forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dilan Dog Biblioteka- kolekcionarsko izdanje???
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 98

vlaki
New Member



218 Posts

Member since 24/10/2003

Posted - 23/05/2009 : 00:51:32  Show Profile Show Extended Profile  Send vlaki a Private Message  Reply with Quote
Ja bih da dodam još ovo:
- Slažem se sa jednim prethodnim komentarom da je ovo izdanje malo preskupo za ponuđeni kvalitet, upoređeno sa Libellusovim izdanjima
- Sviđa mi se da su ubačene originalne ilustracije naslovnica u C/B varijanti, bez ikakvih dodataka
- Pozitivna stvar ovog izdanja je da će za prvi put objaviti originalne epizode, koje je Ludens preskočio, iz poznatih razloga, stoga će za prvi put, posle Dnevnika, izaći hronološkim redosledom
- Sa svim dobrim i lošim stvarima, sa svim "manama" i nedostacima, ovo je prvo kolekcionarsko izdanje DD-a, u tvrdom povezu, pa ako ga uporedim sa Dnevnikovim izdanjima (najslabije kvalitete), onim malo boljim od SD i Ludensa, onda bih pre uzeo ovo
- Prevod i adaptacija, slažem se, jedna su od najbitnijih stvari, posebno u DD-u, tako da je i to jedan od razloga dali kupiti DD HC
- Format Granderistampa je takav, 3 u 1, naslovnice su te, od Roi-ja (koga ne volim uopšte, njegov stil mi je bio najčudniji i najodbivniji, još od prvih pročitanih epizoda Dnevnika), ali to je to, tako je krenuo u Italiji, tako se i ovde uzima
- Italijani profitiraju, slažem se sa Djoletom, iako je ovo 4 reprint Dylana (prima i seconda ristampa, collezione book)
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10045 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 23/05/2009 : 00:54:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote
Vlaki, svaka ti je na mestu

Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

HC
Average Member



Croatia
942 Posts

Member since 28/11/2006

Posted - 23/05/2009 : 01:03:48  Show Profile Show Extended Profile  Send HC a Private Message  Reply with Quote
Hoće li se ovo moći kupiti u hrvatskoj?
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3544 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 23/05/2009 : 01:06:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by elfak nish

quote:
Originally posted by Curunir

eto kupim i tebi jedan ako se:

a) osisas
ili
b) hiljadu puta napises u postu: "Smrt vilenjacima, ziveli uruci!"



1.vec sam se oshishao
2.smrt vilenjacima,ziveli uruci
smrt vilenjacima,ziveli uruci
...997 puta ista recenica
smrt vilenjacima,ziveli uruci
Eto,sad mi dodjes dva primerka



Doći će vam jedan vilenjak (i to Uzvišeni Kralj Noldora himself!) glave nastavite li s ovim!!! Saruman mi je predaleko, ali ti, mali elfe, ne zaboravi da si sutra u mojoj (ne)milosti!




Edited by - Gil-galad on 23/05/2009 01:13:13
Go to Top of Page

Bruce Wayne
Senior Member



Serbia
1060 Posts

Member since 03/09/2008

Posted - 23/05/2009 : 01:16:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Wayne a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gil-galad

quote:
Originally posted by elfak nish

quote:
Originally posted by Curunir

eto kupim i tebi jedan ako se:

a) osisas
ili
b) hiljadu puta napises u postu: "Smrt vilenjacima, ziveli uruci!"



1.vec sam se oshishao
2.smrt vilenjacima,ziveli uruci
smrt vilenjacima,ziveli uruci
...997 puta ista recenica
smrt vilenjacima,ziveli uruci
Eto,sad mi dodjes dva primerka



Doći će vam jedan vilenjak (i to Uzvišeni Kralj Noldora himself!) glave nastavite li s ovim!!! Saruman mi je predaleko, ali ti, mali elfe, ne zaboravi da si sutra u mojoj (ne)milosti!







Vidi ga Noldor sto preti..jel znas ti da je Batman najaci covek u istoriji,i jes da ne volim uruk haije,branicu elfaka jer ne volim siledzije

Of all the gin joints in all the towns in all the world, she walks into mine.

Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5705 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 23/05/2009 : 01:24:02  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bruce Wayne


1.vec sam se oshishao
2.smrt vilenjacima,ziveli uruci
smrt vilenjacima,ziveli uruci
...997 puta ista recenica
smrt vilenjacima,ziveli uruci
Eto,sad mi dodjes dva primerka
[/quote]

Doći će vam jedan vilenjak (i to Uzvišeni Kralj Noldora himself!) glave nastavite li s ovim!!! Saruman mi je predaleko, ali ti, mali elfe, ne zaboravi da si sutra u mojoj (ne)milosti!
[/quote]

Vidi ga Noldor sto preti..jel znas ti da je Batman najaci covek u istoriji,i jes da ne volim uruk haije,branicu elfaka jer ne volim siledzije
[/quote]ovaj,a deli li neko od vas slucajno stripove za dz?
Mali elf tada biti ok.
Zajebite s ovaj oftopic,nadrljacemo.
Jel dolazite sutra na sajam po KIDD???


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI

Edited by - elfak nish on 23/05/2009 01:25:02
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3544 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 23/05/2009 : 01:24:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bruce Wayne

quote:
Originally posted by Gil-galad

quote:
Originally posted by elfak nish

quote:
Originally posted by Curunir

eto kupim i tebi jedan ako se:

a) osisas
ili
b) hiljadu puta napises u postu: "Smrt vilenjacima, ziveli uruci!"



1.vec sam se oshishao
2.smrt vilenjacima,ziveli uruci
smrt vilenjacima,ziveli uruci
...997 puta ista recenica
smrt vilenjacima,ziveli uruci
Eto,sad mi dodjes dva primerka



Doći će vam jedan vilenjak (i to Uzvišeni Kralj Noldora himself!) glave nastavite li s ovim!!! Saruman mi je predaleko, ali ti, mali elfe, ne zaboravi da si sutra u mojoj (ne)milosti!







Vidi ga Noldor sto preti..jel znas ti da je Batman najaci covek u istoriji,i jes da ne volim uruk haije,branicu elfaka jer ne volim siledzije



Nemoj se busaš ti mnogo, dok ti Supermark nije doveo Chucka Norrisa, pa ćeš da vidiš šta je snaga!

Najsirovija.
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3544 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 23/05/2009 : 01:25:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by elfak nish

quote:
Originally posted by Bruce Wayne


1.vec sam se oshishao
2.smrt vilenjacima,ziveli uruci
smrt vilenjacima,ziveli uruci
...997 puta ista recenica
smrt vilenjacima,ziveli uruci
Eto,sad mi dodjes dva primerka



Doći će vam jedan vilenjak (i to Uzvišeni Kralj Noldora himself!) glave nastavite li s ovim!!! Saruman mi je predaleko, ali ti, mali elfe, ne zaboravi da si sutra u mojoj (ne)milosti!
[/quote]

Vidi ga Noldor sto preti..jel znas ti da je Batman najaci covek u istoriji,i jes da ne volim uruk haije,branicu elfaka jer ne volim siledzije
[/quote]ovaj,a deli li neko od vas slucajno stripove za dz?
Mali elf tada biti ok.
[/quote]

Nosim ja jedno 40-ak Alana Fordova... I ne vređaj više sopstvenu rasu!
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5705 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 23/05/2009 : 01:29:53  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gil-galad

quote:
Originally posted by elfak nish

quote:
Originally posted by Bruce Wayne


1.vec sam se oshishao
2.smrt vilenjacima,ziveli uruci
smrt vilenjacima,ziveli uruci
...997 puta ista recenica
smrt vilenjacima,ziveli uruci
Eto,sad mi dodjes dva primerka



Doći će vam jedan vilenjak (i to Uzvišeni Kralj Noldora himself!) glave nastavite li s ovim!!! Saruman mi je predaleko, ali ti, mali elfe, ne zaboravi da si sutra u mojoj (ne)milosti!



Vidi ga Noldor sto preti..jel znas ti da je Batman najaci covek u istoriji,i jes da ne volim uruk haije,branicu elfaka jer ne volim siledzije
[/quote]ovaj,a deli li neko od vas slucajno stripove za dz?
Mali elf tada biti ok.
[/quote]

Nosim ja jedno 40-ak Alana Fordova... I ne vređaj više sopstvenu rasu!
[/quote]Pih,nista bez bonelija
Pa josh u Hc ko ovaj novi Dilan(long live)
Me ja nisam elf,ja sam elektronac,to je josh gore


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

Cancerman
New Member



106 Posts

Member since 03/05/2009

Posted - 23/05/2009 : 15:50:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Cancerman a Private Message  Reply with Quote
da li neko mozda zna da li je stiglo u trafici u NSu?? Drugar je juce bio i jos nisu dobili. :S

I zanima me, koja je cena sa popustom, odnosno uz VC karticu?

