forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Alan Ford 83 i 84
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

sawitch
Advanced Member



Serbia
39963 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 10/05/2009 : 11:57:09  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bob Rok

Sawitch je u pravu ;)... Imao sam do 69-ke SC, kad sam video kako mi propadaju prvi brojevi, resio sam da ih prodam... Od sad skupljam HC varijantu, treba da mi stigne 11 brojeva HC (toliko mogu da uzmem od prodaje 50 SC) i mogu da kazem da sam, trenutno, ponosni vlasnik jednog HC klasika, Tako je nastala grupa TNT... I mnogo mi je draze sto imam taj jedan, nego da se zlopatim sa SC, da ih lepim, sa sve i svasta... :DDD



Tako sam isto i ja... Jebes SC koji moram da citam sa pincetom da se ne raspadne... Ovo mogu hiljadu puta da cita i uvek ce biti nov..
Go to Top of Page

Panon
Senior Member



2656 Posts

Member since 16/08/2007

Posted - 10/05/2009 : 12:34:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Panon a Private Message  Reply with Quote
Kod mene nije takav slučaj. AF Klasik 'Ucviljeni diktator' sam pročitao već jedno 6-7 puta (a kupio sam ga kad je originalno izašao, znači 2004.) i iako je SC strip je još uvijek u super stanju. Eto, ako se strip pravilno skladišti i oprezno se s njim postupa, može da izdrži i atomsku bombu :-)
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 10/05/2009 : 12:39:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Panon

Kod mene nije takav slučaj. AF Klasik 'Ucviljeni diktator' sam pročitao već jedno 6-7 puta (a kupio sam ga kad je originalno izašao, znači 2004.) i iako je SC strip je još uvijek u super stanju. Eto, ako se strip pravilno skladišti i oprezno se s njim postupa, može da izdrži i atomsku bombu :-)


Mozda te zapao takav primerak... Mada, nije za pohvalu SA da Vjesnikov AF od pre 30 godina se bolje drzi nego njihov od pre 5... Kad srce radi bi bam ba bam, sav mi se bio raskupusao... Zbog toga odustajem

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

Panon
Senior Member



2656 Posts

Member since 16/08/2007

Posted - 10/05/2009 : 12:43:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Panon a Private Message  Reply with Quote
Doduše, meni je SA-ovim AF klasicima bio samo jedan baksuz, a to je 'Ljekovita voda' - zadnje dvije stranice stripa (119-122) su mi se odljepile, međutim smatram kako to nije ništa strašno. Lako se to ponovno zalijepi, ali je kao što ti kažeš gadno kad se cijeli strip raskupusi.
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 10/05/2009 : 12:51:04  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by Panon

A, meni je HC buržoasko, elitističko,... Više volim mekano pod rukama



Al' ga nalupa i osta ziv.. Ja znam da bi svako ko ima SC kolekciju sve dao da ima HC.. Ko kaze suprotno laze..



ne lažem a kažem suprotno
Imam HC prvih 40 brojeva i sad gledam da ih nekako utrpam...
SC mi je puno praktičniji ( zauzima puno manje prostora ) i jeftiniji...
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 10/05/2009 : 12:52:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message  Reply with Quote


ne lažem a kažem suprotno
Imam HC prvih 40 brojeva i sad gledam da ih nekako utrpam...
SC mi je puno praktičniji ( zauzima puno manje prostora ) i jeftiniji...
[/quote]

Po kojoj ceni??? Zainteresiran san...

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 10/05/2009 : 15:12:50  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
Verovatno me niste dobro razumeli?
Nisam ja tvrdio da je AF Klasik SC kvalitetniji od HC varijante, ni u jednom postu to nisam napisao, nego sam rekao da mi je lepsi za oko, a ako ga cuvate kao ja, moze trajati 100 godina i vise... Kad god citam Alan Fordove, u prvom slucaju procitam onih 14 trobroja, pa nastavim sa Vjesnikovim reprintima, tako da SC klasike ne diram i ostaju mi u glanc stanju, tako rade svi veliki kolekcionari Alan Forda.
Zato mi ne treba AF u HC verziji, jer za isti strip da placam trostruku cenu samo zbog tvrdih korica, ne pada mi napamet!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
5044 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 10/05/2009 : 15:32:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
nije samo trostruka cijena zbog korica, uvez je sa špagom, nije lijepljen... trajniji je, normalno se rastvara i čita...

no, ukusi su osobna stvar, svatko od nas nešto preferira više, nešto ne, dobro je da je toliki izbor... Npr, ja ne kupujem COLOR AF-a u HC varijanti, već "samo" SC, dosta su mi i te 2 naslovnice po broju s obzirom da je to specifična edicija...

