forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Tintin 1, 2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3544 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 15/05/2009 : 15:06:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Posle godinu dana od najave dočekasmo... Šteta za format, ali samo kad je krenulo! Sreća, sreća, radost, sreća, uži-vaaaaan-ciiii-jaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!
Go to Top of Page

Obelix
Average Member



Serbia
537 Posts

Member since 06/04/2009

Posted - 15/05/2009 : 15:48:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Obelix a Private Message  Reply with Quote
Pogledao sam ih danas. Zaista nije skupo 9 evra za tri albuma, ali nekako mi se oci naprezu. Takav je crtez, da mi se cini da je veci format ipak za Tin Tina neophodan.

Teorije nam pomazu da podnesemo nepoznavanje cinjenica
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2815 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 15/05/2009 : 16:23:55  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Meni više odgovara manji format. Ali to sam ja

Jack the Black.
Go to Top of Page

zorglub
Average Member



Serbia
529 Posts

Member since 02/09/2008

Posted - 15/05/2009 : 17:23:27  Show Profile Show Extended Profile  Send zorglub a Private Message  Reply with Quote
Lepe vesti, konačno su izbacili Tintina.
Lepa je i cena, samo format malo smeta, ali šta sad...
Kupuje se.

Odjednom mi se život proširio.

Kupindo
Go to Top of Page

zorglub
Average Member



Serbia
529 Posts

Member since 02/09/2008

Posted - 15/05/2009 : 17:48:37  Show Profile Show Extended Profile  Send zorglub a Private Message  Reply with Quote
Pronašao sam i ovo:

STRIP SUSRETI

22/05/2009 - 18.00


FKC, Knez Mihailova 31

Tintin ponovo u Srbiji

Francuski kulturni centar organizuje, u saradnji sa Belgijskom ambasadom i izdavačkom kućom IPS/Media II, susret povodom izlaska integralnih izdanja stripa Tintin. Ljubitelji stripa u Srbiji imaće po prvi put priliku da pročitaju prve episode Tintinovih avantura, kao što su Tintin u zemlji Sovjeta i Tintin u Kongu. Učesnici: gđa Deniz de Hauvere, ambasador Belgije, Žan-Fransoa Teral, ambasador Francuske, Danko Ješić, izdavač i Branislav Glumac, prevodilac.

Odjednom mi se život proširio.

Kupindo
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3544 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 16/05/2009 : 02:47:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zorglub

Pronašao sam i ovo:

STRIP SUSRETI

22/05/2009 - 18.00


FKC, Knez Mihailova 31

Tintin ponovo u Srbiji

Francuski kulturni centar organizuje, u saradnji sa Belgijskom ambasadom i izdavačkom kućom IPS/Media II, susret povodom izlaska integralnih izdanja stripa Tintin. Ljubitelji stripa u Srbiji imaće po prvi put priliku da pročitaju prve episode Tintinovih avantura, kao što su Tintin u zemlji Sovjeta i Tintin u Kongu. Učesnici: gđa Deniz de Hauvere, ambasador Belgije, Žan-Fransoa Teral, ambasador Francuske, Danko Ješić, izdavač i Branislav Glumac, prevodilac.



Ići će im donekle na ruku 80-godišnjica "Tintina"...

Nego, je l' Bookglobeov integral "Gospodari ječma" bio istih dimenzija?

Edited by - Gil-galad on 27/05/2009 17:19:36
Go to Top of Page

Bruce Wayne
Senior Member



Serbia
1060 Posts

Member since 03/09/2008

Posted - 16/05/2009 : 10:31:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Wayne a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gil-galad

Posle godinu dana od najave dočekasmo... Šteta za format, ali samo kad je krenulo! Sreća, sreća, radost, sreća, uži-vaaaaan-ciiii-jaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!



Iiiiiiiiiiiiiiiihaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Pa zar smo ga konacno docekali!!!!!!! ja vec prezalio :) :)

Moram priznati da sam iznenadjen smanjeninm formatom,ali bozemoj,kao sto neko rece mozda je to kumovalo tako prihvatljivoj ceni...192 strane,u boji,OVOG STRIPA,za 900 din,ja kapiram da je ovo retko povoljna ponuda!!!!! :)

Of all the gin joints in all the towns in all the world, she walks into mine.

Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 16/05/2009 : 11:06:04  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mike

Meni više odgovara manji format. Ali to sam ja


Zašto sam ja znao da ćeš ovo kazati?
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4646 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 16/05/2009 : 11:28:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
stvarno pristojna cena
jos da me bar imalo zanima tintin...

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Obelix
Average Member



Serbia
537 Posts

Member since 06/04/2009

Posted - 16/05/2009 : 12:01:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Obelix a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bruce Wayne
192 strane,u boji,OVOG STRIPA,za 900 din,ja kapiram da je ovo retko povoljna ponuda!!!!! :)



Cena je 850 dinara, sto je jos povoljnije

Ali ja bih i dalje voleo da je malo skuplji, ali A4 format

Teorije nam pomazu da podnesemo nepoznavanje cinjenica
Go to Top of Page

vlaki
New Member



218 Posts

Member since 24/10/2003

Posted - 16/05/2009 : 17:50:16  Show Profile Show Extended Profile  Send vlaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obelix
Ali ja bih i dalje voleo da je malo skuplji, ali A4 format


Potpisujem!
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6141 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 16/05/2009 : 21:28:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by The Hammer of Hell

Ovo je the strip. Povijesni dokument vremena kroz psihoanalizu autora.
Mali format? To je zlodjelo za ovaj strip.



