forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dilan Dog Biblioteka- kolekcionarsko izdanje???
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 98

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 21/05/2009 : 21:11:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Molim da mi neko iz redakcije odgovori. Možete li mi poslati kolekcionarkog DD u Crnu Goru kad skupim pare?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29275 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 21/05/2009 : 21:12:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Dizajn i dalje na nivou. Izgleda da profesor ne vjeruje da smo u stanju shvatiti značenje znaka "1", pa smatra nužnim dodati ispred "br."
A na naslovnici ništa. Koji dunster, to je nevjerojatno.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 21/05/2009 : 21:13:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Bolje što na naslovnici nema ništa, kad se sjetim njegovih fontova, prođe me jeza. Ja ne bih ni stavljao brojeve na knjige.
Go to Top of Page

Laza1997
Starting Member



Serbia
42 Posts

Member since 03/05/2009

Posted - 21/05/2009 : 21:20:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Laza1997 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

Molim da mi neko iz redakcije odgovori. Možete li mi poslati kolekcionarkog DD u Crnu Goru kad skupim pare?



Pa zovi ih,imas broj?
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 21/05/2009 : 21:22:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Nemam para na računu
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10045 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 21/05/2009 : 21:31:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Izgleda da profesor ne vjeruje da smo u stanju shvatiti značenje znaka "1", pa smatra nužnim dodati ispred "br."




Sa tim bi mogao da se slozim. Stvarno je nepotrebno

Ne slazem se da je naslovnica promasaj ...

Na naslovnici dominira Dylan, neopterecen bar kodovima, reklamama, cenom, nepotrebnim naslovima ...

Dylan je ovde mnogo je efektniji nego u originalu.

Slika govori:




Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

Bruce Wayne
Senior Member



Serbia
1060 Posts

Member since 03/09/2008

Posted - 21/05/2009 : 21:47:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Wayne a Private Message  Reply with Quote
Moze biti da sam ja to propustio ali mi se cini da niko nije napisao cenu,da vidimo je li "prava sitnica"

Inace ovako sa ovih fotki i ne izgleda lose,markosove zamerke stoje ali kad uzmemo u vidu od koga je, i dobro je!!! Ovog puta je sve ostavio prazno,sto ima svojih prednosti jer nista nije sjebao

Mada da ne brzam...pazaricu ga verovatno u subotu pa cu iz prve ruke da bacim komentar!!

Of all the gin joints in all the towns in all the world, she walks into mine.

Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2323 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 21/05/2009 : 21:52:34  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Dizajn i dalje na nivou. Izgleda da profesor ne vjeruje da smo u stanju shvatiti značenje znaka "1", pa smatra nužnim dodati ispred "br."
A na naslovnici ništa. Koji dunster, to je nevjerojatno.



I mene uzasava to br.,stvarno je debilasto...to sto italijani pisu to po naslovnim stranama je njihov problem ili navika sta li,u nasem izdanju to stvarno deluje zatupljujuce...Ocekivao sam ovo izdanje ali ni ono nije moglo da prodje bez "friziranja" doticnog "dizajnera"...naslovi epizoda na rikni su katastrofa,ali da ne gnjavim vise sa dizajnom,previse je...jbte ,kazu kolekcionarsko izdanje,ok,cena za zrelu publiku i znalce stripa,a znaju li oni ko su kolekcionari i sta oni traze od takvih izdanja...na osnovu navedenog,ocigledno ne...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

gibica
Junior Member



Serbia
488 Posts

Member since 22/03/2009

Posted - 21/05/2009 : 21:52:34  Show Profile Show Extended Profile  Send gibica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bruce Wayne

Moze biti da sam ja to propustio ali mi se cini da niko nije napisao cenu,da vidimo je li "prava sitnica"

Inace ovako sa ovih fotki i ne izgleda lose,markosove zamerke stoje ali kad uzmemo u vidu od koga je, i dobro je!!! Ovog puta je sve ostavio prazno,sto ima svojih prednosti jer nista nije sjebao

Mada da ne brzam...pazaricu ga verovatno u subotu pa cu iz prve ruke da bacim komentar!!