Hvala unapred na odgovoru. :)
Go to Top of Page

William_Wallace
Advanced Member



Serbia
3173 Posts

Member since 25/04/2007

Posted - 23/05/2009 : 15:51:43  Show Profile Show Extended Profile  Send William_Wallace a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cancerman

da li neko mozda zna da li je stiglo u trafici u NSu?? Drugar je juce bio i jos nisu dobili. :S

I zanima me, koja je cena sa popustom, odnosno uz VC karticu?

Hvala unapred na odgovoru. :)


Ne ide ovo na kioske!

Every man dies,
not every man really lives.
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1946 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 23/05/2009 : 15:59:08  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by William_Wallace


Ne ide ovo na kioske!



Ne pita čovek za kiosk. Postoji objekat VČ-a (trafika) u Novom Sadu. I mene ovo interesuje. Mogao bih da skoknem po to.
Go to Top of Page

William_Wallace
Advanced Member



Serbia
3173 Posts

Member since 25/04/2007

Posted - 23/05/2009 : 16:02:41  Show Profile Show Extended Profile  Send William_Wallace a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by goksi

quote:
Originally posted by William_Wallace


Ne ide ovo na kioske!



Ne pita čovek za kiosk. Postoji objekat VČ-a (trafika) u Novom Sadu. I mene ovo interesuje. Mogao bih da skoknem po to.


Greska!
Jebiga prvi sinonim za kiosk je trafika!

Every man dies,
not every man really lives.

Edited by - William_Wallace on 23/05/2009 16:03:08
Go to Top of Page

gibica
Junior Member



Serbia
488 Posts

Member since 22/03/2009

Posted - 23/05/2009 : 16:30:11  Show Profile Show Extended Profile  Send gibica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cancerman

da li neko mozda zna da li je stiglo u trafici u NSu?? Drugar je juce bio i jos nisu dobili. :S

I zanima me, koja je cena sa popustom, odnosno uz VC karticu?

Hvala unapred na odgovoru. :)



Cena sa karticom u Trafici je 1120 dinara!


I don't care to belong to a club that accepts people like me as members.
Go to Top of Page

Laza1997
Starting Member



Serbia
42 Posts

Member since 03/05/2009

Posted - 23/05/2009 : 16:41:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Laza1997 a Private Message  Reply with Quote
A kad narucujemo kao clanovi od VC-a fonom onda se isto racuna popust jel tako?

Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22300 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/05/2009 : 17:11:37  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
ja cu sacekati da vidim tempo izlazenja kao i kako ce izdanje biti odradjeno,ne da bude neko sarenilo i velike razlike na hrbatu kao u nekih drugih VC izdanja,sto je ovodje veoma vazno s obzirom da se radi o kelekcionarskom izdanju koje treba fino da izgleda na polici kada se knjige poredaju jedne pored druge.Ako sve bude islo kako treba,moguce da cu uzimati ova izdanja

Edited by - King Warrior on 23/05/2009 17:13:27
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 23/05/2009 : 17:18:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Leo Charm

@Curunir:

Skromno smatram da najbolji prevod Dilana nije Dnevnikov nego Djoletov, a ja gledam da sledim njegovu skolu:) Ostaje mi da se nadam da ce ti se dopasti rad na kolekcionarcu, a do tada mogu da stavim na uvid uvodnike i adaptacije u regularcima i Superbooku od januara do danas. Naravno, kritike dobrodosle:)



zar nisam dovoljno naglasio da mislim na prve epizode? ako je to negdje Djole nesluzbeno prevodio za piratska izdanja, to ne znam niti kontam. Jasno da je njegov prijevod u VC-u najbolji, ali to nisu ove, prve i za mene najbolje epizode.
Znaci, "najljepsi" prijevod (u duhu srpskog jezika, vicevi su npr. zbilja to i bili) TIH epizoda imao je zasad Dnevnik. Nazalost, prijevod u kojem je pola falilo, pa rekoh dzabe ljepota. Pri cemu ne mislim na doslovno prevodjenje, jer onda ne bi valjao, vec izbacivanje niza podataka, cinjenica, dijaloga, stranica...
A buduci da Djole ne sumnja u tebe, Mar Chelo, vjerujem da ce to i dalje biti dobro. Sad mi ostaje samo problem nabave, al valjda ce to Columbo imati skoro... I da, uzet cu zasad i 1. i 5. Superbook, cisto da vidim kakve su epizode same po sebi nevezano uz prijevod (ako je to moguce), jer bas i nisam ljubitelj novijih i onihmalostarijihaljosuvijeknenajstarijih Dylana...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 23/05/2009 : 17:22:02  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vlaki