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 10/05/2009 : 15:51:23  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DOMI

nije samo trostruka cijena zbog korica, uvez je sa špagom, nije lijepljen... trajniji je, normalno se rastvara i čita...

no, ukusi su osobna stvar, svatko od nas nešto preferira više, nešto ne, dobro je da je toliki izbor... Npr, ja ne kupujem COLOR AF-a u HC varijanti, već "samo" SC, dosta su mi i te 2 naslovnice po broju s obzirom da je to specifična edicija...


Takodje ni ja ne kupujem AF kolor u HC verziji i meni su "dovoljna" po dva broja sa razlicitom naslovnicom u SC verziji!
I naravno da svako ima svoje "budalastine" u glavi, pa kupuje ono sto mu se vise svidja!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47011 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/05/2009 : 16:07:46  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

Ja nemam nijedan HC strip





depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47011 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/05/2009 : 16:10:20  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by DOMI

nije samo trostruka cijena zbog korica, uvez je sa špagom, nije lijepljen... trajniji je, normalno se rastvara i čita...

no, ukusi su osobna stvar, svatko od nas nešto preferira više, nešto ne, dobro je da je toliki izbor... Npr, ja ne kupujem COLOR AF-a u HC varijanti, već "samo" SC, dosta su mi i te 2 naslovnice po broju s obzirom da je to specifična edicija...


Takodje ni ja ne kupujem AF kolor u HC verziji i meni su "dovoljna" po dva broja sa razlicitom naslovnicom u SC verziji!
I naravno da svako ima svoje "budalastine" u glavi, pa kupuje ono sto mu se vise svidja!




ja ne kupujen uopće kolor AF.koji će mi k?

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Panon
Senior Member



2656 Posts

Member since 16/08/2007

Posted - 10/05/2009 : 17:19:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Panon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by DOMI

nije samo trostruka cijena zbog korica, uvez je sa špagom, nije lijepljen... trajniji je, normalno se rastvara i čita...

no, ukusi su osobna stvar, svatko od nas nešto preferira više, nešto ne, dobro je da je toliki izbor... Npr, ja ne kupujem COLOR AF-a u HC varijanti, već "samo" SC, dosta su mi i te 2 naslovnice po broju s obzirom da je to specifična edicija...


Takodje ni ja ne kupujem AF kolor u HC verziji i meni su "dovoljna" po dva broja sa razlicitom naslovnicom u SC verziji!
I naravno da svako ima svoje "budalastine" u glavi, pa kupuje ono sto mu se vise svidja!




ja ne kupujen uopće kolor AF.koji će mi k?



Jasno, hebeš AF Kolor! I tako je ružno obojen, nema šanse da ću to ikad kupit
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 10/05/2009 : 19:21:51  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by DOMI

nije samo trostruka cijena zbog korica, uvez je sa špagom, nije lijepljen... trajniji je, normalno se rastvara i čita...

no, ukusi su osobna stvar, svatko od nas nešto preferira više, nešto ne, dobro je da je toliki izbor... Npr, ja ne kupujem COLOR AF-a u HC varijanti, već "samo" SC, dosta su mi i te 2 naslovnice po broju s obzirom da je to specifična edicija...


Takodje ni ja ne kupujem AF kolor u HC verziji i meni su "dovoljna" po dva broja sa razlicitom naslovnicom u SC verziji!
I naravno da svako ima svoje "budalastine" u glavi, pa kupuje ono sto mu se vise svidja!




ja ne kupujen uopće kolor AF.koji će mi k?


Ja kupujem i odlican mi je!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 10/05/2009 : 19:43:53  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
Ja imam samo prva 4 klasika HC, ostale sve u SC.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3247 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 11/05/2009 : 20:37:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Dole HC, posebno za Alan Forda, to je obicna grehota.
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 11/05/2009 : 22:38:28  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

Dole HC, posebno za Alan Forda, to je obicna grehota.



