forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Libellus: Nathan Never giganti 9 & 10
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 03/03/2009 : 11:15:58  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ali, kad Gull kasapi kurve, okreće ti se želudac. Kao prvo, zato što se takvo nešto stvarno dogodilo (i događa se i dalje, u svijetu u kojem živimo) i drugo, zato što ubojstvo nije lijepo i ne treba biti prikazano lijepo. A kroz tu svoju ružnoću jedan Pakao puno efikasnije šalje pravu poruku od svih politički korektnih Texova ovog svijeta.




evo varijacije na temu LEE MARVIN u Playboyu
„Jedino u smislu da ako je nasilje u filmu dovoljno realistično bolje služi kao sredstvo za odvračanje publike da mu pribjegnu. Bolje na ekranu nego van njega. Ako ga prikažete dovoljno realistično – postaje tako odvratno da niti jedan gledatelj ne želi imati ništa s time. Ali večina nasilja na ekranu izgleda tako bezopasno i lako da djeluje kao poziv da se to proba primijeniti. Ja kažem – učinite ga tako brutalnim da čovjek promisli dva puta prije nego li pribjegne njemu. Klasičan primjer za to je „All Quiet on the Western Front“ („Na Zapadu ništa novo“). Lew Ayres skače u jamu gdje se nalazi neki Francuz i probada ga nožem. I prisiljen je cijelu noć provesti sa umiručim čovjekom. Poginuti će ako pokuša napustiti poziciju. U jutro, Francuz ga i dalje gleda, ali je mrtav. Ayres ostatak filma provodi u okupiranoj Francuskoj – pokušavajući naći suprugu mrtvog čovjeka da bi se ispričao zbog počinjene okrutnosti. Upravo putem nasilja dana je jasna izjava ovdje.

S druge strane, u tipičnoj tučnjavi Johna Waynea (dobar primjer je za to „Donovan's Reef“, 1963) u saloonu lete stolovi, boce, razbijaju se ogledala, baca vlasnik bara, a sve završava s tankom krvavom linijom niz obraz, svi su prijatelji, a tučnjava je bila upravo divna. To je preseravanje s nasiljem. Lažno, gotovo poput karikature – sušta suprotnost tučnjavi poput one u „Treasure of Sierra Madre“(„Blago Sierra Madre“) kada Tim Holt i Bogart ulaze u bar, a Holt bude udaren bocom preko usana od strane Bartona MacLanea, i sve što je u stanju činiti za vrijeme trajanja borbe je da leži na podu i drži MacLainea za nogu. Ta scena otkriva osječaj prave boli i povrede. Ili borba između Ernest Borgninea i Montgomery Clifta u „From Here To Eternity“(„Odsada do vječnosti“). Čak ih ni ne vidiš; samo vidiš njihova stopala iza bureta – i čuješ. Jedan čovjek ustaje a drugi je mrtav. Znamo kako je opaka borba bila iako je nismo ni vidjeli".
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29201 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/03/2009 : 12:36:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Upravo tako.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29201 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/03/2009 : 12:37:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

zanimljivo je kako nekima ide Zagor i Bonelli na živce...zar mislite, da bi djeca da ne čitaju Zagora,Bleka i Marka čitali Gipsija i potočiče.Jok.Čitali nebi ništa, a ovako postoji šansa da
kad prerastu Zagora(neznam dal je to moguće)pređu na zahtevniju lektiru(iako neznam dal su Gipsi i Potočiči baš ta).Kome je važan crtež(manje prića) bolje da pročita Priču o Komandantu Marku nego
Potočiče,Gipsija,Bilješku.....esse-gesse se bar znali crtat.


Ah, moja ignore lista se deblja brže od mene.

Trouble will find me
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 03/03/2009 : 13:03:31  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by teller

zanimljivo je kako nekima ide Zagor i Bonelli na živce...zar mislite, da bi djeca da ne čitaju Zagora,Bleka i Marka čitali Gipsija i potočiče.Jok.Čitali nebi ništa, a ovako postoji šansa da
kad prerastu Zagora(neznam dal je to moguće)pređu na zahtevniju lektiru(iako neznam dal su Gipsi i Potočiči baš ta).Kome je važan crtež(manje prića) bolje da pročita Priču o Komandantu Marku nego
Potočiče,Gipsija,Bilješku.....esse-gesse se bar znali crtat.


Ah, moja ignore lista se deblja brže od mene.