Potpisujem.Uz knjigu Tintin-The complet companion,stvarno se radi o povijesnom dokumentu i čitajući strip,dobiva se sjajna slika o životu i načinu razmišljanja u to doba,(npr. strah pred boljševizmom u 1.albumu,pa onda predrasude o Kinezima u Crni lotus itd).

Do prije par godina,nije mi bio pretjerano zanimljiv,ali sad mi zauzima počasno mjesto na polici.

Vidio sam mali format na engleskom,nije loše,ali za TinTina mi ipak više paše A4. Inače,u SLoveniji imamo dosta dobru kolekciju od 15-ak albuma, boja, A4 u HC i sa solidnim prijevodom.Šteta što sad već par godina nema novih albuma ali možda sad kad dođe film bude nešto od toga.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 17/05/2009 : 04:16:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
Kupio sam ga danas u Beogradu. Lepo je izdanje i lep je dizajn. Videcete kad ga uzmete u ruke. Korice su stvarno bas kvalietne.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 17/05/2009 : 04:33:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Ja svratio do IPS-a da bacim pogled i izdanje je prelepo. Iskreno, manji format mi uopshte ne smeta, potpuno mi pashe za ovaj strip.

No, loshe, ili bolje reci bezobrazne, vesti su da je cena Tintina, koji u AF koshta 895 dinara, u IPS knjizharama...979 dinara. Shto je, imajuci u vidu da su oni sami, hm, izdavachi, potpuno sramotan potez. Jeste da je to porez na budale, ali prosto mislim da takvu blamazhu jedna tako velika kuca ipak nije smela sebi da dozvoli.
Go to Top of Page

Obelix
Average Member



Serbia
537 Posts

Member since 06/04/2009

Posted - 17/05/2009 : 11:59:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Obelix a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Le Samourai

Ja svratio do IPS-a da bacim pogled i izdanje je prelepo. Iskreno, manji format mi uopshte ne smeta, potpuno mi pashe za ovaj strip.

No, loshe, ili bolje reci bezobrazne, vesti su da je cena Tintina, koji u AF koshta 895 dinara, u IPS knjizharama...979 dinara. Shto je, imajuci u vidu da su oni sami, hm, izdavachi, potpuno sramotan potez. Jeste da je to porez na budale, ali prosto mislim da takvu blamazhu jedna tako velika kuca ipak nije smela sebi da dozvoli.



I u Darkwoodu 850 dinara

Teorije nam pomazu da podnesemo nepoznavanje cinjenica
Go to Top of Page

Obelix
Average Member



Serbia
537 Posts

Member since 06/04/2009

Posted - 17/05/2009 : 12:07:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Obelix a Private Message  Reply with Quote
I da dodam jos, da mislim ako neko iz IPS-a prati i ovaj forum, kada vidi sta pisemo, svakako ce pritisnuti Darkwood i AF da povecaju cene, pa nece biti vise ni sramote, jer ce cene tada biti iste, a nasi novcanici olaksani.

Cuo sam od momaka iz Darkwooda, da je slicno bilo sa Belim Putem, koji bi sada bio jos jeftiniji da se neki ljudi nisu pravili pametni i kritikovali bas IPS zbog prevelike razlike u ceni izmedju pomenutih knjizara.

Zato je bolje ponekad ne kokodakati odmah o svakoj sitnici koja se nas ne tice, vec cutati i kupiti jeftinije.


Teorije nam pomazu da podnesemo nepoznavanje cinjenica
Go to Top of Page

JAH WOBBLE
Average Member



632 Posts

Member since 20/01/2009

Posted - 17/05/2009 : 20:18:18  Show Profile Show Extended Profile  Send JAH WOBBLE a Private Message  Reply with Quote
Pre par meseci držao sam isto englesko izdanje i pomislio "glupi englezi". Danas sam išao da kupim IPS-ovo i odustao (umesto njih kupio par knjiga). Možda kasnije uzmem klincu da se upozna sa stripom, ne bi mi bilo mnogo žao da ovo pocepa i raskupusa.

Od ovoga je bolji i kvalitetan sken jer daje tačniju informaciju o stripu.
Go to Top of Page

weljko94
Advanced Member



Serbia
3015 Posts

Member since 08/02/2008

Posted - 17/05/2009 : 22:17:24  Show Profile Show Extended Profile  Send weljko94 a Private Message  Reply with Quote
Neverovatna vest.Necu da vrishtim,dovoljno je shto se ovde derem ko lud!
Nego oni koji su kupili.Utisci???
Da li je dobro uradjeno,da li vredi tih para,jer nameravam da kupim!
Hvala unapred!

