forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - site
 Prijedlozi, komentari, kritike
 Sigurnost na aukcijama
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 28/02/2009 : 22:17:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Predlažem da se za učešće na aukcijama, traži slika (sken ili digitalna fotografija) osobne iskaznice. Za one od 15-18 godina može đačka knjižica, mlađi od 15 ne bi trebali licitirati. To bi u startu bilo samo za nove članove (da ne bude preobiman posao), ali može se postepeno odraditi i za one koji su članovi od ranije. Na kraju bi Markos imao podatke i izgled svih članova aukcija. Tako bi se onemogućili prevaranti koji stvaraju više nickova pod lažnim imenima radi varanja i dosta bi se povećala sigurnost...
Ovo je samo prijedlog, ne proglašavajte me još ludim (shvatam da je to obiman posao). No, vrijedi razmisliti...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 28/02/2009 22:18:17

sawitch
Advanced Member



Serbia
40010 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 28/02/2009 : 22:43:34  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Sreca pa sam stari clan, inace ne bih mogao da zajebavam ostale.. :)
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 28/02/2009 : 23:17:14  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

nije loša ideja.bar za nove članove.pa unazad


I otisak prstiju, obavezno!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Raga
Senior Member



Croatia
1028 Posts

Member since 03/06/2008

Posted - 28/02/2009 : 23:51:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Raga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

cili prst.i to možeš odabrat koji.a može i nožni.


Svaka ti dala zbog signature. Haha

Kad ce Chico remitenda sve ispocetka? Oce bit u HC-u? Joj jedva cekam.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29611 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 01/03/2009 : 00:23:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
previše...
po meni
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 01/03/2009 : 09:27:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

previše...
po meni


To bi bilo korisno za one kojima su važne prevashodno aukcije. Za forum to naravno nije potrebno. Na aukcijama su ipak novci u pitanju...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 01/03/2009 09:27:34
Go to Top of Page

Guffy
Advanced Member



Croatia
3109 Posts

Member since 11/12/2002

Posted - 01/03/2009 : 10:24:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Guffy's Homepage  Send Guffy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Predlažem da se za učešće na aukcijama, traži slika (sken ili digitalna fotografija) osobne iskaznice. Za one od 15-18 godina može đačka knjižica, mlađi od 15 ne bi trebali licitirati. To bi u startu bilo samo za nove članove (da ne bude preobiman posao), ali može se postepeno odraditi i za one koji su članovi od ranije. Na kraju bi Markos imao podatke i izgled svih članova aukcija. Tako bi se onemogućili prevaranti koji stvaraju više nickova pod lažnim imenima radi varanja i dosta bi se povećala sigurnost...
Ovo je samo prijedlog, ne proglašavajte me još ludim (shvatam da je to obiman posao). No, vrijedi razmisliti...





A jesi ti možda policajac u privatnom životu ?????




http://www.appaloosa.hr/
Go to Top of Page

fred perry
Average Member

526 Posts

Member since 19/01/2008

Posted - 01/03/2009 : 11:24:07  Show Profile Show Extended Profile  Send fred perry a Private Message  Reply with Quote
isto mislim da je pretjerano...

SAMO HAJDUK!!!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11445 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 01/03/2009 : 12:12:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
takodjer, ne svidja mi se ovo sa osobnom...

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 01/03/2009 : 12:36:18  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
Ja kupujem samo od pouzdanih članova i nema problema.
Ako neki novi član kupi od mene, prvo lova, pa stripovi.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29208 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 01/03/2009 : 14:39:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
A ne znam. Nije ni to rješenje. Kao da se ne može skenirati osobna i obraditi u Photoshopu i staviti što god hoćeš?

Trouble will find me
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 01/03/2009 : 14:54:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče Markosa, ok. Nisam se sjetio da se i to može lažirati, a i trebalo bi tu dosta truda...
Ali vi drugi mi niste jasni. Ne volite da vas netko vara, a kada treba učiniti nešto tako sitno kao što je slanje slike osobne, to vam se ne sviđa, čini vam se pretjerano, previše vam je. Šta je previše? Uslikat osobnu i poslati?
Ideja je isključivo u cilju stajanja na rep takvima kao što u npr. Dmaksa ili onaj Pavijan što je već peti put logira i od svih dobija negativne komentare. Nije zato da ugrozi vaše osobne slobode i prava. No, bila je to samo jedna ideja...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40010 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 01/03/2009 : 18:40:00  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ma Obi, svi se slazu sa tobom, nego je nekima do zezanja.. Ti si ovde dezurni paranoik, pa zato... :)) Inace, licno, u potpunosti se slazem sa tobom...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 01/03/2009 : 19:09:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Ma Obi, svi se slazu sa tobom, nego je nekima do zezanja.. Ti si ovde dezurni paranoik, pa zato... :)) Inace, licno, u potpunosti se slazem sa tobom...