Hvala ti webmastere na ignore listi
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18741 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 03/03/2009 : 13:42:34  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
ulizica.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

cibalia
Senior Member



Sierra Leone
1699 Posts

Member since 14/11/2008

Posted - 03/03/2009 : 14:07:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit cibalia's Homepage  Send cibalia a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

ulizica.


telleru, nisam se nadao ovakvom ponašanju od tebe...

U vlaku sam završio u istom vagonu s profesorom-inzom. Poceo mi je pricati o Zagorovim recenzijama, Zagorovim fanovima i autorima, te o Zagoru opcenito. Nakon 10 minuta sam se bacio pod tracnice...
Go to Top of Page

provodina
Average Member



Croatia
897 Posts

Member since 07/05/2007

Posted - 03/03/2009 : 14:32:17  Show Profile Show Extended Profile  Send provodina a Yahoo! Message  Send provodina a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cibalia

quote:
Originally posted by teller

ulizica.


telleru, nisam se nadao ovakvom ponašanju od tebe...


Iskreno nisam zna za ignore listu do sada.Pa svaki topic upropaštavaš svojim glupavima dosjetkama telleru.
Mislim pišeš gluposti čak i na manga topicima o kojima nemaš pojma ka tipa ''da je to neko voće''.Pa kako ti se da.
Pa neda mi se čitat te tvoje budalaštine više.
Još samo nisi zagadija jedini topic o Martinu na prvoj stranici jer neznaš kako ga zagadit.
IGNORE
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18741 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 03/03/2009 : 14:33:35  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
oprosti, nešto sam namrgođen danas,valjda se mi bliži mesečni ciklus(uvijek je tako par dana prije)pa...
duboko izvinenje svima.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18741 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 03/03/2009 : 14:38:43  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
a za mange stvarno nisam čuo,za voče jesam...za drugo da me ubiješ nemam pojma što je.
A da,tvoji postovi Provodina su pa višak inteligencije...šteta da svoje vrijeme gubiš na moje postove...ja tvoje čak preskačem(ovog nisam mogao je...i ga).

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Bardho
Senior Member

1943 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 03/03/2009 : 16:01:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Bardho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by Markos

Ali, kad Gull kasapi kurve, okreće ti se želudac. Kao prvo, zato što se takvo nešto stvarno dogodilo (i događa se i dalje, u svijetu u kojem živimo) i drugo, zato što ubojstvo nije lijepo i ne treba biti prikazano lijepo. A kroz tu svoju ružnoću jedan Pakao puno efikasnije šalje pravu poruku od svih politički korektnih Texova ovog svijeta.




evo varijacije na temu LEE MARVIN u Playboyu
„Jedino u smislu da ako je nasilje u filmu dovoljno realistično bolje služi kao sredstvo za odvračanje publike da mu pribjegnu. Bolje na ekranu nego van njega. Ako ga prikažete dovoljno realistično – postaje tako odvratno da niti jedan gledatelj ne želi imati ništa s time. Ali večina nasilja na ekranu izgleda tako bezopasno i lako da djeluje kao poziv da se to proba primijeniti. Ja kažem – učinite ga tako brutalnim da čovjek promisli dva puta prije nego li pribjegne njemu. Klasičan primjer za to je „All Quiet on the Western Front“ („Na Zapadu ništa novo“). Lew Ayres skače u jamu gdje se nalazi neki Francuz i probada ga nožem. I prisiljen je cijelu noć provesti sa umiručim čovjekom. Poginuti će ako pokuša napustiti poziciju. U jutro, Francuz ga i dalje gleda, ali je mrtav. Ayres ostatak filma provodi u okupiranoj Francuskoj – pokušavajući naći suprugu mrtvog čovjeka da bi se ispričao zbog počinjene okrutnosti. Upravo putem nasilja dana je jasna izjava ovdje.