1120 na sajmu, inace 1400.

I don't care to belong to a club that accepts people like me as members.
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2127 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 21/05/2009 : 22:19:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by gibica

quote:
Originally posted by Bruce Wayne

Moze biti da sam ja to propustio ali mi se cini da niko nije napisao cenu,da vidimo je li "prava sitnica"

Inace ovako sa ovih fotki i ne izgleda lose,markosove zamerke stoje ali kad uzmemo u vidu od koga je, i dobro je!!! Ovog puta je sve ostavio prazno,sto ima svojih prednosti jer nista nije sjebao

Mada da ne brzam...pazaricu ga verovatno u subotu pa cu iz prve ruke da bacim komentar!!



1120 na sajmu, inace 1400.



Znaci otprilike 108 kn?

https://www.instagram.com/wanderereclectic/ // https://abadon.hr/
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29275 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 21/05/2009 : 22:24:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ultras

quote:
Originally posted by Markos

Izgleda da profesor ne vjeruje da smo u stanju shvatiti značenje znaka "1", pa smatra nužnim dodati ispred "br."




Sa tim bi mogao da se slozim. Stvarno je nepotrebno

Ne slazem se da je naslovnica promasaj ...

Na naslovnici dominira Dylan, neopterecen bar kodovima, reklamama, cenom, nepotrebnim naslovima ...

Dylan je ovde mnogo je efektniji nego u originalu.

Slika govori:






ah. pazi kako u originalu logo lijepo popunjava vrh naslovnice i sjeda na crtez. kod blazine je taj vrh preprazan. imas 2 cm iznad loga u kojem nema nista(a trebao je biti logo)

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29275 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 21/05/2009 : 22:28:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axle munshine

quote:
Originally posted by Markos

Dizajn i dalje na nivou. Izgleda da profesor ne vjeruje da smo u stanju shvatiti značenje znaka "1", pa smatra nužnim dodati ispred "br."
A na naslovnici ništa. Koji dunster, to je nevjerojatno.



I mene uzasava to br.,stvarno je debilasto...to sto italijani pisu to po naslovnim stranama je njihov problem ili navika sta li,u nasem izdanju to stvarno deluje zatupljujuce...Ocekivao sam ovo izdanje ali ni ono nije moglo da prodje bez "friziranja" doticnog "dizajnera"...naslovi epizoda na rikni su katastrofa,ali da ne gnjavim vise sa dizajnom,previse je...jbte ,kazu kolekcionarsko izdanje,ok,cena za zrelu publiku i znalce stripa,a znaju li oni ko su kolekcionari i sta oni traze od takvih izdanja...na osnovu navedenog,ocigledno ne...


da, font na hrbatu je totalno SF, nema veze s dylanom i hororom.

Trouble will find me
Go to Top of Page

gibica
Junior Member



Serbia
488 Posts

Member since 22/03/2009

Posted - 21/05/2009 : 22:28:19  Show Profile Show Extended Profile  Send gibica a Private Message  Reply with Quote
quote:



1120 na sajmu, inace 1400.



Znaci otprilike 108 kn?
[/quote]

Da, sa popustom 87 kn.

I don't care to belong to a club that accepts people like me as members.
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5705 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 21/05/2009 : 22:31:48  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message  Reply with Quote
Meni je orginalna naslovna vrh,ponekad samo treba precrtati...


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1948 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 22/05/2009 : 00:05:21  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ultras


Jos je bolje sto su ovakve (pricam za naslovnice unutar stripa), videces. Kada su u boji, nekako odudaraju od stripa, a ove su legle k'o budali samar!
Odlicno
Stoje na levoj strani stripa (kada se otvori) i nema nepotrebnog naslova epizode (kao kod Zagora) vec samo crtez naslovnice.
Na prednjoj korici - fenomenalna jednostavnost!
Bez bar kodova, bez cene, nebuloznih naslova...
Ja sam zadovoljan



Fantastično izgleda! Konačno ljudi imaju priliku za jednim pravim Dilanom od prvog broja, bez preskakanja epizoda, bez sakaćenja, bez menjanja redosleda, uz sjajne propratne tekstove i uz vrhunski prevod!