Šta ja znam, volim sigurnost, takav sam.
No, ako drugima ne treba, snaći ću se i ja već nekako...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 02/03/2009 : 15:55:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gand

quote:
Originally posted by Obi-wan

Što se tiče Markosa, ok. Nisam se sjetio da se i to može lažirati, a i trebalo bi tu dosta truda...




Ma nimalo truda, ja sam frendici koja je 20 puta pala na vozackom napravio vozacku dozvolu koja je trajala jedan dan (1. travanj). Isprintana i uglavljena u zastitnu foliju izgledala je identicna svakoj drugoj. A kamo li tek skenovi... manipulacija omogucena do jaja, da ne pricam da mozes nekome maznut osobnu na par minuta i skenirati je, predstavivsi se kao ta osoba.


Trebalo bi tu dosta truda. Mislim truda od strane Markosa kod prikupljanja tih slika i obavljanja cijelog posla...
A za lažiranje si naravno u pravu...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 02/03/2009 : 16:04:56  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Guffy

quote:
Originally posted by Obi-wan

Predlažem da se za učešće na aukcijama, traži slika (sken ili digitalna fotografija) osobne iskaznice. Za one od 15-18 godina može đačka knjižica, mlađi od 15 ne bi trebali licitirati. To bi u startu bilo samo za nove članove (da ne bude preobiman posao), ali može se postepeno odraditi i za one koji su članovi od ranije. Na kraju bi Markos imao podatke i izgled svih članova aukcija. Tako bi se onemogućili prevaranti koji stvaraju više nickova pod lažnim imenima radi varanja i dosta bi se povećala sigurnost...
Ovo je samo prijedlog, ne proglašavajte me još ludim (shvatam da je to obiman posao). No, vrijedi razmisliti...





A jesi ti možda policajac u privatnom životu ?????






Privatni detektiv.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 02/03/2009 : 18:28:53  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Gand

quote:
Originally posted by Obi-wan

Što se tiče Markosa, ok. Nisam se sjetio da se i to može lažirati, a i trebalo bi tu dosta truda...




Ma nimalo truda, ja sam frendici koja je 20 puta pala na vozackom napravio vozacku dozvolu koja je trajala jedan dan (1. travanj). Isprintana i uglavljena u zastitnu foliju izgledala je identicna svakoj drugoj. A kamo li tek skenovi... manipulacija omogucena do jaja, da ne pricam da mozes nekome maznut osobnu na par minuta i skenirati je, predstavivsi se kao ta osoba.




bilo bi bolje da si je naučija vozit


I to tako, da dobro drži menjač.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!

Edited by - srdjandj on 02/03/2009 18:29:36
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 02/03/2009 : 22:35:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
bit će sigurnosti kad vi koji prodajete na aukcijama ne budete više čekali po par mjeseci da vam se netko javi...e zbog vas takvih su pune aukcije tih likova...ja osobno od danas provjeravam aukcije...svi koji čekaju sto godina,accounti će im biti zaključani...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 02/03/2009 : 22:38:26  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo

bit će sigurnosti kad vi koji prodajete na aukcijama ne budete više čekali po par mjeseci da vam se netko javi...e zbog vas takvih su pune aukcije tih likova...ja osobno od danas provjeravam aukcije...svi koji čekaju sto godina,accounti će im biti zaključani...


Kada prodje sto godina bice im svejedno...

"Bijah uhvacen u zamku,I pozvan da se predam,Al taj nisam ja,Stuc u ruke i crta.
Kako gordo teku suze,Skrivao sam mnoge ljude,Kao i imena,A sad i ona ginu sa mnom

Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 05/03/2009 : 20:56:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Uvijek će netko biti izrađen, nažalost. Jedini naćin da se tome stane ukraj je da se taj ćlan koji izradi na aukciji zauvijek izbriše i javno mu se obznani ime i prezime. E, sad ako se lažno u startu predstavi, može se i tome stati ukraj. Pogledajte kako to radi limundo.com i aukcije.hr
Ja zasad kupujem samo od provjerenih i pouzdanih, no ne treba apriori biti sumnjićav.
Svakog dana taj se spisak povečava.
Onda ima još načina da provjeriš s kim imaš posla. Pogledaš samo preporuke- pozitivne i negativne.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