S druge strane, u tipičnoj tučnjavi Johna Waynea (dobar primjer je za to „Donovan's Reef“, 1963) u saloonu lete stolovi, boce, razbijaju se ogledala, baca vlasnik bara, a sve završava s tankom krvavom linijom niz obraz, svi su prijatelji, a tučnjava je bila upravo divna. To je preseravanje s nasiljem. Lažno, gotovo poput karikature – sušta suprotnost tučnjavi poput one u „Treasure of Sierra Madre“(„Blago Sierra Madre“) kada Tim Holt i Bogart ulaze u bar, a Holt bude udaren bocom preko usana od strane Bartona MacLanea, i sve što je u stanju činiti za vrijeme trajanja borbe je da leži na podu i drži MacLainea za nogu. Ta scena otkriva osječaj prave boli i povrede. Ili borba između Ernest Borgninea i Montgomery Clifta u „From Here To Eternity“(„Odsada do vječnosti“). Čak ih ni ne vidiš; samo vidiš njihova stopala iza bureta – i čuješ. Jedan čovjek ustaje a drugi je mrtav. Znamo kako je opaka borba bila iako je nismo ni vidjeli".




Čekaj po ovoj tvojoj logici ne bi više bilo ratova jer bi ljudima ogadilo ubijanje ako bi gledali/čitali realna ubojstva!!??
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 03/03/2009 : 16:11:33  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
ne to ne znači to - ali bi se smanjio broj budala koji bi uopće pomislili joj pa i ja bi to mogao a to je već korak naprijed
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 03/03/2009 : 17:47:20  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
a šta fali Gipsi-ju? super nacrtano, Marini zna posao...priča je malo slabija, al jebi ga....
da nije neko pobrkao Gipija i Gipsija? :)
Go to Top of Page

Bardho
Senior Member

1943 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 03/03/2009 : 19:41:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Bardho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rommel

ne to ne znači to - ali bi se smanjio broj budala koji bi uopće pomislili joj pa i ja bi to mogao a to je već korak naprijed



Daj Bože da tako nešto funkcionira al ja sam ti jedan veliki skeptik što se tiče toga. Npr. šta ti misliš da bi ovog kretena iz Križevaca tako nešto spriječilo da ubije 4 osobe? Ja čisto sumnjam.
Go to Top of Page

zo
Average Member



Bosnia and Herzegovina
619 Posts

Member since 10/01/2008

Posted - 03/03/2009 : 20:35:43  Show Profile Show Extended Profile  Send zo a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je usporedba Zagora i nekog BD albuma smiješna. To dođe na isto kao da se uspoređuju flim i neka serija. Normalo je da se kvalitet Zagora, koji ima mali milijun priča, ne može porediti s nekim kvalitetnim albumom. Kažem kvalitetnim, jer i među albumima ima mnogo klonova, sinteza više ranijih dijela, ponavljanja već ispričanih priča i slično.

Zagora više ne čitam. Što je točan razlog tomu ne znam ni sam. Da li je to rezultat zasićenja ili sam ga prerastao, ne znam. Jednostavno mi čitanje više ne pruža zadovoljstvo i ne paše kao prije. Međutim, ne bi rekao da je to strip koji samo djeca trebaju čitati, ali je definitivno strip koji djeca mogu razumjeti, zabavan im je i mogim ljudima je jedan od prvih junaka kojeg su počeli čitati. Ovo govorim iz vlastitog iskustva.

U mom slučaju čitanje stripova je počelo s Mikijem, Pajom, Šiljom . Onda je zaratilo i pobjegao sam u Sloveniju kod rođaka. On je imao puno stripova ZS i LMS, znači bilo je tu svih junaka. Od svih tih junaka meni su u to doba pasali samo Zagor, Blek i kapetan Miki. Tex mi je tada još nije bio zanimljiv, a od Ken Parkera sam uspio pročitati samo pola jedne epizode. Kit Teler i Mark mi nikada nisu bili zanimljivi. Tek nakon par godina pročitao sam ponovo Texa i svidio mi se. Tada počinje era Texa i njega volim i sada pročitati. Nakon Texa prešao sam na Mister Noa i Martija a Kena sam prihvatio zadnjeg. Ken mi je prije bio toliko odbojan da sam se jedva natjerao pročitati ga u Libellusovom izdanju, ali onda... ODUŠEVLJENJE!!! Ken je stvarno drama strip, a morati ću provjeriti i Magičnog. Zadnje što me je debelo oduševilo od stripova su braća Spaghetti. Iako ni kod njih crtež nije nešto dotjeran radnja mi je super. Pogotovo me je oduševilo kako su neke priče dobro ispričane samo pomoću crteža bez ijednog slova. Drama!!!

Vjerujem da baš u činjenici što nam je Zagor većini bio jedan od prvih stripova leži njegova popularnost. Navika i nostalgija nisu male stvari.

