forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dilan Dog Biblioteka- kolekcionarsko izdanje???
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 98

ElvisTesla
Starting Member



4 Posts

Member since 18/11/2008

Posted - 24/05/2009 : 16:02:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ElvisTesla a Private Message  Reply with Quote
hello world! vec duze vremena sam ovdje u sjenci, i evo me sad tu (kao slucajno) kad mi treba pomoc. da li neko od vas moze da mi kaze gdje se u novom sadu moze doci do kolekcionarskog dylana? znam da je skoro neko pominjao otvaranje Trafike u ns, ako se ne varam, ali sad ne mogu sa se sjetim na kom je topiku to bilo. jednom drugu koji je jos sjutra u novom sadu treba da javim adresu u ns gdje bi on za mene uzeo dylana.
unaprijed hvala & pozdrav iz cg,
ET

who'd have guessed
the future
would be so
medieval
Go to Top of Page

Cancerman
New Member



106 Posts

Member since 03/05/2009

Posted - 24/05/2009 : 16:09:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Cancerman a Private Message  Reply with Quote
Trafika Novi Sad - Futoska 21
Go to Top of Page

MacPhisto
New Member



Saint Barthelemy
127 Posts

Member since 31/03/2009

Posted - 24/05/2009 : 16:15:15  Show Profile Show Extended Profile  Send MacPhisto a Private Message  Reply with Quote
Kolekcionarski Dylan jos nije stigao u NS

Everybody Lies
Go to Top of Page

ElvisTesla
Starting Member



4 Posts

Member since 18/11/2008

Posted - 24/05/2009 : 17:34:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ElvisTesla a Private Message  Reply with Quote
@Cancerman
hvala na brzom odgovoru.

quote:
Originally posted by MacPhisto

Kolekcionarski Dylan jos nije stigao u NS


zao mi sto ovo cujem, nadam se da na kolekcionarskog dylana necu morati cekam do exita.

who'd have guessed
the future
would be so
medieval
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 24/05/2009 : 18:10:04  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Evo jos zbog cega je dobar KIDD; Listajuci "Doktora ksabarasa" Dnevnik NS i "Zoru zivih mrtvaca" SD extra, kao i ove ostale dve epizode, video sam da je stampa ubedljivo najbolja. Kod Stanovih se crteza vide i najsitniji detalji, potezi suvom cetkom, kod svih nacrtanih elemanata, sto ukazuje da je stampa u KIDD verovatno najverodostojnija originalnoj. Dnevnikov dilan je tu najgori, ali treba imati u vidu kakvo je to bilo izdanje, na kakvom je papiru stampano i kojih je godina izlazilo.SD ima nesto bolju stampu od Dnevnika ali gotovo zanemarljivo.
Prevod KIDD je odlican i mislim da je najboli do sada. Kome nesto znace navedene stvari, onda, trebalo bi da ima KIDD.
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 24/05/2009 : 18:12:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message  Reply with Quote
@Curunir:

A, pa da, da, nije Djole radio te prve brojeve - medjutim, hocu da kazem da je pristup onoga ko adaptira/prevodi isti, bez obzira sto su neke price bolje i legendarnije:) Jer, lupam primer, kod Sklavija jako pazis zato sto je Sklavi, sto su price legendarne i veoma drage fanovima, a kod Rujua pak jednako pazis - zato sto je Ruju, pa briznom adaptacijom mozda maaalko spases sta se spasti moze u inace losoj prici:)

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 24/05/2009 : 18:30:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
kod rujua bi najbolje bilo primijeniti adaptaciju tipa ovoga tvog zlostavljaca dece iz potpisa


Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1946 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 24/05/2009 : 18:39:32  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by docA

Evo jos zbog cega je dobar KIDD; Listajuci "Doktora ksabarasa" Dnevnik NS i "Zoru zivih mrtvaca" SD extra, kao i ove ostale dve epizode, video sam da je stampa ubedljivo najbolja. Kod Stanovih se crteza vide i najsitniji detalji, potezi suvom cetkom, kod svih nacrtanih elemanata, sto ukazuje da je stampa u KIDD verovatno najverodostojnija originalnoj. Dnevnikov dilan je tu najgori, ali treba imati u vidu kakvo je to bilo izdanje, na kakvom je papiru stampano i kojih je godina izlazilo.SD ima nesto bolju stampu od Dnevnika ali gotovo zanemarljivo.
Prevod KIDD je odlican i mislim da je najboli do sada. Kome nesto znace navedene stvari, onda, trebalo bi da ima KIDD.