Guffy
Advanced Member



Croatia
3109 Posts

Member since 11/12/2002

Posted - 05/03/2009 : 21:24:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Guffy's Homepage  Send Guffy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by all_ba

Uvijek će netko biti izrađen, nažalost. Jedini naćin da se tome stane ukraj je da se taj ćlan koji izradi na aukciji zauvijek izbriše i javno mu se obznani ime i prezime. E, sad ako se lažno u startu predstavi, može se i tome stati ukraj. Pogledajte kako to radi limundo.com i aukcije.hr
Ja zasad kupujem samo od provjerenih i pouzdanih, no ne treba apriori biti sumnjićav.
Svakog dana taj se spisak povečava.
Onda ima još načina da provjeriš s kim imaš posla. Pogledaš samo preporuke- pozitivne i negativne.




Daj nemoj samo aukcije .hr spominjat
To je toliko zbrkano do bola, konstantno cijene nabijaju likovi sa 0 komentara , i poslje toga ih nema nigdje više...
Clan s provjerenom adresom ???
To treba platit dodatno 35 kuna umjesto da se ni ne mozes registrirati bez toga ??
Nije ti bas neki primjer ..

http://www.appaloosa.hr/
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 05/03/2009 : 22:20:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Možda si upravu glede aukcija.hr, tek sam mjesec dana registriran član. Ono što me zanima uzeo sam i to vrlo povoljno. Cijene im jesu previsoke, dajem novac samo za ono što mislim da vrijedi tih novaca.
No, probaj sa limundo.com pa će ti u roku 10 swkundi po registraciji zazvoniti mobilni i bit će ti upućeno pismo na kućnu adresu. Tek kad odgovoriš na pismo postat ćeš njihov punopravni član.
Naravno, ovom prilikom želim reći da mi je najdraži ovaj naš sait.

P.S.Ne daj se iznervirati

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

Guffy
Advanced Member



Croatia
3109 Posts

Member since 11/12/2002

Posted - 06/03/2009 : 15:57:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Guffy's Homepage  Send Guffy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by all_ba

Možda si upravu glede aukcija.hr, tek sam mjesec dana registriran član. Ono što me zanima uzeo sam i to vrlo povoljno. Cijene im jesu previsoke, dajem novac samo za ono što mislim da vrijedi tih novaca.
No, probaj sa limundo.com pa će ti u roku 10 swkundi po registraciji zazvoniti mobilni i bit će ti upućeno pismo na kućnu adresu. Tek kad odgovoriš na pismo postat ćeš njihov punopravni član.
Naravno, ovom prilikom želim reći da mi je najdraži ovaj naš sait.

P.S.Ne daj se iznervirati




Evo samo jedan primjer

http://www.aukcije.hr/item.php?id=519036


Pa onda ovo

http://www.aukcije.hr/item.php?id=520552


stvarno ne da se zakljucit da sam svoje aukcije bida


http://www.appaloosa.hr/
Go to Top of Page

zoemis
New Member



Croatia
118 Posts

Member since 24/11/2008

Posted - 22/03/2009 : 23:32:18  Show Profile Show Extended Profile  Send zoemis a Private Message  Reply with Quote
Može osobna, al da se ne traži dodatno JMBG, jer to nije dozvoljeno! Ili OIB, ili broj cipela, ili...
Ja sam novi na aukcijama i njih par me prevarilo, ali velika većina je ok, prevaranata će uvijek biti, tako da je ovo sa osobnom besmisleno. Čak sam nekima dao i unaprijed pozitivnu ocjenu, tako da su uz prevaru dobili pozitivku, no tako je svugdje, bitno je da te jedan ne zezne 2 puta (pod istim nickom, naravno). O duplim nickovima, zna se, mora imati određeni broj pozitivnih ocjena da bi od sad stekao moje povjerenje - i ništa više unaprijed!

Mjesta, mjestaaaaa!
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 27/03/2010 : 15:26:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message  Reply with Quote
Ok Obi, sto se mene tice mozemo se ovdje preseliti, jos bolje jer je tu vise komentara.
Nisam moga da znam za ovaj topic, posto sam se tek posle skoro cjele godine od ovog topica prikjucio na forum.

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 28/03/2010 : 01:54:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
A nisi mora ni brisati "t" jer je (i) to pravilno.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.26 seconds. Snitz Forums 2000