu i ništa drugo.Over & out...





bas naprotiv

vas dvojica ste poceli s nekim isticanjem, pa to otvara dodatnu raspravu

ne bi htio da se najutis ( a ni gand ) na ono sto sam napisao, samo zelim prikazati kako to moze izgledati nekom drugom

Edited by - Kruger on 13/07/2009 23:37:00
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000