Pa teško da postoje važnije stvari za strip od toga. Jedino je još malobrojnima važnija kozmetika.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 24/05/2009 : 19:00:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
e da bar jest tako... no 90 posto forumasa najvaznije je kako izgleda na polici, sto naravno sve govori o njima... dobar dio njih to uopce i - ne cita!!
pa je li hrbat zelen ili tratincicast, ima li neki broj ili mozda ne, je li sivo ili boje ispljuvka znatnije prehladjene osobe i slicno...
mislim, nije da treba brljaviti kao blazina, al ipak, to su nebitne stvari...
dakako, kvalitetan otisak, uvez... to je nesto drugo...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1946 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 24/05/2009 : 19:04:40  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

e da bar jest tako... no 90 posto forumasa najvaznije je kako izgleda na polici, sto naravno sve govori o njima... dobar dio njih to uopce i - ne cita!!
pa je li hrbat zelen ili tratincicast, ima li neki broj ili mozda ne, je li sivo ili boje ispljuvka znatnije prehladjene osobe i slicno...
mislim, nije da treba brljaviti kao blazina, al ipak, to su nebitne stvari...
dakako, kvalitetan otisak, uvez... to je nesto drugo...



Zapravo nisam ni razmišljao... Bliže je ovo tvoje istini. A ti privatne poruke ne čitaš?
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 24/05/2009 : 19:05:34  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by goksi

quote:
Originally posted by docA

Evo jos zbog cega je dobar KIDD; Listajuci "Doktora ksabarasa" Dnevnik NS i "Zoru zivih mrtvaca" SD extra, kao i ove ostale dve epizode, video sam da je stampa ubedljivo najbolja. Kod Stanovih se crteza vide i najsitniji detalji, potezi suvom cetkom, kod svih nacrtanih elemanata, sto ukazuje da je stampa u KIDD verovatno najverodostojnija originalnoj. Dnevnikov dilan je tu najgori, ali treba imati u vidu kakvo je to bilo izdanje, na kakvom je papiru stampano i kojih je godina izlazilo.SD ima nesto bolju stampu od Dnevnika ali gotovo zanemarljivo.
Prevod KIDD je odlican i mislim da je najboli do sada. Kome nesto znace navedene stvari, onda, trebalo bi da ima KIDD.



Pa teško da postoje važnije stvari za strip od toga. Jedino je još malobrojnima važnija kozmetika.



Ja sam zdovoljan izdanjem, kupio sam ga i nameravam da kupujem i ostale knjige, iako imam sve te epizode.
Svaka cast VC za koncept i angazman oko izdanja.
Go to Top of Page

gibica
Junior Member



Serbia
488 Posts

Member since 22/03/2009

Posted - 24/05/2009 : 20:00:40  Show Profile Show Extended Profile  Send gibica a Private Message  Reply with Quote
Procitao sam KIDD-a. Ovo izdanje ima najbolji otisak i prevod u odnosu na ostala izdanja koja su izasla na ovim prostorima.
Definitivno nastavljam da ga kupujem.

Niko nije pohvali odlicne propratne tekstove na kraju knjige. Nadam se da nece da prestanu da ih objavljuju kao u KIZ.

I don't care to belong to a club that accepts people like me as members.
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 24/05/2009 : 20:55:06  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by gibica

Procitao sam KIDD-a. Ovo izdanje ima najbolji otisak i prevod u odnosu na ostala izdanja koja su izasla na ovim prostorima.
Definitivno nastavljam da ga kupujem.

Niko nije pohvali odlicne propratne tekstove na kraju knjige. Nadam se da nece da prestanu da ih objavljuju kao u KIZ.


E,da...to je fina stvar u sklopu izdanja. To bi trebalo takodje da motivise one koji se jos uvek premisljaju...
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 24/05/2009 : 21:35:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
osobno ne volim nikakve tekstualne dodatke ni u kojim stripovima, ali nece me odbiti, dakako...
nego to KIZ, KIDD i sl. bi trebalo zabraniti pisati, Boze kako zvuci

@goksi ne, ne koristim. a ti nemas mail???

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 24/05/2009 : 22:07:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by docA

Evo jos zbog cega je dobar KIDD; Listajuci "Doktora ksabarasa" Dnevnik NS i "Zoru zivih mrtvaca" SD extra, kao i ove ostale dve epizode, video sam da je stampa ubedljivo najbolja. Kod Stanovih se crteza vide i najsitniji detalji, potezi suvom cetkom, kod svih nacrtanih elemanata, sto ukazuje da je stampa u KIDD verovatno najverodostojnija originalnoj. Dnevnikov dilan je tu najgori, ali treba imati u vidu kakvo je to bilo izdanje, na kakvom je papiru stampano i kojih je godina izlazilo.SD ima nesto bolju stampu od Dnevnika ali gotovo zanemarljivo.
Prevod KIDD je odlican i mislim da je najboli do sada. Kome nesto znace navedene stvari, onda, trebalo bi da ima KIDD.



I ako nisam stručan u ocenjivanju sitnih detalja koje krase crtež gledajući sa profesionalne strane crtanja, i za najveće laike je i te kako pirmetan kvalitet otiska, i svih ostalih detalja koje si pomenuo Apsolutno nemam zamerki na ovo izdanje i preporučujem ga svima, i onima koji ga imaju u izdanju "Dnevnika" i Extra SD/LU, a pogotovo onima koji ga nemaju u bilo kom izdanju, među kojima spadam i ja. U stavri nekad sam čitao i voleo DD, da bi kasnije prestao i sve promenio ili rasprodao, tako da sam do juče imao samo SBVČ br.2, a zahvaljujući ovom KI DD danas imam sva redovna izdanja DD VČ i sva izdanja SBVČ
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 24/05/2009 : 22:10:38  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir
...nego to KIZ, KIDD i sl. bi trebalo zabraniti pisati, Boze kako zvuci





Ok, kolegamozda zvuci malo shuntavo...ali, kako god se zvalo - ODLICNO JE!

Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 24/05/2009 : 22:13:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote

kiss kid, slavni bonellijev vestern junak u haljinici

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4710 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 25/05/2009 : 09:46:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Najbolje izdanje Veselog Cetvrtka.Ovaj strip(ne knjiga) je odlicno uradjen.Pocevsi od naslovne strane,rikne i kvaliteta korica,pa se do prevoda,uveza,stampe i samog sadrzaja stripa.Meni se bas svidja kako je uradjena naslovna strana,i posebno mi se svidja sto su smanjili naslov.Sad stvarno ne razumem ljude koji godinu dana kukaju kako je logo na nekom stripu preveliki,a sad kad su ga smanjili oni kukaju kako je premaliKorice me podsecaju na albume Decijih Novina,koji su imali malo meksi uvez.I strip mogu da citam bezbroj puta,i nece se ostetiti jer je tako napravljen,da sa prednje strane bude malo nagnut,a sa zadnje ravan.Nisam lepo objasnio,ali ko ima ili je video ovo izdanje uzivo zna o cemu pricam.Crno-bele naslovne unutar stripa su ekstra,meni lepse nego u originalu.Prevod je fantastican,stampa takodje.Tekstualni dodaci su mi predobri,u dahu sam procitao i njih i strip.

Tako da je ovo najbolja Dilan Dog edicija od prvog broja ikada izasla na ovim prostorima.Svako ko kaze da je Dilan extra ili Dnevnik boji,ocigledno ne zna o cemu prica.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

zorglub
Average Member



Serbia
529 Posts

Member since 02/09/2008

Posted - 25/05/2009 : 12:48:35  Show Profile Show Extended Profile  Send zorglub a Private Message  Reply with Quote
Pa, meni se uvez recimo ne sviđa upravo zbog tog ravnog, kod mene čak i ispupčenog, dela sa zadnje strane. Gledajući kako izgledaju kolekcionarski Zagori i ovaj strip, rekao bih da im tvrdo koričenje predstavlja problem. Dizajn manje-više korektan, osim fonta naslova epizoda. Sa ostalim aspektima sam zadovoljan, pa nastavljam da kupujem izdanje.
Nisam čitao originale, ali mi prevod dobro izgleda. Štampa je stvarno odlična. Može da se postavi pitanje zašto nam onda zakidaju za kvalitetnu štampu u regularnim izdanjima, ali to je već druga tema...

Odjednom mi se život proširio.

Kupindo
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4710 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 25/05/2009 : 12:51:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Pa popravili su se u zadnja 4 izdanja itekako u stampi

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 25/05/2009 : 13:00:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Nisu. Mister No 'Odbljesci bitke' je odštampan sjajno, DD Superbook je očajno, a Dampir i Odabrane priče pristojno, sa nešto mrlja. Nije veliko poboljšanje, mora to daleko bolje.
Go to Top of Page

Collector
Junior Member



Serbia
338 Posts

Member since 12/06/2007

Posted - 25/05/2009 : 13:09:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Collector a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zorglub

Pa, meni se uvez recimo ne sviđa upravo zbog tog ravnog, kod mene čak i ispupčenog, dela sa zadnje strane. Gledajući kako izgledaju kolekcionarski Zagori i ovaj strip, rekao bih da im tvrdo koričenje predstavlja problem. Dizajn manje-više korektan, osim fonta naslova epizoda. Sa ostalim aspektima sam zadovoljan, pa nastavljam da kupujem izdanje.
Nisam čitao originale, ali mi prevod dobro izgleda. Štampa je stvarno odlična. Može da se postavi pitanje zašto nam onda zakidaju za kvalitetnu štampu u regularnim izdanjima, ali to je već druga tema...



Heh, a ja počeo da se zabrinjavam da sam jedini koji to vidi...
Nažalost, meni je ovo dovoljno da ne uzimam HC izdanja VČ ( i baš se nerviram zbog toga )
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 25/05/2009 : 14:15:00  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message  Reply with Quote
Pravite mi zazubice ljudi,ja danas narucio i uplatio,jedva cekam da stigne.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

zorglub
Average Member



Serbia
529 Posts

Member since 02/09/2008

Posted - 25/05/2009 : 14:30:04  Show Profile Show Extended Profile  Send zorglub a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kreŠa

Pa popravili su se u zadnja 4 izdanja itekako u stampi



Sad sam baš prelistao kiosk izdanja koja sam kupio na sajmu i može to i dalje mnogo bolje.

Odjednom mi se život proširio.

Kupindo
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 25/05/2009 : 14:38:10  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by okiboki

Pravite mi zazubice ljudi,ja danas narucio i uplatio,jedva cekam da stigne.



Bices zadovoljan, ne brini.
Nista nisi pogresio
Go to Top of Page
Page: of 98 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000