Pljuvanje po Zagoru, samo iz razloga što ga je neko prerastao, je bezveze i licemjerno, ali je i njegovo slijepo dizanje u nebesa tupavo. Hebi ga, čitao sam ga, bio mi je najdraži junak, prerastao sam ga, vrijeme je da se bacim na neke nove stvari. Bezveze je ovo konstantno raspravljanje po forumu Bonelli da/Bonelli ne. Neka svako čita što ga je volja.

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/

Edited by - zo on 03/03/2009 20:36:55
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7789 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 03/03/2009 : 21:32:33  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rommel

ne to ne znači to - ali bi se smanjio broj budala koji bi uopće pomislili joj pa i ja bi to mogao a to je već korak naprijed


Ima i onih kod kojih to nasilje koje gledaju, čitaju itd. izazove suprotan učinak od onog kojeg si ti naveo. Ima ih, itekako.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 03/03/2009 : 21:39:09  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zo

Hebi ga, čitao sam ga, bio mi je najdraži junak, prerastao sam ga, vrijeme je da se bacim na neke nove stvari.


Druze izvini na sljedecim rijecima,ali ovo sto sam iz tvog posta obiljezio su obicne gluposti koje neko u ovom topicu spomenu jednom pa se ostali ponavljaju kao papagaji.Najveca baza Zagorovih fanova u nasim krajevima ima 30+ godina,pa je o nekom prerastanju rijec apsolutno pogresna,kao i nedovoljno poznavanje drugih stripova jer vjeruj, prevalio sam preko ledja vise stripova iz svih mogucih regiona i zanrova nego 99% ostalih usera ovdje.Kad se vec o tome govori onda treba spominjati ukus,definitvno ne prerastanje
Go to Top of Page

zo
Average Member



Bosnia and Herzegovina
619 Posts

Member since 10/01/2008

Posted - 03/03/2009 : 21:54:00  Show Profile Show Extended Profile  Send zo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by zo

Hebi ga, čitao sam ga, bio mi je najdraži junak, prerastao sam ga, vrijeme je da se bacim na neke nove stvari.


Druze izvini na sljedecim rijecima,ali ovo sto sam iz tvog posta obiljezio su obicne gluposti koje neko u ovom topicu spomenu jednom pa se ostali ponavljaju kao papagaji.Najveca baza Zagorovih fanova u nasim krajevima ima 30+ godina,pa je o nekom prerastanju rijec apsolutno pogresna,kao i nedovoljno poznavanje drugih stripova jer vjeruj, prevalio sam preko ledja vise stripova iz svih mogucih regiona i zanrova nego 99% ostalih usera ovdje.Kad se vec o tome govori onda treba spominjati ukus,definitvno ne prerastanje


Druže, ovo nije nikakvo ponavljanje, meni čitanje Zagora jednostavno više ne predstavlja zadovoljstvo. Sad je samo pitanje jesam li ga prerastao ili sam ga se zasitio. Mada mislim da je prije riječ o prerastanju. Evo ti i primjer. Nekada nisam mogao pročitati ni pola epizode Ken Parkera, a za Zagorom sam bio lud. Danas ne mogu pročitati ni pola epizode Zagora, a Ken me oduševljava. Jednostavno dok sam bio mlađi nisam bio spreman za Kena. Nemoj mi još reći da je Zagor ozbiljniji strip od Kena.

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 03/03/2009 : 22:05:54  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ja sam procitao vise epizoda Kena i nikad me nije odusevio,nije po mom ukusu i jednostavno mi je dosadan,ako to uopste smijem reci na ovom sajtu.Zagor,Dylan su daleko bolji u svakom pogledu,tj.imaju dosta epizoda koje su "meni" deset puta bolje nego ono sto sam procitao od Kena.Naravno da imaju i losih pogotovo ovih novih koje se mogu jedva citati,ali to su trajni serijali sa vise stotina epizoda pa se na to mora malo drugacije gledati vec na neki BD serijal od 3-4 epizode,na kojoj svesci od 48 strana jedan crtac radi i po 18 mjeseci.Sad ne govorim da je Zagor bolji od svega sto je izaslo u BD,to bi bila apsolutna glupost bez obzira na ukus,ali kao sto rekoh on je trajni serijal

U sustini ne znam gdje odosmo sa ovom temomo,sve sto sam htjeo reci je to da se neke stvari trebaju prezentirati i mozda pokusati objasniti zasto su dobre a ne nesto kao:
"Strip XXX je dobar zato sto...Zagor nevalja,samo za djecu,itd..."
To me podsjeca na one neke momke koji nisu znali kako da zavedu djevojku svojim kvalitetima,pa to rade tako sto pokusaju da spuste konkurenciji