Dobroslave, ne budi preostar..odrpanci su to ipak zasluzili!..pa, ko ima - nek ih ima

Ja sam isti k'o i oni - odrpanac..nemam za HC..inace bi ih rado takve u posed
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10035 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 11/05/2009 : 23:07:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by srdjandj

Zato mi ne treba AF u HC verziji, jer za isti strip da placam trostruku cenu samo zbog tvrdih korica, ne pada mi napamet!




Bravo !

quote:
Originally posted by lwood

ja ne kupujen uopće kolor AF.koji će mi k?




Bravo !

quote:
Originally posted by Panon

Jasno, hebeš AF Kolor! I tako je ružno obojen, nema šanse da ću to ikad kupit




I treci put: Bravo !

Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

Panon
Senior Member



2656 Posts

Member since 16/08/2007

Posted - 12/05/2009 : 11:33:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Panon a Private Message  Reply with Quote


Ma, sva ta kolekcionarska izdanja, od AF Kolora do Zagor klasika, su osmislili okorjeli kapitalisti kako bi dodatno zaradili na strip-kolekcionarima koji žele posjedovati svako izdanje.
Ja ne nasjedam na te konzumerističke klopke neoliberalizma
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 12/05/2009 : 11:53:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Panon



Ma, sva ta kolekcionarska izdanja, od AF Kolora do Zagor klasika, su osmislili okorjeli kapitalisti kako bi dodatno zaradili na strip-kolekcionarima koji žele posjedovati svako izdanje.
Ja ne nasjedam na te konzumerističke klopke neoliberalizma


Mada, ja mislim da je AF klasik nesto najbolje sto imamo u stripovima na ovim prostorima (Briksijev prevod, lele majko )... Primer, 85. sam godiste, brat je stariji od mene 5 godina, on me je i navukao na AF... Prvi broj koji sam citao je Zatocenik kule, mislim 90... Crno beli strip, pet godina, ne znam da citam, gledam slike... Privlaci me crtez, iako danas gledano, je ocajan... (Ne mogu se setim kako se bese zove onaj najgori. sto je crtao i Prividjenja, g.. mi se jedu kad citam njegove stripove)... Tako da jedine brojeve koje sam kupovao, bile su na pijaci, uglavnom preko broja 250 (Vjesnik numeracija)... A kako Vjesnik nije reprintovao u tim brojevima, od Arsena Lupige, pa do 80, otprilike, nisam siguran, sada mi je ovo prva prilika da ih procitam... Tako da posle 25. godina imam sansu da skupljam klasike (koji se ne raspadaju) sa Briksijevim prevodom i originalnim naslovnicama... Ziv bio klasik, i veliki poraso

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 12/05/2009 : 12:04:26  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
Vidi, veliki sam fan Alan Forda, kupujem ga od detinjstva, fali mi samo jedan Vjesnikov za celu kolekciju, pa prema tome neko bi rekao da ne treba ni da kupujem AF klasike.
Ali kupujem ih bas iz razloga toga sto idu redom po italijanskoj numeraciji i iskljucivo iz kolekcionarske strasti, ali iskljucivo u SC verziji, mogao sam da kupujem i u HC verziji, medjutim, pored svega ostalog sto sam nekada kupovao, bilo mi je previse da dajem trostruko samo zbog tvrdih korica. I nekako me nisu privukli na pocetku.
Jeste HC je kvalitetniji, verovatno moze da se cita slobodno bez bojazni da ce se odlepiti, sve je to u redu, ali mnogo lepse deluje AF klasik u SC verziji, nekako je to to za taj strip, ovo u HC verziji mi je , verujte, vrhunac perverzije!
Naravno, ukusi su razliciti i o tome ne raspravljam, svako ima pravo da kupuje ono sto zeli!
Samo da dodam na kraju, ziveo Alan Ford!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!