Ne trošite vreme na gluposti. Dilan je stigao.
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10045 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 22/05/2009 : 00:33:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote


Odlicno odradjeno. Posle ovog izdanja, Dylan Dog Dnevnik, Horus, Vanini, Ludens Extra, Abaton, SD Extra . . . mogu da odu u staru hartiju

Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26689 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/05/2009 : 01:05:03  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
natpis dd je triba biti malo veći kao na talijanskom izdanju,ka šta je marko reka bolje sjeda na crtež a i crvena je bolja od ove narančaste(vidi na talijanskom kako dominira u svezi sa dilanovom crvenom košuljom).
bok je nekako neuvjerljiv.toliko prostora a tako mala slova a pogotovo logo dd.korice se čine presjajnima,bolje bi bile mat a pogotovo na tip crteža.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 22/05/2009 : 01:57:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message  Reply with Quote
Ehej:)

Samo da se ispred redakcije zahvalim na pruzenoj podrsci, te da ponudim jedan od odgovora koji, vidim, nedostaju:

videcemo sta se moze po pitanju tempa izlazenja, nista ne smem da garantujem - ali imamo cilj da do kraja godine objavimo jos pet knjiga. Sad, kazem opet, videcemo da li je to realno, ali - na to se cilja, pa ako postignemo...:)

'Fala jos jedared:)

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

vlaki
New Member



218 Posts

Member since 24/10/2003

Posted - 22/05/2009 : 03:16:39  Show Profile Show Extended Profile  Send vlaki a Private Message  Reply with Quote
Nije samo ovde problem oko veličine DYLAN DOG logotipa, nego i u redovnoj seriji Veselog Četvrtka. Meni se sviđa baš ono talijansko, originalno, koje dominira naslovnicom. Ovako, mala i naranđasta slova se gube u prostoru. Ponekad (ne SVAKI put) se može uzeti primer iz originala, meni je ipak crvena puno bolje i vizuelno od varijante VČ. Font na hrbatu je stvarno više za NN nego za Dylana, al eto, to je to. Jedna obična jedinica rešava sve, oko onog broj 1. Inače, iznenadio me tvrd povez izdanja. Možda imamo sreće da ga se dočepamo ovde dole...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37877 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/05/2009 : 07:54:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
Sigurno ne kupujem!

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4647 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 22/05/2009 : 08:06:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
roijeve naslovnice su mi skoro pa ocajne.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1583 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 22/05/2009 : 08:27:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
Rojeve naslovnice su genialne, pogotovo ako ih uspoređujemo sa Stanom, ili ne daj bože sa Vilom...

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

Milos Bosnjak
New Member



Serbia
281 Posts

Member since 10/02/2009

Posted - 22/05/2009 : 09:41:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Milos Bosnjak a Private Message  Reply with Quote
O kom sajmu je rec i gde?
Go to Top of Page

Collector
Junior Member



Serbia
338 Posts

Member since 12/06/2007

Posted - 22/05/2009 : 09:58:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Collector a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ducko

Nisam bio na sajmu a necu moci ni narednih dana ali ovo sto sam video na slikama i procitao od ljudi koji su bili, govori mi da smo dobili knjigu za vek-vekova.

Primetna je i stvar da 90% forumasa iz Srbije hvali izdanje, a 90% forumasa van Srbije ga kritikuje

To mu dodje kao one stare izreke:
"svaki gazda svoga konja hvali" i "nek komsiji crkne krava"

Dylan je stigao !



Jeste, dobili smo još jednu odličnu ideju, uobličenu u izdanju ispod proseka (tehnički gledano, za izdanja ovakvog tipa).
Ako nekome nije jasno, o'ma pored ima libellus izdanja pa neka na licu mesta porede o čemu pričam!
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5705 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 22/05/2009 : 10:13:34  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ninel

Rojeve naslovnice su genialne, pogotovo ako ih uspoređujemo sa Stanom, ili ne daj bože sa Vilom...


Idi leci se


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page
Page: of 98 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.29 seconds. Snitz Forums 2000