Tebi pripada kraljevstvo zaborava na cijim
granicama padaju sve maske,pa se tako prema tvojoj palati približavamo lišeni secanja, godina i kao bezimena bica ulazimo u božanski putir,nalik na kakvu vatrenu hostiju
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9604 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 17/05/2009 : 22:21:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
kako da ne vredi, dobijes 3 Tintina za 850 kinti!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

weljko94
Advanced Member



Serbia
3015 Posts

Member since 08/02/2008

Posted - 17/05/2009 : 22:30:35  Show Profile Show Extended Profile  Send weljko94 a Private Message  Reply with Quote
:P :P
Ovo sam cekao od...Od vremena vladavine ramzesa II.
Jedva docekah :P :D
Cek jel ce 8 ovakvih knjiga da bude?

Tebi pripada kraljevstvo zaborava na cijim
granicama padaju sve maske,pa se tako prema tvojoj palati približavamo lišeni secanja, godina i kao bezimena bica ulazimo u božanski putir,nalik na kakvu vatrenu hostiju
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9604 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 17/05/2009 : 22:33:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Ako kupis, i podrzis izdavanje, tako nekako bi trebalo da bude.

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

wildboar
New Member

292 Posts

Member since 29/10/2005

Posted - 17/05/2009 : 22:41:57  Show Profile Show Extended Profile  Send wildboar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by weljko94

Neverovatna vest.Necu da vrishtim,dovoljno je shto se ovde derem ko lud!
Nego oni koji su kupili.Utisci???
Da li je dobro uradjeno,da li vredi tih para,jer nameravam da kupim!
Hvala unapred!



Fantasticno je uradjeno - odlicne korice, stampa, papir, povez, prevod. Kad se uporedi boja sa izdanjem decijih novina ili cak i engleskom castermanovom verzijom, ova ima daleko bolji kolor.Dakle stvarno vrhunsko, vidi se da ips ima odlicne veze sa stamparijama i veliko iskustvo u izdavanju. Takodje, cena od 979 din (koliko sam ga platio jer me put nece naneti do slobe jos najmanje nedelju dana a zeleo sam da ga kupim odmah) je svarno odlicna za ovakvo izdanje.

Jedino ostaje pitanje formata (za tintina u sibiru je odlican :) ). Sa jedne strane mi smeta i vise bih voleo da su uradili u a4 pa makar za duplo vecu cenu, ali kako od toga nema nista niti ce ga iko izdavati kod nas u narednoj deceniji onda je ovo jedina opcija (pored onoga sto je vec izdao zabavnik ili eng. verzije koju nikada nisam uspeo da kompletiram).

Novak Djokovic - Prvi teniser na svetu !!!
Go to Top of Page

weljko94
Advanced Member



Serbia
3015 Posts

Member since 08/02/2008

Posted - 17/05/2009 : 22:49:28  Show Profile Show Extended Profile  Send weljko94 a Private Message  Reply with Quote
Wildboard hvala :)

Tebi pripada kraljevstvo zaborava na cijim
granicama padaju sve maske,pa se tako prema tvojoj palati približavamo lišeni secanja, godina i kao bezimena bica ulazimo u božanski putir,nalik na kakvu vatrenu hostiju
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29202 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/05/2009 : 22:54:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wildboar

quote:
Originally posted by weljko94

Neverovatna vest.Necu da vrishtim,dovoljno je shto se ovde derem ko lud!
Nego oni koji su kupili.Utisci???
Da li je dobro uradjeno,da li vredi tih para,jer nameravam da kupim!
Hvala unapred!



Fantasticno je uradjeno - odlicne korice, stampa, papir, povez, prevod. Kad se uporedi boja sa izdanjem decijih novina ili cak i engleskom castermanovom verzijom, ova ima daleko bolji kolor.Dakle stvarno vrhunsko, vidi se da ips ima odlicne veze sa stamparijama i veliko iskustvo u izdavanju. Takodje, cena od 979 din (koliko sam ga platio jer me put nece naneti do slobe jos najmanje nedelju dana a zeleo sam da ga kupim odmah) je svarno odlicna za ovakvo izdanje.

Jedino ostaje pitanje formata (za tintina u sibiru je odlican :) ). Sa jedne strane mi smeta i vise bih voleo da su uradili u a4 pa makar za duplo vecu cenu, ali kako od toga nema nista niti ce ga iko izdavati kod nas u narednoj deceniji onda je ovo jedina opcija (pored onoga sto je vec izdao zabavnik ili eng. verzije koju nikada nisam uspeo da kompletiram).


Koliko ja znam, Strip Agent je ili dobio prava ili je pred dobijanjem prava.

Trouble will find me
Go to Top of Page

HC
Average Member



Croatia
942 Posts

Member since 28/11/2006

Posted - 18/05/2009 : 10:06:41  Show Profile Show Extended Profile  Send HC a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos


Koliko ja znam, Strip Agent je ili dobio prava ili je pred dobijanjem prava.


Ako je tako, onda je ova informacija zlata vrijedna
A već sam mislio kupiti ...
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.53 seconds. Snitz Forums 2000