Edited by - srdjandj on 12/05/2009 12:05:23
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 12/05/2009 : 12:13:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message  Reply with Quote
Imao sam do pre mesec SC, bolji nego HC, bas zato sto vise lice na strip, a ne na strip-album (vala koliko kosta, mozes klincu za rodjendanski poklon da odneses :)... MNOGO sam se iznervirao kada mi s raspao pri citanju, Kad srce radi..., jedan od mojih najomiljenijih epizoda, paramparcad... Steta, da se strip-agent, malo vise potrudio oko lepka, sada bih sustizao kolekciju (do 70. broja za godinu dana), a ovako, sve ispocetka... :(

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

Panon
Senior Member



2656 Posts

Member since 16/08/2007

Posted - 12/05/2009 : 13:09:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Panon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bob Rok

Mada, ja mislim da je AF klasik nesto najbolje sto imamo u stripovima na ovim prostorima (Briksijev prevod, lele majko )... Primer, 85. sam godiste, brat je stariji od mene 5 godina, on me je i navukao na AF... Prvi broj koji sam citao je Zatocenik kule, mislim 90... Crno beli strip, pet godina, ne znam da citam, gledam slike... Privlaci me crtez, iako danas gledano, je ocajan... (Ne mogu se setim kako se bese zove onaj najgori. sto je crtao i Prividjenja, g.. mi se jedu kad citam njegove stripove)... Tako da jedine brojeve koje sam kupovao, bile su na pijaci, uglavnom preko broja 250 (Vjesnik numeracija)... A kako Vjesnik nije reprintovao u tim brojevima, od Arsena Lupige, pa do 80, otprilike, nisam siguran, sada mi je ovo prva prilika da ih procitam... Tako da posle 25. godina imam sansu da skupljam klasike (koji se ne raspadaju) sa Briksijevim prevodom i originalnim naslovnicama... Ziv bio klasik, i veliki poraso



Čuj, nemam ja ništa protiv AF Klasika, dapače, meni koji sam '88. godište, ovo je izvanredna prilika da ga čitam i skupljam i uživam u ranim epizodama
Samo mi je bezveze što se pojavljuju varijacije na temu tipa ''AF Kolor biblioteka''...
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39963 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 12/05/2009 : 13:13:52  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ma taj kolor je glupost.. Svako duplanje mi je suludo.. Imam HC 1-80 koji je hronoloski sredjen, i vecan jer su tvrde korice.. Sve ostalo je bezveze..
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 12/05/2009 : 13:23:34  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Panon

quote:
Originally posted by Bob Rok

Mada, ja mislim da je AF klasik nesto najbolje sto imamo u stripovima na ovim prostorima (Briksijev prevod, lele majko )... Primer, 85. sam godiste, brat je stariji od mene 5 godina, on me je i navukao na AF... Prvi broj koji sam citao je Zatocenik kule, mislim 90... Crno beli strip, pet godina, ne znam da citam, gledam slike... Privlaci me crtez, iako danas gledano, je ocajan... (Ne mogu se setim kako se bese zove onaj najgori. sto je crtao i Prividjenja, g.. mi se jedu kad citam njegove stripove)... Tako da jedine brojeve koje sam kupovao, bile su na pijaci, uglavnom preko broja 250 (Vjesnik numeracija)... A kako Vjesnik nije reprintovao u tim brojevima, od Arsena Lupige, pa do 80, otprilike, nisam siguran, sada mi je ovo prva prilika da ih procitam... Tako da posle 25. godina imam sansu da skupljam klasike (koji se ne raspadaju) sa Briksijevim prevodom i originalnim naslovnicama... Ziv bio klasik, i veliki poraso



Čuj, nemam ja ništa protiv AF Klasika, dapače, meni koji sam '88. godište, ovo je izvanredna prilika da ga čitam i skupljam i uživam u ranim epizodama
Samo mi je bezveze što se pojavljuju varijacije na temu tipa ''AF Kolor biblioteka''...


AF kolor je specifican po tome sto ce izdati, koliko sam upoznat, samo 13 epizoda koje su dozvoljene da se oboje, dakle ukupno 26 stripova, 13 epizoda svaka sa po dve razlicite naslovnice i gotova kolekcija! I nema vise, jos 5 komada i imamo AF kolor kolekciju!
Bar se lako skupi!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Panon
Senior Member



2656 Posts

Member since 16/08/2007

Posted - 12/05/2009 : 14:03:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Panon a Private Message  Reply with Quote
Ja čuo da se AF kolor biblioteka sastoji od 12 (24) komada...
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.29 seconds. Snitz Forums 2000