Ja bih da dodam još ovo:
- Slažem se sa jednim prethodnim komentarom da je ovo izdanje malo preskupo za ponuđeni kvalitet, upoređeno sa Libellusovim izdanjima
- Sviđa mi se da su ubačene originalne ilustracije naslovnica u C/B varijanti, bez ikakvih dodataka
- Pozitivna stvar ovog izdanja je da će za prvi put objaviti originalne epizode, koje je Ludens preskočio, iz poznatih razloga, stoga će za prvi put, posle Dnevnika, izaći hronološkim redosledom
- Sa svim dobrim i lošim stvarima, sa svim "manama" i nedostacima, ovo je prvo kolekcionarsko izdanje DD-a, u tvrdom povezu, pa ako ga uporedim sa Dnevnikovim izdanjima (najslabije kvalitete), onim malo boljim od SD i Ludensa, onda bih pre uzeo ovo
- Prevod i adaptacija, slažem se, jedna su od najbitnijih stvari, posebno u DD-u, tako da je i to jedan od razloga dali kupiti DD HC
- Format Granderistampa je takav, 3 u 1, naslovnice su te, od Roi-ja (koga ne volim uopšte, njegov stil mi je bio najčudniji i najodbivniji, još od prvih pročitanih epizoda Dnevnika), ali to je to, tako je krenuo u Italiji, tako se i ovde uzima
- Italijani profitiraju, slažem se sa Djoletom, iako je ovo 4 reprint Dylana (prima i seconda ristampa, collezione book)


Potpisujem!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 23/05/2009 : 17:26:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kit Carson

quote:
Originally posted by Curunir

ima li sanse da ovo bidne na mafestu? da javim Columbu da mi kupi... valjda glupo pitanje, prekasno izaslo za mafest, al eto...
kupijo bih odmah dva, jedan za mene, drugi za jedno predivno makedonce koje jedino cita DD-a i s kojom danas idem na maturalac pa i ne zalim mnogo za mafestom


E i ja sam lenstina, ali da ne odes na MaFest, a tu ti uz _rac, nego da ti Columbo kupi... ti si zajebo sve.
A mi se razmisljali iz Nis da dodjemo.



stripovi ispred decice koje vodis 4 prelepe godine, i one malo starije koje pozelis da volis ceo zivot, ne mogu da bidnu, prosveto belosvetska... uff, jos se treznim, a veceras deo drugi grande ristampe

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 23/05/2009 : 17:55:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
Od mene podrska na nevidjeno bar za ovaj prvi broj.
A ako sve stima i sto se tice stamparije(jedino to me i plasi) nastavljam i dalje.
Sto se tice prevoda trebalo bi da ekipa iz VC ulozi enorman trud da bude gori od Ludensovog
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 23/05/2009 : 17:57:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
pa i ne bas, dovoljno je da Blazini padne na pamet da ce on raditi i prijevod

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 23/05/2009 : 18:05:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir


uff, jos se treznim, a veceras deo drugi grande ristampe



Tako treba
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 23/05/2009 : 18:05:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

pa i ne bas, dovoljno je da Blazini padne na pamet da ce on raditi i prijevod



Jezik pregrizo
Go to Top of Page

cgmiki
New Member



Serbia
127 Posts

Member since 24/11/2005

Posted - 23/05/2009 : 20:05:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit cgmiki's Homepage  Send cgmiki a Private Message  Reply with Quote
Uzeo.

Stvarno odlično urađeno. 1120 u Trafici uz karticu.
Sva sreća pa nisu zapakovane knjižice i mogu da se pregledaju da li nešto fali.
Uostalom i oni mi tamo kažu da im je rečeno da se odmah kolekcionarska izdanja pregledaju, pa ako nešto nije u redu, vraćaju im nazad.
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10045 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 23/05/2009 : 22:33:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cgmiki

Uzeo.
Stvarno odlično urađeno.




Rekoh ja

Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page
Page: of 98 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000