Edited by - King Warrior on 03/03/2009 22:11:12
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25139 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 03/03/2009 : 22:09:55  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Ja sam procitao vise epizoda Kena i nikad me nije odusevio,nije po mom ukusu i jednostavno mi je dosadan,ako to uopste smijem reci na ovom sajtu.Zagor,Dylan su daleko bolji u svakom pogledu,tj.imaju dosta epizoda koje su "meni" deset puta bolje nego ono sto sam procitao od Kena.Naravno da imaju i losih pogotovo ovih novih koje se mogu jedva citati,ali to su trajni serijali sa vise stotina epizoda pa se na to mora malo drugacije gledati vec na neki BD serijal od 3-4 epizode,na kojoj svesci od 48 strana jedan crtac radi i po 18 mjeseci.Sad ne govorim da je Zagor bolji od svega sto je izaslo u BD,to bi bila apsolutna glupost bez obzira na ukus,ali kao sto rekoh on je trajni serijal



Izgleda da te je zahvatio virus prof-inzenjeritis....

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 03/03/2009 : 22:13:50  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter
Izgleda da te je zahvatio virus prof-inzenjeritis....


Ma kakvi,glupo mi samo sto se stalno udara po necemu sto nije po necijem ukusu i to sa svim mogucim sredstvima.
Mpavin je u nekoliko postova dobro objasnio situaciju
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 03/03/2009 : 22:28:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
To shto serijal ide sto godina ne govori nishta. Ima gomile americhkih serijala koji i dan dan opale poneku fenomenalnu epizodu, a krenuli su sa izdavanjem dok je Djanluidji Boneli bio sjaj u oku svoje majke.

Jednostavno, Boneli stripovi jesu ekvivalent B filma: jeftin i na brzinu stvoren materijal, sa jednim jedinim ciljem - razonoda publike. Naravno, i u Bonelijevom stafu ima fenomenalnih stripadzija koji uspeju povremeno da naprave neshto shto je zaista dobro, kao shto je i mnoshtvo B filmova ushlo u istoriju, poput dela Entoni Mena, producenta Vala Lutona i mnogih drugih.

A ako neko kazhe da je Zagor vrhunac stripa, taj je jednostavno ili glup, ili se takvim pravi. U redu je da neko ne voli nazovimo ih 'umetnichke' stripove, ali da ih bez da ih je prochitao pljuje, a kao najbolji strip istura neshto shto je po svim subjektivnim i objektivnim karakteristikama svakome pametnome ochigledno tresh, to je vec ignorantsko ponashanje. To je na nivou kao kada bi neko ko ne voli recimo klasiku proklamovao da su vokalni milozvuci Mice Krchadinca i Orkestra 'Sve u shesnes'' iz kavane "Pored autoputa" vrhunac muzike. Sigurno, teoretski i Mici mozhe da se desi da iznedri fenomenalnu pesmichicu, ali i u tom sluchaju u okviru sopstvenog zhanra, tj. u sluchaju Zagora b avanturistichkog palp stripa.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 03/03/2009 : 22:45:06  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Le Samourai

To shto serijal ide sto godina ne govori nishta. Ima gomile americhkih serijala koji i dan dan opale poneku fenomenalnu epizodu, a krenuli su sa izdavanjem dok je Djanluidji Boneli bio sjaj u oku svoje majke.



Kad ovo spomenu,vidis ti stripovi apsolutno nemaju nista sa onim sto su imali nekad,potpuno su se izmjenili u svakom pogledu,tako je Batman jos uvijek Batman,tu je par njegovih neprijatelja ali se sam strip kao i karakter iz korijena izmjenio,ne racunajuci jos sporedne serijale koje junake u nekom totalno drugom svjetlu prikazuju nego aktuelne serije,pa nije ni cudo da se ponekad pojavi i neka dobra epizoda kad se toliko eksperimentise.Americki serijali su jednostavno totalno drugi svijet.

Edited by - King Warrior on 03/03/2009 22:46:05
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 03/03/2009 : 22:52:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Ima u svako postu ode istine ali... stvar je ukusa šta će tko iz ovih naših pisanja uzeti kao sebi blisko mišljenje. Tako je i sa stripovima.
Aposolutno se slažem da se strip može "prerasti", kao i mnoštvo stvari u životu koje "prerastemo". Vidiš, meni je Ken najdraži Bonelli, od početka. Bija i osta favorit kojeg nikad nitko od Bonelli likova neće nadmašiti. Nikad! No to je moj stav, tvoj nije i šta tu možemo. E sad, kao što mnogi kažu da im je Ken bija "težak" onda a drag kasnije to može biti i zbog odrastanja ( i prerastanja ) i ja se ponosim što sam ga "otkrija" tako rano. No ne mislim da sam "pametniji" od nekih koji ga u tim godinama nisu konzumirali nego je jednostavno pogođena nit koja me oduševila. Na drugu stranu tada Korta nisan kužija, čak je i crtež bija pomalo odbojan kad san ga uspoređiva sa klasičnim BD-om. S vrimenom sam ulovljen u Kortov svijet mada; priznajem, i dalje gomilu referenci ne skužim. Očito san u mladosti triba čitati više knjiga a manje stripova. Isto tako šokiraju me neke analize i recenzije. Šokiraju u pozitivnom smislu. Recimo Inferno, Dee Cay i još neki izbombardiraju me gomilom poveznica sa filmom, književnošću i drugim vidovima umjetnosti da me sramota kako u mnogim slučajevima te stvari pri čitanju nisan ni primjetija a gomilu nisan ni zna dok nisu oni to napisali. Pročitam strip, pa recenziju i jbga. Ili moram glumit kako mi je sve jasno ili moran ponovo čitati strip. WTF!!! Di san ja bija kad san čita strip? Ili jesam li ga uopće čita ili samo gleda slike?

U pm! Neman pojma uopće šta san tija reć sa ovin postom a neda mi se sad brisat kad san ovoliko natipka. Valjda san tija naglasiti tu subjektivnost koju neki preozbiljno shvaćaju.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 03/03/2009 : 22:55:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message  Reply with Quote
Bonelli junaci su najjači i najljepse obuceni, imaju vjerne prijatelje, imaju šume, zivotinje, karaju one u tajicama jer ih podsjecaju na zene. Mozeš ih staviti u zadnji dzep, mozes sjest na njih, mozes sve, za razliku od npr BD albuma i skupih integrala za koji ti treba ruksak. I jeftini su. I svašta.
Ovako ja to vidim, bilo je to već, ali za ove mlađe, nek znaju sto su Zagor i Blek!!!!!

A ovo je samo mali djelić... ruzne scene su cenzurirane, mozete ih samo zamislit...





I to im sve naprave bez oružja. Djeco, jedite i vi veprove, divlje zečeve i ćurke, disite cisti sumski zrak... steroidi su za tetkice u tajicama.

https://www.instagram.com/ricomambo_tees/ https://www.facebook.com/brankoricovdesign
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25139 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 03/03/2009 : 22:58:08  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by manhunter
Izgleda da te je zahvatio virus prof-inzenjeritis....


Ma kakvi,glupo mi samo sto se stalno udara po necemu sto nije po necijem ukusu i to sa svim mogucim sredstvima.
Mpavin je u nekoliko postova dobro objasnio situaciju





Ma ja sam se samo nadovezao na ono što si rekao da je serijal dugovečan, pa da se mora drugačije gledati nego na neki BD serijal od 3-4 epizode. Jednostavno, zvučalo je da je ovaj sa više epizoda i bolji upravo zbog toga. Kada bi to preneli na serije, to bi značilo da su Dinastija i Santa Barbara nepojmljivo bolje serije nego, recimo, Deadwood, Rome (ili bilo koja sa manje od 50 epizoda). Jednostavno, ta tvrdnja ne može da se održi kao takva.
Uzmi na primer, američke serijale sa više stotina/hiljada epizoda. I tu ti je koncentracija đubreta ogromna. Čak bih rekao da je veća nego u Bonelli edicijama, ali dobro, to je neka druga tema.
Sa druge strane, imaš neka one-shot izdanja koja te ostave otvorenih usta posle čitanja. I barem kod mene se ne radi o tome da je neko glup ako čita Zagora, a pametan ako čita Moorea(na primer). Čak se i ježim takvih poređenja. Ali neke tvrdnje moraju da se izvagaju više puta.
I naravno, ne treba zaboraviti, univezalno opravdanje za sve je "ukusi su različiti".

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 03/03/2009 23:00:47
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000